TOP 12: Nejlepší hotely na řeckém ostrově Kréta

Kréta Navštivte Krétu. Sluncem zalitý ostrov, který vás naláká na úchvatnou přírodu, krásné pláže a blankytně čisté moře. V tomto článku vám dáme hned 12 tipů na nejlepší hotely na řeckém ostrově Kréta. Díky tomu můžete jednoduše načerpat tipy na to, kde se ubytovat.

A proč přesně doporučujeme Krétu navštívit? Tento řecký ostrov má od každého něco. Krásné pláže zde střídají spektakulární údolí, nejrůznější kaňony a soutěsky. Kréta rovněž potěší milovníky historie a pamětihodností. A zapomenout nesmíme ani na řecké jídlo, které způsobí explozi chutí na vašem jazyku.

Nejkrásnější hotely a kde se ubytovat na Krétě

1. Hotel Blue Palace

📌 Špičkový resort situovaný ve svahu
📌 Kde ho najdete: Plaka, Kréta

Více fotografií na: Invia.cz

Luxusní hotelový resort Blue Palace se nachází zhruba 3 km od letoviska Elounda. Rozlehlý hotel nabízí celkem 251 pokojů, které jsou umístěny v romantických bungalovech a sutitách. Jen 200 metrů od hotelu najdete udržovanou soukromou oblázkovou pláž, která se pyšní pozvolným vstupem do moře. Pokud si nepotrpíte jen na polehávání na pláži, můžete se pustit do některého z motorizovaných i nemotorizovaných vodních sportů.

Hosté mohou navštívit zdejší hlavní hotelovou restauraci nebo si vybrat z několika á la carte restaurací. Kromě toho je součástí hotelu kadeřnický salón, bary, obchody a internetový koutek. Nechybí ani luxusní wellness centrum, sportoviště a dětské hřiště. Koupání v moři můžete střídat s koupáním ve velkém venkovním bazénu se slanou vodou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz – 4,9 z 5 (fantastické) od více než 6 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 714 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více než 551 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

2. Hotel Abaton Island Resort

📌 Hotel s úchvatným výhledem na moře
📌 Kde ho najdete: Chersonissos, Kréta

Hotel Abaton Island Resort

Více fotografií na: Invia.cz

Tento luxusní hotel se svého otevření dočkal v roce 2018. Najdete jej na rozlehlém pozemku a užít si zde můžete špičkové ubytování s nadstandardní nabídkou služeb. Samozřejmost symbolizuje soukromá pláž, na které se můžete v klidu oddat relaxaci. Součástí resortu je hned několik hotelových restaurací, ve kterých ochutnáte pokrmy řecké i mezinárodní kuchyně.

Jen 50 metrů od hotelu najdete nádhernou písčitou pláž. Po setmění si budete moct užívat procházky na zdejší molo. Zdarma jsou zde k zapůjčení lehátka, slunečníky a plážové osušky. Pokud vás už relaxace na pláži nebude bavit, můžete si přímo v resortu zahrát tenis nebo si jít zacvičit do zdejšího fitness centra.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 1 návštěvníka
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 453 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více než 821 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

3. Hotel Daios Cove Luxury Resort & Villas

📌 Soukromá zátoka na tyrkysovém moři
📌 Kde ho najdete: Vathi, Kréta

Hotel Daios Cove Luxury Resort & Villas

Více fotografií na: Invia.cz

Další okouzlující hotel na Krétě najdete u zátoky Daios, která je právem považována za zdejší klenot. Na první pohled vás zaujme nádhernou barvou tyrkysového moře, které doslova vybízí k osvěžení. Samotný hotel nabízí krásný panoramatický výhled na soukromou hotelovou zátoku a moře. Uvnitř vás resort uvítá moderním vybavením a špičkovou nabídkou služeb. V hotelu si přitom odpočinete na maximum. Navštívit totiž můžete zdejší Goco-Spa, které vybízí k relaxaci ve wellness centru rozkládajícím se na 2 500 m2.

Samozřejmostí je v tomto resortu široká nabídka nejrůznějších restaurací. Navštívit můžete hned 4 restaurace a několik barů, ve kterých si pochutnáte na lahodném drinku. Pokud zrovna nebudete mít náladu na koupání v moři, můžete se osvěžit ve zdejším nekonečném vyhřívaném bazénu. Všechny pokoje lákají na luxusní vybavení a moderní design, který si snadno zamilujete.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 6 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 945 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 279 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

4. Elounda Beach Hotel & Villas

📌 S výhledem na záliv Mirabello
📌 Kde ho najdete: Elounda, Kréta

Elounda Beach Hotel & Villas

Více fotografií na: Invia.cz

Čtvrtou příčku našeho seznamu si vysloužil hotel Elounda Beach Hotel & Villas, který se nachází na severovýchodním pobřeží Kréty. Jeho součástí jsou moderně a elegantně zařízené pokoje, apartmá a bungalovy, které nabízí krásný výhled do bujících zahrad nebo na záliv Mirabello. Samozřejmostí je poté luxusně zařízená koupelna. K hotelu patří celkem 5 tenisových kurtů, basketbalové a volejbalové hřiště, wellness centrum s posilovnou a několik restaurací. Díky tomu můžete ochutnat pokrmy řecké i mezinárodní kuchyně. Nechybí ani široká nabídka barů.

Nejbližší pláž se nachází přímo u hotelu, stejně jako venkovní bazén se slanou vodou, který tak symbolizuje skvělou alternativu k pláži. Navštívit dále můžete zdejší Spa centrum, které nabízí širokou škálu tělových a obličejových procedur.

Hotel patří k nejluxusnějším resortům na ostrově Kréta.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 435 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 (skvělé) od více než 106 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

5. Hotel Grecotel Amirandes Exclusive

📌 Jeden z nejlepších hotelů v celém Řecku
📌 Kde ho najdete: Agia Pelagia, Kréta

Hotel Grecotel Amirandes Exclusive

Více fotografií na: Invia.cz

Hotelový komplex Grecotel Amirandes Exclusive se právem řadí mezi nejlepší hotely v Řecku. Najdete jej v těsné blízkosti zálivu u nádherné písčité pláže. V jeho blízkosti se nachází malebná řecká vesnička Gouves. Hotel nabízí ubytování v bungalovech nebo malých vilách, které jsou obklopeny krásnou a udržovanou zahradou. Hosté si mohou užít dovolenou s prvotřídní nabídkou nejrůznějších služeb. Relax na pláži můžete prostřídat s aktivitami ve fitness centru nebo si vychutnat adrenalinový zážitek v podobě windsurfingu, vodního lyžování a spousty dalšího.

Součástí hotelu je také luxusní lázeňské a relaxační centrum Elixir Spa, kde si můžete zajít do sauny, na masáž nebo třeba do kosmetického salónu. Samozřejmostí je rovněž široká nabídka různých restaurací. Krásná písčitá pláž v blízkosti hotelu nabízí pozvolný vstup do moře. Vzhledem ke své délce je také ideální pro večerní procházky.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz – 4 z 5 (fantastické) od více než 1 návštěvníka
 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 856 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (skvělé) od více než 100 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

6. Hotel Nana Princess

📌 Špičkový pětihvězdičkový hotel
📌 Kde ho najdete: Chersonissos

Hotel Nana Princess

Více fotografií na: Invia.cz

Tento luxusní řecký resort je situovaný v Hersonissosu. Ubytování nabízí v pokojích, apartmá a vilách s moderním vybavením. Většina těchto vil a apartmá přitom má vlastní bazén a prostornou venkovní část, ze které si budete moct užívat výhled na Krétské moře. U některých ubytovacích jednotek navíc najdete saunu, posilovnu a detoxikační parní lázeň.

Samozřejmostí je hotelová restaurace, v níž si můžete pochutnat na skvělých pokrmech krétské, středomořské a mezinárodní kuchyně. Nechybí ani spousta barů s širokou nabídkou koktejlů a osvěžujících drinků.

Za návštěvu dále stojí zdejší wellness a fitness centrum. Objednat si můžete také kosmetickou proceduru nebo služby kadeřníka. Jen 150 metrů od ubytování se nachází krásná pláž Drapano.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,9 z 5 (fantastické) od více než 270 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,7 z 10 (naprosto výjimečné) od více než 366 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

7. Hotel Ikaros Beach Luxury Resort & Spa

📌 Pokoje s kamennými zdmi
📌 Kde ho najdete: Malia, Kréta

Hotel Ikaros Beach Luxury Resort & Spa

Více fotografií na: Invia.cz

Krásný Hotel Ikaros Beach Luxury Resort & Spa se nachází ve městě Manila, které si vás získá svou kouzelnou atmosférou. Pokud se zde ubytujete, budete si moct užívat soukromou písečnou pláž a čtyři různé venkovní bazény. Zajímavostí je u tohoto ubytování fakt, že jednotlivé pokoje mají kamenné zdi. Z těchto pokojů si navíc vychutnáte výhled na moře nebo do okolní zahrady. Potěší také jejich moderní zařízení se stylovým vybavením.

Ve zdejším wellness centru si můžete užít celou řadu luxusních procedur, které provádí odborní terapeuti. Jen 100 metrů od ubytování se nachází krásná pláž, kterou můžete kdykoliv navštívit. Pro občerstvení využijete hotelovou restauraci nebo některý podnik ve městě.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz – 4,6 z 5 (skvělé) od více než 71 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 1 113 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (skvělé) od více než 165 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

8. Hotel Kiani Beach Resort

📌 Romantické večeře složené z krétských pokrmů
📌 Kde ho najdete: Kalyves, Kréta

Hotel Kiani Beach Resort

Více fotografií na: Invia.cz

Špičkové služby a prvotřídní ubytování si můžete užít také v hotelu Kiani Beach Resort. Tento hotel má ideální polohu v blízkosti pláže Kiani a nachází se jen několik kilometrů od centra města Chania. Zmíněná pláž je mělká a nabízí pozvolný vstup do moře, díky čemuž je hotel vyhledávaný mezi rodinami s malými dětmi. Jen pár kroků od pláže se nachází velký bazén, který je obklopený lehátky a slunečníky. Nechybí ani plážový bar, ve kterém si můžete pochutnat na drinku za zvuků příjemné hudby.

Součástí hotelu je dále dětský bazén a hřiště ve tvaru pirátské lodi, které se zalíbí těm nejmenším. V restauraci Symposium si můžete pochutnat na romantické večeři složené z krétských pokrmů formou bufetu. Zajímavé je také zdejší divadlo pod širým nebem.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz – 4,3 z 5 (skvělé) od více než 32 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (velmi dobré) od více než 1 955 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,3 z 10 (velmi dobré) od více než 774 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

9. Hotel Nostos Beach

📌 S moderním centrem vodních sportů
📌 Kde ho najdete: Bali, Kréta

Hotel Nostos Beach

Více fotografií na: Invia.cz

Další krásný hotel najdete jen pár kroků od krásné pláže Bali. Hotel Nostos Beach zaujme svým moderním vybavením a luxusním designem, díky kterému si dovolenou vychutnáte na maximum. Pokud se ani na cestách neobejdete bez nutnosti pracovat, potěší vás přítomnost vysokorychlostního připojení zdarma. Všechny pokoje jsou prostorné a elegantně zařízené. Vybrat si můžete z několika způsobů stravování. Pláž je vzdálená jen 100 metrů od hotelu.

Pokud chcete svou dovolenou pojmout více adrenalinově, můžete vyzkoušet některý z dostupných vodních sportů. K dispozici je například potápěčská baze, safari na čtyřkolkách nebo nejrůznější plážové sporty. Navštívit můžete také zdejší moderní centrum vodních sportů, které patří přímo majiteli hotelu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz – 4,5 z 5 (skvělé) od více než 54 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (velmi dobré) od více než 431 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,0 z 10 (fantastické) od více než 648 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

10. Hotel Atrium Ambiance

📌 Luxusní hotel s krásnou restaurací
📌 Kde ho najdete: Rethymno, Kréta

Hotel Atrium Ambiance

Více fotografií na: Invia.cz

Moderní a čistý hotel Atrium Ambiance se nachází v Rethymnonu. Jen 100 metrů od něj přitom najdete největší krétskou písčitou pláž, na které si budete moct užívat zasloužený relax. Kromě toho se budete moct vykoupat také ve zdejším venkovním bazénu, ke kterému náleží lehátka se slunečníky. V hotelu se pravidelně koná zábavní program, například v podobě Krétského večera, folklórních tanců a živé hudby.

U bazénu se po celý den podává občerstvení v podobě lehkých jídel. Ke snídani a večeři si poté budete moct vybrat z široké nabídky krétských i mezinárodních pokrmů. Předností tohoto hotelu jsou také moderně zařízení pokoje s luxusním vybavením.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz – 4,6 z 5 (skvělé) od více než 42 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (velmi dobré) od více než 565 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více než 205 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

11. Hotel Grecotel Creta Palace

📌 Resort ve stylu tradiční krétské vesničky
📌 Kde ho najdete: Rethymno, Kréta

Hotel Grecotel Creta Palace

Více fotografií na: Invia.cz

Prvotřídní poloha a luxusní služby. Tak by se dal charakterizovat Hotel Grecotel Creta Palace, který se nachází přímo u krásné písčité pláže. Součástí tohoto pětihvězdičkového resortu je hned 10 restaurací a barů, ze kterých můžete vybírat. Nechybí ani 2 venkovní bazény.

Jednotlivé pokoje jsou zařízené v moderním elegantním stylu. Pyšní se klimatizací a dřevěnými podlahami. Na své si přijdou i rodiny s malými dětmi, které se budou radovat ze zdejšího dětského bazénu a spousty tobogánů.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz – 4,8 z 5 (velmi dobré) od více než 3 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (velmi dobré) od více než 1 088 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,3 z 10 (velmi dobré) od více než 65 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

12. Hotel Creta Maris

📌 Hotelový komplex složený ze dvou budov
📌 Kde ho najdete: Hersonissos, Kréta

Hotel Creta Maris

Více fotografií na: Invia.cz

Závěrem nesmí chybět ani Hotel Creta Maris, který nabízí úchvatný výhled na pláž Hersonissos oceněnou Modrou vlajkou. Moderní vybavení a luxusní služby přitom odpovídají standardu pětihvězdičkového hotelu. Jeho součástí je hned 6 venkovních bazénů, vyhřívaný krytý bazén pro nepříznivé počasí, 6 dětských bazénů, aquapark a dokonce i venkovní kino. Prostorné pokoje v sobě poté skvěle snoubí tradici a eleganci.

Občerstvit se můžete v některé z 6 dostupných restaurací a na skleničku si zajít do 9 různých barů. Samozřejmostí je pestrá nabídka krétské, středomořské i mezinárodní kuchyně.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz – 4,6 z 5 (velmi dobré) od více než 168 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (velmi dobré) od více než 3 241 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,0 z 10 (fantastické) od více než 1 021 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

Kam dál?

Hana Smětáková

Přidat zkušenost

10 + 18 =