Tipy na nejlepší ubytování a hotely pro děti v Praze

Poznejte Prahu společně s celou rodinou. Ať už vyrážíte za památkami, atrakcemi nebo zábavními parky, promyslete vhodné ubytování. V tomto článku jsme pro vás dali dohromady tipy na ubytování pro děti v Praze. Díky různým cenovým relacím si přitom na své přijdou prakticky všichni cestovatelé.

1. Hotel Aura Praha design & garden pool

📌 Hotel s velkým venkovním hřištěm
📌 Kde se nachází: Kostelecká 819/67, 190 00 Praha 9

Hotel Aura Praha design & garden pool

Více fotografií na Booking.com

V tomto hotelu se vaše děti zaručeně vyřádí. Hotel Aura Praha design & garden pool totiž má k dispozici poměrně velké venkovní hřiště s množstvím prolézaček, houpaček a dalších atrakcí. Součástí je také velká privátní zahrada a venkovní relax zóna. Rodiče malých dětí jistě ocení i skutečnost, že v hotelové restauraci nechybí ani dětské snídaňové menu. V případě nepřízně počasí lze využít dětský koutek ve vnitřní části hotelu.

Letní měsíce pak nabídnou venkovní bazén, který nabízí dostatek prostoru pro osvěžení po celodenních procházkách po Praze. Venkovní vířivka má celoročně teplotu kolem 36 °C a nechybí ani sluneční terasa, kde si můžete skvěle odpočinout.

Hotel Aura Praha design & garden pool

Výhodná je také samotná poloha hotelu na Praze 9. Díky ní to máte kousek například do Aquacentru Letňany nebo DinoParku Harfa. Navštívit můžete také Bobovou dráhu Prosek. A pokud budete chtít své děti vzít za historickými památkami, do centra města se pohodlně dopravíte autem či MHD. Hotel Aura Praha bývá označován za nejlepší hotel pro rodiny s dětmi v Praze.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 901 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,5 z 10 (skvělé) od více než 1 987 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 3,5 z 5 (velmi dobré) od více než 35 návštěvníků

2. Aquapalace Hotel Praha

📌 Užijte si aquapark přímo v hotelu
📌 Kde se nachází: Pražská 137, 251 01 Čestlice-Říčany u Prahy

Aquapalace Hotel Praha

Více fotografií na Booking.com

Které dítě by nemilovalo zábavu v aquaparku? Vyrazte společně s celou rodinou do Aquapalace Hotel Praha, kde se můžete ubytovat a zároveň si užívat vstup do světa bazénů a nejrůznějších atrakcí. Po celý rok se zde můžete těšit na příjemné letní teploty. Vzduch uvnitř má totiž konstantně teplotu 33 °C, voda pak 30 °C. Vybírat zde můžete z různých pokojů, které jsou pro rodiny s dětmi jako stvořené. K dispozici jsou rodinné pokoje, pirátské apartmány a také propojené pokoje, které jsou ideální volbou pro rodiče a větší děti.

Aquapalace Hotel Praha

Samotný aquapark pak nabídne spoustu atrakcí a bohatý animační program pro menší i větší děti. V rámci ubytování lze dále využívat pestré dětské snídaně a speciální baby menu. Buffet pro děti je sestaven z těch nejlepších surovin, aby si na své přišel opravdu každý mlsný jazýček.

Pokud si budete chtít od vodního světa na chvíli odpočinout, díky skvělé lokalitě to máte blízko k dalším oblíbeným lákadlům. Zavítejte například do Chocotopie nebo do Fun Parku Žirafa. Případně si můžete udělat výlet také k nedalekým hradům a zámkům.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 2 385 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (skvělé) od více než 1 920 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 445 návštěvníků

3. Park Holiday Congress & Wellness Hotel

📌 Součástí resortu Park Holiday
📌 Kde se nachází: Květnového povstání 194, 103 00 Praha-Benice

Park Holiday Congress & Wellness Hotel

Více fotografií na Booking.com

Pokud si chcete užít sportovně laděnou dovolenou s celou rodinou, nabízí se návštěva hotelu Park Holiday Congress & Wellness. Ten nabízí vůbec nejširší nabídku sportovních a volnočasových aktivit v Praze, takže si na své přijde opravdu každý. Nedaleko se navíc nachází nejlepší aquapark v ČR – Aquapalace Praha. Přímo v hotelu si můžete zahrát bowling, indoor golf nebo třeba některý z raketových sportů. Unavení rodiče pak jistě ocení přítomnost wellness centra.

Park Holiday Congress & Wellness Hotel

Pro děti od 4 do 18 let tu mají připravenu řadu aktivit. Například: tenis, badminton, gymnastiku, tanec, disk-golf, lukostřelbu, curling, petanque, společné opékání buřtů a v případě zájmu vám zde i připraví oslavu narozenin vaší ratolesti.

Rodiny s dětmi mohou využít mezonetová apartmá, která nabízí dostatek prostoru a přitom tolik potřebný klid. Samozřejmostí je i přítomnost několika restaurací pro občerstvení. Pokud budete chtít vyrazit za památkami, máte to kousek například do Dendrologické zahrady v Průhonicích nebo třeba na zámek Jemniště či Konopiště.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 590 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (skvělé) od více než 949 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 103 návštěvníků

4. Don Giovanni Hotel Prague

📌 Včetně rodinných pokojů, skvělé hodnocení
📌 Kde se nachází: Vinohradská 2733/157a, 130 00 Praha 3-Žižkov

Don Giovanni Hotel Prague

Více fotografií na Booking.com

Pokud chcete být ubytováni spíše v centru Prahy, stojí za doporučení moderní hotel Don Giovanni na Praze 3. Vybírat zde můžete z několika typů pokojů, mezi nimiž nechybí ani prostorné rodinné varianty. Předností je velmi pohodlné garážové parkování, díky čemuž budete mít auto neustále u sebe. Hotel bývá ceněn také pro skvělou gastronomii, přičemž v obsáhlých bufetech si na své přijdou nejen dospělí, ale i děti.

Don Giovanni Hotel Prague

Hotel se nachází v těsné blízkosti zastávky metra, díky čemuž můžete pro objevování města využít i pohodlí městské hromadné dopravy. Nedaleko hotelu se nachází například Žižkovská televizní věž. Delší procházkou ale pohodlně dojdete až k Národnímu muzeu a tímto způsobem se dostanete do centra města (10. minut na Václavské náměstí). Rodiny s dětmi se mohou vydat také do nedalekého JumpParku Jarov nebo navštívit bazén Pražačka.

Mladé fotbalisty můžete nalákat také na fakt, že se jedná o oficiální hotel České fotbalové reprezentace.

Náš tip ze Slevomatu: Luxusní pobyt ve 4* hotelu na Vinohradech: snídaně i možnost wellness

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 8 298 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9 z 10 (fantastické) od více než 28 523 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 3 504 návštěvníků

5. Hotel Panorama na Pankráci

📌 Pouhých 200 metrů od stanice metra
📌 Kde se nachází: Milevská 1695/7, 140 63 Praha 4-Nusle

Hotel Panorama na Pankráci

Více fotografií na Booking.com

Ubytování v těsné blízkosti stanice metra nabízí Hotel Panorama na Pankráci. Pokud tedy plánujete cestovat metrem, jedná se pro vás o perfektní volbu. Do historického centra města se dopravíte během chvilky, stejně tak můžete využít i výhodnou polohu hotelu k návštěvě dalších lákadel právě pro rodiny s dětmi.

V hotelu je k dispozici rodinný pokoj, který nabídne dostatek místa právě pro rodiny s dětmi. Využívat můžete také zdejší dětský koutek a případně i TV místnost, která jistě zabaví starší ratolesti. Ve zdejší restauraci PAN83 Bar & Restaurant je k dispozici speciální menu pro děti. A nechybí ani vnitřní bazén, ve kterém se ratolesti jistě zabaví a vy se budete moct vystřídat v návštěvě sauny nebo si třeba dopřát některou z masáží.

Hotel Panorama na Pankráci

A jaké atrakce pro děti se nachází v blízkosti hotelu? Za zmínku stojí například Svět Medúz Arkády Pankrác, což je největší medúzárium v Evropě. Vydat se lze také na expozici do České televize nebo navštívit takzvanou Galaxii barev.

Náš tip: Pobyt ve 4* hotelu Panorama se snídaní a vstupem do wellness v nejvyšším patře (dítě do 5,9 let zdarma)

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,2 z 5 (fantastické) od více než 5 124 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,2 z 10 (fantastické) od více než 7 167 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 2 485 návštěvníků

6. ibis Praha Old Town

📌 Hotel pro rodiny přímo v centru Prahy
📌 Kde se nachází: Na Poříčí 5, 110 00 Petrská čtvrť

ibis Praha Old Town

Více fotografií na Booking.com

Dalším skvělým hotelem pro rodiny s dětmi je ibis Praha Old Town, který se navíc nachází v samotném centru města. Pokud tedy chcete svou dovolenou v hlavním městě využít pro prozkoumání ikonických památek, jedná se o skvělou volbu, abyste byli uprostřed veškerého dění. V okolí hotelu navíc najdete spoustu kaváren a restaurací, které lze využít k občerstvení.

Rodiny s dětmi se mohou ubytovat ve speciálních rodinných pokojích, které mají dostatek prostoru pro dva dospělé a dvě děti. Samozřejmostí je také střežené parkoviště, díky čemuž si nemusíte dělat starosti s tím, kam zaparkovat svůj vůz.

ibis Praha Old Town

Jen pár kroků od hotelu se nachází obchodní centrum Palladium, kde najdete spoustu obchodů i příležitostí pro občerstvení prakticky po celý den. Pěšky se pak snadno dostanete k oblíbeným památkám, mezi které patří například Prašná brána, Pražský orloj či Staroměstské náměstí. Samozřejmostí je také skvělá dostupnost městské hromadné dopravy.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,2 z 5 (fantastické) od více než 2 795 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8 z 10 (fantastické) od více než 4 546 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 3 954 návštěvníků

7. Apartmány Vinice Salabka

📌 Jen kousek od pražské ZOO a Botanické zahrady
📌 Kde se nachází: Troja Praha 7-Troja CZ, K Bohnicím 57/2, 171 00 Praha 7

Apartmány Vinice Salabka

Více fotografií na Booking.com

Ubytování v apartmánech na Vinici Salabka můžete spojit s návštěvou pražské zoologické zahrady. Jednotlivé apartmány přitom nabízí dostatek prostoru, abyste si užili komfortní pobyt i ve více hostech. Díky lokalitě na kraji města nabízí apartmány dostatek klidu, abyste si vychutnali pohodlnou dovolenou se vším všudy. Apartmány jsou obklopeny vinicemi, díky čemuž si užijete kousek přírody, i když budete trávit svůj pobyt v Praze.

Předností tohoto místa je i skvělá restaurace pod taktovkou šéfkuchaře Petra Kunce. V ní si můžete pochutnat na skvělém degustačním menu, aniž by přišly zkrátka vaše ratolesti. Pro ně je totiž připraveno speciální dětské menu.

Apartmány Vinice Salabka

Samotná poloha apartmánů pak samozřejmě vybízí k návštěvě ZOO. Kromě toho se můžete vydat také do planetária nebo třeba do Národního technického muzea. Nenechte si ujít také Botanickou zahradu, která je ideální volbou pro klidnou procházku.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 321 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,3 z 10 (fantastické) od více než 428 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 45 návštěvníků

8. Residence Trafick

📌 Studia a apartmány i pro početnější rodiny
📌 Kde se nachází: Bohdalecká 1576, 101 00 Praha 10-Michle

Residence Trafick

Více fotografií na Booking.com

Skvělé a zároveň prostorné apartmány v Praze nabízí Residence Trafick. Nachází se v klidné lokalitě Prahy 10, díky čemž jsou pro rodiny s dětmi jako stvořené. Zároveň ale nabízí perfektní dostupnost do centra města. Součástí rezidence jsou plně vybavené jednotky o dispozici 1+kk nebo 2+kk, díky čemuž vám poskytnou pohodlné zázemí a vy se zde budete cítit prakticky jako doma. Jídlo si můžete připravit sami v plně vybavené kuchyni, případně využít služeb některé z restaurací v okolí.

Residence Trafick

Lokalita na Praze 10 pak nabídne dostatek vyžití jak pro menší, tak i starší děti. Navštívit můžete například nedaleký Toulcův dvůr či Malešický park, který zahrnuje i skvělé dětské hřiště. Zavítat dále lze například i do sportovního areálu Gutovka či na zimní stadion ve Strašnicích.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 260 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 1 047 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 25 návštěvníků

9. Hotel Golf Prague

📌 Hotel s dětským hřištěm
📌 Kde se nachází: Plzeňská 103/215, 150 00 Praha 5-Motol

Hotel Golf Prague

Více fotografií na Booking.com

Další skvělý pražský hotel nese označení Hotel Golf Prague. Nachází se v Praze 5 a z přilehlé zastávky u hotelu se během 15 minut dostanete do centra města. Zároveň zde ale stále pohodlně zaparkujete díky přítomnosti soukromého parkoviště přímo před hotelem. Rodinné pokoje se nachází v klidnější části hotelu, díky čemuž si během pobytu vychutnáte veškerý komfort. Na všech hotelových toaletách je k dispozici přebalovací pult a zapůjčit si můžete také dětskou postýlku.

V těsné blízkosti restaurace, která k hotelu náleží, najdete skvěle vybavené dětské hřiště. Vzhledem ke svému uspořádání je vhodné pro děti již od 1 roku. K dispozici je skluzavka, dětský minigolf nebo třeba trampolína. V místním wellness centru lze dokonce využít speciální dětské masáže. Jelikož se hotel nachází v těsné blízkosti nemocnice Motol, může se jednat o vhodnou variantu i v případě, že zde například dítě musí docházet na pravidelné kontroly.

Hotel Golf Prague

K dispozici jsou různé druhy variant pokojů. Třílůžkové, čtyřlůžkové pokoje i rodinné apartmá či třílůžkový pokoj s přímým vstupem na malou zahradu.

A co společně s celou rodinou podniknout v blízkosti hotelu? Zavítat můžete třeba do oblíbeného Království železnic nebo se vydat do zábavního parku Toboga. Popularitě se těší také nedaleká motokárová trať Kart Centrum Radotín.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 2 318 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (fantastické) od více než 5 963 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 1 223 návštěvníků

10. Hotel Leon D´Oro

📌 4hvězdičkový hotel s rodinnými pokoji
📌 Kde se nachází: Havelská 496/29, 110 00 Staré Město

Hotel Leon D´Oro

Více fotografií na Booking.com

Poslední variantou v našem žebříčku je perfektní 4hvězdičkový hotel s rodinnými pokoji, který nese označení Leon D´Oro. Nachází se přitom přímo v historickém centru Prahy, proto se opět jedná o skvělou volbu spíše pro ty, kteří chtějí objevovat zdejší historické památky.

Samotný hotel si vás získá svým tradičním vybavením, díky čemuž se zde budete cítit jako v pohádce. Samozřejmostí je dostupnost rodinných pokojů, které nabídnou dostatek prostoru. V ceně ubytování je bufetová snídaně s pestrou nabídkou variant pro děti i dospělé.

Hotel Leon D´Oro

Díky poloze hotelu rozhodně stojí za zmínku možnost návštěvy všech významných památek. Krásné dětské hřiště s perfektním výhledem se nachází přímo u Karlova Mostu. Je moderně zrekonstruované a přitom nabídne pohled na historickou část města. Zavítat můžete také do nedalekého motýlího domu Papilonia nebo si třeba užijte projížďku po Vltavě. Možností existuje spousta.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 1 643 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 (fantastické) od více než 6 871 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 1 455 návštěvníků

Kde je nejlepší se ubytovat v Praze s dětmi

Praha je poměrně velká a nabízí spoustu lokalit, ve kterých se můžete společně s rodinou ubytovat. Konkrétní rozhodnutí pak závisí na tom, co přesně se chystáte v Praze dělat. Kde se ubytovat v Praze s dětmi?

Pokud například vyrážíte za nejznámějšími historickými památkami, může pro vás být nejvýhodnější ubytování v klidném hotelu ve Starém Městě. Díky tomu to budete mít všude kousek a vaše děti si budou moct v případě potřeby v klidu odpočinout.

Pokud je vaším cílem některá z atrakcí (například ZOO či aquapark), můžete zase zvážit ubytování v jeho bezprostřední blízkosti. Pokud budete vyrážet spíše na výlety z Prahy, lze se ubytovat v okrajové části města.

Myslet je samozřejmě třeba i na rozpočet. Ubytování v centru města se totiž může prodražit. Naopak hotely v okrajových částech vás vyjdou o poznání levněji. Mezi nejoblíbenější čtvrti pro ubytování rodin s dětmi se řadí Malá Strana či Karlín.

Pokud bychom měli jmenovat nějaká místa, kde se naopak lidé často necítí příliš bezpečně (například po setmění), jednalo by se o oblast Dolního Žižkova, Olšanské nebo Žižkovské náměstí, Vítkov či okolí stanice metra Náměstí Jiřího z Poděbrad.

Hana Smětáková

Přidat zkušenost

1 × 3 =