Ubytování přímo u sjezdovky v ČR – tipy na nejlepší lyžařské hotely a penziony

Už se nemůžete dočkat, až si zase stoupnete na lyže a pustíte se z nějakého parádního kopce? Čekání na dovolenou si můžete ukrátit a zpříjemnit třeba výběrem co nejlepší destinace a hotelu. A zajisté budete souhlasit, že tím nejlepším hotelem bude ten, který nabídne ubytování u sjezdovky. Pro náš dnešní článek jsme sestavili žebříček třinácti právě takových hotelů.

Tyto hotely jsou v bezprostřední blízkosti sjezdovek a všechny jsou skvěle hodnocené a atraktivní v nejrůznějších ohledech. Přitom jsme se nedrželi jen jedné kategorie či cenové relace. Najdete zde dostupnější i luxusní hotely. Zrovna tak jsme nezůstali u jediné lokality. Vybrali jsme hotely z různých pohoří a konců naší země. Podívat se tam můžete do Krkonoš, ale i Krušných hor, Beskyd či na jiná místa.

1. Hotel Emerich, ubytování u sjezdovky Krkonoše

📌 Přímo na sjezdovce Javor v Peci pod Sněžkou
📌 Kde ho najdete: Pec pod Sněžkou 292, 542 21 Pec pod Sněžkou

Hotel Emerich

Více fotografií na Booking.com

Hotel Emerich se nachází v Peci pod Sněžkou – tedy v jednom z nejdůležitějších turistických center Krkonoš. S polohou 1000 metrů nad mořem jde o pravověrný horský hotel. Toho se ostatně drží i svým stylem, který není nijak načančaný, v interiéru a exteriéru dominuje dřevo. Emerich nabízí čisté, útulné a příjemné ubytování.

Nejde o nejluxusnější hotel široko daleko, ale svou polohou přímo na známé sjezdovce Javor láká návštěvníky už desítky let. Ubytování zde mohou najít rodiny, páry, jednotlivci, ale jde i o skvělé místo například pro různé firemní akce, teambuildingy a podobně. Hotel rovněž nabízí opravdu nádherné výhledy na okolní krajinu. V tomhle směru se řadí k nejlepším. Skvělé místo především pro zimní, ale klidně i letní – třeba turistickou či odpočinkovou – dovolenou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 370 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (skvělé) od více než 942 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,9 z 5 (naprosto vyjímečné) od více než 55 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

2. Pension Horalka, Krkonoše

📌 Kousek od sjezdovek Špindlerova Mlýnu
📌 Kde ho najdete: Špindlerŭv Mlýn 5, 543 51 Špindlerův Mlýn

Pension Horalka

Více fotografií na Booking.com

Pension Horalka je velmi stylová horská chata ležící 850 metrů nad mořem u známého krkonošského „letoviska“ Špindlerův Mlýn. Pro zimní sportovce představuje Horalka mimořádně lukrativní lokalitu. Leží totiž u sjezdovek Svatý Petr a Hromovka, ale i přímo na trase Krkonošské magistrály – 80 km dlouhé, nejvýznamnější běžkařské trase napříč Krkonoši.

Horalka leží na odlehlém klidném místě a nabízí překrásné výhledy. Díky tomu může lákat nejen sportovce. Můžete si zde taky skvěle odpočinout v lůně přírody. Za účelem relaxace nabízí Horalka dokonce i saunu. Interiéry jsou čisté a příjemně zařízené – byť s příznačnou horskou skromností a zemitým rázem. V místní restauraci si můžete pochutnat na výborných lokálních specialitách.

Pension nabízí dvoulůžkové, třílůžkové, čtyřlůžkové pokoje a také dva rodinné pokoje pro 5 osob a jedno apartmá, kam se vyjde až 6 osob. Pobyty jsou se snídaní.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (skvělé) od více než 214 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,5 z 10 (velmi dobré) od více než 114 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,9 z 5 (naprosto vyjímečné) od více než 68 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

3. Amenity Hotel & Resort Špindlerův Mlýn, Krkonoše

📌 Luxusní hotel ve Špindlerově Mlýně poblíž sjezdovky
📌 Kde ho najdete: Špindlerův Mlýn 117, 543 51 Špindlerův Mlýn

Amenity Hotel & Resort Špindlerův Mlýn

Více fotografií na Booking.com

Pokud si potrpíte na poněkud větší úroveň luxusu – a to i na sportovní dovolené – mohl by být tou správnou volbou Amenity Hotel & Resort Špindlerův Mlýn. Řetězec Amenity provozuje v ČR několik hotelů a všechny vynikají exkluzivitou a precizním stylem. Hotel ve Špindlerově Mlýně nejenže nezaostává, ale možná naopak ještě vyniká nad už tak dost vysoký standard.

Nádherná architektura a design okouzlujícím způsobem kombinují tradiční, rustikální a moderní prvky. Zařízení je opravdu nádherné, pokoje potěší i velmi náročné návštěvníky. Nechybí zde bowling, dětské hřiště, půjčovna sportovních potřeb, skvělá restaurace – a možná největší chloubou hotelu je vlastní wellness centrum. Máte se na co těšit.

Amenity Hotel navíc leží v těsné blízkosti populární sjezdovky Labská.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 292 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více než 590 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,8 z 5 (naprosto vyjímečné) od více než 53 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

4. Wellness Hotel Vista, ubytování u sjezdovky Dolní Morava

📌 Luxusní hotel s wellness poblíž sjezdovky
📌 Kde ho najdete: Velká Morava 46, 561 69 Dolní Morava

Wellness Hotel Vista

Více fotografií na Spa.cz

Výraz vista se často překládá jako „výhled“ – a to tenhle hotel ležící v luzích a hájích Dolní Moravy splňuje bezezbytku. Ale nabízí i leccos dalšího. Jde o luxusní čtyřhvězdičkové zařízení, které slibuje plnou porci komfortu, odpočinku i zábavy.

Hotel ukrývá kvalitní wellness centrum se saunou, vířivkou i bazénem. Skvělé možnosti jsou zde i pro děti. Ty se mohou vyřádit v dobře zařízené herně nebo využít i animační programy, či dokonce navštívit dětský „spa salón“. A samozřejmě nelze opomenout ani významnou výhodu v podobě blízkosti sjezdovky.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 1 488 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (skvělé) od více než 267 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 127 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

5. Bouda Máma wellness hotel, Krkonoše

📌 Hotel s vlastní sjezdovkou
📌 Kde ho najdete: Pec pod Sněžkou 124, 542 21 Pec pod Sněžkou

Bouda Máma wellness hotel, Krkonoše

Více fotografií na Slevomat.cz

Bouda Máma v Peci pod Sněžkou možná na pohled působí jako docela nenápadná horská chata. Jde ovšem o velmi známé a oceňované ubytovací zařízení, které nabízí mimo jiné vynikající benefit v podobě vlastní sjezdovky. Tato „bouda“ dokonce získala ocenění Hotel roku 2022 (Královehradecký kraj) v prestižní soutěži Czech Hotel Awards. A to už je co říct.

Bouda Máma nabízí skvělou restauraci, dokonce provozuje i vlastní minipivovar s pivem Sněžka. Je zde tak skvěle vybavená wellness zóna s několika saunami, solnou lázní, vířivkami, bazénem či fitness centrem. Bouda Máma je tedy opravdu vynikající destinace, která nezklame milovníky sportu ani odpočinku.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 1 001 návštěvníků
 • Hodnocení na Slevomat – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 331 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,8 z 5 (naprosto vyjímečné) od více než 245 návštěvníků

6. Harmony Club Hotel Špindlerův Mlýn, hotel přímo na sjezdovce ve Špindlu

📌 Skvěle hodnocený hotel přímo na sjezdovce
📌 Kde ho najdete: Bedřichov 106, 543 51 Špindlerův Mlýn

Harmony Club Hotel Špindlerův Mlýn

Více fotografií na Booking.com

Harmony Club je čtyřhvězdičkový hotel ve Špindlerově Mlýně, který nabízí špičkové vybavení – a co je nejlepší… leží přímo na sjezdovce. Hotel disponuje 114 pokoji, včetně luxusních a rodinných apartmánů, má vlastní wellness centrum s vířivkami a 5 druhy saun, bazén a dětské brouzdaliště. Je zde taky skvěle vybavené dětské hřiště a využít můžete i dětské animační programy.

V hotelu si můžete užít i masáže, bowling, golf, zacvičit si ve fitcentrum, zapůjčit si sportovní vybavení nebo si třeba zastřílet na střelnici. A je toho ještě mnohem víc. Za zmínku stojí i vynikající restaurace a bufetový či lounge bar. Harmony Club je tedy výbornou destinací i pro návštěvníky s vysokými nároky, kteří touží po rozmanitých možnostech a aktivitách.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 711 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9 z 10 (fantastické) od více než 816 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 341 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

7. Hotel Emeran, ubytování na sjezdovce Krušné Hory

📌 Slušný hotel u sjezdovky v Krušných horách
📌 Kde ho najdete: Klíny 210, 436 01 Klíny

Hotel Emeran

Více fotografií na Booking.com

Příjemný rodinný horský hotel Emeran se nachází v okouzlujícím a poklidném prostředí Krušných hor v obci Rašov a především v bezprostřední blízkosti sjezdovky a ski areálu, jehož součástí je i snowpark, čtyřsedadlová lanovka, vlek, modré a červené tratě a mnoho dalšího vybavení a možností. V létě můžete naopak využít vynikající bobovou dráhu, lanový park či bike park nebo třeba lezeckou stěnu.

Sportovního vyžití se tudíž v blízkosti hotelu nachází plné náruče. Přímo v hotelu je i posilovna nebo sauna, kde můžete prohřát ztuhlé či promrzlé svaly. Velmi pěkná je i zdejší restaurace s krásným výhledem, zajít si můžete taky do baru a ochutnat například pivo z minipivovaru Emeran. Emeran nabízí tříhvězdičkové ubytování ve 22 dvoulůžkových pokojích.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 312 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,3 z 10 (velmi dobré) od více než 185 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

8. Omnia hotel Relax & Wellness, Krkonoše

📌 Kde ho najdete: Luční 327, 542 25 Janské Lázně

Omnia hotel Relax & Wellness

Více fotografií na Booking.com

Omnia hotel je moderní a velmi elegantní hotel v Jánských lázních v Krkonoších. Jde o skvělé místo pro nejrůznější sportovní aktivity, ale i relaxaci. Hotel se nachází u sjezdovek z Černé hory. Samotný hotel nabízí halu na nejrůznější sporty (volejbal, tenis,…). Nechybí zde ani wellness centrum. To je velmi dobře vybavené a zahrnuje bazén, vířivku, dětský bazén s brouzdalištěm a prohřát se můžete ve finské sauně.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,3 z 5 (velmi dobré) od více než 604 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,4 z 10 (velmi dobré) od více než 1 582 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebook – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 89 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

9. Hotel Zelený potok, Krkonoše

📌 Hotel u sjezdovky přímo v Peci pod Sněžkou
📌 Kde ho najdete: Pec pod Sněžkou 349, 542 21 Pec pod Sněžkou

Hotel Zelený potok

Více fotografií na Booking.com

Ve znamení dřeva a kamene se nese velmi moderní a stylový hotel Zelený potok v Peci pod Sněžkou. Všech 29 pokojů hotelu je zařízených opravdu noblesně a vkusně. V těsné blízkosti hotelu se pak nachází ski areál Černá hora – Pec. Hotel nabídne vynikající pohodlí a kvalitní služby, včetně skvělé restaurace s kuchyní, která osloví i náročnější gurmány.

Za zmínku stojí i velmi výhodné pobytové balíčky, které hotel nabízí. Ty často jako bonus nabízejí i výlet lanovkou na vrchol Sněžky. Velmi dobré místo pro příjemně prožitou sportovní i romantickou dovolenou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 109 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 494 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (naprosto vyjímečné) od více než 5 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

10. Hotel Element, ubytování u sjezdovky Lipno nad Vltavou

📌 Sjezdovka se nachází přes parkoviště
📌 Kde ho najdete: Lipno nad Vltavou 330, 382 78 Lipno nad Vltavou

Hotel Element

Více fotografií na Booking.com

Hotel Element patří mezi nejlepší hotely v okolí Lipna nad Vltavou. Toto umístění je ideální nejen pro letní dovolenou u vody s výlety za památkami třeba v nádherném Českém Krumlově. Přímo u hotelu (přes parkoviště skiareálu) se nachází taky sjezdovka. Na své si zde tedy přijde opravdu každý.

Element je čtyřhvězdičkový hotel, který úrovní služeb i vybavení zaujme i náročnější návštěvníky. Tomu ostatně odpovídá i skvělé hodnocení hotelu. Mimořádně atraktivní destinace v kombinaci s perfektním ubytování zkrátka zanechá dojem.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 334 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9 z 10 (fantastické) od více než 2 651 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebook – 5 z 5 (naprosto vyjímečné) od více než 12 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

11. Wellness hotel Horal, hotel u sjezdovky v Beskydech

📌 Perfektní vychozí bod pro lyžování v Beskydech
📌 Kde ho najdete: Léskové 583, 756 06 Velké Karlovice

Wellness hotel Horal

Více fotografií na Spa.cz

Hotel Horal patří mezi ikonická místa Velkých Karlovic, jedné z nejvýznamnějších lyžařských a turistických destinací východní Moravy a Beskyd. Horal okouzlí nejen svou polohou s parádními výhledy do okolí a blízkostí sjezdovky i bezpočtu turistických stezek a dalších možností sportovního vyžití. Kromě toho taky ve svých útrobách skrývá vynikající a vyhlášené wellness centrum.

Horal je perfektním výchozím bodem pro lyžování a další zimní sporty, cyklistiku, turistiku, ale třeba i pro rodinnou dovolenou. Pokud vás lákají Beskydy, tenhle hotel může být to pravé ořechové.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 1 775 návštěvníků
 • Hodnocení na SPA.cz – 94% (fantastické) od více než 138 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 736 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

12. Horský hotel Kopřivná pod Pradědem

📌 Hotel přímo u sjezdovky a bikeparku
📌 Kde ho najdete: Malá Morávka 122, 793 36 Malá Morávka

Horský hotel Kopřivná pod Praděde

Více fotografií na Booking.com

Hotel Kopřivná pod Pradědem se nachází u obce Malá Morávka pod vrchem Kopřivná a u stejnojmenné sjezdovky. Stojí však za to sem zamířit i v létě anebo s rodinou – a to díky vynikajícími bikeparku s rozsáhlými tratěmi anebo dětskému parku.

Hotel ve stylu horské chaty skrývá i příjemné překvapení v podobě opravdu výborně vybavené wellness zóny s vířivkou, termálním bazénem, finskou či bio saunou, kneippovým chodníkem a mnoha dalšími možnostmi.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 669 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (skvělé) od více než 47 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

13. Horský hotel – Friesovy boudy

📌 Horský hotel hned vedle sjezdovky
📌 Kde ho najdete: Strážné 95, 543 52 Strážné

Horský hotel - Friesovy boudy

Více fotografií na Booking.com

Horský hotel Friesovy boudy najdete v obci Strážné – skoro v půli cesty mezi Špindlerovým Mlýnem a Pecí pod Sněžkou. Hotel se nachází v krásném přírodním prostředí, se skvělým výhledem a taky hned vedle sjezdovky.

Friesovy boudy nabízejí ubytování v pokojích i rodinných apartmánech, je zde velmi kvalitní restaurace, vlastní minipivovar a jako třešnička na dortu i wellness centrum se saunou, párou, bazénem, vířivkou či masážemi. Děti zase potěší pěkně vybavená herna.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 794 návštěvníků
 • Hodnocení na SPA.cz – 9,3 z 10 (fantastické) od více než 82 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,8 z 5 (naprosto vyjímečné) od více než 187 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

Míříte spíše do Rakouska? Podívejte se také na ubytování přímo na sjezdovce v Rakousku.

Přidat komentář

4 × 5 =