Nejlepší kongresové a konferenční hotely v ČR

Pořádáte team-buildingovou akci, seminář, školení, kongres, konferenci nebo jinou podobnou akci? Hledáte ideální prostory, kde najdete zázemí, technické vybavení a třeba i ubytování či nějaké sportovní vyžití nebo zábavu? Máme pro vás inspiraci v podobě žebříčku 12 nejlepších konferenčních hotelů v ČR. Stačí si vybrat.

Nejlepší hotely pro konference, kongresy, semináře, školení v ČR

1. Konferenční hotel Luna, Vysočina

Konferenční hotel Luna

Více fotografií na Booking.com

Tento opravdu mimořádně příjemný kongresový hotel se nachází u obce Kouty na Vysočině. Leží v přírodním prostředí přírodního parku Melechov na úpatí stejnojmenného vrchu v obklopení zalesněných kopců. Přímo před hotelem se rozkládá vodní nádrž Homole, která je vhodná ke koupání a má i pěknou pláž. Součástí resortu jsou však i tenisové kurty, hřiště na discgolf, parkoviště s velkou kapacitou a další vybavení. Návštěvníci se mohou těšit dokonce i na wellness centrum.

Konferenční hotel Luna

Tento hotel je ideálním místem pro konference a kongresy pořádané bez stresu a v příjemném, inspirativním prostředí. Je zde na 11 konferenčních prostorů o celkové ploše 600 m2. Jen do hlavního sálu se vejde přes 200 osob. Skvělou možností jsou i kongresy pod širým nebem – tyto prostory pojmou i přes 300 osob a hotel nabízí i kryté varianty. Mozek všech zúčastněných bude na čerstvém vzduchu jistě pracovat lépe.


2. Harmony Club Hotel Špindlerův Mlýn, Krkonoše

Harmony Club Hotel Špindlerův Mlýn, Krkonoše

Více fotografií na Booking.com

Krkonoše mohou být jistě příjemným a atraktivním prostředím pro podnětné konference, brainstormingy, kongresy, semináře i jiné podobné události. Perfektní zázemí najdete například v hotelu Harmony Club na kraji Špindlerova Mlýna. Jde o poměrně rozlehlý a skvěle vybavený komplex se dvěma bary a dvěma restauracemi i grilem. Je zde rovněž wellness s krytým bazénem a saunovým světem či masážemi a dalšími službami. Nechybí sportovní vybavení a půjčovna vybavení na zimní sporty.

Harmony Club Hotel Špindlerův Mlýn, Krkonoše

Pokud jde o kongresové kapacity. Využít můžete rozlehlý hlavní sál, který pojme až 350 osob. Kromě toho je zde i 5 dalších, menších, jednacích sálů anebo kinosál pro až 200 lidí. Vybavení sálů je velmi moderní, interiéry potěší i designovou architekturou. Celkově jde o skvělý kongresový hotel vhodný i pro náročné využití a velké, mezinárodní kongresy a akce.


3. Hotel Skalský dvůr, Střední Morava

Hotel Skalský dvůr, Vysočina

Více fotografií na Booking.com

Tento velmi pěkný, tříhvězdičkový hotel se nachází v malebném zákoutí Vysočiny, v přírodním prostředí Žďárských vrchů, obklopený lesy a loukami u Skalského rybníka. Ubytování je možné v 68 pokojích s celkovou kapacitou 148 lůžek a 33 přistýlek. V hotelu je kvalitní restaurace a okolí je perfektní pro výlety a turistiku. Poblíž se nachází i řada zajímavých památek, včetně hradu Pernštejn nebo zříceniny Zubštejn.

Hotel Skalský dvůr, Vysočina

Hotel se pyšní i rozlehlými konferenčními prostory. Jsou zde dva velké sály s kapacitou až 250 a 300 osob. Dále je zde pět učeben včetně příjemného krbového salonku, dvě haly, tři venkovní terasy, kde je možné pořádat semináře pod širým nebem. Očekávat můžete plné vybavení, moderní techniku i velmi pěkné, designové interiéry.  Rozhodně jde o kvalitní hotel, který jistě může sloužit jako dobré zázemí pro kongres či jinou akci v krásné lokalitě.


4. EA Congress Hotel Aldis, Hradec Králové

EA Congress Hotel Aldis, Hradec Králové

Více fotografií na Booking.com

Hradec Králové je krásné město, které je rozhodně příznivě nakloněno pořádání i velkých, mezinárodních kongresů, výstav, seminářů a dalších akcí. Hotelů, v nichž zde můžete nalézt zázemí, je víc než dost. Mezi ty nejlepší a nejzajímavější však jistě patří EA Congress Hotel Aldis, který leží naproti Šimkovým sadům (největší hradecký park) v centru města. Před hotelem se rozkládají rozlehlé volné plochy a je zde obrovská parkovací kapacita.

EA Congress Hotel Aldis, Hradec Králové

Hotel samotný byl v letech 2021 až 2022 kompletně moderně zrekonstruován. Potěší stylovým designem, prostornými a skvěle vybavenými pokoji, které zaujmou i výhledem na park a město. Skvělou výhodou je, že v hotelu je i wellness centrum.

V hotelu je několik kongresových sálů. Největší má kapacitu 280 osob. Součástí služeb hotelu je i komplexní plánování a organizace kongresů a jiných akcí – a to např. včetně propagace.


5. Hotel Duo, Praha

Hotel Duo, Praha

Více fotografií na Booking.com

Kde uspořádat konferenci v Praze? To je asi podobná otázka jako: kde si v lese vylézt na strom? Nicméně právě přemíra možností může způsobit určitou míru stresu a neschopnosti se rozhodnout. Malá inspirace proto jistě přijde vhod. Zajímavé možnosti nabízí například v hotelu Duo, který najdete na ulici Teplická v Praze 9. Tento hotel je dobře zařízený a vybavený, čistý a moderní. Vybírat můžete z několika typů pokojů. Je zde restaurace i lobby bar.

Hotel Duo, Praha

Z hlediska kongresových kapacit může hotel nabídnout velký konferenční sál a na deset menších místností. Všude je moderní technické zázemí. Velkou výhodou hotelu jsou opravdu obrovské kapacity. Je zde přes 650 pokojů, parkoviště má kapacitu 150 aut a 20 autobusů. Jen samotný velký sál má pak kapacitu 430 osob. Všechny dohromady dalece přes 1000 osob. Hotel je tedy vhodný i pro opravdu velké akce.


6. Zámek Liblice – Konferenční centrum AV ČR, Středočeský kraj

Zámek Liblice - Konferenční centrum AV ČR

Více fotografií na Booking.com

Konference či seminář na zámku? Neříkejte, že to nezní lákavě a stylově. Nejde přitom o nic neproveditelného. Tuto možnost nabízí například zámek Liblice. Leží ve stejnojmenné obci pár km jihovýchodně od Mělníka. Jde o opravdu nádhernou stavbu obklopenou rozlehlými zahradami. Překrásné, romantické prostředí je jako stvořené pro pořádání svateb, ale jsou zde i velké prostory pro různé firemní akce, kongresy apod.

Zámek Liblice - Konferenční centrum AV ČR

Jsou zde dva sály, dva menší salónky a konferenční prostory nabízí i zámecká restaurace a vinárna. Celková kapacita je více než 300 osob. Největší sál pojme až 100 osob. Těšit se můžete na krásné, historicky zařízené pokoje se zdobeným nábytkem, ale i na špičkové wellness centrum.


7. hotel reSTART, Jičín, Středočeský kraj

hotel reSTART, Jičín, Středočeský kraj

Více fotografií na Booking.com

Hotel reSTART najdete v Jičíně. Respektive v jeho okrajové, klidnější části. Tento hotel tvoří celek s velkým, multifunkčním sportovním komplexem, jehož součástí je dokonce i menší aquapark. Asi nepřekvapí, že hotel skrývá i wellness centrum. Zde na vás čeká finská či aroma sauna a užít si můžete i parádní thajské masáže. Hotel nabízí různé druhy pokojů – od jednolůžkových až po rodinné a apartmány.

hotel reSTART, Jičín, Středočeský kraj

Hotel má kapacitu až pro 110 hostů (44 pokojů). Nachází se v něm i konferenční prostory. Hlavní kongresový sál pojme až 110 osob. Dále jsou zde tři menší školicí místnosti o kapacitě vždy 20 osob. Velmi dobré je technické vybavení. Hotel tedy může nabídnout adekvátní zázemí pro menší až středně velké akce.


8. Kongresový hotel Galant, Mikulov, Jižní Morava

Kongresový hotel Galant, Mikulov, Jižní Morava

Více fotografií na Booking.com

Čtyřhvězdičkový hotel Galant zaujme svou polohou přímo pod slavným Svatým kopečkem v Mikulově. Nachází se v klidnější části města a nabízí možnost komfortního ubytování ve velmi moderně a elegantně zařízených pokojích. Je zde i parádní wellness centrum, dokonce nechybí střešní vířivky skýtající krásné výhledy. Je zde množství teras a balkónů, odkud můžete vidět na město, zámek i Svatý kopeček. Prostředí hotelu je tedy opravdu mimořádně příjemné.

Kongresový hotel Galant, Mikulov, Jižní Morava

Hotel je ideální pro romantickou dovolenou, ale funguje i jako kongresový hotel s vysokými kapacitami. Údajně jde dokonce o největší kongresový hotel na jižní Moravě ležící mimo Brno. Celková kapacita sálů činící až 800 osob by tomuto tvrzení mohla dát za pravdu. Celkově je zde 9 sálů, přičemž ten největší pojme až 500 osob.


9. Hotel Galatea, Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Hotel Galatea, Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Více fotografií na Booking.com

Hotel Galatea leží v Kosmonosech u Mladé Boleslavi a na první pohled zaujme opravdu malebným prostředím. Ostatně původně vznikl jako rehabilitační centrum. A skutečně připomíná oázu klidu v zahradách s vlastním rybníkem. V hotelu je celkem 27 komfortních pokojů o kapacitě až 58 hostů. Těšit se můžete na vinotéku, dobrou restauraci a skvělý wellness s různými druhy masáží a kosmetických i jiných procedur.

Hotel Galatea, Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Hotel Galatea však není jen místem pro odpočinek, ale i pro nejrůznější konference, akce, svatby a tak dále. Pro účely kongresů a konferencí sál Gaia s kapacitou 50 osob či sály Helios a Iris s kapacitou vždy 12 osob. Akce je však možné pořádat i ve vinárně (až 70 osob), na terase (až 70 osob).


10. hotel Panská v resortu Bechyně, Jihočeský kraj

hotel Panská v resortu Bechyně

Více fotografií na Booking.com

Rozlehlý resort Bechyně nabízí spoustu možností pro pořádání nejrůznějších akcí – a to včetně velmi velkých akcí, konferencí, kongresů, seminářů či svateb. Zámecký park o rozloze 40 arů může být zázemím pro rauty a oslavy i s více než dvěma tisíci hosty. K zapůjčení je party stan pro 200 osob. Toto místo má skvělou atmosféru pro nejrůznější příležitosti.

hotel Panská v resortu Bechyně

Další obrovské prostory nabízí zámecká jízdárna. Jde o největší sál svého druhu v jižních Čechách s kapacitou až 800 osob. Opravdu krásnými historickými prostory jsou sál Petra Voka a zámecká hodovna.

Využít můžete i Černický zámeček obklopený lesy a s blízkým golfovým hřištěm. Uvnitř je 13 pokojů a dva konferenční sály. Další možnosti pro ubytování i pořádání akcí nabídne Penzion Černická obora a hotel Panská. Vše je součástí jediného, rozprostřeného resortu.


11. OREA Hotel Pyramida, Praha

OREA Hotel Pyramida, Praha

Více fotografií na Booking.com

Orea je známý řetězec wellness a kongresových hotelů, který provozuje v ČR hned několik hotelů, z nichž několik najdete i v Praze. Jedním z nich je čtyřhvězdičkový hotel Pyramida, který rozhodně nepřehlédnete. Zaujme architekturou i designem interiérů a špičkovou úrovní vybavení i služeb. Je zde vynikající wellness centrum s bazénem a posilovnou, restaurace, bar a taky rozlehlé konferenční prostory.

OREA Hotel Pyramida, Praha

Celkově zde můžete využít na 12 reprezentativních místností a sálů s celkovou kapacitou až 1100 osob a rozlohou přes 1200 metrů čtverečních. K tomu lze připočítat až dalších 800 metrů čtverečních výstavních ploch. V hotelu je 340 pokojů, prostorné parkoviště, očekávat můžete velmi profesionální přístup.


12. Hotel Hilton Prague, Praha

Hotel Hilton Prague, Praha

Více fotografií na Booking.com

Řetězec hotelů Hilton snad není třeba představovat. I v Praze má tento řetězec své zázemí… hotel Hilton Prague najdete ve velmi lukrativní lokalitě v centru města. Jde o obrovský hotelový komplex, v němž se skrývá skoro 800 pokojů. Jsou zde 3 restaurace, 2 bary, posilovna, tělocvična či lázně a wellness centrum.

Hotel Hilton Prague, Praha

A co víc? Tento hotel byl magazínem Cevent opakovaně vyhlášen jako nejlepší hotel pro pořádání kongresů a akcí v celé Evropě. Však je zde taky na 38 funkčních sálů a konferenčních místností o celkové rozloze přes 5000 metrů čtverečních. Je jasné, že hotel Hilton obstojí při pořádání prakticky jakéhokoli druhu akcí.


Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat komentář

17 − six =