Dubaj s dětmi: TOP 10 nejlepších hotelů

Láká vás dovolená v exotice společně s celou rodinou? Jednou z perfektních variant je Dubaj, kterou si užijete i s nejmenšími cestujícími. Dubaj s dětmi je populární volbou pro trávení dovolené v teple v průběhu celého roku. Zjistěte, jaké hotelové resorty svou nabídkou cílí právě na rodiny s dětmi a jaké z nich se těší největší popularitě. Prozradíme vám celkem 10 tipů na skvěle hodnocené hotely v této destinaci.

1. Atlantis, The Palm

📌 Bohatý zábavný program pro nejmenší
📌 Kde se nachází: Crescent Rd – The Palm Jumeirah – Dubai – Spojené arabské emiráty

Atlantis, The Palm

Více fotografií na Invia.cz

První příčka našeho žebříčku nejlepších hotelů v Dubaji pro rodiny s dětmi jednoznačně patří hotelu Atlantis, The Palm. Jedná se o ikonický hotel, ve kterém si na své přijdou jak páry, tak i rodiny s nejmenšími. Ve zdejším dětském klubu si zábavu užijí děti od 4 do 12 let. Věnovat se můžou nejrůznějším hrám, tvoření nebo objevování, zatímco si vy můžete užít klidný čas pouze se svým partnerem.

Hotel však nemyslí pouze na nejmenší. Jeho součástí je takzvaná The Zone, která cílí na teenagery. Těm se jistě bude zamlouvat přítomnost Xboxu, PlayStationu 5 nebo 15 počítačů, na kterých si mohou vyzkoušet ty nejnovější hry.

Dětem se jistě zalíbí i možnost podívat se do zákulisí hotelu, kde si budou moct prohlédnout práci zdejších potápěčů a ošetřovatelů, kteří mají na starost více než 65 000 mořských živočichů ve světě akvárií The Lost Chambers (pro hosty zdarma). Hravou formou se dozví vše o místních zvířatech, jejich trenérech a o tom, jak mohou přispět ke zdraví naší planety.

No a pak je tu obří Aaquapark Aquaventure, který máte jako hosté hotelu k dispozici ZDARMA. Celý projekt je inspirován bájnou a pohádkovou Atlantidou. Nachází se tu také delfinárium s velkou delfíní umělou zátokou.

Před hotelem se nachází 1,4 km dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře.

Zkrátka možností pro děti je tu tolik, že je možná ani všechny během jedné dovolené nestihnete navštívit.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 88 352 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více než 18 199 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 6 257 návštěvníků

2. Hotel Riu Dubai

📌 Na uměle vytvořeném ostrově Deira Islands
📌 Kde se nachází: 8824+H6 – Dubai Islands – Front – Dubai – Spojené arabské emiráty

Hotel Riu Dubai

Více fotografií na Invia.cz

Další skvělou volbou je Hotel Riu Dubai nacházející se na uměle vytvořeném ostrově Deira Islands. Ubytování se rozprostírá přímo u písčité pláže, díky čemuž se jedná o ideální volbu pro ty cestovatele, kteří chtějí trávit čas i relaxací u moře. Čím ale zaujme nejmenší návštěvníky, je bezpochyby místní vodní park s bohatou nabídkou atrakcí. Těšit se můžete na nejrůznější skluzavky, tobogány a atrakce, u kterých si nejmenší užijí spoustu zábavy. Bazénový komplex je přitom rozdělen do sekcí pro děti i dospělé.

Kromě toho mohou nejmenší zavítat do dětského klubu, který je určen pro ratolesti od 4 do 12 let. Starší děti poté možná zaujme možnost jízdy na paddleboardu či na kajaku. Hotel v hlavní sezóně pořádá pravidelné animační programy, které vás zabaví. Zatímco bude o vaše děti postaráno, můžete vyrazit za odpočinkem. Součástí je například krásné SPA centrum s pestrou nabídkou procedur a ošetření.

Skvěle hodnocená je u tohoto hotelu nabídka restaurací, kterých zde najdete hned několik. Těšit se můžete na hlavní restauraci, v níž se podávají pokrmy formou bufetu. Kromě toho je k dispozici také asijská, italská či libanonská restaurace.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,3 z 5 (fantastické) od více než 2 364 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,3 z 10 (fantastické) od více než 2 935 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 1 804 návštěvníků

3. Hotel Centara Mirage Beach Resort

📌 Skvělé vodní atrakce pro děti i dospělé
📌 Kde se nachází: Dubai Islands – Front – Dubai – Spojené arabské emiráty

Hotel Centara Mirage Beach Resort

Více fotografií na Invia.cz

Pomyslným rájem pro rodiny s dětmi je bezpochyby Hotel Centara Mirage Beach Resort. Jeho velkou předností je bohatý vodní svět, ve kterém najdete spoustu atrakcí, tobogánů, skluzavek, línou řeku nebo třeba místa pro skákání do vody z útesu. Vybrat si můžete ze 607 pokojů, které nabízí výhled buď na město, nebo na moře.

V resortu se kromě bazénů nachází celkem tři dětské kluby pro nejmenší, kde se mohou věnovat aktivitám pod dohledem zkušených animátorů. Najdete zde také speciální dětské lázně s cukrovinkovou tematikou, od kterých ratolesti jen tak neodtrhnete.

A resort samozřejmě myslí i na dospělé, kteří si chtějí dopřát notnou dávku odpočinku. Ti mohou zavítat například do místního SPA centra. Zdejší wellness procedury jsou ostatně navržené nejen pro dospělé, ale i pro nejmenší návštěvníky. Na své si přijdete také v sedmi lákavých restauracích s velmi kvalitní a bohatou nabídkou pokrmů.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 3 384 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,4 z 10 (fantastické) od více než 5 945 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 3 455 návštěvníků

4. Hotel JA Jebel Ali Beach

📌 Zábavný vodní park Just Splash
📌 Kde se nachází: Exit No – 13, Dubai – Spojené arabské emiráty

Hotel JA Jebel Ali Beach

Více fotografií na Invia.cz

Čtvrtou příčku mého žebříku obsadil hotel Ja Jebel Ali Beach, ve kterém si na své přijdou děti i dospělí. Ratolestem se jistě bude zamlouvat zdejší vodní park Just Splash, jehož součástí je spousta tobogánů, velké vodní vědro, skluzavky, sklápěcí kbelíky a mnoho dalšího. Zkrátka a jednoduše se zde zabaví opravdu po celý den, zatímco vy si užijete zasloužený odpočinek na lehátku.

U vodních atrakcí přitom vybavení pro děti rozhodně nekončí. Zavítat s nimi můžete do dětského klubu Piráti a mořské panny, kde si užijí širokou škálu aktivit pod dohledem profesionálních animátorů. Klub je určen pro děti od 4 do 12 let.

Hotel JA Jebel Ali Beach

Pokud cestujete ještě s mladšími dětmi, lze využít místní jesle dostupné od věku 4 měsíců. Samozřejmostí je dostupnost potřebného dětského vybavení v pokojích. I v jednotlivých restauracích myslí na nejmenší strávníky a z bohaté nabídky pokrmů si vždy vyberete něco, co vám bude vyhovovat.

Hotel leží přímo u pláže, nicméně do Dubaje to budete mít trochu dále. Cca 45 km.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 4 418 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,1 z 10 (fantastické) od více než 2 054 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 5 925 návštěvníků

5. Hotel Jumeirah Beach

📌 Užijte si promítání filmů pod hvězdnou oblohou
📌 Kde se nachází: Jumeirah St – Umm Suqeim – Umm Suqeim 3 – Dubai – Spojené arabské emiráty

Hotel Jumeirah Beach

Více fotografií na Invia.cz

Skvělé zázemí, nadstandardní služby a vstřícný personál. To všechno na vás čeká v hotelu Jumeirah Beach, kde si nejmenší užijí spoustu zábavy. Získají totiž přístup do zdejšího Kids Clubu, kde si pro animátoři připraví pestrý program. Kromě nejrůznějších venkovních aktivit se mohou věnovat také vodní zábavě, tvoření nebo si třeba nechat namalovat obrázek na obličej. Po ruce vám bude tým chův, na které se můžete obrátit, pokud si na dovolené budete chtít užít chvíli jen sami pro sebe.

Přímo v hotelu se navíc pravidelně koná promítání filmů pod hvězdnou oblohou, které je skvělou příležitostí, jak strávit čas společně s celou rodinou zase o trochu jiným způsobem.

Za zmínku stojí také zdejší Wild Wadi Waterpark, který doslova vybízí k osvěžení a nejrůznějším adrenalinovým aktivitám. Na zdejších atrakcích si užije zábavu celá rodina. Zavítat můžete na některý z tobogánů či skluzavek. Samozřejmostí je také špičková gastronomie, která se prolíná celým resortem.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 11 920 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (fantastické) od více než 3 276 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 3 797 návštěvníků

6. Hotel Le Meridien Mina Seyahi Beach Resort

📌 Špičkový 5hvězdičkový hotel
📌 Kde se nachází: Dubai Marina – Dubai – Spojené arabské emiráty

Hotel Le Meridien Mina Seyahi Beach Resort

Více fotografií na Invia.cz

Na skvělou nabídku služeb se můžete těšit také v tomto hotelu s označením Le Meridien Mina Seyahi Beach Resort. Nachází se v těsné blízkosti pláže s pozvolným vstupem do moře, díky čemuž se jedná o perfektní volbu pro rodiny s dětmi nebo neplavce. Přímo v areálu najdete velmi dobře vybavený vodní park s adrenalinovými tobogány a skluzavkami rozdělenými podle věku. Díky tomu si na své přijdou jak nejmenší ratolesti, tak i starší děti toužící po pořádné dávce vzrušení.

Samozřejmostí je i v tomto případě vlastní dětský klub, kde se vašim potomkům může věnovat tým animátorů. Těšit se mohou na pestrý program, který zahrnuje sportovní aktivity, soutěže, ale i tvoření. Hotel je zajímavý i tím, že každou rezervací přispíváte určitým finančním obnosem na podporu výzkumu rakoviny u dětí.

Hotel Le Meridien Mina Seyahi Beach Resort

Dospělí mohou během svého volného času zavítat třeba do špičkově vybaveného fitness centra nebo si odpočinout v sauně. Zúčastnit se můžete také lekcí golfu nebo tenisu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 6 376 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,3 z 10 (fantastické) od více než 2 057 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 4 871 návštěvníků

7. Hotel Anantara Dubai The Palm Resort & Spa

📌 Nechte děti si ozdobit své vlastní cupcakes
📌 Kde se nachází: East Crescent, Palm – Dubai – Spojené arabské emiráty

Hotel Anantara Dubai The Palm Resort & Spa

Více fotografií na Invia.cz

Bohaté vyžití pro nejmenší hosty nabízí také hotel Anantara Dubai The Palm Resort & Spa. Nejmenší si mohou vyzkoušet různé aktivity či tvoření v Tuk-Tuk Kids Clubu. Pro starší děti je poté určen Chill Teens Club, kteří si užijí zábavu například během hraní vzdušného hokeje či billiardu.

A tím dostupná nabídka aktivit pro nejmladší hosty rozhodně nekončí. Hotel se například pyšní možností ozdobit si své vlastní cupcakes a zahrát si na uznávané pekaře. Za zmínku stojí také speciální lekce dětské jógy, kde se mohou vaše ratolesti hravou formou protáhnout a užít si chvíle pohybu při výhledu na moře.

Pláž s bílým pískem s pozvolným vstupem do moře se nachází přímo u hotelu. Celý komplex je inspirován thajským stylem a leží na umělém ostrově Palm Jumeirah.

Zapomenout nesmíme ani na skutečnost, že na nejmenší návštěvníky zde myslí také v restauracích. Proto mohou vybírat ze speciálního menu s pestrou nabídkou pokrmů, která vyhovuje i těm nejmlsnějším jazýčkům.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 11 620 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,5 z 10 (fantastické) od více než 2 517 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 11 292 návštěvníků

8. Sofitel Dubai The Palm

📌 Široká nabídka hraček, knih a her
📌 Kde se nachází: East – Crescent Rd – The Palm Jumeirah – Dubai – Spojené arabské emiráty

Sofitel Dubai The Palm

Více fotografií na Invia.cz

Skvěle hodnocený hotel Sofitel Dubai The Palm nabízí špičkové zázemí nejen pro samostatné cestující, ale i rodiny s dětmi. Samozřejmostí je stejně jako ve výše uvedených případech dětský klub, který nese označení Amura Kids Club . V něm se mohou nejmenší těšit na pestrou nabídku nejrůznějších hraček, knih a her, díky nimž se na dovolené skvěle zabaví a vyzkouší si opět něco nového. Součástí je i vlastní dětský bazén pro aktivity ve vodě .

Každý den v dětském klubu je jiný a program je vždy tvořen na míru dle profesionálních animátorů. Své místo zde mají nejen sportovní aktivity, ale i řemesla, umění nebo třeba promítání filmů v kině.

Samotný hotel poté nabízí všechno potřebné vybavení pro pohodově strávenou dovolenou. Těšit se můžete hned na několik restaurací a barů, které poslouží pro občerstvení a osvěžení v průběhu dne. Dospělí jistě ocení špičkově vybavené fitness centrum nebo SPA s kvalitní kosmetikou značky L’Occitane.

Hotel leží u vlastní písečné pláže a nabízí neuvěřitelných 16 restaurací a barů.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 11 672 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,5 z 10 (fantastické) od více než 3 452 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 13 005 návštěvníků

9. Hotel Atlantis The Royal

📌 Pestrá nabídka stanovišť pro hraní
📌 Kde se nachází: Palm Jumeirah – Crescent Rd – The Palm Jumeirah – Dubai – Spojené arabské emiráty

Hotel Atlantis The Royal

Více fotografií na Invia.cz

Mezi nejlepší hotely pro děti v Dubaji se právem řadí i Hotel Atlantis The Royal, kde si můžete užít nezapomenutelný pobyt. Ani zde nechybí dětský klub, který nese označení Atlantis Explorer’s Club. Vašim dětem přitom zprostředkuje zábavu, abyste se mohli věnovat jen sami sobě. Nejmenší hosté se mohou těšit na pestrý program v podobě rozmanitých her, tvořivých aktivit a seznamování se svými vrstevníky. Klub je přitom určen pro děti od 3 do 12 let.

Hotel má hned několik sekcí, ve kterých se nejmenší mohou oddávat ničím nerušené zábavě. V Play Zone na ně čeká spousta hraček, v Multipurpose Room se dostanou do kontaktu s mnoha interaktivními obrazovkami. Nechybí ani zóna věnovaná oblíbeným deskovým hrám nebo sekce, ve které mohou děti nechat popustit uzdu své fantazii a pustit se do kreativních aktivit.

Hotel Atlantis The Royal

Za zmínku stojí také zdejší AQUAVENTURE WATERPARK, který je součástí resortu. V něm na děti čeká spousta tobogánů, skluzavek a dalších vodních prvků. Navíc se jedná o vůbec největší kids only aquapark v oblasti středního východu.

Hotel disponuje 17 restauracemi a bary, leží přímo u písečné pláže a jedná se o nově postavený luxusní hotel.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 2 090 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 1 393 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 410 návštěvníků

10. Hotel Legoland, Dubaj

📌 Ráj pro milovníky lega
📌 Kde se nachází: Parks & Resorts – Sheikh Zayed Rd – Abu Dhabi – Spojené arabské emiráty

Hotel Legoland, Dubaj

Více fotografií na Invia.cz

Mají vaše ratolesti rády lego? V tom případě by vaší pozornosti určitě neměl uniknout Hotel Legoland. Ten je totiž postaven tak, aby ve všech detailech připomínal právě tuto populární stavebnici. Jako z Lega vypadá samotná budova, recepce a dokonce i jednotlivé pokoje. Díky tomu se zde vaše děti budou právem cítit jako v pohádce a dekorací budou jistě doslova unešeny.

Hotel Legoland, Dubaj

Součástí resortu je samozřejmě komplex bazénů sloužící pro osvěžení. Hotel navíc leží přímo u zábavního centra Dubai Parks and Resorts, do kterého můžete společně s dětmi zavítat. Vstupenky do zábavního centra mnohdy obdržíte zdarma v závislosti na tom, na jak dlouho se rozhodnete pro ubytování. Samozřejmostí je také skvělá gastronomie přímo v hotelu, přičemž díky široké nabídce si na své přijde prakticky každý.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 16 729 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,2 z 10 (fantastické) od více než 6 472 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 428 návštěvníků

Dubaj s malými dětmi a zkušenosti cestovatelů

Nyní již víte, kam do Dubaje a Emirátů s dětmi. Ale pojďme se podrobněji podívat na to, zda se vlastně jedná o vhodnou destinaci pro cestování s dětmi. Celkově lze říct, že jednoznačně ano. Obzvláště v případě, kdy se rozhodnete pro některý z hotelových resortů, který svou nabídkou právě na nejmenší návštěvníky cílí.

Bezpečnostní situace v Dubaji je dlouhodobě stabilní a v zemi je relativně nízká kriminalita. Stejně tak i koupání v moři je zpravidla bezpečné, i když je samozřejmě třeba se vždy mít na pozoru. Dubaj je vyspělou zemí a v případě potřeby nebývá problém se sehnáním kvalitní zdravotní péče.

V úvahu je ovšem třeba vzít fakt, že v Dubaji může teplota dosahovat i více než 40 °C. Snadno tedy můžete nejen dětem, ale i sobě přivodit úpal. Proto se vyplatí zde vyrážet spíše v chladnějších měsících (tedy mimo léto).

Ve Spojených arabských emirátech je hlavním náboženstvím islám, který má svá specifika. Vždy je tedy na místě zdejší kulturu respektovat. Pamatujte na to, že zde není povolena propagace a šíření jiného náboženství a mimomanželský pohlavní styk. Obecně lze doporučit na veřejnosti nevyjadřovat příliš velkou náklonnost ke svému partnerovi.

Co se týče délky letu, ta činí z Prahy zhruba 6 hodin bez přestupu. Pokud tedy víte, že vaše ratolesti takovou délku letu ustojí, nebojte se sem vyrazit. Uvidíte, že nebudete litovat.

Hana Smětáková

Přidat zkušenost

twenty − six =