Tipy na 11 luxusních vil a domů u moře v Chorvatsku k pronájmu

Chorvatsko si většina z nás spojuje spíše s dostupnou dovolenou u Jadranu. Tato země je nejtradičnější přímořská destinace a většina českých turistů sem míří do kempů či hotelů, mezi nimiž převažují především hotely takříkajíc „tříhvězdičkového“ ražení. Slušné, ale žádný zázrak. Ale nenechte se mýlit. V Chorvatsku si můžete užít i plnokrevný luxus, stačí vědět, kam zamířit.

A pokud máte rádi spíše soukromí a hodně prostoru než přeplněné hotelové komplexy, pak může být skvělou volbou rezervace privátní vilky. Na jadranském pobřeží je jich dost a dost. My jsme pro vás vybrali 11 nejzajímavějších v různých částech země – na pevnině i ostrovech. Takže, které jsou ty nejlepší luxusní vily u moře v Chorvatsku k pronájmu? Pojďme to zjistit.

Pronájem luxusních domů u moře v Chorvatsku

1. Villa Sunlife, ostrov Ugljan

📌 8 hostů | 3 koupelny | 3 ložnice
📌 Kde se nachází: Ugljan

Villa Sunlife, ostrov Ugljan

Více fotografií na Myluxoria.com

Tato luxusní moderní vila leží jen 20 metrů od moře na ostrově Ugljan, asi 1 km od centra města Kali. Jde o ubytování v nejvyšším stylu vhodné i pro extra náročné zájemce. Vila ukrývá tři koupelny a tři ložnice, na terase je „nekonečný“ bazén se slanou vodou. Na velkém pozemku se nachází i hřiště, houpačka, slunečníky, lehátka, venkovní sprcha, garáž a další vybavení.

Villa Sunlife, ostrov Ugljan

Vilu může obývat až 8 lidí, takže je skvělá i pro velké rodiny nebo dovolenou s partou přátel. Samozřejmostí je perfektně vybavená kuchyně, obývací pokoj nebo i prádelna. Výhledy z terasy jsou opravdu překrásné. Zkrátka bezchybná záležitost.


2. Villa Adriatica, Trogir

📌 10 hostů | 5 koupelen | 5 ložnic
📌 Kde se nachází: Trogir

Villa Adriatica, Trogir

Více fotografií na Myluxoria.com

Asi kilometr od historického města Trogir, který patří mezi největší perly Jadranu, se nalézá Villa Adriatica, luxusní vila vhodná až pro 10 hostů. Vila má pět ložnic a pět koupelen a velmi rozlehlý venkovní pozemek, na kterém se nachází i vířivka, gril, zahradní posezení, lehátka a samozřejmě i vyhřívaný bazén.

Villa Adriatica, Trogir

Interiér vily je špičkově vybavený, nabízí nejvyšší standard luxusu a komfortu. Je zde dokonce i domácí posilovna s běžeckým pásem, dětská herna a TV s PlayStation konzolí, stolní fotbal, sauna a vnitřní vířivka. Nudit se tedy rozhodně nebudete. Nechybí ani obrovský balkón s výhledem na moře vzdálené asi 100 metrů, takže pláž budete mít na dosah. Perfektní ubytování, kterému nic nechybí.


3. Villa Rosanda, ostrov Brač

📌 14 hostů | 7 koupelen | 6 ložnic
📌 Kde se nachází: Brač

Villa Rosanda

Více fotografií na Myluxoria.com

Tato exkluzivní vila se nese v tradičním středomořském stylu. Vystavená je z kamene a působí spíše jako menší palác nějakého šlechtice. Přesto jde o fungl novou vilu vybudovanou teprve v roce 2023. Jde zároveň o poměrně rozlehlé sídlo vhodné až pro 14 hostů. Disponuje šesti ložnicemi a sedmi koupelnami. Vilu najdete u městečka Selca na turisticky velmi oblíbeném ostrově Brač. Od pláže ji dělí cca 40 metrů.

Villa Rosanda

A co najdete ve vile a kolem ní? Venku je rozlehlý bazén i s hydromasážními prvky a taky vířivka, gril, posezení a lehátka i slunečníky – zkrátka vše potřebné. Uvnitř vily najdete saunu, tělocvičnu, dětskou hernu anebo i vířivku, stolní fotbal a další vybavení. Opět jde o perfektně luxusní záležitost bez jakýchkoli kompromisů.


4. Golden Rays Luxury Villas & Apartments, Primošten

📌 4, 6 nebo 8 hostů | až 4 koupelny | až 4 ložnice
📌 Kde se nachází: Primošten

Golden Rays Luxury Villas & Apartments

Více fotografií na Booking.com

Golden Rays Luxury Villas & Apartments je jedinečný, exkluzivní vilový resort nabízející ubytování v mimořádném luxusu poblíž města Primošten ve střední Dalmácii. Už samotná poloha je fantastická. Vilová „osada“ leží na terasách skalnatého útesu čnícího do moře. Na skalách jsou i prostory s lehátky fungující jako soukromé plážičky a vedou sem bezpečná schodiště.

Golden Rays Luxury Villas & Apartments

Vil je zde více typů, ale v každé vás čeká skvělý komfort, prostor a zcela nadstandardní vybavení. Včetně venkovních bazénů, z nichž některé jsou tak velké, že by se za ně nemuselo stydět středně velké koupaliště. Samozřejmostí jsou terasy s dokonalými výhledy a plně vybavené interiéry s luxusními obývacími pokoji, ložnicemi, koupelnami a kuchyněmi.


5. Villa Vale Residence, ostrov Brač

📌 8 hostů | 5 koupelen | 4 ložnice
📌 Kde se nachází: Brač

Villa Vale Residence

Více fotografií na Myluxoria.com

Další nově vystavěná, ale tradičně středomořsky laděná kamenná vila na ostrově Brač leží v odlehlé oblasti mezi okouzlujícími borovými háji, které nabízejí dokonalé soukromí. Do centra nejbližšího města Sutivan jsou to odtud necelé 2 km. Vila se nachází cca 100 metrů od mořského pobřeží, kde na vás čekají nejen skalnaté útesy, ale i nádherná pláž.

Villa Vale Residence

Vila je vhodná až pro 8 hostů a jsou zde 4 ložnice a 5 koupelen. Co je ovšem naprosto fascinující je rozloha pozemku ležícího ve stínu borového háje. Má totiž na 4000 metrů čtverečních! De facto tak pro sebe budete mít soukromý resort s fantastickým vybavením včetně venkovního bazénu o rozloze přes 30 metrů čtverečních. Tato vila je zkrátka opravdu TOP třída. A to jsme nezmínili bonus v podobě luxusní jachty, která vám bude i se svým kapitánem v rámci ceny pobytu k službám (při ubytování na min. 7 nocí). Lze si vůbec přát víc?


6. Villa Antico 1934, Trogir

📌 8 hostů | 4 koupelny | 4 ložnice
📌 Kde se nachází: Trogir

Villa Antico 1934

Více fotografií na Myluxoria.com

Kousek od dalmatského historického přístavu Trogir si můžete užít exkluzivní dovolenou ve vile Antico 1934. Jde o tradiční kamenný středomořský dům, který byl v roce 2020 zrekonstruován právě do nynější moderní a luxusní podoby, avšak při zachování původního ducha. Vila leží asi 200 metrů od pláže a skrývá čtyři ložnice a čtyři koupelny – vhodná je až pro 8 hostů. Ti zde najdou i velmi rozlehlý venkovní bazén, ale i vířivku, saunu, dětské hřiště, tělocvičnu a další skvělé vybavení vevnitř i venku.

Villa Antico 1934

Vila má nádherný designový interiér a díky obzvlášť bohaté a různorodé výbavě se hodí jak pro rodiny a dovolenou s dětmi, tak třeba pro skupiny přátel, romantický pobyt anebo i jakékoli jiné příležitosti. Svým skvělým zařízením a velkým pozemkem vila dostatečně kompenzuje i o malinko větší vzdálenost od moře.


7. Villa Opera, Zadar

📌 8 hostů | 4 koupelny | 4 ložnice
📌 Kde se nachází: Zadar

Villa Opera

Více fotografií na Myluxoria.com

Tato velmi pěkná a vysloveně moderní vila se nachází ve městě Starigrad nedaleko dalmatského Zadaru. Ve vile je místo až pro 8 hostů, jsou zde 4 koupelny i 4 ložnice. K vilce přiléhá pozemek s vyhřívaným bazénem, grilem, vířivkou, lehátky, slunečníky, posezením i dalším vybavením. V interiéru je taky vířivka nebo třeba tělocvična. Vilka je obklopená zelení a k moři je to odsud cca 80 metrů. Výhled na něj je z vily víc než parádní. Necelý kilometr daleko je pak centrum města Starigrad.

Villa Opera

Rozhodně jde o skvěle vybavenou vilu, která si pozici v našem výběrovém žebříčku zaslouží a můžete se těšit na skvělou dovolenou. Za příplatek je pak možné si užít i výlety na soukromé jachtě.


8. Villa Diocletian’s Palace, Brač

📌 12 hostů | 9 koupelen | 6 ložnic
📌 Kde se nachází: Brač

Villa Diocletian's Palace

Více fotografií na Myluxoria.com

Tato vila na ostrově Brač u města Supetar rozhodně dostává svému názvu. Jde o fantastický, luxusní palác, který ubytuje až 12 hostů a skrývá šest ložnic a rovnou 9 koupelen. Za takové venkovské sídlo by se nemusel styděn ani římský císař Dioklecián, který byl mimochodem skutečně původem z chorvatské Dalmácie.

Villa Diocletian's Palace

Vila a její obrovský pozemek o rozloze 2200 metrů čtverečních se rozkládají na terasách přímo nad mořem. Na pláž je to odsud doslova několik kroků. Na terasách a dvorech najdete velký bazén, vířivku, několik prostorů pro posezení a spoustu dalšího vybavení. Je zde i zimní zahrada s krbem, piánem a luxusním nábytkem. Užít si můžete relaxaci ve dvou saunách, grilovat, odpočívat v ovocném sadu, zahrát si kulečník nebo si protáhnout svaly v tělocvičně. Za příplatek si můžete zajistit i motorový člun či skútr a služby soukromého kuchaře či maséra.

Villa Diocletian’s Palace patří rozhodně mezi nejluxusnější perly nejen v rámci našeho žebříčku a je jisté, že nadchne i extrémně náročné hosty.


9. Villa Isola, Murter

📌 8 hostů | 6 koupelen | 4 ložnice
📌 Kde se nachází: Murter

Villa Isola

Více fotografií na Myluxoria.com

Vila Isola je moderní, designové sídlo s velkým pozemkem, čtyřmi ložnicemi a šesti koupelnami. Najdete ji u města Murter na stejnojmenném ostrově ležícím mezi Zadarem a Splitem. Vila leží asi 100 m od pláže obklopená zelení. Jde o příjemně soukromé místo s hezkými výhledy. Na venkovní terase je velký bazén s lehátky i posezením, skvělá je i venkovní kuchyně. Interiér vily je pak mimořádně prosvětlený a díky velkým okenním plochám nabízí skvělé panoramatické výhledy až k moři.

Villa Isola

Těšit se můžete i na balkon s venkovní vířivkou, ve vile nechybí sauna, tělocvična, kulečník, dětská herna a mnoho dalšího vybavení pro zábavu i odpočinek nebo romantiku. Z pobytu v této luxusní vile si odnesete nezapomenutelné zážitky.


10. Villa Envivo, Vis

📌 10 hostů | 6 koupelen | 4 ložnice
📌 Kde se nachází: Vis

Villa Envivo

Více fotografií na Myluxoria.com

Ostrov Vis patří k nejodlehlejším chorvatským ostrovům a je to opravdu nádherný kout světa, jehož krajinu a „exteriéry“ můžete znát třeba ze známého muzikálu Mamma Mia. Pokud byste si zde chtěli užít luxusní dovolenou se vším všudy, skvělé zázemí vám poskytne například vila Envivo. Ta leží asi 300 metrů od moře a stejně daleko od centra přístavního města Komiža.

Villa Envivo

Vila má velký pozemek s mimořádně rozměrným bazénem. Z balkonů a teras nabízí krásné výhledy na přírodu a moře ostrova Vis. Vila je zařízená v moderním stylu a samozřejmě velmi exkluzivně vybavená. Vhodná je i pro rodinnou dovolenou s dětmi.


11. Villa Casa Sviracina, Hvar

📌 12 hostů | 4 koupelny | 6 ložnic
📌 Kde se nachází: Hvar

Villa Casa Sviracina

Více fotografií na Myluxoria.com

A na závěr ještě jedna perlička – či spíše perla. Samotná vila patří v tomto případě spíše mezi ty jednodušeji a méně luxusně zařízené a vybavené. Prostředí má spíše útulný a lehce rustikální charakter, přestože standard je stále vynikající a naprosto nadprůměrný. Ovšem Casa Sviracina si vaše srdce získá zejména překrásným prostředím. V tomto směru patří rozhodně mezi unikáty a nejlepší esa našeho žebříčku.

Villa Casa Sviracina

Leží na oblíbeném ostrově Hvar, ovšem daleko mimo města i letoviska, ve zcela odlehlé zátoce. Široko daleko se rozkládají jen úchvatné lesy, kopce a skály. Prakticky hned přede dveřmi vily budete mít k dispozici zcela soukromou pláž. Pokud milujete soukromí, krásnou a panenskou přírodu, klid a romantiku, toto místo je nedostižné – skutečně jako z filmu nebo románu. Vile samozřejmě nechybí luxusní výbava včetně velkého venkovního bazénu. Místo pro dovolenou opravdu jako z krásného snu.


Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat zkušenost

eight + three =