TOP 9: Nejlepší hotely na Slunečném pobřeží v Bulharsku

Největší přímořské letovisko v Bulharsku, Slunečné pobřeží, se nachází mezi historickými městy Nesebar a Sveti Vlas. Za čistým mořem, luxusním ubytováním a exkluzivními službami sem létají desítky tisíc hostů ročně. Jaké jsou nejlepší hotely na Slunečném pobřeží v Bulharsku?

Výstavba turistického letoviska začala v 50. letech minulého století. Od té doby středisko prošlo několika rekonstrukcemi – poslední renovace hotelů nastala v roce 2017. Dnes se zde nachází přes 110 tisíc lůžek v 500 hotelích. My si představíme ty nejlepší z nich.

1. Hotel Royal Palace Helena Sands

Hotel Royal Palace Helena Sands

Více fotografií na Invia.cz

Na několik kilometrů dlouhé písečné pláži Slunečného pobřeží se nachází moderní kvalitní hotel postavený ve slohu tradiční bulharské architektury. Stylový venkovní bazén zdobí tradiční ozdobné prvky a když vás omrzí polehávání u bazénu, pláž je přímo u hotelu.

Jídlo v hotelu je formou polopenze (snídaně a večeře). Pokoje jsou ale vybavené kuchyňkou. Jestli vás láká stravování v místních restauracích, v areálu hotelu najdete hned tři. Součástí resortu je také vybavené fitness centrum, stolní tenis a kulečníky.

Mezi hosty hotelu patří Royal Palace Helena Sands mezi nejhezčí hotely na Slunečném pobřeží. Jedno je jisté. Díky romantickým zahradám přímo v areálu k tomuto ocenění resort dozajista směřuje.


2. Hotel Jeravi Beach

Hotel Jeravi Beach

Více fotografií na Invia.cz

Ubytování v hotelu Jeravi Beach oprávněně patří mezi nejlépe hodnocené hotely na Slunečném pobřeží. Hotel je otevřený v sezoně od května do září a během této doby hostům nabízí skutečně exkluzivní služby spojené s klidnou atmosférou.

Součástí hotelu je all inclusive restaurace s bohatým výběrem místních pokrmů. V hotelu se nachází i venkovní bazén s lehátky a slunečníky. Pokud toužíte po blahodárných účincích mořské vody, pláž najdete přímo u hotelu. Na recepci vás přivítá česky mluvící personál.

Hotel Jeravi Beach je klidný hotel s rodinnou atmosférou. Tomu odpovídá i cena. Dospělý zaplatí za týdenní ubytování v sezoně od 13 tisíc korun včetně letenky a all inclusive služeb.


3. DIT Majestic Beach Resort

DIT Majestic Beach Resort

Více fotografií na Blue-style.cz

Plážový resort obsahuje neuvěřitelných 734 pokojů. Majestic Beach Resort se skládá z komplexu několika moderních vícepatrových budov. Některé pokoje hotelu mají výhled na moře, jiné do historického centra.

Kvalitní hotel vás pohostí v ultra all inclusive restauraci Dolce Vita. Vedle ní se nachází i stylová restaurace Bulgari s místními specialitami. K plavkám si s sebou přibalte i dlouhé kalhoty. Obě restaurace vynikají poměrně přísnou etiketou.

I díky relativně přísným pravidlům někteří řadí resort mezi nejlepší hotely na Slunečném pobřeží v Bulharsku. V sezoně zaplatíte za týden ubytování přibližně 25 tisíc korun na osobu.


4. Hotel iHotel Sunny Beach

Hotel iHotel Sunny Beach

Více fotografií na Invia.cz

Moderní hotel s pěknou zahradou se nachází 100 metrů od pláže. Centrum pulsujícího letoviska Slunečné pobřeží je navíc příjemných 250 metrů daleko. Díky tomu se nachází na strategické pozici, kdy kombinuje pohodu na pláži a noční život v turisty oblíbeném letovisku.

Součástí resortu jsou tři restaurace.

Za příplatek navíc získáte přístup do spa centra, tureckých lázní a bohatou nabídku masáží a kosmetických procedur.


5. Hotel Diamant Residence Hotel & Spa

Hotel Diamant Residence Hotel & Spa

Více fotografií na Invia.cz

Necelých 400 metrů od Černého moře se nachází hotel Diamant Residence Hotel & Spa. Jeho odlehlou polohu plně kompenzuje klidné centrum, ze kterého je to přibližně 2 minuty jízdy do starobylého města Nesebar.

Přímo proti rezidenci se nachází nesebarský stadion s fotbalovými hřišti a tenisovými kurty. Pokud vám sportovní vyžití nestačí, v areálu hotelu se nachází stolní tenis a široká nabídka mezinárodních animačních programů.

Drobnou vadou na kráse hotelu je Wi-Fi za poplatek. Na internet si zde ale stejně nevzpomenete. Široká nabídka služeb, bazény a romantická plášť vás vtrhnou a pustí až na konci pobytu.


6. Hotel Premier Fort Beach

Hotel Premier Fort Beach

Více fotografií na Invia.cz

Relativně levný, a přitom kvalitní hotel sídlí 10 metrů od pláže v letovisku Sveti Vlas, tedy na okraji Slunečného pobřeží. To ale ničemu nevadí. Pláž ve Sveti Vlas vyniká stejnými proporcemi jako ta na Slunečném pobřeží. Díky tomu je navíc hotel o poznání levnější.

Za týden pobytu v sezóně zaplatíte 17 000 Kč. Cena ovšem nezahrnuje stravu. Tu si připravíte na moderně vybavených pokojích s vybavenými kuchyňskými kouty. Gurmáni ocení výběr ze dvou restaurací, přičemž jednu z nich hosté považují za skutečně luxusní pro náročné jedlíky.

Součástí Premier Fort Beach je vybavené wellness centrum. V něm se nachází posilovna, sauna, masáže, tenisové kurty i kulečník. Bronz nachytáte na písčité pláži přímo u hotelu, na které má hotel rezervované i lehátka se slunečníky.


7. Hotel Galeon Residence & SPA

Hotel Galeon Residence & SPA

Více fotografií na Blue-style.cz

Tento hotel vás překvapí svojí útulnou atmosférou. I přestože rezidence zahrnuje 164 ubytovacích jednotek, v areálu hotelu najdete božský klid. Pokud ale toužíte po vzrušení a troše akce, je tu pro vás celá řada služeb včetně vodních sportů na pláži.

Díky nízké ceně 14 tisíc za týden na osobu patří resort mezi časté cíle turistů z ČR, kteří hledají levnější ubytování. Součástí areálu jsou navíc obchody, lékař i kadeřník. Pokud hledáte levnější dovolenou v Bulharsku, potěší vás i možnost vlastního stravování v pokojích s kuchyňkou.


8. Hotel Blue Pearl

Hotel Blue Pearl

Více fotografií na Invia.cz

Futuristicky vyhlížející hotel se nachází přímo na hranicích pláže. Hotel nabízí ubytování ultra all inclusive a poskytne vám služby restaurací, barů i lobby, ve kterém ochutnáte místní a některé zahraniční alkoholy.

Hotel Blue Pearl vyniká svojí vybaveností. Lehátka a slunečníky na pláži vám poskytne zdarma, stejně tak jako Wi-Fi ve společných prostorách. Na pokojích se nacházejí balkony s výhledem do okolí nebo přímo na průzračné moře.

Po ubytování vás překvapí velké a prostorné pokoje. Ty jsou navíc moderně vybavené a plně klimatizované.


9. Hotel Melia Sunny Beach Resort

Hotel Melia Sunny Beach Resort

Více fotografií na Blue-Style.cz

Nově renovovaný hotel Metail Sunny Beach Resort se skládá z pěti budov a nachází se necelých 200 metrů od centra letoviska.

Na pláž to hoteloví hosté mají přibližně 70 metrů. V omezeném množství hotel poskytuje lehátka a slunečníky na pláži zdarma. Mimo to se na pláži nachází množství stánků s občerstvením a plážových atrakcí.

Tím ovšem nabídka služeb hotelu nekončí. Součástí areálu je mini aquapark s tobogány, minimarket, kadeřnictví a animační sál. Hotel Melia Sunny Beach Resort se těší velké oblibě hostů. Na druhou stranu ale počítejte s tím, že v sezoně se zde nachází relativně hodně hostů.


Zajímá vás Bulharsko? Tak si přečtěte mé další články:

Přidat komentář

eight + 4 =