TOP 8: Krásné hotely s výhledem na Prahu (Karlův most, Pražský hrad)

Vychutnejte si pobyt v Praze se skvostným výhledem na nejznámější pražské památky. V tomto článku najdete tipy na krásné hotely s výhledem na Prahu, které jsou jako stvořené pro víkendové úniky z reality i delší dovolené. Inspirujte se a najděte si mezi jednotlivými hotely svého favorita.

1. SKY SUITE HOTEL v Žižkovské televizní věži

📌 Pozorujte Prahu z výšky 70 metrů
📌 Kde se nachází: Mahlerovy sady 2699/1, 130 00 Praha 3-Žižkov

Sky Suite Hotel

Více fotografií na Booking.com

Pokud si chcete vychutnat opravdu skvostný výhled na Prahu, stojí jednoznačně za doporučení Sky Suite Hotel nacházející se přímo v Žižkovské televizní věži. Díky němu budete moct sledovat Prahu z úctyhodné výšky 70 metrů. Pokud hledáte hotel s nejlepším výhledem na Karlův most, v tomto případě nepřijdete zkrátka.

Apartmá je zařízeno v opravdu luxusním stylu, abyste si svůj pobyt s výhledem užili se vším všudy. Zároveň se jedná o skvělou příležitost pro originální žádost o ruku. Hotel nabízí možnost profesionálního slanění horolezcem, který vaší polovičce ukáže transparent s personalizovaným textem (tedy např. Vezmeš si mě?).

Romantický večer můžete podpořit návštěvou zdejší luxusní restaurace Oblaca. Páteční a sobotní večery jsou navíc ozvláštněny živou hudbou. Apartmá samo o sobě nabídne velkou manželskou postel a volně stojící vanu, kterou si můžete nechat romanticky vyzdobit. Samozřejmostí je také možnost využít pokojový servis a spoustu doplňkových služeb.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 17 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 10 z 10 (naprosto výjimečné) od více než 9 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 7 návštěvníků

2. Dancing House – Tančící dům hotel

📌 Luxusní hotel s výhledem na Prahu
📌 Kde se nachází: Jiráskovo nám. 1981, Nové Město, 120 00 Praha

Tančící dům hotel

Více fotografií na Booking.com

Kdo by neznal pražskou dominantu, kterou je Tančící dům. Uvnitř této budovy se přitom nachází luxusní a stylový hotel, přičemž jednotlivé pokoje nabídnou skvělý výhled na Pražský Hrad s řekou Vltavou. V nejvyšším patře budovy se nachází také skvěle hodnocená restaurace Ginger & Fred pod taktovkou známého šéfkuchaře Ondřeje Slaniny.

Jednotlivé pokoje zaujmou svým moderním a luxusním vybavením, které jde s dobou. Těšit se můžete na prostornou postel, pohodlné ložní prádlo a veškerý komfort. Díky přítomnosti velkých oken si pak na maximum vychutnáte výhled na naše hlavní město. Díky skvělé poloze hotelu to budete mít kousek k nejznámějším pražským památkám, zároveň se také snadno dostanete do rozmanitých restaurací, barů a kaváren v centru města.

Náš tip: Pobyt v hotelu v Tančícím domě s krásným výhledem vč. snídaně i oběda od Ondřeje Slaniny

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 732 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9 z 10 (fantastické) od více než 2 339 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 262 návštěvníků

3. Hotel Questenberg

📌 Butikový hotel v historické části Prahy
📌 Kde se nachází: Úvoz 155, Hradčany, 118 00 Praha 1

Hotel Questenberg

Více fotografií na Booking.com

Hotel Questenberg je pomyslným klenotem v samotném historickém jádru Prahy. Jedná se o butikový hotel, který si vaše srdce snadno získá svým neotřelým designem a luxusním provedením. Hotel se nachází jen pár minut chůze od Pražského hradu. Budova pochází z roku 1620, díky čemuž se s ní pojí krásná romantická atmosféra. Pokud chcete být blízko veškerému dění, jedná se o perfektní volbu. Zároveň bývá mnohými považován za hotel s nejlepším výhledem na Pražský hrad a okolí.

Pokoje se pyšní útulným vybavením, díky čemuž si v nich budete připadat jako v pohádce. I přes svůj historický ráz však nabízí i moderní vymoženosti v podobě televize. O perfektní zážitek během spánku se zasluhují nadýchané peřiny a polštáře a pečlivě zvolené ložní prádlo.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 292 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 880 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 1 313 návštěvníků

4. Four Seasons Hotel Prague

📌 Luxusní 5hvězdičkový hotel
📌 Kde se nachází: Veleslavínova 1098/2a, 110 00 Josefov

Four Seasons Hotel Prague

Více fotografií na Booking.com

Pokud hledáte skutečně luxusní ubytování v Praze, můžete se rozhodnout pro Four Seasons Hotel Prague, který cílí na tu nejnáročnější klientelu. Vybrané pokoje se pyšní krásným výhledem na Pražský hrad a další historické památky a obzvláště po setmění má výhled to pravé kouzlo. Samozřejmostí jsou špičkově vybavené pokoje, vstřícný personál a bohatá nabídka doplňkových služeb.

Přímo v hotelu se nachází několik špičkových restaurací. Z hlediska gastronomie tedy rovněž nepřijdete zkrátka. Zavítat můžete třeba do moderní italské restaurace Cottocrudo, kde se vaří z lokálních a sezónních surovin.

Pokud si budete chtít odpočinout opravdu na maximum, doporučujeme zavítat také do hotelového SPA centra. Kromě prostorného bazénu zde najdete také moderně zařízené fitness centrum. Rezervovat si dále můžete některou z masáží či pleťových ošetření, díky čemuž dovolíte svému tělu na chvíli zpomalit.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 1 839 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 424 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 2 375 návštěvníků

5. Boutique Hotel Klárov Prague

📌 Butikový výhled s dechberoucími výhledy
📌 Kde se nachází: U železné lávky 567/12, 118 00 Malá Strana

Boutique Hotel Klárov Prague

Více fotografií na Booking.com

Patříte mezi milovníky historie, kultury a nezapomenutelných výhledů? Tak to by vaší pozornosti neměl uniknout ani butikový hotel Klárov Prague. Hotel se nachází jen několik kroků od Karlova mostu a zároveň prakticky na úpatí Pražského hradu. Díky tomu si můžete naplno užívat procházky zdejšími malebnými uličkami.

Milovníky hudby potěší, že se na stěnách jednotlivých pokojů nachází připomínky příběhů slavných zpěváků, zpěvaček a hudebních skupin. Vybírat můžete z několika typů pokojů, které se liší svou velikostí a také vybavením. Krásné výhledy je nicméně spojují. Návštěvu hotelu doporučujeme spojit s návštěvou populárního Bistra na Kampě.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 348 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (fantastické) od více než 1 590 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 779 návštěvníků

6. Hotel At the Golden Scissors

📌 Romantický hotel s výhledem
📌 Kde se nachází: Na Kampě 494/6, 181 00 Malá Strana

Hotel At the Golden Scissors

Více fotografií na Booking.com

Útulný hotel ve skvělé lokalitě v centru Prahy. Tak lze stručně charakterizovat hotel At the Golden Scissors (hotel u Zlatých nůžek). Vybírat můžete z několika typů pokojů, z nichž některé nabídnou právě krásný výhled na Karlův most či Pražský hrad. Útulné vybavení se zde snoubí s prvotřídními materiály, pohodlnými postelemi a potřebným klidem, díky čemuž si zde svou dovolenou vychutnáte opravdu na maximum. Samozřejmostí je dostupnost bohatých bufetových snídaní.

K hotelu neodmyslitelně patří oblíbená restaurace U Zlatých nůžek u Karlova mostu, která se specializuje na tradiční pokrmy české kuchyně. Od jara do podzimu je navíc návštěvníkům k dispozici hezká venkovní zahrádka.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 189 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více než 842 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 9 návštěvníků

7. Hotel Čertovka

📌 Ubytování v historickém centru Prahy
📌 Kde se nachází: U Lužického semináře 2, 118 00 Praha 1

Hotel Čertovka

Více fotografií na Booking.com

Skvělý pobyt v centru Prahy si užijete také v tradičním hotelu Čertovka. Původní barokní budova hotelu přitom prošla v roce 2000 rozsáhlou rekonstrukcí, díky čemuž se nyní můžete těšit na modernizované vybavení. Přitom však zůstal zachován historický ráz celého místa. Vybrané pokoje nabízí krásné výhledy na Karlův most, panorama Hradčan, Pražský hrad a Mosteckou věž.

Hostům je k dispozici celkem 16 pokojů. Hotel se tedy řadí spíše k těm menším, na druhou stranu se s ním pojí krásně útulná a rodinná atmosféra. Během 5 minut se zároveň dostanete k nejbližší zastávce metra. Díky tomu můžete objevovat i širší okolí Prahy. V docházkové vzdálenosti najdete také spoustu skvěle hodnocených restaurací, kaváren a barů.

Náš tip: Ubytování v samém srdci Prahy s výhledem na Hrad a snídaní: hotel přímo u Čertovky a Karlova mostu

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 399 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (fantastické) od více než 1 544 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 449 návštěvníků

8. Panorama Hotel Prague

📌 Panoramatický výhled na Prahu
📌 Kde se nachází: Milevská 1695/7, 140 63 Praha 4-Nusle

Panorama Hotel Prague

Více fotografií na Booking.com

Jak napovídá samotný název, v tomto hotelu si vychutnáte skutečně panoramatický výhled na Prahu. O to více, pokud budete ubytováni v některém z vyšších pater budovy. Vybírat můžete z několika typů pokojů a na své si zde přijdou jak samostatní cestující či zamilované páry (pro ně tu jsou pokoje s vířivkou přímo na pokoji), tak i rodiny s dětmi.

Za zmínku rovněž stojí zdejší restaurace, která funguje pod taktovkou uznávaného šéfkuchaře Vladimíra Kovařiče. PAN83 Bar & Restaurant nabídne luxusní pokrmy, které vám zůstanou v paměti ještě dlouho po návštěvě restaurace.

K hotelu náleží také moderně vybavené SPA centrum umístěné v nejvyšším patře hotelu. Díky tomu si odtud užijete skvostný výhled na město. Wellness centrum nabízí prostorný plavecký bazén, saunu, solárium, vířivku a také perfektně vybavenou posilovnu.

Náš tip: Pobyt ve 4* hotelu Panorama se snídaní a vstupem do wellness v nejvyšším patře

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,2 z 5 (fantastické) od více než 5 136 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,2 z 10 (fantastické) od více než 7 253 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 2 487 návštěvníků

Hana Smětáková

Přidat zkušenost

twelve − 8 =