Kam na svatební cestu k moři?

Předsvatební přípravy jsou v plném proudu a jedním z důležitých bodů na vašem seznamu úkolů je i výběr, kam na svatební cestu až celý ten svatební chaos skončí a vy si konečně se svým protějškem řeknete ano.

Výběr vhodné destinace záleží na tom, kdy se bude vaše svatba konat. Jestliže je to svatební dovolená v létě, pak je ideální Evropa, v případě zimní svatby se lépe hodí exotické destinace. Případně můžete mít svatbu v létě, ale na svatební cestu můžete vyrazit až v zimě, pokud vás láká spíše exotika.

Svatební cestu si můžete zařídit individuálně, přes vybranou cestovní kancelář (víte, že poskytují slevy až 10% novomanželům) nebo se svěřit do péče agentury, která se přímo zabývá nabídkou svatebních cest. Na výběr máte mnoho krásných míst po celém světě, záleží jen na tom, jaké si vyberete. Udělali jsme si malý průzkum a zjistili pro vás, kam na svatební cestu k moři vlastně můžete vyrazit.


1. Ostrovy Karibiku – Romantika a nádherné pláže

Dominikánská republika v Karibiku

Karibik patří k nejjižnější části Severní Ameriky, kterou tvoří ostrovy v Karibském moři (Antily), Bahamy a pobřeží Střední a Jižní Ameriky. Karibské moře je díky Panamskému průplavu propojeno s Tichým oceánem.

Pokud je vašim cílem svatební cesta k moři, pak Karibik je ten pravý, neboť je to ráj plný slunce a překrásných pláží s romantickou atmosférou lemovaných bujnou vegetací v podobě palem. Tyrkysová barva Karibského moře omývající břehy ostrovů a ostrůvků jen dokresluje tu pravou romantiku pro novomanžele.

Každý ostrov má něco do sebe a na každém z nich si svatební cestu užijete. Zkuste třeba Dominikánskou republiku nebo Jamajku.

Dominikánská republika

Pokud se má vaše svatební cesta k moři vydařit, pak zvolte jednu z perel Karibiku, kterou je právě Dominikánská republika (nevíte, kdy do Dominikánské?). Nádherné písčité pláže, teplé moře blankytné barvy a příjemné tropické podnebí, to vše zajistí dokonalou romantiku.

 • Punta Cana – nejznámější letovisko, díky pláži Bavaro je to absolutní TOP.
 • Samaná – pro hrdličky, které chtějí klid, je to perfektní místo v srdci dech beroucí přírody. Pláže nejsou přelidněné.
 • La Romana – příjemné letovisko, krásné pláže a zázemí vodních sportů.
 • Las Terrenas – pláže krémové barvy a úchvatné západy slunce jsou pro zamilovaný pár přímo dokonalé. Ruku v ruce pak můžete pozorovat delfíny či velryby, případně se vydat na výlet do přírody.

Jamajka

Je známá nádhernými plážemi s bělostným pískem, dostatkem slunce a přátelským obyvatelstvem. Krásu Jamajky dotváří mnoho řek a vodopádů s průzračnou vodou, zahrady, jeskyně, plantáže a překrásná příroda.

Mezi skvosty patří pláže v Negrilu, Discovery Bay a Montego Bay. Jamajka je země reggae, které si můžete se svou polovičkou zatančit a k tomu si ještě dát jamajský rum.

Trochu netradiční destinace, ale věřím, že si své nadšence dozajista najde.


2. Maledivy – jedna z nejoblíbenějších svatebních destinací

View this post on Instagram

😍

A post shared by Maldives (@maldives) on

Díky nedotčené přírodě jsou Maledivy naprosto dokonalé, jemný bílý písek na nejkrásnějších plážích světa, barevné keře plné vůně, kokosové palmy, podmořský svět a exotická příroda, k tomu úžasné hotelové komplexy, vilky a bungalovy pro dokonalý odpočinek ve dvou.

Jestli bude vaše svatební dovolená na Maledivách, pak si odvezete nezapomenutelný zážitek. Dokonce si můžete i zasportovat v rámci různých vodních sportů. Pláže jsou plné tradičních vilek a bungalovů v maledivském stylu, plné vybavení pro maximální komfort, který na líbánkách uvítáte.


3. Plavby lodí – ve dvou důvěrně

Plavby lodí

Láká vás svatební cesta k moři? Pak zajděte ještě dál a vydejte se na luxusní plavbu lodí, která vám zajistí úžasné zážitky. Můžete se s miláčkem líbat při západu slunce nad obzorem, užít si klid a pohodu širého moře, kde budete stále jen spolu po celou dobu pobytu.

Probouzet se budete vždy v jiném přístavu a ještě naplníte své svatební album fotkami. Poznáte úchvatné destinace, povečeříte při svíčkách, vychutnáte si mořský vzduch během procházky na palubě nebo si odpočinete ve dvou v kajutě, zatímco loď pluje do dalšího přístavu.

 • Jaké jsou oblíbené cíle pro svatební cestu na lodi? Plavba Karibikem, po Středomoří, Pacifikem, Baltickým a Severním mořem, Jihočínským mořem a také v Indickém oceánu.

4. Řecké romantické destinace

Řecko

Není nad romantiku na řeckých ostrovech. Nejromantičtějším ostrovem je jednoznačně Santorini, zejména díky známým domkům s fasádou bílé barvy a modrými střechami v podobě kopule, které byly svého času vytesány do skály. Krásy přírody, malebné penziony či hotely, překrásné výhledy a nezapomenutelný západ slunce. Vše si můžete vychutnat právě na Santorini.

 • Mykonos nabízí azurově modré moře a krásné pláže, na kterých můžete celý den relaxovat a večer se pak vydat na romantickou procházku úzkými uličkami v hlavním městě. Nejdelší pláž se nachází na pobřeží Elia, kde je zátoka, v níž jsou místy povoleny i nuda pláže. Pokud vás láká noční život, pak uvítáte, že je Mykonos vyhlášeným ostrovem v tomto směru.
 • Kréta je typická křišťálovým mořem, v němž je viditelnost až 40 m pod hladinu. Rozlehlé pláže, spousta architektonických památek a mnoho resortů (např. Rethymnon, Matalu atd.). Olivové háje a vysoké hory dodají romantické pozadí.
 • Korfu je plný bujné vegetace, překrásných pláží a také příjemných letovisek. Historické paláce či vodní parky, to vše můžete poznávat společně. Když si pronajmete auto, můžete poznat celý ostrov mnohem rychleji a navštívit místa, kde se svého času procházela císařovna Sissi. Po výletě pak můžete odpočívat na plážích plných slunce.
 • Rhodos je oblíbený nejen díky úžasným plážím, ale také vynikajícím specialitám místní kuchyně. Jedničkou mezi letovisky je Falikari se spoustou barů a zábavy.
 • Podívejte se na další nejlepší řecké ostrovy, které jsme pro vás vybrali.

5. Italské romantické destinace

Tropea, Itálie

Slunná Itálie je pro romantickou svatební cestu přímo dokonalá. Zejména díky rozmanitému pobřeží a mnoha kouzelným městečkům, která na vás dýchnou přátelskou atmosféru.

 • Pobřeží Amalfi vám bude připadat jako byste se ocitli v pohádce. Městečko na skalisku, které vyrostlo z Tyrhénského moře, okouzlí každého. Křivolaké uličky, kamenné domky a spousta památek, které můžete ruku v ruce zkoumat, pokud budete chtít trochu jiný druh rozptýlení. Překrásná okolní příroda se zasloužila za to, že je celé pobřeží Amalfi součástí seznamu UNESCO.
 • Benátky – jedno z nejvíce romantických měst na světě, kde se můžete plavit na krásných gondolách mezi domy, zejména pak večerní projížďka je naprosto dokonalá. Kromě gondol můžete navštívit slavnou Galleria dell´Accademia, operní dům La Fenice či některou z místních kaváren a restaurací, kde si vychutnáte nejen skvělou kávu, ale i místní speciality.
 • Řím nejnavštěvovanější město světa, sídlo papeže a úžasná kulturní metropole, díky řadě muzeí, kostelů, paláců, galerií a dalších skvostů kultury. Okolí Říma lemují překrásné pláže lákající k romantickým procházkám i cachtání v moři.
 • Sardinie – nejvyhledávanější oblast Itálie. Hornatý ostrov s mnoha malebnými vesničkami, přímořská střediska a úžasné pláže, kde můžete nerušeně odpočívat celý den. Zapomenuté končiny střední Sardinie vybízejí k romantickým pěším túrám.

6. Las Vegas – město hříchu pro mladé novomanžele

Neexistuje lepší místo, kde můžete hrát hazardní hry a ještě se nechat oddat v některé místní kapli, kde je oddávajícím třeba “Elvis Presley”. Každý den tu proběhne 315 svateb a turista utratí zhruba 11 000,- Kč. Hotely, kasina a různé show jen okoření vaši svatební cestu. Milionová metropole je i přes velký ruch turistů přímo nabitá romantikou.


7. Bora Bora a Tahiti pro náročné svatebčany

Jedná se o ostrovy v jižním Pacifiku, které si vás podmaní dokonalou krásou, úchvatnými plážemi a průzračným mořem.

 • Tahiti vás okouzlí romantickým nádechem díky vodopádům a tajemným jeskyním, kam vás zavedou pěší procházky, pokud vás nebude bavit pouhé lenošení.
 • Podobně je na tom i Bora Bora, ostrov, který stejně jako Tahiti uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky. Relaxujte na běloskvoucích plážích, podniknete výlety lodí po lagunách v okolí nebo se pusťte do průzkumu podmořské fauny. Svou polovičku můžete překvapit třeba krmením žraloků přímo z ruky. Romantickou atmosféru dokreslují krásné palmy a tradiční domky na kůlech ve vodě.

8. Safari v Africe

Tanzánie vznikla po sloučení Tanganiky s ostrovem Zanzibar. Pokud se vydáte na safari po Tanzánii, máte na výběr buď dlouhé savany, kde můžete čekat, až se objeví nějaký ten lev či žirafa, nebo se naopak vydat do hustého pralesa, tam lze narazit na gorily, plameňáky a slony.

Věřte, že ať se rozhodnete jakkoliv, prožijete úžasnou romantiku při pozorování divokých zvířat. Mezi nejlepší safari parky patří Ngorongoro či Serengeti.

 • Ze safari můžete přesídlit na Zanzibar, ostrov, který se pyšní bělostnými a zcela nedotčenými plážemi. Místní stará čtvrť je dokonce součástí seznamu UNESCO a zcela vás okouzlí pravou exotickou atmosférou s nádechem romantiky.
 • Úžasný podmořský svět a krásně barevné korály spolu s luxusem pláží v Nungwi dělají ze Zanzibaru ráj na zemi.

Podobně je na tom i sousední Keňa, v níž můžete po safari najít zasloužený odpočinek na písečných plážích, které omývá Indický oceán. Luxusní hotelové resorty s vynikajícím zázemím, čisté pláže s jemným pískem, azurové moře s možností potápění nebo šnorchlování, to je pravá Keňa.


9. Bali – levně za romantikou do exotiky

Bali

Nádherné Bali / Credit: Flickr / Thomas Depenbusch

Ostrov Bali je znám překrásnými plážemi s bílým případně černým lávovým pískem nebo oblázky. K nejzajímavějším oblastem patří Sanur, Kuta a Nusa Dua. Bali je ideální destinací, pokud je vaším cílem svatební cesta k moři levně.

Tradicí ostrova je pak hudba, tanec, umění, poezie a spousta exotických rituálů. O romantickou atmosféru se bezesporu postará místní příroda, vysoké hory, hluboká údolí, zelená rýžová pole, čajové plantáže, staré chrámy a úžasně vonící květiny. Má-li se svatební cesta vydařit, vydejte se na nejkrásnější místo na světě, kterým je právě Bali.


Přidat komentář

Vyhledávač zájezdů