TOP 10: Nejlepší hotely a resorty na Zanzibaru

Nejlepší hotely na Zanzibaru Zanzibar. Už ten název je takřka ztělesněním exotiky a dobrodružství. Toto slavné africké souostroví láká cestovatele na bezpočet různorodých krás. Zanzibar je tropická perla při pobřeží Tanzanie, kde na vás čekají překrásné pláže lemované palmami, dokonale křišťálové moře, ale i starobylá města a autentická kultura. Na své si tudíž přijdou milovníci přírody, historie i živého ruchu přítomnosti a tepajícího života. A protože má toto místo skutečně co nabídnout, přichystali jsme pro vás na dnešní den žebříček nejlepších hotelů a resortů na Zanzibaru, ve kterých můžete pohodlně zakotvit při cestě sem.

Kam vyrazit za nejlepšími hotely a resorty na Zanzibar

1. Tulia Zanzibar Unique Beach Resort

📌 Náš vítěz: nejlepší hotelový resort na Zanzibaru

Více fotografií na: Invia.cz

Na souostroví Zanzibar nenajdete zrovna velké množství rozlehlých hotelových paláců se stovkami apartmánů, které jsou typické třeba pro Turecko nebo Egypt. To ovšem rozhodně neznamená, že nebudete mít, kde složit hlavu. Naopak. Vzhledem k tomu, že jde o turistickou destinaci světového formátu, ubytovacími zařízeními se to zde jen hemží. Drží si ale charakter, který nevyčnívá, spíše příjemně ladí s celkovým přírodním i kulturním rázem ostrovů.

To je i případ hotelu Tulia. Tvoří jej roztroušené bungalovy v typicky místním stylu. Tedy ze dřeva a se slaměnou střechou. Přikrývá je navíc stín všudypřítomných palem. Rozhodně se však nemusíte bát nepohodlí. Naopak. Příbytky jsou zařízeny s ohledem na maximální luxus a komfort. Jde ostatně o pětihvězdičkový resort, který si navíc na Invia.cz drží naprosto plné hodnocení – tedy 5 bodů z 5.

Resort leží v oblíbené destinaci Pongwe. Na východním pobřeží ostrova Unguje, naproti městu Zanzibar, jehož centrum se nachází asi 30 km odsud. Jde o krásnou, klidnou destinaci s dlouhými, čistými plážemi. Ty jsou navíc přímo připojené k resortu, takže to k moři máte, co by kamenem dohodil. Samotný resort pak nabízí i restauraci a bar, bazény s atrakcemi, fitness centrum nebo zázemí pro různé vodní i pozemní sporty a aktivity. Stravování v hotelu je možné formou snídaní, polopenzí nebo i all inclusive programu. Toto místo představuje jasný cíl pro dokonalou dovolenou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 5 z 5 (fantastické) od více jak 252 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 5 z 5 (fantastické) od 2 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 187 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,6 z 10 (fantastické) od více jak 166 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

2. Hotel Melia Zanzibar

📌 Zanzibar, Kiwengwa

Více fotografií na: Invia.cz

Dalším pětihvězdičkovým přírůstkem do našeho žebříčku bude hotel Melia. Nachází se opět na východním pobřeží ostrova Unguje, v destinaci Kiwengwa, která tvoří společně s již představenou Ponqwe dlouhý, úzký a prakticky souvislý pás podél pobřeží posetý hotely a resorty. Melia patří mezi ty velmi luxusní. Tvoří ji stylové bungalovy a vilky, ale srdcem je moderní a krásná hlavní budova.

Tak jak je zde zvykem, nachází se resort v lůně palmových hájů a je poměrně značně rozlehlý. Najdete zde několik barů a restaurací, nechybí ani obchůdky – především se suvenýry – nebo bazény, kdyby se vám nechtělo do moře. Pláž je ale přímo napojená na resort.

Na své si přijdou i milovníci sportů, jako je tenis nebo plážový volejbal. Pochopitelně je zde i možnost provozování různých vodních sportů a aktivit, včetně oblíbeného potápění. Můžete si třeba i vyrazit na výlet na kajaku – rozhodně to stojí za to. Tento hotel drží hodnocení 4,7 z 5 bodů na Invia.cz a jde o perfektní místo pro luxusní dovolenou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 2605 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 22 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 962 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (skvělé) od více jak 374 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

3. Hotel The Residence

📌 Oblíbený a dobře hodnocený resort

Více fotografií na: Invia.cz

Hotel The Residence šikovně kombinuje moderní architekturu s autentickým stylem. Zachovává si ráz, který ladí s okolím a skýtá čisté, upravené, nové a velmi komfortní prostředí. Obdivovat můžete sofistikované a rozlehlé zahrady, mezi nimiž se nacházejí jednotlivé budovy, vilky a bungalovy. Resort leží opět přímo na pláži, kde se můžete uvelebit na lehátcích a sledovat nádherné červánky při západu slunce. Resort se totiž nachází na západním pobřeží, v jižní části ostrova Unguja.

Resort skrývá dvě restaurace, bary, nákupní pasáž s obchůdky, taky oblíbený nekonečný bazén a především přes šedesát ubytovacích vilek a bungalovů. Všechny jsou perfektně a exkluzivně zařízené. Toto ubytování nadchne i náročné cestovatele.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 5 z 5 (fantastické) od více jak 2 298 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 2 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (skvělé) od více jak 437 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (skvělé) od více jak 339 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

4. Hotel TUI BLUE Bahari Zanzibar

Více fotografií na: Invia.cz

Destinaci Kiwengwa jsme vám již představili o pár příček výše. Další hotel našeho žebříčku se bude opět nacházet v této lukrativní a turisticky žádané destinaci. Konkrétně půjde o resort Tui Blue, který pod příkrovem vysokých a štíhlých palem ukrývá luxusní zázemí s bazény, lehátky, množstvím restaurací, barů i obchůdků a překrásnou pláží.

Samozřejmostí je zde široká nabídka sportovních i méně sportovních aktivit. Od volejbalu přes potápění až po projížďky na kánoi či stylovém katamaránu nebo rybaření. Dostatek vyžití je zde i pro děti včetně nabídky animačních programů a možnosti hlídání. Opravdu krásné místo i pro velmi náročné návštěvníky.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,55 z 5 (skvělé) od více jak 2540 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,6 z 5 (skvělé) od více jak 31 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 1156 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,4 z 10 (velmi dobré) od více jak 186 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

5. Hotel Royal Zanzibar Beach Resort

Více fotografií na: Invia.cz

Hotel Royal už patří mezi resorty poněkud klasičtějšího střihu. Tvoří ho podkova větších hotelových budov s množstvím pokojů. Okolo jsou rozesety další apartmány a bungalovy. Prostory okolo jsou přikryté zahradami a protkané spletitými cestičkami. Najdete zde několik bazénů a k resortu náleží i krásná široká pláž. Těšit se můžete na několik restaurací a ještě více barů. Samozřejmostí jsou i obchůdky.

Tento resort se nachází v rušnější a poměrně rozlehlé destinaci Nungwi na severozápadě ostrova Unguja. Velmi pěkné místo pro příjemnou dovolenou. Svědčí o tom ostatně i příznivé hodnocení 4,6 bodů z 5 na Invia.cz. Jde navíc o pětihvězdičkový hotel s plným luxusem pro milovníky komfortu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 1 995 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,6 z 5 (skvělé) od více jak 29 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 874 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,00 z 10 (velmi dobré) od více jak 89 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

6. Hotel Zuri Zanzibar Hotel & Resort

Více fotografií na: Invia.cz

Hotel a resort Zuri se nachází v turisticky vytížené severozápadní oblasti, u obce Kendwa, která je především souborem luxusních hotelových komplexů. Zuri patří mezi středně velké resorty, nabídne přes 50 ubytovacích jednotek. Opět jde o typické, stylové bungalovy, apartmány nebo vily. Ty jsou zanořeny do okolní svěží zeleně a nabídnou i přímý přístup na malebnou pláž.

Ovšemže ani zde nebudete ochuzeni o vyžití v podobě restaurací a barů. Nachází se zde i obchůdky anebo knihovna pro náruživé čtenáře. Nechybí ani bazén, wellness nebo plejáda sportovních aktivit a zábavných programů. Nudit se rozhodně nebudete a vzhledem k luxusní pětihvězdičkové povaze hotelu můžete očekávat i vysokou míru komfortu a rozmazlování.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 476 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – zatím bez hodnocení
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (skvělé) od více jak 566 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,4 z 10 (fantastické) od více jak 616 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

7. Hotel Baraza Resort and Spa

Více fotografií na: Invia.cz

Resort Paradise Island se nachází přímo na atolu Male a v bezprostřední blízkosti stejnojmenného hlavního města. Lodí je to odtud (a tedy i z letiště) pouze cca 15 minut. Pozice je výhodná, pokud budete město chtít navštěvovat častěji. I když je velmi malé, rozhodně za to stojí. Samotný resort se však nachází na ostrůvku, který je oázou klidu – přesně takovou, jakou návštěvníci od této destinace očekávají. I zde vás čekají vilky na moři i pláži. Taky restaurace, bary a další vyžití.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 5 z 5 (fantastické) od více jak 1352 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – zatím bez hodnocení
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (skvělé) od více jak 162 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,5 z 10 (naprosto vyjímečné) od více jak 44 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

8. Hotel Riu Palace Zanzibar

Více fotografií na: Invia.cz

Na severozápadním cípu ostrova Unguja se nachází destinace Nungwi, jejíž součástí je hotelový resort Riu Palace. Název Palace může být nápovědou, že nepůjde o nejmenší hotýlek na Zanzibaru. Tvoří jej stylové hotelové budovy laděné do arabské architektury. Ty jsou proloženy zahradami, které hned navazují na příjemnou pláž ohraničenou skalnatým svahem. Resort je otevřenější a prosluněnější než většina ostatních v našem žebříčku, které byly spíše ponořeny ve stínu rozkošných, exotických zelených hájů.

Riu nabízí čtyři restaurace a tři bary. Jsou zde bazény, kurty i wellness centrum. Ubytování je velmi luxusní. Jde ostatně opět o pětihvězdičkovou záležitost. Dostatek zábavy si zde užijí i děti. Tento resort drží na portálu Invia.cz velmi vysoké hodnocení, konkrétně 4,8 bodů z 5. Jde tedy rozhodně o místo, které vás svými službami a úrovní nezklame.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 2 783 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 18 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 619 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9 z 10 (fantastické) od více jak 1 213 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

Co je vlastně Zanzibar?

Pojem Zanzibar je chronicky známý. Každý ví, že leží někde při pobřeží východní Afriky. Ne každý si však pamatuje, co to přesně ten Zanzibar je. Je to trochu složitější. Už jsme zmínili, že jde o souostroví, konkrétně dva ostrovy, které se někdy souhrnně nazývají právě Zanzibar. Totéž jméno však může označovat taky pouze jižní z obou ostrovů – ostrov Unguja. Vlastní název severního ostrovu pak zní Pemba. A dále je Zanzibar i jméno hlavního města souostroví, které leží na západním pobřeží ostrova Unguja – tedy na straně směrem k africkému kontinentu.

Souostroví Zanzibar má skoro milion obyvatel. Hlavní město samotné pak něco přes 200 tisíc. Město bývalo rozdělené říčkou na dvě hlavní části. V současnosti zde však vede bulvár Creek Road. Tuto rušnou hlavní tepnu lemují tržiště a stromoví a odděluje historické jádro města anglicky nazývané Stone Town od novější části Ng’ambo či anglicky New City.

Proč vyrazit na Zanzibar?

Souostroví Zanzibar láká nejenom známým a dobře znějícím jménem nebo tím, že jde o rodiště jednoho z největších zpěváků všech dob – Fredy Mercuryho. Těšit se můžete taky na překrásné a rozlehlé pláže bělostného písku, které jsou navíc často posety stylovými chýším podobnými stavbami. Dokonale pestrý je zde i svět pod vodní hladinou, takže potápěči budou v sedmém nebi.

Zanzibar je taky gastronomická výspa. Ostrovy jsou historicky mimořádně významné produkcí koření. Mezi ikonické zde patří hřebíček, muškátový oříšek, skořice nebo třeba vanilka. Nakoupit je můžete v prvotřídní kvalitě na každém tržišti. Rozdíl mezi tím, co běžně koupíte u nás v supermarketu, vás ohromí.

Souostroví má taky pár endemických druhů ve fauně i floře. To zase může zaujmout přírodovědecky založené návštěvníky. Příroda je zde celkově úchvatná. Bohužel však taky čelí značnému tlaku navzdory snahám o její ochranu. Přesto jsou zde stále plochy skvostných, divokých pralesů.

Zanzibar se všemi svými plážemi, palmovými háji, farmami na koření, tržišti, historickými i mladšími městy, pralesy a dalšími krásami nabízí zážitky plnými hrstmi a ukrývá zvláštní kouzlo, kterému každý návštěvník musí podlehnout.

Zajímá vás destinace Zanzibar?

Přidat komentář

twelve + 9 =