Glamping Rakousko: 10 tipů na luxusní, netradiční a stylové kempování

Glamping se u nás v posledních letech utěšeně rozrůstá a naše země už se může pochlubit řadou opravdu velice pěkných glampingových kempů a zákoutí. A jak jsou na tom naši jižní sousedé? Skoro si troufáme říct, že jsou v tomto přece jen ještě kousek před námi.

Některé rakouské glampingy jsou opravdu úžasné – samozřejmě jim dost pomáhají i alpské kulisy. V každém případě stojí za prozkoumání a na mnoha místech si můžete užít nádhernou rodinnou (na rozdíl od českých glampingů jsou na ty rakouské na rodiny zaměřené možná přece jen častěji) nebo romantickou dovolenou. Abychom vám pomohli s rozhodnutím, kam vyrazit, připravili jsme pro vás 10 tipů na nejlepší glamping v Rakousku.

Tipy na luxusní kempování v Rakousku

1. Lakeside Petzen Glamping, Unterlibitsch

📌 Adresa: Pirkdorf 29, 9143 St. Michael ob Bleiburg, Rakousko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 540 km | z Brna: cca 435 km

Lakeside Petzen Glamping, Unterlibitsch

Více fotografií na Booking.com

Na jihu nádherných a malebných rakouských Korutan, které jsou krajem lesů, alpských hor a horských jezer, ale i mnoha skvělých lázní a známých turistických letovisek, najdete i jezero Pirkdorfer See. Toto jezero patří v rámci Rakouska mezi poměrně malá a leží spíše ve vysokých kopcích než mezi masivními velehorami jako jiná jezera (třeba slavné Hallstatské jezero nebo Zeller See). Nicméně Pirkdorf patří i tak mezi mimořádně oblíbená turistická místa. A není těžké dovtípit se proč.

Zdejší krajina je opravdu nesmírně okouzlující a půvabná. Dokonalá pro vycházky i dlouhé výlety po zdejších hlubokých lesích anebo cyklistické výlety po upravených stezkách mezi městečky v nížině. Proto je kolem jezera víc než dost možností ubytování.

Lakeside Petzen Glamping, Unterlibitsch

Jsou zde klasické kempy i penziony, ale taky parádní glamping Lakeside Petzen. Jde o velmi moderní zařízení v luxusním duchu otevřené teprve v roce 2020. Ubytovat se můžete v jednom z osmi glampingových stanů, dále je zde sedm luxusních chatek a dokonce tři famózní stromové stany.

Ubytování je vždy perfektně vybavené a zařízené. Těšit se můžete i na vlastní kuchyni a samozřejmě koupelnu. Vybírat můžete mezi stany a chatkami vhodnými i pro početné rodiny anebo pro romantickou dovolenou. Opravdu nádherný glampingový kemp v ještě krásnějším prostředí.


2. Alpencamping Himmelchalet Nenzing

📌 Adresa: Garfrenga 1, 6710 Nenzing, Rakousko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 610 km | z Brna: cca 750 km

Alpencamping Himmelchalet Nenzing

Více fotografií na Booking.com

Pokud máte rádi Pána prstenů, tento fantastický glamping vám možná na první pohled připomene kraj a městečko hobitů. Jde opravdu o unikátně řešený glamping, který pravděpodobně nemá obdoby. Tvoří ho množství oblých luxusních dřevěných „nor“, které vyčnívají ze zeleného pahorku, takže kopeček vypadá jako oživlý.

Pohled skutečně jako z fantasy filmu. Připočítejte k tomu překrásné prostředí alpských hor v oblasti nazývané příznačně Nenzinger Himmel (Nenzingerské nebe) nedaleko Bodensee a švýcarského města Vaduz a je zaděláno na vpravdě dokonalou dovolenou, na kterou nikdy nezapomenete.

Alpencamping Himmelchalet Nenzing

Samotné dřevěné nory či kajuty vystupující z kopečku nabídnou vždy naprosto neuvěřitelný panoramatický výhled na okolní krajinu. Každá má vlastní terasu (resp. balkón) a rozměrná okna, která umožní vidět vše i z interiéru. Uvnitř zdánlivě nepříliš prostorných kajut se skrývá luxusní vybavení a ubytování až pro 4 osoby – tedy třeba i pro rodinu. Chaty mají vybavený obývací pokoj, vlastní kuchyň, ložnici i koupelnu. V kempu najdete skvělou restauraci, dětské hřiště, ba dokonce i luxusní wellness centrum. Nekompromisní a báječné místo.


3. Glamping Camping Gerhardhof, Wildermieming

📌 Adresa: Gerhardhof 1, 6413 Wildermieming, Rakousko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 525 km | z Brna: cca 645 km

Glamping Camping Gerhardhof, Wildermieming

Více fotografií na Booking.com

Glamping Camping Gerhardhof je parádní glamping, který těží především z vynikajícího umístění – nachází se totiž v nitru hlubokých lesů pod dvoutisícovým alpským štítem Judenkopf, na který je odtud naprosto báječný výhled. Díky své odlehlosti poskytne glamping klidné, soukromé prostředí, zároveň však nabídne veškeré vybavení, aby vám zde nich nechybělo. Je zde skvělá restaurace, gril, dokonce i obchod. Srdcem kempu je umělé koupací jezírko s terasami pro opalování.

Glamping Camping Gerhardhof, Wildermieming

Od kempu vedou cyklistické i turistické trasy, které vám umožní prozkoumat zdejší nádhernou krajinu. Vyrazit můžete třeba i do blízkého horského města Telfs, které skrývá například i velmi pěkné lázně.

Glamping pak nabízí různé možnosti ubytování. Nocovat můžete v rustikálně zařízených pokojích v hlavní budově, ale jsou zde i letní glampingové stany rozmístěné kolem zmíněného jezírka. Skrývají pohodlné postele z masivu, pohovku, stůl a další vybavení. Pokud máte rádi krásná horská panoramata, tento kemp si vás jistě získá.


4. Bubble Tent Hotel, Weyregg

📌 Adresa: Jubiläumsallee 16, 4853 Weyregg, Rakousko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 325 km | z Brna: cca 380 km

Bubble Tent Hotel, Weyregg

Více fotografií na Booking.com

Ubytování v parádních „bublinových“ stanech přímo u břehů rozlehlého jezera Attersee blízko Salzburgu? Tak přesně tohle nabízí Bubble Tent Hotel, který najdete ve městečku Weyregg na východním břehu Attersee. Místo je skvělé zejména pro letní dovolenou spojenou s vodními sporty, výlety po jezeře a okolo něj.

Z Weyreggu obrovské množství turistických i cykloturistických cest a stezek, které umožní prozkoumat okolí jezera a užít si krásné výhledy, například z blízkého vrcholu Richtberg, anebo se dostat k sousednímu jezeru Traunsee.

Bubble Tent Hotel, Weyregg

Samotný glamping leží asi 50 m od břehů jezera v zelené zahradě mimo městskou zástavbu. Transparentní bublinové stany nabízejí výhled na hvězdné nebe a skrývají komfortní lůžka, dětský „pokojíček“, pohovku, mají i vlastní krytou terásku s posezením. Zkrátka příjemný a velmi komorní kemp v poněkud komfortnějším duchu.


5. Ferienparadies Natterer See

📌 Adresa: Natterer See 1, 6161 Natters, Rakousko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 555 km | z Brna: cca 620 km

Ferienparadies Natterer See

Více fotografií na Booking.com

Innsbruck patří mezi nejkrásnější alpská města a jeho okolí nabízí příležitost pro turistiku, zimní sporty nebo třeba jen odpočinek v lůně Alp u krásných horských jezer. Jedním z nich je i Natterer See. Poměrně malinké, ale kouzelné jezírko ležící v nadmořské výšce asi 800 m. n. m. Jde o velmi oblíbené turistické místo, proto jezírko obklopují rozlehlé kempy, včetně glampingu Ferienparadies.

Ferienparadies Natterer See

Tento kemp a glamping leží při břehu jezera a takřka uvnitř lesa s úžasným výhledem na bělostné alpské hřebeny. Ubytovat se můžete v obytných vozech, ale zajímavější jsou zdejší „glampingové“ možnosti, které zahrnují například ubytování v obřích sudech, luxusních designových chatkách či domcích na vodě, ale i v rozlehlých stanech, které mají vlastní kuchyň, obývací pokoj s jídelnou, ložnici, verandu s exkluzivním nábytkem, koupelnu a další vybavení. Opravdu krásná záležitost. V kempu je i velmi pěkné dětské hřiště a dokonce nafukovací vodní hřiště a taky stylové bistro.

Jelikož je zařízení kempu i veškeré ubytování opravdu luxusní a designové, nadšeni zde jistě budou i poměrně nároční a protřelí milovníci glampingu.


6. Glamping Park Moenichkirchen

📌 Adresa: Mönichkirchen 356, 2872 Mönichkirchen, Rakousko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 425 km | z Brna: cca 225 km

Glamping Park Moenichkirchen

Více fotografií na Booking.com

Tuhle parádní, malebnou glampingovou vesničku můžete najít u městečka Mönichkirchen, která leží v Dolním Rakousku, zhruba na půl cesty mezi Vídní a Štýrským Hradcem. Krajina je zde krásná, hornatá a velmi hustě protkaná turistickými a cyklistickými stezkami a trasami.

Zdejší glamping se však skvěle hodí i pro zimní dovolenou, protože jen pár metrů od něj je sjezdovka. Coby kamenem dohodil je však i zajímavý a unikátní miniaturní, přírodní vodní park, kam se zase můžete přijít osvěžit na letní dovolené.

Glamping Park Moenichkirchen

Glamping samotný nabízí ubytování ve zvláštní chatkové vesničce, která má až historický půvab a trochu působí jako nějaká dávná horská osada. Jednotlivé domky jsou však velmi dobře a moderně vybavené, byť poměrně malinké. Přesto poskytnou ubytování i pro rodinu s vysokou mírou komfortu. Domky mají i vlastní kuchyňku a koupelnu. Rozhodně jde o místo s velmi pěknou atmosférou.


7. IKUNA Naturresort, Natternbach | blízko českých hranic

📌 Adresa: Naturpfad 1, 4723 Natternbach, Rakousko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 280 km | z Brna: cca 350 km

IKUNA Naturresort, Natternbach

Více fotografií na Booking.com

Ikuna Naturresort je opravdu mimořádně pozoruhodný glampingový a rekreační resort, který skrývá mnoho zajímavých možností a vybavení. Resort leží u města Natterbach v Horním Rakousku a jeho součástí jsou dvě glampingové vesničky.

Jedna z nich je stylizovaná do podoby indiánské osady se stany typu teepee, druhou tvoří moderní designové věžovité domky. Jsou zde i krásná koupací jezírka a bazén s vodními atrakcemi.

IKUNA Naturresort, Natternbach

Součástí resortu je však i poměrně rozlehlý zábavní park. Je zde například dřevěný středověký hrad s obrovským dětským hřištěm a park nabízí i množství dalších různorodých atrakcí včetně lanového parku, dinoparku, závodní dráhy, obřího nafukovacího hradu a tak dále. Je tedy zřejmé, že z tohoto místa budou nadšené zejména děti, které ani při dlouhém pobytu nedostanou nejmenší šanci se byť jen na minutu nudit.

Pro rodiče je zde pak například luxusní wellness. A velmi luxusní je samozřejmě i samotné ubytování – ať už zvolíte jakoukoli variantu.


8. Chalets & Glamping Nassfeld by ALPS RESORTS

📌 Adresa: Kötschach 690, 9640 Kötschach-Mauthen, Rakousko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 585 km | z Brna: cca 565 km

Chalets & Glamping Nassfeld by ALPS RESORTS

Více fotografií na Booking.com

Luxusní a stylové glampingové ubytování přímo u lesa a u sjezdovek ve slavném rakouském horském průsmyku Nassfeld? Právě takovou možnost vám nabízí Chalets & Glamping Nassfeld, který leží u města Kötschach na samotném západním okraji průsmyku. Jde o opravdu krásný resort, který nabízí ubytování ve stylových vilkách, ale taky chatkách „na kuřích nožkách“ či luxusních glampingových stanech.

Chalets & Glamping Nassfeld by ALPS RESORTS

Mnohé z těchto ubytovacích jednotek jsou vhodné i pro velké rodiny a vždy se můžete těšit na špičkové vybavení. Rozhodně zde nic nebude chybět ani velmi náročným hostům. Kemp nabízí i krásné, upravené prostředí, je u něj i koupaliště či rozlehlá sportoviště. Samozřejmě, velkým benefitem je nádherná okolní krajina a úžasné výhledy. Zkrátka prvotřídní alpský glamping se vším všudy.

Náš tip: Zimní pobyt v Korutanech: chata nebo treehouse přímo u skiareálu, denně vstup do aquaparku


9. Park am See, Obertraun

📌 Adresa: Winkl 77, 4831 Obertraun, Rakousko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 370 km | z Brna: cca 425 km

Park am See, Obertraun

Více fotografií na Booking.com

Hallstatské jezero je možná vůbec nejkrásnější a nejfotogeničtější horské jezero nejen v Rakousku, ale i celé Evropě. Městečko Hallstat je legendární a ikonické, ale i na druhém břehu jezera si můžete užívat podobně překrásné výhledy a blízkost strmých, skalnatých a hustými lesy porostlých horských štítů. Poblíž zdejšího městečka Obertraun se navíc nachází parádní glampingový kemp, který může být skvělým cílem pro parádní, především letní, dovolenou.

Park am See, Obertraun

Glamping je poměrně originální. Ubytování je totiž poskytováno v historických, rekonstruovaných maringotkách. Maringotky si zachovávají starobylý styl, ale jsou čisté a komfortně až luxusně vybavené. Glamping se rozkládá v lesích přímo na břehu jezera – jde opravdu o vynikající lokalitu.


10. CHECKIN THE BOX Schloss Neubruck

📌 Adresa: Neubruck 2, 3270 Scheibbs, Rakousko
🧍 Vzdálenost: z Prahy: cca 290 km | z Brna: cca 265 km

CHECKIN THE BOX Schloss Neubruck

Více fotografií na Booking.com

Checkin the Box je poměrně originální a neobvyklý glamping, který můžete najít při břehu malého jezírka u zámku Neubruck v předhůří Alp asi 100 km západně od Vídně. Glamping může být zajímavým místem pro přenocování například při cestě hlouběji do nitra do Alp nebo na road tripu Rakouskem.

CHECKIN THE BOX Schloss Neubruck

Ubytování je zde zajištěno doslova v boxech. Jde o samostatně stojící „budky“ s vlastní dřevěnou teráskou. V boxech je pouze lůžko a nejzákladnější vybavení. Glamping je tedy skutečně vhodný spíš na přespání než dovolenou jako takovou. Dopřát si však můžete příjemnou snídani a vyrazit zase dál.

Celkem je v areálu až 6 takových boxů.


Články a tipy na téma: Glamping

Glamping v ČR | Glamping v Rakousku | Glamping v Polsku | Glamping na Slovensku | Glamping ve Slovinsku | Glamping v Chorvatsku

Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat zkušenost

sixteen − 6 =