Kde se ubytovat v Benátkách? Tipy na nejlepší hotely v Benátkách i části města

Zažijte tu pravou romantickou atmosféru. Italské město Benátky je známé prakticky po celém světě. Turisty láká pro své historické památky, všudypřítomné gondoly, přímořské klima a také perfektní jídlo. Město je malé a hotelů zde najdete mnoho. Proto není divu, že u řady z nich se ceny pohybují poměrně vysoko. Nicméně stále lze sehnat i cenově dostupné varianty, které na přespání bohatě postačí. Kde se ubytovat v Benátkách? Na to se podíváme v tomto článku. Jednotlivé hotely jsme pro vás přitom přehledně rozdělili do 3 cenových kategorií.

Kde je nejlepší se ubytovat v Benátkách

Benátky nabízí spoustu možností pro ubytování. S historickým centrem města se přitom přirozeně pojí vyšší ceny. Na druhou stranu všude dojdete pohodlně pěšky a dopravou tedy nebudete muset ztrácet prakticky žádný čas. K vůbec nejdražším na světě se řadí ubytování v okolí nádraží Santa Lucia a náměstí sv. Marka (nabídka ubytování v centru zde).

Pokud chcete ušetřit a dojíždění vám nevadí, lze doporučit ubytovat se v pevninském Mestre (nabídka ubytování zde). Jedná se o průmyslové město bez přítomnosti historických památek, nicméně pojí se s nim několikanásobně nižší ceny za ubytování. Při výběru ubytování v Mestre si dejte pozor na to, aby se v docházkové vzdálenosti nacházela zastávka spojů právě do Benátek.

Pokud si chcete během pobytu v Benátkách užít i koupání v moři, zvažte ubytování na ostrově Lido di Venezia (nabídka ubytování zde), kde se nachází několikakilometrové pláže. Zároveň odtud ale na náměstí sv. Marka doplujete vodním taxi za zhruba 15 minut.

Pokud chcete být trochu stranou od historického centra Benátek a vychutnat si větší klid, můžete se rozhodnout pro jednotlivé ostrůvky na Benátské laguně. Vodními autobusy se dostanete do centra zhruba za hodinu a zároveň si užijete notnou dávku romantiky.

Levné ubytování v Benátkách

Cestujete s ohledem na rozpočet a do hotelu se chodíte opravdu jen vyspat? V tom případě nic nebrání tomu, abyste se rozhodli pro některý z nejlevnějších typů ubytování v Benátkách. Pojďme se podívat na oblíbené volby.

1. hu Venezia Camping in Town

📌 Užijte si kempování nedaleko města
📌 Kde se nachází: Via Giuseppe de Marchi, 7, 30175 Venezia VE, Itálie

hu Venezia Camping in Town

Více fotografií na Booking.com

Pokud vám nevadí, že nebudete ubytováni přímo v historickém centru Benátek, tato varianta vás i díky své ceně jistě zaujme. V hu Venezia Camping in Town si totiž užijete kempování pouhých 10 km od Benátek, díky čemuž se do města dopravíte naprosto pohodlně. Jedná se zároveň o skvělou volbu pro cestující s dětmi, pro něž je na místě bohaté vyžití.

Ubytováni budete v útulných mobilehomech, které jsou dostupné v několika velikostech. Zatímco páru bude jistě stačit menší varianta, rodiny s dětmi se mohou rozhodnout pro XL verzi. Samozřejmostí je možnost pohodlného parkování, díky čemuž je ubytování ideální pro všechny, kteří přijedou autem.

Přímo v kempu se nachází restaurace s nabídkou typických italských pokrmů. Nechybí ani supermarket pro dokoupení základních potravin. A za zmínku jistě stojí i přítomnost prostorného bazénu, ve kterém se můžete po celém dni objevování Itálie osvěžit. Pro rodiny s nejmenšími je připraveno speciální dětské brouzdaliště.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,1 z 5 (fantastické) od více než 6 641 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,0 z 10 (skvělé) od více než 16 187 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 3,5 z 5 (skvělé) od více než 2 371 návštěvníků

2. Ca‘ Pozzo Inn

📌 Malý a dobře hodnocený hotel v centru Benátek
📌 Kde se nachází: Cannaregio, 1279, 30121 Venezia VE, Itálie

Ca' Pozzo Inn

Více fotografií na Booking.com

Pokud hledáte cenově dostupnou volbu v centru Benátek, může být tento malý hotel tím pravým přesně pro vás. Ca‘ Pozzo Inn se nachází jen pár set metrů od slavného mostu Ponte Guglie. Hotel navíc leží na strategickém místě, které je dostupné jak autobusem, tak i typickou lodní přepravou.

Hotel se skládá z celkem „jen“ 14 pokojů. Jednotlivé pokoje jsou zařízeny jednoduše, ale čistota je zde na prvním místě. Samozřejmostí jsou veškeré základní služby, dostupnost Wi-Fi připojení a podobně. V pokojích zároveň najdete krásné obrazy, které jsou znázorněním typického italského umění. Hotel nezahrnuje žádnou restauraci. V tomto ohledu se tedy budete muset spokojit s pestrou nabídkou podniků v okolí.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 275 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,0 z 10 (fantastické) od více než 770 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (skvělé) od více než 926 návštěvníků

Středně drahé hotely v Benátkách

Chcete si užít veškerý komfort a zároveň stále získat cenově dostupné ubytování? V tom případě se poohlížejte v kategorii středně drahých hotelů v Benátkách.

1. UNAHOTELS Ala Venezia-Adults 16

📌 Ubytování jen pár kroků od Piazza San Marco
📌 Kde se nachází: Campo Santa Maria del Giglio, 2494, 30124 Venezia VE, Itálie

UNAHOTELS Ala Venezia-Adults 16

Více fotografií na Booking.com

Při ubytování v tomto hotelu si užijete jeho velmi výhodnou polohu. Nachází se totiž jen pár kroků od Piazza San Marco, nákupní třídy a spousty restaurací, kaváren a dalších podniků. Pro celodenní objevování Benátek je proto jako stvořený. Jednotlivé pokoje jsou zařízeny v historickém a přitom útulném stylu a nabízí vše, co budete zpravidla na dovolené potřebovat.

Přímo v hotelu se také podává snídaně s pestrou nabídkou pokrmů. Nechybí například palačinky, vafle, míchaná vejce a typické italské uzeniny a sýry. V přízemí hotelu se nachází TARNOWSKA’S AMERICAN BAR, kde si můžete pochutnat třeba na skvělém proseccu či míchaném nápoji.

Za doporučení jednoznačně stojí i návštěva vrchní terasy, z níž se nabízí perfektní výhled na Benátky. I zde si můžete pochutnat na skvělém drinku, zatímco vstřebáváte dojmy po celodenních toulkách po Benátkách. Samozřejmostí je hned několik typů pokojů, z nichž si můžete zvolit svého favorita.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 944 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,4 z 10 (fantastické) od více než 2 952 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (skvělé) od více než 3 914 návštěvníků

2. Hotel Flora

📌 3hvězdičkový romantický hotel
📌 Kde se nachází: S. Marco, 2283/A, 30124 Venezia VE, Itálie

Hotel Flora

Více fotografií na Booking.com

Krásný 3hvězdičkový hotel Flora si vaše srdce jistě získá pro svou nezapomenutelnou romantickou atmosféru. Skládá se ze 40 pokojů, které jsou charakteristické svým stylovým nábytkem i celkovým zařízením. Nachází se v blízkosti St. Mark’s Square na jedné z nejkrásnějších ulic Benátek.

Hosté si přitom chválí nejen interiér hotelu, ale i jeho exteriér. Neodmyslitelnou součástí je totiž zdejší zahrada, v níž si můžete přečíst knihu, popovídat si s přáteli nebo jen nasávat zdejší atmosféru. Ráno si zde můžete vychutnat skvělou snídani a po celodenním chození po městě si zase dopřát skvělou večeři v obklopení přírody.

Samotná snídaně v hotelu je pestrá a zahrnuje všechny pokrmy, které se těší takové popularitě u Italů. Za zmínku stojí také zdejší bar s pestrou nabídkou koktejlů, který je zařízen v jedinečném retro stylu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 341 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 641 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (skvělé) od více než 1 904 návštěvníků

3. Hotel A La Commedia

📌 Designový 4hvězdičkový hotel
📌 Kde se nachází: S. Marco, 4596/A, 30124 Venezia VE, Itálie

Hotel A La Commedia

Více fotografií na Booking.com

Útulný hotel na perfektním místě. Tak lze ve stručnosti charakterizovat Hotel A La Commedia, který se nachází v těsné blízkosti mostu Rialto Bridge. Jednotlivé pokoje si vaše srdce získají luxusním vybavením a nábytkem, díky kterému se budete ctít skoro jako někde na zámku. Honosné postele se snoubí s výraznými lustry a vše pomáhá dotvářet také všudypřítomné umění.

Přímo v hotelu si můžete po probuzení dopřát také skvělou a bohatou snídani, která mezi hosty získává skvělé hodnocení. Samozřejmostí je také profesionální a vstřícná obsluha. Celkovou atmosféru pomáhá utvářet historická budova, do níž je hotel zasazen.

Na zdejší terase si pak užijete okouzlující výhled na Benátky, a to obzvláště v době západu slunce. Samozřejmostí je dostupnost klimatizace na všech pokojích, díky čemuž se zde můžete bez obav ubytovat také v letních měsících. V blízkosti se nachází spousta skvěle hodnocených restaurací, do nichž se můžete zastavit na oběd či večeři.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 576 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 1 261 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (skvělé) od více než 2 654 návštěvníků

4. Hotel Rio

📌 Dobře vybavený hotel v centru Benátek
📌 Kde se nachází: Castello 4358, Campo SS. Filippo e Giacomo, Venezia, Itálie

Hotel Rio

Více fotografií na Booking.com

I když budova tohoto hotelu působí na první pohled historickým dojmem, uvnitř se ukrývají moderně vybavené pokoje, které mají rozhodně co nabídnout. Za méně než dvě minuty se od hotelu dostanete k zastávce San Zaccari, která je nejbližší zastávkou vodního taxi. Díky tomu je zajištěna perfektní dostupnost.

Hotel se dočkal renovace v roce 2019 a na první pohled zaujme svým moderním vybavením. Jeho součástí je celkem 18 pokojů. Vybírat přitom můžete z několika typů pokojů přesně podle vašich potřeb.

Hotel nabízí i snídaně, jen je třeba myslet na to, že zde mají omezené menu. Nemůžete si tedy vždy dát úplně přesně to, na co máte chuť. Nutno také upozornit, že hotel vzhledem k umístění do historické budovy nedisponuje výtahem. Pokud tedy například cestujete s kočárkem, můžete mít potíže. V ostatních ohledech je však skvěle funkční a pro dovolenou v Benátkách jde o perfektní volbu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,2 z 5 (fantastické) od více než 253 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,5 z 10 (fantastické) od více než 3 485 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (skvělé) od více než 616 návštěvníků

5. Hotel Montecarlo

📌 Krásný hotel v budově ze 17. století
📌 Kde se nachází: San Marco, 463 – Calle Specchieri, San Marco, 30124 Benátky, Itálie

Hotel Montecarlo

Více fotografií na Booking.com

3hvězdičkový hotel Montecarlo se rovněž řadí ke skvělým variantám ubytování. Nachází se v historické budově ze 17. století, která mu propůjčuje nezaměnitelnou atmosféru. Navíc je tento hotel situován pouhých 50 metrů od náměstí St Mark’s, díky čemuž nabízí skvělou polohu pro objevování města.

Součástí hotelu je celkem 48 pokojů, přičemž vybírat můžete z několika typů. Díky tomu hotel potěší jak samostatné cestující, tak i zamilované páry a rodiny s dětmi. Těšit se můžete na honosné postele, zdobené ložní prádlo a historické vybavení, které dává každému pokoji nepopsatelné kouzlo. Jen 30 metrů od hotelu se pak nachází vybavené apartmány s kuchyní, které mohou být perfektní volbou pro početnější skupiny osob.

Samozřejmostí je v tomto hotelu možnost využít bohatých snídaní, které se podávají hned ráno. Vybírat můžete z pestré nabídky typických italských pokrmů, díky kterým se skvěle připravíte na nadcházející den.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 1 069 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (fantastické) od více než 4 318 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (skvělé) od více než 1 887 návštěvníků

6. Hotel Giorgione

📌 4hvězdičkový hotel v klasickém benátském stylu
📌 Kde se nachází: Calle Larga dei Proverbi, 4587, 30121 Venezia VE, Itálie

Hotel Giorgione

Více fotografií na Booking.com

Další komfortní hotel v srdci Benátek nese označení Hotel Giorgione. Je zařízen v klasickém benátském stylu a v jeho interiéru se snoubí umění a historické kousky nábytku. Každý pokoj v hotelu je jiný než ty ostatní a hotel se tímto způsobem snaží vyjádřit historický kontext hotelu.

Narozdíl od mnoha jiných hotelů v centru Benátek tento nabízí svůj vlastní bazén, respektive vířivku se slanou vodou. Díky tomu si můžete po celodenním objevování města užít adekvátní odpočinek a načerpat potřebné síly ve vnitrobloku, kde vás nebude rušit ruch okolí.

Kolem zmíněné vířivky jsou rozmístěny stoly, díky čemuž můžete prostor využívat také pro čtení knihy, klidné povídání s vaší drahou polovičkou nebo třeba večeři s nezaměnitelnou atmosférou. V chladnějších měsících bývá prostor zastřešen, abyste si užili potřebné pohodlí skutečně po celý rok.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,2 z 5 (fantastické) od více než 915 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,3 z 10 (fantastické) od více než 1 820 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (skvělé) od více než 2 363 návštěvníků

Luxusní ubytování v Benátkách

Nechcete se spokojit jen tak s něčím? V tom případě je právě pro vás určena nabídka luxusního ubytování v Benátkách. Vzhledem k vyšší ceně se můžete těšit nejen na výhodnou polohu hotelu, ale i špičkové zázemí a veškeré potřebné vybavení pro to, abyste si odpočinuli plnými doušky. Pojďme se podívat na ty nejlepší hotely v Benátkách.

1. Palazzo Barocci

📌 Hotel v budově z roku 1300
📌 Kde se nachází: Corte de l’Albero, 3878 A, 30124 Venezia VE, Itálie

Palazzo Barocci

Více fotografií na Booking.com

První příčku luxusních hotelů obsadil hotel Palazzo Barocci, který najdete v budově postavené přibližně v roce 1300. Díky své jedinečné poloze nabízí krásný výhled na Canal Grande. Součástí hotelu je krásná zahrada se starodávnou benátskou studnou, kde si můžete dopřát chvíle odpočinku.

Na zmíněné zahradě si ostatně budete vychutnávat i pestrou snídani sestavenou ze skvělých lokálních produktů. Později během dne zde pak můžete posedět u sklenice aperitivu a dopřát si drobné občerstvení za doprovodu zapadajícího slunce. Za zmínku stojí také zdejší terasa, z níž se vám naskytne krásný výhled na okolní historické budovy Benátek.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 593 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (fantastické) od více než 1 400 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 1 698 návštěvníků

2. The Gritti Palace, a Luxury Collection Hotel, Venice

📌 Luxusní 5hvězdičkový hotel
📌 Kde se nachází: Campo Santa Maria Del Giglio, 2467, 30124 Venezia VE, Itálie

The Gritti Palace, a Luxury Collection Hotel, Venice

Více fotografií na Booking.com

5hvězdičkový hotel The Gritti Palace se nachází v samotném srdci Benátek. Z vybraných pokojů se vám přitom naskytne okouzlující výhled na město a jednotlivé zátoky. Budova hotelu pochází z roku 1475, díky čemuž skvěle zapadá do historického rázu celého města.

K dispozici je hned několik typů pokojů. Díky jejich zařízení si v nich přitom budete připadat jako někde na zámku. Honosné závěsy jsou doprovázeny majestátními postelemi, výraznými lustry a tapetami na stěnách. Když se k tomu přidá přítomnost umění, můžete se těšit na skutečně originální ubytování v srdci Benátek.

V hlavní sezóně můžete za občerstvením vyrazit na zdejší terasu, kde si užijete skvělý výhled na projíždějící gondoly. Kromě toho je hostům k dispozici restaurace Club del Doge, která rovněž nabízí krásný výhled na kanál. Na skleničku míchaného drinku můžete vyrazit do baru Longhi.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 1 049 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,3 z 10 (fantastické) od více než 200 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 1 893 návštěvníků

3. Hotel Danieli, Venice

📌 Hotel se skvělou střešní restaurací
📌 Kde se nachází: Riva degli Schiavoni, 4196, 30122 Venezia VE, Itálie

Hotel Danieli

Více fotografií na Booking.com

5hvězdičkový hotel s výhledem na benátskou lagunu. Tak lze stručně charakterizovat Hotel Danieli, který se nachází jen pár kroků od náměstí Piazza San Marco. Jeho neodmyslitelnou součástí je střešní restaurace Terrazza Danieli, v níž si můžete pochutnat na skvělých pokrmech italské kuchyně a přitom si užít výhled na město. Samotná budova hotelu pochází ze 14. století a při pobytu zde na vás proto dýchne ta pravá historická atmosféra.

Hotel se skládá z různých typů pokojů, díky čemuž si na své přijdou jak zamilované páry, tak i party přátel. V baru Terrazza si můžete vychutnat skvělý aperitiv během západu slunce. Za zmínku stojí také zdejší bar Dandolo, kterému vévodí historicky zařízený interiér. I tento bar přitom nabízí pestrou škálu nejrůznějších míchaných nápojů či lahodných italských vín.

A v hotelu dokonce nepřijdete zkrátka, ani co se SPA týče. Zvolenou masáž si totiž můžete objednat až přímo na pokoj, díky čemuž si užijete notnou dávku luxusu. Přímo v hotelu si můžete rezervovat také některý z dostupných zážitků.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 1 991 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (fantastické) od více než 1 006 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 4 133 návštěvníků

4. Baglioni Hotel Luna – The Leading Hotels of the World

📌 Jen minutu od nejslavnějšího náměstí
📌 Kde se nachází: Plaza San Marco, 1243, 30124 Venezia VE, Itálie

Baglioni Hotel Luna - The Leading Hotels of the World

Více fotografií na Booking.com

Mezi nejlepší ubytování v Benátkách musíme jednoznačně zařadit také Baglioni Hotel Luna. Jeho předností je výhodná poloha v centru města, jelikož na slavné náměstí se dostanete za pouhou minutu chůze. Všechny slavné památky budete mít tedy opravdu na dosah ruky.

Součástí hotelu je hned několik typů pokojů. Jedno je však jisté. V každém z nich se budete cítit opravdu královsky. Vybavení vévodí kvalitní kusy nábytku s nádechem historie, které pomáhají utvářet tu pravou atmosféru.

Jako jeden z mála hotelů v Benátkách má také vlastní wellness centrum, ve kterém můžete zavítat do parní komory, užít si relax na lehátkách nebo si objednat některou z masáží či tělových ošetření. Za luxusními pokrmy pak můžete vyrazit do restaurace Canova Restaurant, které vévodí šéfkuchař oceněný michelinskou hvězdou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 514 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více než 936 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 2 193 návštěvníků

Hana Smětáková

Přidat zkušenost

nineteen − 18 =