Glamping Polsko: 7 tipů na luxusní, netradiční a stylové kempování

Glampingových kempů roste u nás i v okolních zemích jako hub po dešti. Už mnohokrát jsme vám přinesli inspiraci na české i slovenské glampingy – a teď přišel čas podívat se i k našim dalším slovanským sousedům, do Polska. Tato obrovská země má v této záležitosti rozhodně co nabídnout. Do našeho dnešního článku jsme proto vybrali sedm nejlepších glampingů v Polsku, přičemž jsme se zaměřili především na destinace, které jsou pro našince dostupnější a leží blíže českých hranic. Který z polských glampingů vás nejvíce zaujal a uměli byste si představit zde strávit víkend či dovolenou?

Tipy na luxusní glamping kempování v Polsku

1. Glamp Royal, Biały Dunajec

📌 Adresa: Ul. Za Torem 14a, Biały Dunajec, Polsko
🧍 Kapacita: čtyři kopule k dispozici

Glamp Royal, Biały Dunajec

Více fotografií na Booking.com

Tento parádní glamping se nachází v jedné z turisticky vůbec nejpřitažlivějších polských lokalit. U polské strany Tater, mezi známým městem a letoviskem Zakopané a podhorskou vesnicí Szaflary, která je známá například skvělými termály. Těšit se můžete na opravdu překrásnou krajinu s výhledem přímo na majestátní vrcholky velehor. Skvělé místo pro výlety do přírody i náročnější turistiku, ale taky pro odpočinek, relaxaci a načerpání nové energie. Anebo pochopitelně i pro romantiku. V zimě je zde pak spousta možností a příležitostí pro zimní sporty.

Samotný glamping, který leží u obce Biały Dunajec, tvoří zvláštní kopule připomínající výzkumnou stanici na cizí planetě. Leží na kraji lesa, v klidném prostředí. Jde o velmi moderní, čistě a stylově zařízený glamping. Vnitřní vybavení kopulí je elegantní a kopule skýtají i panoramatický výhled. Rozhodně se nemusíte bát, že budete mít nouzi o pohodlí. Čeká na vás luxusní nábytek, velká televize, kuchyňka s plným (a případně i doplňovaným) minibarem – ba dokonce si budete moci užívat i soukromou vířivku s koupelnou.

Glamp Royal, Biały Dunajec

I když zvenčí vypadají kopule jako stany a mohly by budit obavu, že zde za chladnějšího počasí bude zima, není tomu tak. Kopule mají vyhřívané podlahy a za všech okolností se v nich budete cítit jako v bavlnce. Rozhodně jde o jeden z nejatraktivnějších glampingů, které se nacházejí v blízkosti Polských hranic.


2. Mountain Glamp, Zakopane

📌 Adresa: Suche 60C, Poronin, Polsko
🧍 Kapacita: kopule je pro 2 osoby

Mountain Glamp, Zakopane

Více fotografií na Booking.com

Tento glamping má velmi blízko k předchozímu – a to nejen geograficky, ale taky z hlediska stylu. Opět jde totiž o obdobné luxusní kopule s panoramatickými výhledy na krajinu. Představuje tedy adekvátní alternativu. V čem se liší? Například v tom, že leží v ještě poněkud odlehlejší oblasti a slibuje tak poněkud více klidu a soukromí. Glamping najdete de facto přímo v lese. Pokud si tedy chcete skutečně dokonale odpočinout od šedi civilizovaného světa a ponořit se do zeleně, může jít o skvělou volbu.

Glamping se nachází mezi obcemi Suche a Poronin. Je to odtud jen cca 5 km do Zakopaného, které nabízí termální lázně, trhy a jde o významné horské turistické středisko. Blízko glampingu je i několik dalších vynikajících termálních lázní Polska a aquaparků. Za zmínku rozhodně stojí Goracy potok a Termy Szaflary (oba v Szaflary), Terma Bukovina u města Tatrzańska Bukowina či Chochołowskie Termy u Chochołowa. Všechny se nachází v okruhu cca 15 km od glampingu.

Mountain Glamp, Zakopane

Pokud jde o vybavení, opět se nemusíte bát, že vám bude něco scházet. Kopule jsou velmi prostorné – mají 30 m2. Jejich součástí je luxusní postel, posezení (venkovní i vnitřní), kuchyňský kout, ba třeba i luxusní vana s výhledem skrz panoramatické okno. Díky své poloze a prostředí má glamping opravdu jedinečnou atmosféru a určitě si odtud odnesete úžasné zážitky.


3. Peak Glamp, Poronin

📌 Adresa: Suche 60C, Poronin, Polsko
🧍 Kapacita: 2 až 3 osoby

Peak Glamp, Poronin

Více fotografií na Booking.com

Peak Glamp je další exkluzivní glamping, který najdete v blízkosti města Zakopané. V nádherné krajině na úpatí polských Tater. Leží ukrytý v lesích nad obcí Poronin, kde se můžete nechat obejmout a konejšit klidnou náručí matky přírody. Ideální místo pro romantiku anebo relaxační dovolenou. Glamping tvoří šest kopulí, opět stylově podobných jako v předchozích dvou luxusních kempech. Opět jsou zde však i dílčí odlišnosti.

Velkou výhodou tohoto glampingu jsou například prostornější terasy u kopulí. Ty jsou navíc vybaveny nejen posezením, ale tentokrát vždy i parádní soukromou zapuštěnou venkovní vířivkou. Můžete si tak užívat svůj malý wellness přímo pod širým nebem – třeba i pod hvězdami. Navíc je u každé kopule k dispozici i gril.

Peak Glamp, Poronin

Ani vybavení interiérů kopulí nezaostává. Opět se dočkáte panoramatických oken – tentokrát před nimi najdete i komfortní závěsné křeslo, takže se můžete nechat ukolébat výhledem. Buňky jsou vytápěné (anebo klimatizované), mají kuchyňský koutek i koupelnu s WC. Působí velmi stylově a zároveň útulně. Rozhodně si zde užijete nádhernou dovolenou a přijet můžete i s dítětem. Jedna postel navíc se vždy nachází nad manželským lůžkem.


4. Planeta Glamping

📌 Adresa: 1 Wczasowa, 05-540 Zalesie Górne, Polsko
🧍 Kapacita: 4 až 6 osob

Planeta Glamping

Více fotografií na Booking.com

Přesuneme se teď o kus dál. Z horských krajů při slovenském pohraničí až k samotné polské metropoli Varšava. I u tohoto skoro dvou milionového velkoměsta můžete najít velmi krásná a klidná přírodní zákoutí. Jedno z nich se nachází u obce Zalesie Górne, cca 17 km jižně od centra Varšavy. Tato lokalita je známá krásnou krajinou tvořenou především rozsáhlými lesy – především borovými a dubovými.

U obce jsou taky vodní nádrže – u jedné z nich pak najdete i přírodní aquapark s parádními atrakcemi. Místo může být tudíž zajímavé i pro rodinnou dovolenou. Ubytovacích možností je zde ostatně víc než dost. Glamping Planeta však jistě patří mezi nejzajímavější. Leží přímo v hlubině lesa – takže tentokrát malebné výhledy na horstvo vyměníte za bezprostřední blízkost stromů a zeleně.

Planeta Glamping

Ubytovat se zde můžete opět v kopulích s panoramatickými okny. Kopule jsou umístěny na vlastních dřevěných platformách, které slouží i jako terasy s posezením. Jejich interiér se nese ve více rustikálním stylu, voní masivním dřevem a působí opravdu mimořádně útulně. Nechybí zde velká postel, komfortní křeslo a stůl či jídelní stůl. Budete mít vlastní WC a koupelnu i kuchyňský koutek.

Planeta Glamping nabízí opravdu jedinečné prostředí a úžasnou atmosféru i stylovost zařízení jednotlivých stanů. Vynikající volba v blízkosti metropole.


5. Tatra Glamp – Bukowina Glamping, Bukowina Tatrzańska

📌 Adresa: Słoneczna 8, 34-530 Tatranská Bukovina, Polsko
🧍 Kapacita: max. 3 osoby

Tatra Glamp - Bukowina Glamping, Bukowina Tatrzańska

Více fotografií na Booking.com

Tatrzańska Bukowina je obec, která leží asi 15 km východně od města Zakopané. Turisticky je toto místo zajímavé nejen díky nádherné horské krajině a spoustě příležitostí pro zimní i letní sporty, ale taky proto, že se zde nacházejí vynikající termální lázně s aquaparkem, které patří v rámci Polska mezi velmi oblíbené. Město a okolí nabízí spoustu možností pro ubytování – včetně luxusních resortů. Pokud však dáváte přednost klidnějšímu prostředí, může vás zajisté zaujmout zdejší Tatra Glamp.

Od zmíněných lázní leží ani ne půl kilometru. V klidném prostředí na okraji obce. Ubytování i tentokrát zajišťují stanové kopule. Díky efektivnímu vytápění je však glamping zcela vhodný (a taky velmi oblíbený) i pro zimní dovolenou spojenou například s lyžováním.

Tatra Glamp - Bukowina Glamping, Bukowina Tatrzańska

Vybavení a styl glampingu se nese v horském duchu. Dřevo, kožešiny a další tematická výzdoba vytvářejí parádní atmosféru. Buňky skrývají vybavený kuchyňský kout, WC a koupelnu, komfortní postele i další vybavení. Venku najdete například klasické ohniště. Jde o velmi příjemný glamping vhodný pro romantiku i odpočinek anebo sportovní dovolenou.

Zavítat sem můžete i se svým domácím mazlíčkem.


6. Western Camp Resort

📌 Adresa: ul. Oświęcimska 35, 32-640 Zator, Polsko
🧍 Kapacita: 2 až 6 osob

Western Camp Resort

Více fotografií na Booking.com

Zatím se glampingy našeho žebříčku nesly hlavně ve znamení krásných výhledů, blízkosti přírodě a stanových kopulí. Tentokrát ale načneme glamping z úplně jiného soudku – a to ze soudku westernového. Tento zajímavý resort najdete u města Zator asi 20 km jihozápadně od Krakowa. Od českých hranic je to tedy relativně kousek. Zvlášť pro obyvatele severní Moravy a Slezska.

Ačkoli se může zdát, že na tomto menším městě nemůže být nic až tak zajímavého, opak je pravdou. Sídlí zde totiž hned dva z největších polských zábavních parků. Jedním z nich je obří park Zatorland, který má několik tematických částí (lunapark, mytologický park, dinosauří park,…). Druhým je park Energylandia, který se rozkládá na ploše úžasných 70 hektarů a nabízí na 120 atrakcí v šesti tematických zónách. Nenápadné město Zator je tak vpravdě polskou Mekkou zábavy.

Western Camp Resort

Je tudíž celkem pochopitelné, že zde nebude nouze o různé možnosti ubytování. Unikátností však nad jiné vyniká právě Western Camp Resort, který nabízí ubytování v autentických a opravdu nádherně zpracovaných westernových srubech a chalupách. Můžete si tak připadat jako zálesáci či kovbojové na divokém západě, ale se vším komfortem. Skvělé místo zejména pro rodinnou dovolenou a pro fanoušky westernu. Resort nabízí i restauraci s americkou (ale i místní) kuchyní, dětské hřiště a další vybavení. Ubytování má vynikající hodnocení 9,3 z 10 při víc než tisíci recenzích na Booking.com.


7. Zatoria Luxury Glamping ZATOR

📌 Adresa: Počúvadlianske jazero 2832, 969 01 Banská Štiavnica-Počúvadlianske Jazero, Slovensko
🧍 Kapacita: 3 až 4 osoby

Zatoria Luxury Glamping ZATOR

Více fotografií na Booking.com

V Zatoru, který je díky svým zábavním parkům cílem pro rodinnou dovolenou par excellence, ještě zůstaneme a podíváme se na další zajímavý kemp, který má charakter zážitkového glampingu. Tentokrát bude opět ve hře i krásné přírodní prostředí. Kemp totiž leží v lužních lesích u zdejších vodních nádrží. Voda pokrytá kobercem rákosin je od ubytování vzdálená jen pár kroků. Užívat si tak můžete šumění vln a listí v korunách bříz a olší, zpěv vodního ptactva a krásné výhledy na ničím nerušenou krajinu, která odhalí své pravé kouzlo především za soumraku a na úsvitu.

Zatoria Luxury Glamping ZATOR

A jak vypadá samotné ubytování? Koncept působí velmi dobrodružně. Připomíná bydlení, které byste spíše očekávali někde v africkém safari. Jde o prostorné chatové stany, které umožňují spaní napůl pod širým nebem. Stany jsou skvěle vybavené včetně WC a koupelny, některé mají i kuchyňský koutek nebo dokonce vířivku na rozlehlé terase. Opravdu krásné ubytování v přírodě a zároveň jen kousek od rozlehlých zábavních parků. Toto místo můžeme rovněž vřele doporučit.


Články a tipy na téma: Glamping

Glamping v ČR | Glamping v Rakousku | Glamping v Polsku | Glamping na Slovensku | Glamping ve Slovinsku | Glamping v Chorvatsku

Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat zkušenost

18 + 18 =