Nejkrásnější rakouská jezera (TOP 7)

Nejkrásnější Rakouská jezera nabízí odpočinek uprostřed krásné přírody a na místech, kde si můžete užít prvotřídní služby. Nezáleží na tom, jestli vyrazíte na rodinnou dovolenou či jen prodloužený víkend, dovolená v Rakousku u jezera je zkrátka bomba. Jakmile se jednou pro tento typ dovolené rozhodnete, nebudete litovat, protože kromě přírodních krás v okolí jezer, si užijete příjemný klid, výlety, různé výšlapy do místních hor, ale také mnoho sportovních aktivit a zábavy.

Možná vás to překvapí, ale třeba v malém Rakousku je skoro dva tisíce jezer. Ty větší, která jsou pro turisty atraktivní, se počítají spíše na desítky, ale i tak jich je mnoho a nemusíte je hledat jen v Alpách, kde najdete ty nejúchvatnější.

Pokud si můžete být něčím jistí pak tím, že všechna nejkrásnější jezera v Rakousku mají čistou vodu a naprosto dokonalé zázemí včetně služeb. Tím myslíme nejen možnost ubytování, ale také stravování v místních restauracích, případně sportovní vyžití v místě či po okolí. Vyrazit můžete třeba na jízdu na kole či pěší procházku po upravených cestách.

Výhodou je, že skoro všechna tato místa můžete navštěvovat po celý rok, tedy i když není letní sezóna, během níž se většina turistů zajímá o koupání a vodní sporty.

Kde se dá dovolená v Rakousku u jezera strávit? Pojďme si představit 7 velmi zajímavých a hlavně krásných jezer, ke kterým můžete vyrazit jako jednotlivci, ve skupině či s rodinou.


1. Hallstätter See

Městečko Hallstatt

Městečko Hallstatt u stejnojmeného jezera / Credit: Flickr / Ky0n Cheng

Mezi nejkrásnější rakouská jezera patří bezesporu i překrásné horské jezero Hallstätter See (česky Halštatské jezero), které se nachází přímo u úpatí pohoří Dachstein. Jeho rozloha je zhruba osm kilometrů na délku a necelé dva kilometry na šířku. Co se týká hloubky, dosahuje místy až 125 metrů. V okolí jezera jsou strmé svahy plné bujné vegetace v podobě lesního porostu.

U jezera leží v Solné komoře malá obec Hallstatt, která je společně s pohořím Dachstein i Solnou komorou zapsána na seznamu Světového dědictví UNESCO. Jezero Hallstätter See  kromě Hallstattu, obklopují ještě vesničky Bad Goisern a Obertta. Přes jezero pak vede řeka Traun. O jezeru je známo, že to není jen skutečný skvost mezi jezery, ale zároveň jeden z nejpozoruhodnějších jevů přírody v Solné komoře. Svého času se po jezeře plavilo dřevo a to z údolí Gosautal do hallstattského solivaru, v pozdějších dobách pak do Ebensee (malá vesnička).

 • Dnes je jezero možno brázdit na jedné z výletních lodí či na menších loďkách.
 • Jezero je také vyhledávaným cílem mnoha rybářů a potápěčů, neboť je to jedno z nejrybnatějších míst v Rakousku.
 • Navštívit můžete místní pláže, kde jsou skvělé podmínky pro odpočinek i koupání. Jmenujme například pláž Obertraun a Bad Goisern. Obě tyto pláže jsou pro návštěvníky dostupné zdarma.
 • Jestliže se rozhodnete pro koupání v tomto jezeře, pak si můžete být jisti, že si odsud odnesete nezapomenutelný zážitek, neboť úchvatná horská scenerie v okolí jezera je prostě super.
 • Letní období je typické pořádáním koncertů na jezeře, během nichž se hudebníci plaví na lodi, tzv. Fuhre a svou hudbou obšťastňují návštěvníky na břehu jezera.

2. Jezero Wolfgangsee – jedno nejteplejších rakouských jezer

Wolfgangsee, rakousko

Wolfgangsee, městečko St. Wolfgang, Rakousko / Credit: Flickr / Thomas Au

Wolfgangsee je nejznámější jezero Solné komory, rovněž je to jedno z nejteplejších jezer, která se v Solné komoře nacházejí. Díky křišťálově čisté vodě, která je navíc ještě pitná, je to oblíbená lokalita pro výlety a dovolené, ať už sem jedete za koupáním, pro které jsou tu naprosto ideální podmínky, nebo kvůli vodním sportům.

Říká se, že každý turista, který někdy navštívil jezero Wolfgangsee, rád přijede znovu, protože tu načerpá spoustu nové energie a ještě si užije kvalitní a bohatou nabídku služeb i různých možností vyžití.

 • Jezero Wolfgangsee leží uprostřed krásné krajiny obklopené horami. Teplota vody se pohybuje kolem 24°C.
 • Na březích jezera narazíte na tři malebná městečka – St. Wolfgang, St. Gilgen a Strobl.
 • Nabízí se možnost mnoha pohybových aktivit a zážitků.
 • Můžete poznat místní tradice a původní zvyky, ale i životní styl a úchvatnou přírodu.
 • Zajděte si na procházku do lesa v okolí jezera nebo si užívejte ticho v horách. To vše doplňuje průzračná voda v jezeře a překrásně rozkvetlé louky.

3. Zeller See

Zellské jezero získalo svůj název podle nedalekého městečka Zell am See. Jeho celková plocha zabírá více než 4 km čtvereční a dosahuje maximální hloubky 68 metrů. Má ideální polohu v nadmořské výšce 757 metrů a okolí tvoří převážně hory, díky čemuž se naskýtá nezapomenutelný pohled na překrásnou krajinu.

 • je to oblíbený cíl rybářů, protože má úžasnou rozmanitost rybích druhů (síhové, cejn velký, candáti obecní, plotice obecné atd.).
 • kdo se rád prochází, může se kochat krásou místních vrcholků Kitzsteinhorn a Schmittenhöhe.
 • velmi vyhledávané jsou vyhlídkové okružní lety přímo nad jezerem s dech beroucím výhledem.
 • milovníci vodních radovánek mohou zkusit surfování, plavbu na plachetnici, kajaku či kánoi, nebo vodní lyže.
 • kdo by chtěl opravdu adrenalinový zážitek, může si vyzkoušet sjíždění divoké řeky nedaleko jezera.
 • Zellské jezero obklopují hotely, penziony i apartmány, v neposlední řadě je tu možnost kempování.
 • fanoušci dobrodružství mají šanci vyzkoušet sestup až 1600 m pod zemský povrch, přímo mezi starými skalami.

4. Jezero Mondsee – nejteplejší jezero v Rakousku

Měsíční jezero je nejteplejší jezero v Rakousku, ačkoliv leží zhruba 500 m nad mořem a kolem něj jsou vysoké hory, a jedno ze tří větších jezer v Solné komoře. Teplota vody má v letních měsících skoro 27 °C. Jezero je více než 11 km dlouhé a 2,5 km široké v tom nejširším místě.

 • nabízí se zde možnost aktivního odpočinku, rekreačních sportů, ale i lenošení u vody.
 • na své si přijdou milovníci vodních sportů, horské turistiky, cykloturistiky, ale i mnoha dalších sportů.
 • jsou zde tenisové kurty a golfové hřiště.
 • z vodních sportů jmenujme plachtění, surfování, vodní lyže a samozřejmě rybaření.
 • můžete se projet na koni nebo si v okolí jezera zahrát plážový volejbal.
 • v létě jsou zde ideální podmínky pro kempování.

Jestliže si chcete prohřát kosti a poznat nejteplejší jezero v Rakousku, pak je Mondsee tím správným cílem.


5. Faaker See

Nejjižnější rakouské jezero je zároveň jedním z největších v Korutanech. Leží jen 5 km od slovinských hranic jižně od Villachu 555 m nad mořem. Zvláštností je tyrkysová barva vody, za což vděčí bílému bahnu, jež má vysoký obsah vápníku a dostává se sem z blízkého pohoří Karavanka, odkud je splachováno. Kvalita vody v jezeře odpovídá pitné vodě. Vítejte na Faaker See.

 • středomořské klima a dostatek slunce je zárukou, že si v letních měsících můžete dopřát koupání ve vodě o teplotě 28 °C, což z něj čelá jedno z nejteplejších jezer v Rakousku.
 • jezero je známé konáním mnoha akcí, příkladem může být European Bike Week (sraz Harley Davidson) či mezinárodní sraz kabrioletů.
 • v srdci jezera je velikostně vyhovující ostrov s hotelem a tenisovými kurty.
 • Neváhejte a jděte se opalovat, surfovat, plachtit, veslovat, hrát golf, volejbal a podobně.
 • pro nadšené rybáře jsou během rybolovu připravené štiky, kapři, sumci i candáti, stačí je jen chytit.

6. Jezero Traunsee

Toto alpské jezero leží zhruba 40 km jihozápadně od Welsu. Na délku má 12 km, široké je 3 km a hluboké 190 m. Je to bezesporu nejkrásnější vodní plocha celé Solné komory. Traunsee je obklopeno horskými velikány v podobě Hochkogel, Traunstein a Erlakogel.

 • Jezero je známé historickými památkami. Je tu mnoho malebných zámků, například Ort (další název Seeschloss) z 16. a 17. století. Dále klášter benediktinek a kostelík svatého Jana Nepomuckého na pahorku Johannisberg nad Traunkirchenem ze 17. století.
 • Traunsee je oblíbený cíl potápěčů, jachtařů a vodních lyžařů, zároveň si můžete užít windsurfing.
 • Kdo chce, může vyrazit výletní lodí na plavbu po jezeře. Nejoblíbenější je parník, který pohání lopatkové kolo.

7. Klopeiner See – jedno z nejteplejších jezer Korutan

Je jedním z nejteplejších jezer Korutan (v létě má voda až 28°C) a nachází se zhruba 30 km jihovýchodně od Klagenfurtu. Rozloha vodní plochy je 1,1 km2, délka jezera činí 1,8 km a šířka 800 m. Maximální hloubka dosahuje 48 metrů. Kvalita vody v jezeře je naprosto špičková a svými hodnotami se může srovnávat s pitnou.

 • v jezeře žije zhruba 15 druhů ryb.
 • na své si zde přijdou fanoušci windsurfingu, pro něž je to oblíbený cíl. K dispozici je také windsurfingová škola.
 • dopřejte si golf, tenis, rybaření nebo jízdu na koních.
 • podél jezera využijte pěší promenádu, navštivte okolní středověké hrady, kostely, kláštery či Obir, což jsou známé krápníkové jeskyně.


Přidat komentář

Vyhledávač zájezdů