Mauricius s dětmi: TOP 10 nejlepších hotelů a resortů

Vydejte se společně s celou rodinou za teplým počasím, nádhernými plážemi a průzračně čistým mořem. Mauricius s dětmi je exotickou volbou dovolené, které nebudete litovat. Inspirujte se, které hotely jsou pro nejmenší hosty připraveny a jaké služby v nich můžete využívat. Na závěr se podíváme také na to, jak je to na Mauriciu s bezpečností a na co si dát při cestování do této země pozor.

1. Paradis Beachcomber Golf Resort & Spa

📌 5hvězdičkový hotel na pláži
📌 Kde se nachází: Le Morne Peninsula, Mauricius

Paradis Beachcomber Golf Resort & Spa

Více fotografií na Invia.cz

Pokud hledáte místo, kam na Mauricius s dětmi, neměl by vaší pozornosti uniknout tento 5hvězdičkový hotel situovaný přímo na pláži. Paradis Beachcomber Golf Resort & Spa zaujme svou polohou na chráněném poloostrově, kde si navíc budete moct užívat udržované pláže a blankytně čisté moře.

Cestující s dětmi ocení možnost ubytovat se v prostorných vilkách, ve kterých budete moct být spolu, zároveň si však dopřejete i potřebnou dávku soukromí. Užívat si dokonce můžete služeb soukromého komorníka a kuchaře na vyžádání. Díky tomu bude skvěle pečováno i o vaše miminka, kterým může být přímo na pokoj doručeno čerstvé zeleninové či ovocné pyré přesně podle vašich potřeb. Samozřejmostí je také možnost využívat nejen dětskou postýlku, ale i vaničku, přebalovací pult, ohřívač lahví nebo třeba sterilizátor.

Starší děti jistě ocení přítomnost bezpečného hřiště s množstvím zábavných atrakcí. V případě potřeby lze využít také služeb chůvy, která se o vaše ratolesti postará, abyste si mohli užít chvíle jen ve dvou. Když se k tomu přidá moderní vybavení, špičková gastronomie a perfektní služby, na této dovolené si zaručeně odpočinete.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 1 490 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (skvělé) od více než 350 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 1 návštěvníka

2. Four Seasons Resort Mauritius at Anahita

📌 Bohatá nabídka aktivit pro rodiny s dětmi
📌 Kde se nachází: MU, Coastal Road, Beau Champ 71501, Mauricius

Four Seasons Resort Mauritius at Anahita

Více fotografií na Invia.cz

Hotelový řetězec Four Seasons pravděpodobně není třeba zdlouhavě představovat. Svého zástupce z řady těchto hotelů má přitom i ostrov Mauricius. Díky špičkové kvalitě zdejších služeb se přitom jedná o skvělou volbu právě pro rodiny s dětmi. Předností jsou přitom široké služby právě pro rodiny. Zúčastnit se můžete rozmanitých aktivit, díky kterým budete sbírat zážitky po boku vašich nejbližších. Jedná se například o výlety lodí, golfové lekce, soukromé grilování nebo jízdu na koni.

V hotelovém resortu najdete také bezplatný dětský klub, ve kterém se perfektně zabaví nejmenší ve věku od 4 do 9 let. Profesionální animátoři si pro ně připravují nejrůznější zábavné a vzdělávací aktivity. Součástí je dokonce i tichá místnost, amfiteátr, herna a pískoviště. Navštívit mohou také bazén včetně brouzdaliště.

V klubu Karokan si mohou starší děti užít domácí kino doplněné občerstvením a osvěžujícími nápoji. Nebo si mohou zahrát stolní tenis, stolní fotbal nebo třeba nejnovější počítačové hry. K dispozici je jim také bazén pod dohledem zkušeného plavčíka.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 1 051 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 (skvělé) od více než 543 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 1 991 návštěvníků

3. Shandrani Beachcomber Resort & Spa

📌 Hotel obklopený 3 plážemi
📌 Kde se nachází: Mahebourg, Mauricius

Shandrani Beachcomber Resort & Spa

Více fotografií na Invia.cz

V tomto hotelu si na své přijdou rodiny s dětmi každého věku. Resort zaujme přítomností hned tří pláží s krásně bílým pískem. Všechny pokoje přitom umožňují ubytování alespoň jednoho páru dospělých a dítěte. Kromě toho však můžete využít i nabídku ubytování speciálně navrženého pro rodiny, kde najdete hned dvě ložnice a dvě koupelny.

Neodmyslitelnou součástí resortu je dětský klub, který je určen pro děti ve věku od 3 do 11 let. V něm si mohou ratolesti užívat nespočet zábavných aktivit, mezi které patří například hledání pokladu, lov krabů, malování, kreslení či tanec. Součástí hotelu je hned šest hotelových restaurací, díky čemuž si jistě vyberou i ty nejmlsnější jazýčky.

Pokud si během pobytu budete chtít vychutnat nějaký čas jen ve dvou, lze využít služeb chůvy. Ta se může o vaše ratolesti postarat jak přes den, tak i během noci. Díky tomu si můžete zajít třeba na klidnou večeři a užít si chvíle strávené o samotě. Starší děti poté jistě ocení bohatou nabídku sportů, které lze provozovat nejen na souši, ale i ve vodě.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 2 236 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,5 z 10 (skvělé) od více než 483 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 5 427 návštěvníků

4. Preskil Island Resort

📌 Odpočinek pro děti i dospělé
📌 Kde se nachází: Pointe Jerome, Mahebourg, Mauricius

Preskil Island Resort

Více fotografií na Invia.cz

Pokud si chcete vychutnat odpočinek plnými doušky, Preskil Island Resort se vám bude zamlouvat. Místní Banyan SPA kombinuje tradiční holistické terapie s moderními technikami. Součástí jsou různé relaxační zóny, koupele, sauny a vířivky, kde si můžete užít vybrané procedury. Na své si zde přitom přijdou nejen dospělí, ale i děti, kterým může být sestaven plán procedur na míru dle jejich potřeb.

A u odpočinku v lázních to samozřejmě nekončí. Hotel svým hostům nabízí dětský klub Tikoulou, který je určen pro děti od 3 do 12 let. Součástí týmu jsou kvalifikovaní animátoři, kteří pro nejmenší zajišťují spoustu zábavy. Zatímco budou vaše děti v klubu, můžete si užít čas pouze o samotě.

Na své si přijdete dokonce i v případě, že cestujete s miminkem. Tehdy pravděpodobně oceníte prostor pro děti od 4 do 23 měsíců, kde se nejmenším může věnovat specializovaný personál. Součástí prostoru je veškeré potřebné vybavení pro miminka, abyste si čas o samotě mohli užít opravdu v klidu a s vědomím, že je o vaše milované dokonale postaráno.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 1 826 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,2 z 10 (skvělé) od více než 1 475 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 2 343 návštěvníků

5. Hotel La Pirogue Resort & Spa

📌 S krásnou tropickou zahradou
📌 Kde se nachází: P927+6G, Wolmar Villa Rd, Flic en Flac, Mauricius

Hotel La Pirogue Resort & Spa

Více fotografií na Invia.cz

Dalším skvělým hotelem na Mauriciu pro rodiny s dětmi je Hotel La Pirogue Resort & Spa. Ten zaujme například přítomností krásné tropické zahrady, skvěle udržované písčité pláže, 3 restauracemi a 4 bary. Díky tomu si během dovolené užijete dostatek odpočinku a ochutnáte místní speciality i nápoje. V jídelním lístku samozřejmě myslí i na nejmenší strávníky.

Přímo z hotelu budete mít přístup k více než 1 km dlouhé pláži a křišťálově čistému oceánu. Kromě toho si můžete užívat osvěžení ve 3 různých bazénech uvnitř resortu. Hosté se kolem nich zpravidla velmi dobře rozprostřou a během dne se vám tedy naskytne i určitá dávka soukromí.

Součástí hotelu je klub pro děti a teenagery, kde se jim budou věnovat zkušení animátoři. Nejmenší ocení řadu pestrých her na souši i v bazénu, teenageři se mohou sbližovat s podobně starými dětmi nebo si třeba zahrát některou z moderních počítačových her.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 2 672 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (skvělé) od více než 563 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 6 137 návštěvníků

6. Le Méridien Ile Maurice

📌 Luxusní ubytování uprostřed přírody
📌 Kde se nachází: MU, Village Hall Lane, Pointe aux Piments 21304, Mauricius

Le Méridien Ile Maurice

Více fotografií na Invia.cz

Mezi nejlepší hotely pro děti na Mauriciu se právem řadí také Le Méridien Ile Maurice. Jedná se o krásný plážový hotel nacházející se v blízkosti Grand Bay. Užívat si v něm můžete řadu skvělých aktivit včetně vodních sportů, vodního lyžování, plachtění nebo třeba windsurfingu. V jednotlivých pokojích si na své přijdou jak samostatní cestující, tak i početné rodiny.

Pro nejmenší návštěvníky je ostatně připraven dětský klub, kde si mohou ratolesti vyzkoušet nejrůznější aktivity. Interaktivní program je přizpůsoben věku dětí a součástí jsou nejrůznější kreativní aktivity. Klub je otevřen celoročně a cílí na nejmenší ve věku od 4 do 12 let. Za poplatek si dokonce děti mohou užít výlet do některého z parků či akvárií na ostrově.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 2 671 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,3 z 10 (skvělé) od více než 423 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 737 návštěvníků

7. Zilwa Attitude

📌 S dětským klubem do 12 let
📌 Kde se nachází: Royal Road 742CU001, Calodyne, Mauricius

Zilwa Attitude

Více fotografií na Invia.cz

Skvěle hodnoceným hotelem na Mauriciu pro rodiny s dětmi je také Zilwa Attitude. Jedná se o čtyřhvězdičkový hotel, který zaujme svým moderním vybavením a také špičkovou nabídkou služeb. Resort je sitován v blízkosti rybářské vesničky Grand Gaube a jeho součástí je například šest restaurací a dva bary. Těšit se můžete také na SPA centrum POZ, které vám umožní se na chvíli zastavit a vnímat jen sami sebe.

Co se týče nabídky pro děti, neodmyslitelnou součástí resortu je dětský klub pro nejmenší od 3 do 12 let. K dispozici je zcela zdarma, přičemž ratolesti se zde mohou těšit na pestré aktivity pod dohledem zkušených animátorů. Pravidelně se zde pořádají například tematické dny, kreativní dílny a mnoho dalšího.

Skvěle hodnocené jsou přitom zdejší restaurace, díky kterým si pochutnáte na té pravé mauricijské kuchyni. Hlavní hotelová restaurace nese označení Karay a snídaně a večeře zde probíhají formou bufetů. Součástí je přitom i koutek věnovaný aktuálním specialitám.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 2 129 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (skvělé) od více než 387 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 6 057 návštěvníků

8. Hotel Shangri-La’s Le Touessrok Resort & Spa

📌 Místo, kde na děti čeká spousta zábavy
📌 Kde se nachází: Coastal Road, Trou d’Eau Douce, Mauricius

Hotel Shangri-La's Le Touessrok Resort & Spa

Více fotografií na Invia.cz

Skvělý rodinný hotel na Mauriciu se skrývá pod označením Shangri-La’s Le Touessrok Resort & Spa. Těšit se zde můžete na prostory vyhrazené pro děti, které jsou navrženy tak, aby podporovaly učení a rozvoj dítěte. Nejmenší se mohou zúčastnit například aktivních her v klubovně nebo lekce umění a řemesel v Teen Clubu. Dětský klub je přitom rozdělen dle věku pro děti od 4 do 11 let a od 12 do 17 let, aby si na své přišel skutečně každý.

O tom, že děti mají mlsné jazýčky, nemůže být pochyb. A své o tom ví i tento hotel, který má z toho důvodu speciální dětské menu ve všech restauracích. V něm najdete populární dětské pokrmy, se kterými u nejmenších zaručeně zabodujete.

K dispozici jsou jak klasické dvoulůžkové pokoje s přistýlkou, tak i prostorné vily, do kterých se pohodlně vejde i početnější rodina. Pokud tedy například vyrážíte na dovolenou i s prarodiči, není problém se ubytovat dohromady a užít si blízkost celé rodiny.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 2 208 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více než 556 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 2 455 návštěvníků

9. Constance Belle Mare Plage Mauritius

📌 Včetně dětského klubu a brouzdaliště
📌 Kde se nachází: RQM8+7GF Belle Mare Plage, MU, Poste de Flacq 41602, Mauricius

Constance Belle Mare Plage Mauritius

Více fotografií na Invia.cz

V našem žebříčku nejlepších rodinných hotelů na Mauriciu rozhodně nesmí chybět ani Constance Belle Mare Plage. Jedná se o pětihvězdičkový luxusní hotel, který vám nabídne vše potřebné pro opravdu nezapomenutelnou dovolenou. Neodmyslitelnou součástí je dětský klub pro nejmenší od 4 do 11 let, kde si vaše ratolesti užijí spoustu zábavy.

V rámci dětského klubu se mohou zúčastnit například aktivit v bazénu, venkovních her, hraní počítačových her nebo třeba sledování filmů v rámci domácího kina. Nechybí ani možnost vyzkoušet si malování a tvoření s ohledem na místní tradice nebo dny věnované tvorbě vlastní pizzy či zmrzliny. Samozřejmostí je v hotelu také přítomnost speciálního dětského menu v restauraci.

A na své si zde přijdou nejen děti, ale i rodiče. Popularitě se v této lokalitě těší například potápění. Za odpočinkem pak můžete zavítat do hotelového SPA centra. A těšit se můžete i na luxusní gastronomii v hotelových restauracích a barech. Pláž s jemným bílým pískem a blankytně čisté moře vás snadno přenesou do opravdového dovolenkového snu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 1 778 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 (fantastické) od více než 1 975 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,9 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 3 návštěvníků

10. Hotel Lux Le Morne

📌 Hotel, kde vás budou hýčkat
📌 Kde se nachází: Coastal Road, Le Morne, Mauricius

Hotel Lux Le Morne

Více fotografií na Invia.cz

Náš žebříček nejlepších hotelů a resortů na Mauriciu završíme hotelem Lux Le Morne, který je pro rodiny s dětmi rovněž jako stvořený. Stejně jako v jiných případech, i tady najdete dětský klub, který přivítá ratolesti od 3 do 11 let. Součástí nabízených aktivit jsou například procházky zdejší přírodou, zahradničení, stavění hradů z písku, malování mušlí nebo třeba hledání pokladů.

Pokud budete cestovat s miminkem, můžete si přímo na místě půjčit nejrůznější důležité věci, jako je například kočárek, lahve, sterilizátory a podobně. Samozřejmostí je také přítomnost dětské postýlky. Zdejší kuchaři nejmenším bez problémů připraví chutná a zdravá jídla, která budou zohledňovat aktuální potřeby ratolestí.

A odpočinek si užijí i dospělí. Kromě krásné pláže či bazénu můžete zavítat například do místního wellness centra, kde si můžete užít lekci jógy, uklidňující masáž nebo třeba kosmetické ošetření. Samozřejmostí je také bohatá nabídka sportů a doplňkových aktivit.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 1 741 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 899 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 7 643 návštěvníků

Mauricius s malými dětmi a zkušenosti cestovatelů

Možná stále tápete, zda je vlastně Mauricius dobrou volbou pro cestování s dětmi. Obecně ale zkušenosti cestovatelů hovoří jasně pro. Ostatně i jednotlivé hotely jsou na nejmenší hosty zpravidla připraveny a vy si tedy můžete užívat špičkové služby, aniž byste se museli obávat, že o vaše děti nebude postaráno.

Snad jedinou možnou nevýhodou, kterou je třeba přijmout, je delší doba strávená na cestě. Pokud si ale chcete užít exotickou dovolenou, bohužel se jedná o nutnost. Na Mauricius se skvěle dostanete například z Prahy nebo Vídně, přičemž celková doba letu se pohybuje kolem 16 hodin včetně jednoho přestupu. Na druhou stranu výhodou je fakt, že časový posun je pouze minimální a rozdíl činí 3 hodiny.

Rozhodujícím faktorem při cestování s dětmi pro vás jistě bude i bezpečnost. Platí, že kriminalita na Mauriciu je nízká, i když se samozřejmě doporučuje minimalizovat možná rizika. Hotelové resorty však bývají zcela bezpečné. S trochou nadsázky lze říct, že největším nebezpečím zde bývá maximálně spálení sluncem.

Pro cesty na Mauricius se nevyžaduje žádné speciální očkování, nicméně doporučené je očkování proti tetanu, hepatitidě A a B a proti tyfu.

Náš tip: Podívejte se na nejkrásnější pláže na Mauriciu

Hana Smětáková

Přidat zkušenost

4 − 3 =