Kam na nejlepší motokáry v Praze?

Vůně benzínu, spálená guma a všudypřítomný adrenalin. Jízda na motokárách je výzva pro všechny milovníky rychlé jízdy. To vše v bezpečí a chráněném prostoru. Dnes si představíme ty nejlepší motokáry v Praze, které jsou otevřené pro veřejnost.

Řízení motokár je jednoduché. Na podvozku najdete dva pedály – brzdu a plyn. Přesto ale jízda na motokárách vyžaduje řidičskou zručnost a dobrý postřeh. Jen ti nejlepší závodníci se zapíší do žebříčků a pozvednou trofej.

1. KartPlanet

📌 Mezitraťová 26, Praha 9

KartPlanet Praha
KartPlanet Praha

Pokud nevíte, kam na motokáry do Prahy, vaše první kroky pravděpodobně povedou do rozlehlého areálu KartPlanet. Jejich trať měří více než 600 metrů a je plná zákrut, zatáček a umožňuje sestavení až 10 variant.

Výhodou je kombinace venkovní a vnitřní trati. V KartPlanet se toho nebojí a pustí vás na trať i v dešti. Máte tak možnost zcela jedinečného zážitku – motokára na mokrém povrchu reaguje úplně jinak a prověří vaše schopnosti na maximum.

Když už je řeč o motokárách. Paddock KartPlanet pohání francouzské motokáry Sodikart s motory Honda GX270 o výkonu 9 koňských sil a čtyřtaktním motorem. Maximální rychlost je 70 km/h a kromě nastavitelných pedálů vám zapůjčí i dovažovací boxy na srovnání hmotnostních rozdílů jezdců.

Jsou v KartPlanet motokáry pro děti? Minimální výška závodníků je 150 cm a hmotnost 50 kg. Na trať nepustí děti mladší 15 let. Jak sami říkají na webu – není to kvůli věku, ale kvůli nízké hmotnosti, na kterou negativně reaguje stabilita motokáry.

Hned vedle obří motokárové haly se nachází parkoviště. Na motokáry vás pustí i bez rezervace – obsazení ale pro jistotu zkontrolujte na webových stránkách KartPlanet. Diváci ocení také venkovní i vnitřní občerstvení s možností živého sledování závodníků a jejich výsledků.

Ceník motokár KartPlanet


2. Kart-Centrum – největší motokáry v Praze

📌 Výpadová 1335, Radotín

Motokáry v Kart-centru Radotín
Motokáry v Kart-centru Radotín

S přehledem největší motokáry v Praze se nacházejí v Radotíně. Kart-Centrum se pyšní titulem nejdelší motokárová trať v Evropě a to díky 1300 metrů dlouhé trati kombinující venkovní a vnitřní prostory objektu.

To ale není jediná trať. Pokud se spokojíte s kratší variantou, čeká na vás jeden kilometr plný záludných zatáček.

Pro děti je připravena krátká trať třistametrová trať, na které jezdí malí závodníci v motokárách speciálně upravenými pro děti.

Bohatá je také nabídka motokár. Hlavní doménou jsou stroje Sport Birel. Jezdí rychlostí až 70 km/h a disponují výkonem 6,8 kW. Pro děti jsou připravené motokáry Subaru EX-13 s výkonem 4,2 kW a rychlostí 48 km/h.

Nakonec je tu ještě jedna specialita. Pokud ovládnete motokáry Sport Birel a zajedete na trati určený čas, získáte Kart-Centrum licenci na silnější motokáry Racing Birel. Ty se řítí rychlostí až 90 km/h a vženou vám do žil vysokou dávku adrenalinu.

Minimální výška závodníků je 130 cm a na věk zde nehledí. Nutno ale podotknout, že za dětské závodníky provozovatel nepřebírá odpovědnost a vyhrazuje si možnost kohokoliv odmítnout a nepustit na trať.

Ceník motokár Kart-Centrum

 • Dětské motokáry: 180 Kč / 10 minut
 • Sport Birel motokáry: 220 Kč / 10 minut
 • Racing Birel motokáry: 250 Kč / 10 minut
 • Hygienická kukla: 100 Kč

3. CMKarting – nejlepší elektrické motokáry v Praze

📌 Ringhofferova 1, Zličín

CMKarting Praha
CMKarting Praha

Další motokáry v Praze se nacházejí nedaleko jen pár metrů od nákupního centra Westfield na Zličíně. Trať umístěná ve výrobní hale umožňuje mimoúrovňové závody plné adrenalinu s celkovou délkou 690 metrů.

Na trati vás čekají zatáčky, nadjezdy a další náročné party. Specialitou je prudká zatáčka s 30° náklonem. Během jednoho závodu se na trati pohybuje až 10 závodníků, kteří svoje časy kontrolují na rozmístěných LED tabulích.

V CMKarting vsadili na udržitelný přístup a nabízejí jízdu v elektrických motokárách RIMO. Ty mají různě nastavitelné módy a specialitou je tlačítko Boost. Obdoba tlačítka pust-to-pass na monopostech Formule 1 dočasně zvýší výkon stroje a posune vás před oponenty.

Elektromotokáry RIMO jsou ještě bezpečnější než klasické motokáry. Nad hlavou se nachází ochranný oblouk, který chrání krční páteř. Díky vyšší hmotnost mají motokáry lepší těžiště a je prakticky nemožné její překlopení.

Na trať můžou i děti do 15 let. Podmínkou je ale minimální výška 125 cm. Pokud ji nesplňují, mají možnost jízdy v doublekáře s jedním dospělým. Děti jezdí na stejném okruhu jako dospělí, ale mají vyčleněnou samostatnou jízdu. Srážka s dravým dospělákem tedy nehrozí.

Ceník motokár CMKarting


4. Praga Arena

📌 Jiřího ze Vtelna 1731, Praha 9

PragaArena, Praha
PragaArena, Praha

Stále nejste rozhodnutí, kam na motokáry do Prahy? Praga Arena také patří mezi favority. Svědčí o tom i plejáda profesionálních jezdců, kteří jejich dráhu navštěvují:

 • Patrik Háje
 • Jan Černý
 • Václav Pech
 • Vojtěch Štajf
 • Antonio Fuoco

Praga Arena se pyšní označením jediná poloprofesionální motokárová trať v Evropě. Najdete zde venkovní i vnitřní trať, před návštěvou se ale informujte, která je zrovna v provozu. Tratě každé tři měsíce mění, aby nepřestaly pravidelné závodníky bavit.

Každá z tratí je vybavena speciálním závodním asfaltem, který vyniká precizní rovností. Závodit může až 12 jezdců, kteří porovnávají svoje síly. Každá dráha navíc umožňuje zajetí času, po kterém získáte licenci na silnější motokáry Tillotson Racing.

V Praga Areně využívají čtyřtaktní motokáry. Díky nízké hmotnosti se motokáry lépe ovládají, na druhou stranu ale vyžadují rychlejší reakce a preciznější řízení. Pro běžné návštěvníky jsou připravené motokáry Praga Classic s motorem o objemu 200 ccm a silou 10 koní.

Provozovatel nezapomíná ani na děti. Těm nabízí motokáry Praga Kid s 200ccm motorem a silou 6 koní. Všechny stroje přizpůsobí podle velikosti jezdce. Svoje stroje v Praga Areně navíc každoročně mění, čímž dosahují stoprocentní kvality a srovnatelných výkonů.

Ceník motokár Praga Arena

 • Jízda bez registrace: 290 Kč / 10 minut
 • Jízda s registrací: 270 Kč / 10 minut
 • Jízda s Racing licencí: 380 Kč / 10 minut
 • Dětská jízda (po–čt): 240 Kč / 10 minut
 • Dětská jízda (pá–ne): 280 Kč / 10 minut
 • Hygienická kukla: 100 Kč
 • Sledujte slevové akce na jízdy na Slevomat.cz

5. Greyhound Park Motol

📌 Plzeňská 93/215f, Košíře-Motol

Greyhound Park Motol
Greyhound Park Motol

Zábavně-relaxační resort na hranicích Přírodního parku Košíře-Motol zajišťuje nekonečnou míru zábavy. Najdete zde nejen další  motokáry v Praze, půjčují zde i šlapací čtyřkolky a pravidelně pořádají chrtí závody.

V areálu najdete venkovní a vnitřní trať. Indoorová dráha měří 325 metrů a na outdoorové jezdíte po 426 metrů dlouhé osvětlené trati a z přilehlých tribun vás sledují diváci. Běžné sportovní klání díky tomu získá esenci závodní atmosféry.

Pokud patříte mezi zkušené jezdce, máte možnost zvěčnit se v síni slávy. Pravidelně aktualizovanou tabulku nejrychlejší jezdců publikuje Greyhound Park Motol na sociálních sítích a vlastních webových stránkách.

V arzenálu zábavního parku najdete elektrické motokáry s dobře vyváženým těžištěm. Díky tomu stroje dobře sedí na trati, po které se řítí rychlostí až 65 km/h. Provozovatel si potrpí na luxusních strojích – jedna motokára stojí přibližně 250 tisíc korun.

Věkové omezení pro vstup na trať je 16 let nebo 160 centimetrů a dozor rodičů nebo zákonného zástupce. Nemusíte dodávat, že za děti na trati zodpovídají jejich rodiče, kteří jsou zodpovědní i za jejich proškolení.

Ceník motokár Greyhound Park Motol

 • Standardní jízda: 300 Kč / 8 minut
 • TOP SPEED balíček (měření času, závodní kukla, zavádějící jízda a tři měřená kola): 500 Kč
 • COMBI TOP SPEED balíček (měřená jízda včetně kukly, výsledky se zapisují do žebříčku jezdců): 600 Kč / 8 minut
 • Měření času: 100 Kč
 • Hygienická kukla: 100 Kč

Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat zkušenost

five + fifteen =