Nejlepší hotely v tureckém Side

Turecko, Side
Turecko, Side
V posledních letech vzrostl zájem českých turistů o navštěvování i jiných zemí než obligátního Chorvatska a Itálie. Turecko se, společně například s Egyptem, stalo novou „domovinou“ českých letních výletníků. K nejoblíbenějším destinacím v této zemi patří jižní pobřeží, které se stýká se Středozemním mořem.

Právě zde se nachází i takzvaná turecká riviéra proslulá svými písečnými plážemi a nádhernými horami tyčícími se na mnoha místech v pozadí jako majestátní přírodní hradby. Připočtěte k tomu azurově modré moře s nekonečným obzorem, rušná letoviska a luxusní hotely a resorty – a máte vše, co si na dovolené u moře můžete přát. Jedním z nejoblíbenějších měst a letovisek na turecké riviéře je přitom Side.

Leží u většího města Manavgat na půl cesty mezi dalšími věhlasnými destinacemi. Městy Antalya a Alanya. Dnes se však zaměříme právě na Side. Dozvíte se, co je zde k vidění a proč si pro dovolenou zvolit právě toto místa. A především pro vás máme žebříček 10 nejlepších hotelů v Side.

Side – perla turecké riviéry

Side je poměrně malé, původně přístavní město, jehož historie sahá až hluboko do antiky. Minimálně do 7. stol. př. n. l., kdy ho zde založili řečtí kolonisté. Dějiny města byly velmi pohnuté, plné válek a těžkostí. Kdysi ho měl pod svou nadvládou i Alexandr Veliký. Dnes zde dávné časy připomíná množství okouzlujících památek. Centrum starého Side se rozkládá na mysu vybíhajícím do moře. Zde se můžete projít čarovnými uličkami, které ve stínu kamenných domů fungují zároveň jako jedno rozlehlé tržiště a obchodní pasáž.

Římské památky v tureckém Side
Římské památky v tureckém Side

Na břehu moře se pak nachází Apollónův chrám. Zbytek bělostného sloupoví představuje zřejmě nejvíce ikonický výjev ze Side. Ještě impozantnější je zřejmě zdejší římský amfiteátr, který kdysi pojal až 15 000 diváků. Je zde i římská fontána a mnoho dalších pamětihodností z různých epoch dějin.

Úžasné pláže

Fascinující a převážně čistě písčité pláže jsou bezesporu největší chloubou Side. Západní pláže se táhnou od starého města v délce přes 11 km. V některých místech mají pláže neuvěřitelnou šířku – i přes 120 metrů. I když jsou z velké části poseté lehátky a turisty, i tak zde zbývá místa dost a dost. Přinejmenším srovnatelně rozlehlé jsou i pláže, které se táhnou východně od města. Mezi nejznámější patří pláž Sorgun.

Letovisko, město, příroda

Západní i východní pobřeží kolem starého města Side lemuje nespočet resortů, hotelů… zkrátka jde o vytížené a rušné turistické letovisko. Větší hustota turistického zázemí se nachází spíše na západní straně. Východní je snad o něco „soukromější“ a klidnější, je zde více zeleně a taky některé z nejvíce exkluzivních resortů.

Asi 2 km za turistickou oblastí již leží město Manavgat, které nabídne autentičtější prostředí tureckého většího města. Městem protéká stejnojmenná řeka, která na severním okraji divoce uhání peřejemi a vodopády. Jde o známé a velmi krásné výletní místo.

Za rozlehlejšími přírodními krásami pak můžete vyrazit do cca 30 km vzdáleného národního parku Köprülü Kanyon. Ten nabízí množství opravdu úchvatných míst. Zejména skalnatých soutěsek obklopených hlubokými pralesy.

Toto jsou námi vybrané nejlepší hotely v Side

1. Commodore Elite Suites & Spa

Commodore Elite Suites & Spa

Více fotografií na Eximtours.cz

Tento nádherný pětihvězdičkový resort se nachází mezi vesničkami Ilica a Colakli asi 10 km západně od starého Side. Přesto nejde o žádné odlehlé místo, ale resort ve velmi rušné zóně, navíc v místě, kde západní pláže dosahují zřejmě vůbec největší šíře.

Resort tvoří rozlehlé hotelové budovy s bezmála 300 pokoji. Na resort přímo navazuje pláž s lehátky a slunečníky. Od hotelu ji dělí osvěžující fitness park. Polehávat či koupat se však můžete i u hotelových bazénů. Je jich hned několik, obklopuje je zeleň a najdete zde i tobogán a skluzavky. Hotel je nicméně určen pouze pro dospělé návštěvníky. Ideální pro romantickou dovolenou či bujarou dovolenou s přáteli. Skvělá je zde nabídka sportovních aktivit a nechybí ani bezplatný wellness.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 1 450 návštěvníků
 • Hodnocení na TripAdvisor – 5 z 5 (fantastické) od více než 1 810 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 106 návštěvníků

2. Liu Resorts

Liu Resorts

Více fotografií na Eximtours.cz

Pokud máte rádi trochu klidnější prostředí, oslovit by vás mohl parádní a moderní Liu Resort. Nachází se na samotném západním okraji rušné oblasti letoviska. Tedy poměrně daleko od samotného starého Side. V sousedství je sice i několik dalších exkluzivních resortů, ale jinak jde o velmi klidné, odlehlé místo obklopené spíše písčitou a travnatou stepí než rušnými ulicemi.

Resort je od moře sice pár set metrů vzdálený, ale pláže jsou zde nesmírně rozlehlé a poklidnější, méně vytížené. Celý resort má na 400 pokojů, takže jde o opravdu velký komplex, kde vám nebude nic chybět. Je zde několik velkých bazénů. Exteriéry i interiéry jsou mimořádně luxusně vybavené. Velmi pěkné místo i pro opravdu náročné zájemce.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 672 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 311 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,9 z 5 (fantastické) od více než 4 návštěvníků

3. Seven Seas Hotel Blue

Seven Seas Hotel Blue

Více fotografií na Eximtours.cz

Je libo luxusní pětihvězdičkový resort s vlastním úžasným aquaparkem, ve kterém najdete rozlehlé tobogány a divokou řeku tekoucí mezi umělými skalisky a pralesem? Nutno říct, že Seven Seas je opravdová pecka. A nejvíce jeho famózní prostředí ocení zřejmě děti, ale i nároční a hraví dospělí. Skvělé místo pro rodinnou a zábavnou dovolenou plnou vodních radovánek nejen v moři, které však leží přímo před resortem.

Pláž zde má kolem 50 m na šířku, což je obecně víc než dost, i když na poměry Side spíše průměr. Vše však vynahrazují obrovské, rozlehlé venkovní plochy resortu. Seven Seas se nachází cca 5 km východně od Side. Blízko slavné pláže Sorgun. Jde o velmi exkluzivní oblast.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 3 224 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,4 z 10 (skvělé) od více než 215 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 49 návštěvníků

4. PALOMA OCEANA RESORT

PALOMA OCEANA RESORT

Více fotografií na Eximtours.cz

Další mimořádně krásný pětihvězdičkový resort s programem ultra all inclusive se jmenuje Paloma Oceana leží cca 7 km na západ od starého Side. Jde o opravdu poměrně gigantický resort tvořený hotelovými budovami, ale i množstvím vilek a apartmánů v rozsáhlých zahradách rozmístěných kolem obrovských, členitých bazénů. Z hlavní hotelové budovy je to k moři přes 500 metrů, ale celou plochu zabírá samotný resort a zbytek je neuvěřitelných 125 metrů široká pláž.

V resortu najdete ostatně na dvě desítky barů a restaurací, jsou zde nákupní pasáže a obrovské možnosti sportovního i jiného vyžití. Takřka město samo o sobě. Tento resort je vstřícný i k dětem, a proto vhodný i pro rodinnou dovolenou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 2 873 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,0 z 10 (fantastické) od více než 96 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 28 návštěvníků

Náš tip: Turecko s dětmi

5. Melas Resort

Melas Resort

Více fotografií na Eximtours.cz

Tento resort na první pohled zaujme pozoruhodným terasovým/střešním bazénem a taky tím, že leží opravdu bezprostředně u pláže a mořského břehu. Navíc je tento resort vzdálený jen cca 1 km od starého Side. Pokud vás toto město láká a chcete se do něj často vypravovat na procházky, Melas Resort může být optimální volba. V hotelu je i několik restaurací a barů, obchody, diskotéka, wellness, zázemí pro děti a další vybavení.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 2 121 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (skvělé) od více než 255 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 59 návštěvníků

6. Ali Bey Resort

Ali Bey Resort

Více fotografií na Eximtours.cz

Velmi příjemný a na poměry Side spíše komorní, poklidnější resort tvořený menší hotelovou budovou a několika vilkami utopenými v nekonečných zelených hájích mezi bazény. Venkovní zahradní prostory mají úžasných 120 000 m2. Ali Bey nabízí svým charakterem mnohem více soukromí a romantiky. Ostatně i leží na méně rušné a husté východní straně Side. Přitom jde o perfektně vybavený resort se skoro 20 restauracemi a bary, množstvím bazénu a malým aquaparkem, wellness, sportovními prostory a dalšími možnostmi.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 1 599 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (fantastické) od více než 15 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,9 z 5 (fantastické) od více než 49 návštěvníků

Náš tip: Nejlepší hotely v Turecku s aquaparkem

7. PALOMA FINESSE

PALOMA FINESSE

Více fotografií na Eximtours.cz

Paloma Finesse je mimořádně elegantní a nádherný pětihvězdičkový resort, který leží asi 4 km východně od Side ve spíše klidnější oblasti. Na pláž širokou přes 20 metrů je to z hotelu jen pár kroků. Vnější prostory resortu tvoří množství krásných vilek s vlastními bazény. Tyto vilky jsou utopené v husté zeleni. Pokud jde o stylovost a luxus, patří tento resort zajisté k nejlepším v rámci našeho žebříčku. Aby toho nebylo málo, součástí resortu je i parádní aquapark a taky celá řada nádherných, luxusních restaurací. Ideální místo i pro velmi náročné zájemce o dokonalou dovolenou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 817 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 (fantastické) od více než 92 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,9 z 5 (fantastické) od více než 17 návštěvníků

8. Club Grand Side

Club Grand Side

Více fotografií na Fischer.cz

Pokud máte v resortech rádi dokonale zpracované exteriéry, sofistikované zahrady a členité divoké řeky či bazény, v Clubu Grand Side budete jako v sedmém nebi. Tento resort je i na poměry Side enormní – zejména pokud jde o ubytovací kapacity. Má na 800 pokojů ukrytých ve skoro 30 budovách. A především se může pochlubit vlastním úchvatným vodním světem, kde najdete tobogány i skluzavky, ale zřejmě největší chloubou je zde famózní divoká řeka protékající umělým pralesem. Skutečně skvělé prostředí. Jistě tak resortu odpustíte, že leží trochu dále (cca 500 m) od moře.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 1 950 návštěvníků
 • Hodnocení na TripAdvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 157 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 152 návštěvníků

9. Crystal Palace Luxury

Crystal Palace Luxury

Více fotografií na Eximtours.cz

Na západ od Side, v oblasti Colakli, se nachází i další resort z našeho žebříčku. Crystal Palace Luxury je, jak název napovídá, luxusní palác, ve kterém najdete perfektní pohodlí. Venkovní prostory nabízejí členité bazény s drobnějším aquaparkem, ale je zde třeba i parádní amfiteátr s pravidelnými představeními.

V resortu je spousta skvělých restaurací a barů, nechybí animační programy pro děti, diskotéky, živá hudba, sportovní zázemí, obchodní pasáž a mnoho dalšího. Zkrátka v tomto hotelu vám nebude nic chybět, a navíc k němu přiléhá opravdu úžasně široká pláž. Skvělá volba pro rodinnou i jakoukoli jinou dovolenou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 4 039 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,0 z 10 (fantastické) od více než 53 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 112 návštěvníků

10. Acanthus & Cennet Barut Collection

Acanthus & Cennet Barut Collection

Více fotografií na Eximtours.cz

Pokud byste rádi lokalitu co nejblíže starému Side, tento luxusní a moderní resort může být skvělou volbou. Do centra Side je to odtud opravdu kousek. Těšit se můžete na rozlehlý venkovní bazén a krásně zařízené hotelové budovy. Nechybí zde wellness či dětské hřiště a bazének. Stravování probíhá formou ultra all inclusive, tedy s maximální péčí. Perfektní je i sportovní zázemí. Celkově jde o velmi kvalitní resort, který potěší i bezprostřední blízkostí moře. Pláž je zde ovšem na poměry Side spíše užší, ale velmi pěkná.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 2 079 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,3 z 10 (fantastické) od více než 209 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 15 návštěvníků

Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat zkušenost

4 × four =