TOP 10: Nejlepší zábavní parky v Polsku

Vydejte se za adrenalinovou zábavou a užijte si společně s dětmi nezapomenutelný den plný zážitků. Zábavní parky v Polsku jsou od nás vzdálené, co by kamenem dohodil, a přitom mají rozhodně co nabídnout. Těšit se můžete na unikátní horské dráhy, divoké kolotoče, volné pády i rozmanité vodní atrakce. K dopravě můžete využít svůj vlastní vůz, ale i pravidelné autobusové spoje.

Připravili jsme pro vás žebříček těch nejlepších zábavních parků v Polsku, které rozhodně stojí za návštěvu. Některé z nich jsou nedaleko hranic, do jiných budete muset zavítat až na sever Polska a návštěvu tak spojit s ubytováním. V každém případě se můžete těšit na rozmanité atrakce, které jsou zpravidla rozděleny podle věku. Na své si tak přijdou jak rodiče nejmenších, tak i starších dětí. Tak se pusťte do čtení a zjistěte, jaký lunapark bude tou pravou volbou právě pro vaši rodinu.

1. Energylandia | největší zábavní park v Polsku

📌 Adresa: aleja 3 Maja 2, 32-640 Zator, Polsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 470 km

Největší zábavní park v Polsku se skrývá pod označením Energylandia. Svým návštěvníkům má přitom rozhodně co nabídnout. Park se rozprostírá na ploše 26 hektarů a najdete zde téměř 75 různých atrakcí (některé zdroje mluví o 106 atrakcích). Ty jsou rozděleny do několika sekcí, díky čemuž se v nich lépe zorientujete a snadno poznáte, jaká atrakce je vhodná právě pro vás. Vstup na vybrané atrakce je ostatně omezen i věkem a výškou.

V takzvané Bajkolandii se společně s dětmi přenesete do kouzelného světa pohádek. Jedná se o zónu pro nejmenší od 2 do 6 let. Familijna zóna cílí na rodiny s dětmi a vzhledem k tomu můžete na většinu atrakcí vyrazit společně s ratolestmi. Řada zdejších atrakcí je dokonce vodních. A zapomenout nesmíme ani na extrémní zónu, v níž se nachází ty nejadrenalinovější atrakce.

Kde se ubytovat v okolí zábavního parku

Asi 200 metrů od zábavního parku se nachází Holiday Park Zator, kousek dál se nachází oblíbené a skvěle hodnocené ubytování Western Camp Resort a nebo můžete sáhnout po ubytování v luxusních chatkách jen 3 minuty pěšky od zábavního parku Skandynawia Przystań.


2. Legendia (Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko)

📌 Adresa: Legendia Silesian Amusement Park, aleja Atrakcji 1, 41-501 Chorzów, Polsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 460 km

Zábavní park Legendia se může také pochlubit jedním svým NEJ. Jedná se totiž o vůbec nejstarší zábavní park v Polsku, který své brány otevřel již v roce 1959. Nemusíte se ale obávat, že by všechny atrakce byly původní, průběžně se totiž modernizují.

Z nejpopulárnějších atrakcí lze zmínit například skluzavku do vody z výšky 8 metrů, ruské kolo nebo úplně první horskou dráhu, která byla v Polsku postavena. Nechybí ani obrovská houpací loď kolotoče v podobě čajových šálků a mnoho dalšího.

Kde se ubytovat v okolí zábavního parku

Oblíbené je ubytování Campanile Katowice, nebo Hotel Marysin Dwór, který má slušné hodnocení, ale je zároveň určen i pro nenáročné hosty. Posledním tipem a zároveň zákazníky nejlépe hodnoceným ubytováním je 400 metrů od zábavního parku vzdálený ActivPark Apartments.


3. Zatorland Amusement Park

📌 Adresa: Parkowa 7, 32-640 Zator, Polsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 470 km

Pod označením Zatorland se skrývá komplex čtyř zábavních parků, a to Parku dinosaurů, Parku hmyzu, Mytologického parku a Lunaparku. Každý z těchto parků tak nabízí jinou tématiku. Zajímavostí například je, že se jedná o největší evropský park s pohyblivými dinosaury.

Vybrat si zde můžete z více než 60 atrakcí na ploše 20 hektarů. V hmyzím parku můžete společně s dětmi objevovat ty nejexotičtější druhy hmyzu v lidské velikosti, díky čemuž si prohlédnete i ty nejmenší detaily. Mytologický park bude vaše děti vzdělávat v oblasti božstev řecké mytologie. A konečně v lunaparku se společně s dětmi vyřádíte na spoustě divokých atrakcí. Jakmile vám vyhládne, můžete se zastavit u některého ze zdejších bister a načerpat potřebné síly.


4. Rabkoland

📌 Adresa: Rynek, 34-700 Rabka-Zdrój, Polsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 600 km

Další skvělý zábavní park v Polsku se skrývá pod označením Rabkoland. Zajímavostí je například Muzeum úsměvů nebo Muzeum rekordů a kuriozit, ve kterém se zaručeně pobavíte. Navštívit zde můžete divadelní i kouzelnická představení. V celém parku se poté ukrývá 34 atrakcí, které cílí na menší i starší děti. Za zmínku stojí i speciální létající autobus, velký cirkus nebo třeba nejmenší horská dráha v celé Evropě.

U dětí pak se pak mezi nejlákavější atrakce zaručeně řadí nedávno zrekonstruované ruské kolo v kosmickém stylu. Pokud nemáte pro strach uděláno, můžete zavítat také do strašidelného zámečku nebo kabinetu křivých zrcadel. Zdůraznit musíme tak, že v Rabkolendu se nachází i 254 pohyblivých soch, které vás v průběhu procházky parkem pobaví.

Kde se ubytovat v okolí zábavního parku

V přímém okolí zase tolik ubytování nenajdete. V širším okolí se nachází zejména apartmány a penziony. Např.: Parkowa Rezydencja Hubal.


5. Inwałd Park – 5 Parków Tematycznych

📌 Adresa: Inwałd Park – 5 Parków Tematycznych, Wadowicka 169, 34-120 Inwałd, Polsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 465 km

Dalším skvělým tipem na výlet v Polsku je Inwałd Park, který nabízí možnost pobavit se hned v 5ti zábavních parcích najedou.

V tomto zábavním parku najdete Park miniatur s nejznámějšími stavbami Polska, potažmo celého světa. Pro děti je připravena řada pouťových kolotočů, obří skluzavky nebo třeba lanová centra. Samostatnou sekci poté tvoří Dinolandie s 50 dinosaury, v níž můžete obdivovat sochy dinosaurů.

Další částí je středověká pevnost, kde si dokonce můžete vyzkoušet nejrůznější středověká řemesla. Z dalších zajímavostí lze zmínit třeba kluziště, labyrint, 5D kino nebo egyptskou horovou show.

Od Parku miniatur se společně s dětmi můžete svézt vláčkem do zoo, kde se nachází dopravní hřiště. Také se zde můžete svézt na koních a nakrmit vybraná zvířata. Z občerstvení stojí za zmínku zdejší výborná pizza.

Poslední částí je Zahrada Jana Pavla II., což je 8km dlouhá alej pro vaši procházku protkaná keři a stromy s fotografickou výstavou.

Kde se ubytovat v okolí zábavního parku

Skvělou polohou disponuje například ParkHotel Łysoń, který má dokonce několik restaurací a nachází se v bezprostřední blízkosti zábavního parku.


6. Łeba Park

📌 Adresa: Łeba Park, Kolonijna 24, 84-360 Nowęcin, Polsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 800 km

Populární polský zábavní park Łeba Park se nachází v severním Polsku, kousek od nejlepších pláží Polska. Na ploše 20 hektarů potkáte trojrozměrné dinosaury v jejich životní velikosti. Trasa parku je plná dobrodružství a adrenalinu, navíc se snaží návštěvníky také vzdělávat. Kromě jednotlivých plazů však park nabízí i další atrakce.

Zavítat můžete například do zdejší minizoo, na střelnici, ruské kolo nebo třeba vodní sjezdovky. Nechybí dokonce ani strašidelný hrad. Zahrát si můžete minigolf, vydat se do bludiště nebo si třeba prohlédnout naučnou expozici minerálů. Samozřejmostí je pak spousta příležitostí pro občerstvení, abyste v parku mohli bez potíží strávit celý den.

Kde se ubytovat v okolí zábavního parku

Oblíbená jsou ubytování Holiday House Kamil, která zároveň patří k těm nejvýhodnějším. V těsné blízkosti jsou také apartmány Domki La Plata či nádherné vily Willa Zielony Zakątek.


7. Majaland Kownaty

📌 Adresa: Majaland Kownaty, Kownaty 17, 66-235 Kownaty, Polsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 390 km

Polský zábavní park Majaland Kownaty je příslibem spousty zábavy pro celou rodinu. Součástí parku jsou jak vnitřní, tak i venkovní prostory, díky čemuž nebudete omezeni pouze na příznivé počasí. Mezi zdejší ikonické atrakce se řadí například horské dráhy Viking a Vlkodlak, Létající škola nebo Výstup na horu. Zajímavostí jsou také Taneční fontány. Z Padající věže se vám naskytne úchvatný výhled na celý areál, a poté si vychutnáte adrenalin spojený s volným pádem.

V areálu najdete hned několik příležitostí pro občerstvení. Zavítat můžete třeba do tematického bistra Viking Grill nebo si pochutnat na sladkých dobrotách v Heidi Bistro.

Kde se ubytovat v okolí zábavního parku

Zábavní park se nachází tzv. „na zelené louce“. V jeho blízkém okolí žádné ubytování není. Ubytovat se můžete v okolních městečkách.


8. JuraPark Krasiejów

📌 Adresa: JuraPark Science and Entertainment Park, ul, 1 Maja 10, 46-040 Krasiejów, Polsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 335 km

Patří vaše děti mezi opravdové milovníky dinosaurů? V tom případě byste je rozhodně měli vzít do JuraPark Krasiejów. Tento dinopark je totiž největším svého typu v Evropě. Není proto divu, že zde můžete obdivovat více než 250 dinosaurů v jejich životních velikostech.

I k tomuto zábavnímu parku se přitom pojí jedna zajímavost. A to, že se jedná o jediné muzeum na světě umístěné nad aktivním paleontologickým místem. Díky skleněné podlaze zde tedy uvidíte jednotlivé objevy paleontologů na jejich původním místě nálezu. A to už stojí za pozornost, nemyslíte?

Navíc u dinosaurů expozice tohoto zábavního parku nekončí. Kromě toho je pro vás připraven také lunapark s širokou nabídkou atrakcí pro různé věkové skupiny. Nechybí ani velké hřiště, na kterém se mohou vaše ratolesti vyřádit společně s ostatními malými návštěvníky. A vy si mezitím v klidu vychutnáte svou kávu.

Kde se ubytovat v okolí zábavního parku

Zábavní park nabízí také svoje ubytování v Noclegi JuraPark Krasiejów.


9. Dream Park Ochaby

📌 Adresa: Dream Park Ochaby, Hodowlana 2, 43-430 Ochaby Wielkie, Polsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 420 km

Dream Park Ochaby se právem řadí mezi nejlepší parky v Polsku u hranic. Na rozloze 5 hektarů se můžete těšit na místo, kde si užijete spoustu zábavy s celou rodinou. Součástí je například park miniatur, ve kterém během chvíle procestujete šest kontinentů a uvidíte ty nejznámější stavby v jejich zmenšené verzi. Navíc se můžete těšit na krásné a udržované zahrady, díky nimž si užijete i skvělou procházku přírodou.

To ale samozřejmě není všechny. Mezi populární atrakce v tomto zábavním parku se řadí například Dům vzhůru nohama. V něm si budete moct vyzkoušet, jaké je to chodit po stropě. Při zařizování tohoto domu si přitom tvůrci dali opravdu záležet a nezapomněli ani na ty nejmenší detaily. Nebo se vydejte na 18metrovou věž a vyzkoušejte, jaké to je letět volným pádem.


10. Park miniatur památek Dolního Slezska

📌 Adresa: Park miniatur památek Dolního Slezska, Zamkowa 9, 58-530 Kowary, Polsko
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 195 km

Park miniatur památek Dolního Slezska

A na závěr nesmíme zapomenout ani na Park miniatur památek Dolního Slezska. Jak napovídá samotný název, v tomto parku na vás čeká miniaturní provedení nejrůznějších staveb a památek Dolního Slezska. Obdivovat můžete třeba Palác pruského krále Fredericka Williama III., hrad Czocha nebo známou baziliku v Krzeszowie. A nechybí dokonce ani vyobrazení některých českých zajímavostí, třeba naší nejvyšší hory Sněžky. Tento park tedy cílí na ty z vás, kteří místo divokých atrakcí dávají přednost klidnější zábavě a chtějí si prohlédnout významné stavby v našem okolí.


Přidat komentář

twelve + nine =