Kam na dovolenou v páru? 10 destinací pro romantickou dovolenou

Kam na dovolenou v páru? Kde si v užít tu nejdokonalejší romantiku? Vybrali jsme pro vás deset nejlepších a nejromantičtějších destinací z celého světa.

Romantická dovolená ve dvou

1. Maledivy – jen vy dva, bílý písek a nekonečné moře

Maledivy
Maledivy

Maledivy patří mezi turisticky nejproslulejší pozemské ráje a představují jeden z nejryzejších symbolů luxusní exotické dovolené. Především dovolené romantického ražení, protože izolovanost jednotlivých mikro ostrůvků, resp. atolů, které tvoří jen úchvatné pláže a palmové háje, k něčemu takovému přímo svádí.

Nalijme si čistého vína – na Maledivách se toho jinak ani moc dělat nedá a kromě zmíněných krás a úžasného moře tu není zas tak moc k vidění. Zdejší nejkrásnější resorty jsou sice maximálně dokonale vybavené a skýtají různá rozptýlení všeho druhu, ale přesto nejsou Maledivy rozhodně destinací pro dobrodružné výpravy nebo jiné vyloženě aktivní dovolené.

Do nejvyšší možné sytosti si však můžete užívat fantasticky bělostným pískem zářící pobřeží, křišťálové moře s velmi okouzlujícím podvodním světem, nádherné západy slunce. To vše v kulisách tropického pralesa s velmi typickými tropickými, dřevěnými moly pospojovanými chýšemi umístěnými na kůlech přímo ve vodě. Samozřejmě se přímo v nich můžete ubytovat. Užívat si taky můžete špičkové služby resortů, které většinou nabízejí řadu restaurací, barů, diskotéky, wellness, fitness, zázemí pro nejrůznější sporty, animační programy a show a leccos dalšího.

Hlavní sezóna na Maledivách probíhá od prosince do dubna (viz: kdy jet na Maledivy) a bývá zde úžasně slunečné a teplé počasí, které je i poměrně velmi stálé.

Velkou romantikou jsou pak jistě i podvodní restaurace na Maledivách, podívejte se v našem článku na některé z nich.

Ukázat zájezdy na Maledivy

2. Santorini, Řecko – nejromantičtější ostrov v Řecku

Romantické Santorini
Romantické Santorini

Vyprahlá krajina, bělostné domy, nádherné moře a dávná, pohnutá historie. Ostrov Santorini patří k nejznámějším a nejromantičtějším řeckým destinacím. Tento ostrov leží v Egejském moři, kdysi nesl jméno Théra a byl centrem prastaré kykladské civilizace. Koncem 17. stol. př. n. l. zde však došlo k erupci sopky, která ve výsledku vedla k úpadku této i minojské civilizace a dala prostor k rozvoji nové mykénské kultury na pevninském Řecku.

Na Santorini se dnes nachází jedno z nejcennějších archeologických nalezišť, Akrotiri. Na své si tak přijdou i milovníci historie. Pokud dáváte přednost architektuře a přírodě, úžasnou kombinaci obojího nabízejí například skály a bílé domy ve „skalním“ městě Thera (Fira) vznášejícím se na stovky metrů vysokých útesech nad mořem. Pohledy na západy slunce ze zdejších teras jsou přímo ztělesněním romantiky.

Nijak však nezaostávají ani mnohé překrásné pláže, zátočiny a zákoutí. Rozhodně se vyplatí navštívit i další města, jako je Oia či Pyrgos. Relaxační romantickou koupel si můžete dopřát v horkých přírodních pramenech u Palea Kameni, prohlédnout si můžete zdejší vinice a ochutnat jejich plody v tekuté podobě. A je toho samozřejmě mnohem víc.

Ukázat zájezdy na Santorini

3. Pobřeží Amalfi, Itálie – tady se natáčela řada romantických filmů

Romantické pobřeží Amalfi
Romantické pobřeží Amalfi

Amalfi je pobřežní městečko v italské Kampánii, cca 60 km jižně od Neapole. Nebude příliš nadsazené, když řekneme, že jde možná o jedno z nejvíce fotogenických pobřeží na světě. Města jako Amalfi, ale i blízké Atrani, Maiori či Positano se zde krčí pod hradbami masivních skal a hor a rozkládají se na útesech na jejich úbočí. Zdejší výhledy mohou plně konkurovat slavné oblasti Cinque Terre, pětiměstí podobného charakteru v severní Itálii.

Zatímco Cinque Terre je však především Mekkou pěší turistiky a více sem míří „batůžkáři“, na pobřeží Amalfi si můžete více užít i jiné druhy dovolené. Je zde teplejší počasí, více luxusních restaurací a hotelů, rozlehlé pláže. Pro romantickou dovolenou tak může být toto pobřeží skvělou volbou.

Najít volné ubytování na Amalfi

4. Benátky, Itálie – nejromantičtější město v Evropě

Nejlepší hotely v Benátkách

Benátky jsou nepochybně jedním z nejznámějších symbolů romantiky. Plavba na gondole vodními kanály v objetí milovaného partnera za zvuku sladké kantylény – to je takřka archetypální výjev. Benátky ležící v mělké laguně u Jaderského moře se pyšní úchvatnou architekturou a památkami, jako je Dóžecí palác, bazilika sv. Marka, most di Rialto či věž Kampanila na náměstí sv. Marka. Užít si taky můžete slavný karneval, úžasnou gastronomii v bezpočtu kaváren, vináren, restaurací a pizzerií a leccos dalšího.

Jakkoli však mohou Benátky v romantických filmech působit jako posvátné místo klidu, romantiky a harmonie, reálný obraz může být trochu jiní. Benátky trpí extrémním turismem, takže bývají zejména během hlavní sezóny velmi rušné. Taky se připravte na to, že i krátká vyjížďka na gondole vás může přijít docela draho (běžně kolem 100 Eur za půl hodiny i více), zvláště když na ní budete chtít mít soukromí. Ale přesto se tento zážitek a návštěvu Benátek rozhodně vyplatí aspoň jednou za život absolvovat.

Najít volné ubytování v Benátkách

5. Lago di Como – romantika pro dva u jezera

Romantické jezero Como
Romantické jezero Como

Jezero Como v severoitalské Lombardii je třetím největším jezerem Itálie – a mnohými je považováno za nejkrásnější. Toto úzké, dlouhé jezero má charakter fjordu s členitým, skalnatým a hornatým pobřežím. Alpské hřebeny, které ho lemují, mají (zejména na severu) i přes 2 100 metrů, takže asi tušíte, že výhledy – ať už z vody, pobřeží či samotných hor – jsou zde naprosto fantastické.

Kromě horských štítů však pobřeží jezera obklopují i početná města a městečka. Každé je jiné, ale všechny mají něco společného. Jsou nesmírně malebná. Komské jezero je známé květinovými zahradami (nejznámější jsou Giardini di Villa Cipressi) a šťavnatými háji. Zdejší architektura je noblesní a okouzlující. Romantické procházky po pobřeží mohou být úžasným zážitkem.

Jezero se dá objet i na kole, je zde mnoho pěkných pláží a spousta míst jako stvořených k nádherným výletům. Jsou zde hotely a ubytování všeho druhu, takže si můžete dopřát romantickou dovolenou dle svých představ i možností.

Najít volné ubytování u jezera Como

6. Seychely – luxusní romantická dovolená

Romantické Seychely
Romantické Seychely

Když se v našem žebříčku objevily Maledivy, nelze opomenout ani neméně slavné a ikonické souostroví Seychely. Ty se nacházejí rovněž v Indickém oceánu, ale jižněji a západněji, mnohem blíže Africe. V čem jsou jiné třeba právě oproti podobnému romantickému exotickému ráji v podobě Malediv?

Seychely nabízejí například ještě přívětivější a stálejší počasí. V tomto směru jsou vážně top destinací. Je zde taky nádherná, rozmanitá příroda, která vábí i k dobrodružnějšímu prozkoumávání. Zájemci o aktivnější romantiku tak jistě najdou lepší vyžití právě zde.

Seychely jsou autentičtější a budí dojem větší rozlehlosti, ale i jisté ospalosti. Jsou tedy velmi klidnou destinací, ale může zde být méně zábavného či jiného vyžití než například na nedalekém Mauriciu nebo právě v resortech na Maledivách. Resorty zde (v průměru) taky nemají tak exkluzivní, luxusní a komplexní charakter jako na Maledivách.

V každém případě jsou Seychely jedním z nejvíce okouzlujících míst světa a můžete si zde užít romantickou dovolenou, která bude skutečně připomínat splněný sen.

Ukázat zájezdy na Seychely

7. Paříž, Francie – stálice na seznamu romantických destinací

Paříž, Francie
Paříž, Francie

Evropa je plná měst, která jsou romantice zaslíbená. Vedle již zmíněných Benátek patří k těm nejvíce ikonickým právě Paříž. Tato metropole nabízí nádherné památky jako katedrála Notre Dame, Eiffelovka či bazilika Sacré Coeur. Za kulturou můžete vyrazit do Louvru, asi nejvýznamnějšího muzea na světě.

Pokud si chcete užít autentickou romantiku, rozhodně stojí za to potoulat se po kavárnách a v uličkách čtvrtí, jako je legendární Montmartre, ale i mnohé další. Užít si večer u Seiny, zajít si na živou hudbu, třeba na jazz, do některého z tisíců barů. Paříž nabízí vrchovatou měrou vše, po čem můžete zatoužit. Umění, kultura, zábava, romantika

Připravte se však taky na to, že abyste si romantiku v Paříži naplno užili, bude vás to něco stát. Toto město patří k velmi drahým. Zároveň počítejte s tím, že svou radost a zážitky budete sdílet s možná až příliš velkým počtem dalších lidí. Paříž rozhodně není klidné místo. Hlavní turistické lokality bývají často nesmírně rušné a přelidněné. Ty méně turistické mohou zase být někdy i nebezpečné.

Kde se pohybovat a ubytovat v Paříži, pokud si nechcete dovolenou pokazit nějakou nepříjemností, se dozvíte v našem článku. Velkou romantikou pak jistě může být ubytování s výhledem na Eiffelovu věž.

Najít volné ubytování v Paříži

8. Toskánsko, Itálie – romantické a autentické Toskánsko okouzlí nejeden pár

Pisa, Itálie, Toskánsko
Pisa, Itálie, Toskánsko

Malebné Toskánsko, kolébka renesance, patří rozhodně mezi nejromantičtější kraje Itálie i celé jižní Evropy. Toskánsko nabízí nádherná, historická a romantická města, jako je slavná Florencie, Pisa s její šikmou věží či okouzlující Siena s autentickým středověkým charakterem. Za téměř středověký skanzen bychom pak mohli označit třeba město San Gimignano.

Toskánsko je známé svou kulturní krajinou se zvlněnými kopečky pokrytými vinicemi, polnostmi a cypřišovými alejemi, jako je ta v Asciano. Jsou zde taky pozoruhodná skalní městečka jako Pitigliano či Sorano. Nádhernou relaxaci a romantiku si můžete dopřát ve známých přírodních termálech Saturnia či lázních Montecatini. Navštívit můžete velkolepé hrady, jako je Massa. Toskánsko má neuvěřitelnou atmosféru, kulturu i gastronomii a půvab.

Samostatnou kapitolou je pak dovolená u moře v Toskánsku. Mezi nejlepší destinace patří Livorno, Viareggio, Talamone a další místa. I zde je dokonalá romantická dovolená zaručena.

Najít volné ubytování v Toskánsku

9. Opatija, Chorvatsko – jedno z nejromantičtějších měst Chorvatska

Romantická Opatija, Chorvatsko
Romantická Opatija, Chorvatsko

Když se řekne romantická dovolená, chorvatské město Opatija na Istrii asi není prvním místem, které vás napadne. Přesto jde o velmi příjemnou destinaci v pro našince tradiční turistické zemi, která je nám tak nějak blízká. Nejen geograficky. Opatija je v každém případě i jedním z nejbližších měst, pokud budete do Chorvatska cestovat autem či autobusem.

Opatija má vyloženě lázeňský charakter. Ostatně je taky už od roku 1899 lázeňským městem. Je zde krásná architektura, promenády, rozlehlé sady, zahrady, parky a háje, luxusní vily a hotely, přístav a loděnice a kdeco dalšího. Rozhodně se zde dá strávit dovolená i v poněkud noblesnějším a velmi romantickém stylu.

Najít volné ubytování v Opatiji

10. Azurové pobřeží, Francie – co takhle romantická projížďka po Azurovém pobřeží

Nice, Francie
Nice, Francie

Azurové pobřeží známé taky jako Francouzská riviéra je dlouhý lán pobřeží sousedící s Italskou riviérou v Janovském zálivu. Leží zde velmi významná města jako Nice, Toulon či Marseille nebo Saint Tropez, ale de facto i Monako. Jsou zde bezpočty překrásných pláží a zátok, úžasná příroda, nekonečné možnosti pro luxusní pobyty ve vilách a hotelích.

Azurové pobřeží se podobně jako třeba výše uvedené italské pobřeží Amalfi vyplatí trochu prozkoumat. Třeba formou romantického „road tripu“. Samozřejmě si ho však můžete dokonale užít, i pokud se uvelebíte na jednom místě.

Najít volné ubytování na Azurovém pobřeží

Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat zkušenost

eleven + twelve =