Glamping Slovensko: 10 tipů na luxusní, netradiční a stylové kempování

Glamping je na vzestupu u nás i u našich sousedů. Ubytování, které by se dalo označit za luxusní kempování, má rozhodně své kouzlo. Často umožňuje užít si krásná zákoutí krajiny a blízkost přírodě, aniž byste se museli vzdávat plného komfortu a různých civilizačních výdobytků.

Glamping je skvělou volbou především pro romantiku anebo pokud se chcete na chvíli odpoutat od civilizace a dokonale si odpočinout. Mnohé glampingy však mohou být parádním zážitkem i pro děti a vyplatí se sem vyrazit na rodinnou dovolenou nebo třeba na víkend. V našem dnešním článku pro vás máte 10 tipů na nejlepší Glamping na Slovensku. A vězte, že je na co se těšit, protože tato překrásná země má mnoho co nabídnout.

Tipy na luxusní kempování na Slovensku

1. ForRest Glamping

📌 Adresa: Počúvadlianske jazero 2832, 969 01 Banská Štiavnica-Počúvadlianske Jazero, Slovensko
🧍 Kapacita: několika chatek pro 2, 4 nebo 6 osob

ForRest Glamping

Více fotografií na Booking.com

ForRest Glamping nabízí jedinečný zážitek luxusního kempování uprostřed slovenské přírody. Nachází se v idylickém prostředí, kde se snoubí krása lesa s moderním komfortem. Ubytování se skládá z elegantních „stanových“ chatek, které jsou vybaveny pohodlnými postelemi, stylovým nábytkem a případně i dalším vybavením podle typu chatky. Ty luxusnější nabídnou i plně vybavenou kuchyni a třeba i druhé patro.

Chatky mají vlastní terasy s posezením a krásným výhledem do krajiny Štiavnických vrchů kolem malebného městečka Banská Štiavnica, u níž tento glamping leží. Lokalita je skvělá pro výlety do přírody a lehkou i náročnější turistiku, cykloturistiku nebo nejrůznější outdoor sporty.

ForRest Glamping

Hosté mohou využít řadu služeb, včetně wellness v podobě venkovní vířivky a finské sauny či ohniště nebo grilu. ForRest Glamping je ideální pro ty, kdo hledají klidné útočiště s možností prozkoumávat okolní přírodu. Toto místo je skvělou volbou jak pro romantickou dovolenou ve dvou, tak pro rodinnou dovolenou s dětmi, pro které bude pobyt skvělým a dobrodružným zážitkem.

Náš tip: Pobyt v luxusním glampingovém stanu v Banské Štiavnici až pro 6 osob


2. Glamping Resort Dolný Kamenec

📌 Adresa: Na papiereň, 972 44 Kamenec pod Vtáčnikom, Slovensko
🧍 Kapacita: několika stanů pro 2 nebo 4 osoby

Glamping Resort Dolný Kamenec

Více fotografií na Booking.com

Tento glampingový resort se nachází v nádherné krajině pohoří Vtáčnik, které navazuje na „hororové“ pohoří Tríbeč nad městem Partizánské, které je známé z románu a filmu Trhlina. Skvělé místo pro dobrodružství, romantiku a poznávání přírody. Vrchol Vtáčnik má 1346 m. n. m., takže nejde o žádný kopeček.

Glamping Resort Dolný Kamenec

Resort nabízí velmi příjemné prostředí. Jeho ubytování spojuje pohodlí hotelů s blízkostí přírody. Nabízí prostorné a dobře vybavené stanové jurty s vlastními koupelnami i kuchyňkami, pohodlným nábytkem a terasami s výhledem, jurty jsou dokonce klimatizované.

Lokalita nabízí prostředí pro různé aktivity, jako je turistika, cyklistika nebo jen relaxace v krásné krajině. Tento glamping je ideální pro rodiny i páry anebo pro každého, kdo hledá odpočinek a souznění s přírodou.


3. Hotel Björnson Jasná & Björnson Tree Houses

📌 Adresa: Demänovská dolina 77 Demänovská Dolina, 031 01 Demänovská Dolina, Slovensko
🧍 Kapacita: stromové domy až pro 5 osob, chaty pro 2 až 5 osob

Hotel Björnson Jasná & Björnson Tree Houses

Více fotografií na Booking.com

Nízké Tatry nabízejí překrásnou přírodu, spoustu příležitostí pro výlety i sport a patří mezi nejoblíbenější turistické destinace, které lze na Slovensku navštívit. Pokud se sem chystáte a máte spadeno na neobvyklá, originální a exkluzivní ubytování, Hotel Björnson Jasná & Björnson Tree Houses může být skvělou volbou.

Jde o architektonicky unikátní projekt glampingového a sportovního resortu přímo uprostřed lesa. Ubytovat se můžete v hotelové budově, ale mnohem zajímavější atmosféru zdejší moderní chatky „na kuřích nožkách“, které jsou designovány ve skandinávském stylu. Celkem je zde 15 apartmánových dvouchat. Interiér je dřevěný a vybavení velmi moderní a kvalitní. Samozřejmostí je vlastní koupelna a WC, ale i kuchyňský koutek, velká TV atd.

Hotel Björnson Jasná & Björnson Tree Houses

Resort nabízí i parádní wellness ve spojení s přírodou. Jeho součástí je finská či bio sauna, ale taky venkovní koupací dřevěná káď. Resort se navíc nachází hned u lyžařského areálu Jasná, takže je ideální pro zimní dovolenou.

Náš tip: Rodinná dovolená v Nízkých Tatrách: moderní chatky ve skandinávském stylu, polopenze a pobyt pro 2 děti zdarma


4. Kutica Glamping, Slovensko

📌 Adresa: Kútovská cesta, 968 01 Nová Baňa, Slovensko
🧍 Kapacita: celkem 3x glamping pro dvě osoby

Kutica Glamping, Slovensko

Více fotografií na Booking.com

Kutica je kouzelné glampingové ubytování u města Nová Baňa, které vás nadchne stylovou a moderní architekturou v kontrastu s umístěním ve volné a ničím nerušené přírodě. Glamping leží na úpatí Štiavnických vrchů, které sice neoplývají dvoutisícovými velehorami jako Vysoké Tatry, ale rozhodně se můžete těšit na malebnou krajinu plnou lesů a luk.

Lokalita je ideální pro vycházky, výlety, ale i náročnější turistiku či cykloturistiku a další outdoor aktivity a sporty. Anebo samozřejmě i pro idylickou, odpočinkovou dovolenou, kde si dopřejete oddech od ruchu města a pracovního i jiného stresu.

Kutica Glamping, Slovensko

Kutica jsou glampingové apartmány se špičkovou výbavou. Uvnitř najdete luxusní koupelnu i plně vybavenou kuchyni s barem. Nechybí terasa s posezením. Specialitou je pak glampingový „otevřený stan“, ve kterém můžete nocovat pod širým nebem v úžasném stylu. Perfektní pro romantickou dovolenou. Apartmány Kutica jsou skvěle hodnocené a vyhledávané i náročnějšími hosty. Zajisté nebudete zklamáni.


5. Glamping Štôla – Šepot kvetov

📌 Adresa: Chatova oblast Chata Anna 45, 059 37 Štôla, Slovensko
🧍 Kapacita: stan pro 2 osoby

Glamping Štôla - Šepot kvetov

Více fotografií na Booking.com

Pokud milujete velehorská panoramata, pak je tento glamping pro vás jasnou volbou. Nabízí totiž úžasnou vyhlídku přímo na skalnaté štíty nejvyššího slovenského pohoří s bělostnými sněhovými čepicemi. Glamping tvoří stylové stanové jurty a kombinuje rustikální až historizující šarm s příjemným komfortem.

Glamping Štôla - Šepot kvetov

Součástí jurty je terasa s posezením, postele s kožešinovými přehozy a další parádní výzdoba, je zde gril, a dokonce i malá kamínka na přitápění. Součástí areálu je sdílená kuchyňka. Vše je ukryté v útrobách březového lesíku. Opravdu parádní prostředí i lokalita a ubytování s velmi specifickou romantikou, kterou ocení dobrodružnější povahy. Toto místo můžeme jednoznačně doporučit a je ostatně i skvěle hodnocené.


6. Glamping Štôla – Perzeid

📌 Adresa: Chatova oblast Chata Anna 45, 059 37 Štôla, Slovensko
🧍 Kapacita: stan pro 2 osoby

Glamping Štôla - Perzeid

Více fotografií na Booking.com

Výhled na impozantní štíty tatranských vrcholků nabízí i tento glamping, který najdete přímo na úpatí Gerlachovského štítu – nejvyšší hory Slovenska. I tentokrát jde o stanový glamping. Kopulovitý, transparentní stan umožňuje neustálé výhledy do přírody a na širé nebe. Umístěný je na dřevěné platformě, která slouží i jako terasa s posezením. Nechybí gril, venkovní krb a další vybavení.

Glamping Štôla - Perzeid

Místo může být skvělou volbou pro odpočinkovou, relaxační nebo i romantickou dovolenou s kapkou dobrodružství a divokosti. Samozřejmě je zde i spousta příležitostí pro nejrůznější sportovní aktivity. Vyrazit můžete na kolo či pěší túry, třeba k samotným horským štítům nebo některému z horských jezer – ples. Necelých 10 km leží krásné a známé horské město a letovisko Poprad.


7. StromDom Dva Duby

📌 Adresa: Sedlová cesta, 968 01 Nová Baňa, Slovensko
🧍 Kapacita: chata až pro 4 osoby

StromDom Dva Duby

Více fotografií na Booking.com

Chtěli jste mít jako děti domeček na stromě, ale toto přání se vám z nějakého důvodu nesplnilo? Nikdy však není pozdě to napravit. StromDom Dva Duby vám umožní vyzkoušet si, jaké to je, přebývat ve skutečném stromovém domě. Aspoň na chvíli. Glamping StromDom se nachází na okraji lesa a stromový domek leží přímo v korunách dvou vzrostlých dubů.

StromDom Dva Duby

Nemusíte sem šplhat po laně ani provazovém žebříku, ale vyjdete si pohodlně po dřevěných schodech. Je zde i terasa, na které se dá stolovat a uvnitř nechybí kuchyně, koupelna a WC ani další komfortní vybavení. A domeček má dokonce i vlastní podkroví s proskleným průčelím a panoramatickým výhledem. Naprostá paráda. Vyrazit sem samozřejmě můžete i s dětmi a dopřát jim tak nezapomenutelný zážitek.


8. Pine Point

📌 Adresa: Baračka, 91451 Trenčianské Teplice, Slovensko
🧍 Kapacita: treehouse až pro 4 osoby

Pine Point

Více fotografií na Booking.com

U domků ve stromech ještě zůstaneme, protože obdobnou příležitost nabízí i glampingové ubytování Pine Point. Tentokrát však ve znamení vůně borovic. Glamping se nachází v borovém lese blízko lázeňského města Trenčianské Teplice. Lokalita je ideální pro výlety do přírody. Je zde řada stezek vinoucích se nádhernou, lesnatou krajinou – blízko je i známá Jánošíkova jeskyně.

Pine Point

Samotný domeček v korunách je opravdu nádherný, svým stylem působí jako filmový příbytek Tarzana – zejména díky slaměné střeše. Samozřejmě je domek celý z přírodního, masivního dřeva, a to včetně interiéru, který nabídne nádech dobrodružství, ale zároveň vás neochudí o výborný komfort. Součástí domečku je i terasa s posezením v koruně, která nabízí úžasné výhledy.

Pine Point je z hlediska stylu opravdu prvotřídní záležitost a určitě vám hned na první pohled vezme dech. Dokonalé místo především pro romantickou dovolenou.

Náš tip: Romantika v domku na stromě: nádherné výhledy a borový les u Trenčianských Teplic


9. Yatu Ecological Glamping

📌 Adresa: Yatu Ecological Glamping, 976 53 Drábsko, Slovensko
🧍 Kapacita: stan až pro 3 osoby

Yatu Ecological Glamping

Více fotografií na Booking.com

Úchvatná náhorní plošina okolo obce Drábsko se rozprostírá ve výšinách kolem 1000 m. n. m. mezi pohořími Polana a Slovenské Rudohorie. Krajina je zde nádherná, a přesto nejde o turisticky příliš vytíženou oblast. Samotné Drábsko, známá Kysuca a další horské osady jsou unikátní svou autentickou atmosférou, tvoří je především tradiční dřevěnice, takže můžete snadno nabýt dojmu, že jste se vrátili o alespoň sto let nazpět v čase. Pokud máte rádi klidná místa s čistou přírodou, rozhodně sem zavítejte. Ubytovat se můžete například v jedinečném ekologickém glampingu Yatu.

Yatu Ecological Glamping

Yatu nabízí ubytování v prostorném kruhovém stanu na způsob jurty na dřevěné platformě, díky které máte k dispozici i terasu s posezením. Nechybí ani „polní“ kuchyňka a suchá toaleta. Vše je ale stylově perfektně čisté a samozřejmě taky udržované. Rozhodně se můžete na fantastický zážitek v překrásném prostředí. Skvělé místo, pokud si chcete pořádně odpočinout od civilizace.


10. Ranč pod Ostrou Skalou

📌 Adresa: Dobšinská ľadová jaskyňa, 04971 Stratená, Slovensko
🧍 Kapacita: stan nebo chatka pro 2 či 4 osoby

Ranč pod Ostrou Skalou

Více fotografií na Booking.com

Jak název ubytování napovídá, náš poslední tip se nese v silně westernovém duchu. Ranč pod Ostrou Skalou se nachází přímo v národním parku Slovenský ráj, jen kousíček od známých Dobšinských ledových jeskyní. Skvělé místo pro turistiku a výlety – krásy okolí si přitom můžete vychutnat i ze sedla koně, kteří samozřejmě k ranči neodmyslitelně patří.

Ranč pod Ostrou Skalou

Ubytovat se můžete v samotné hlavní budově ranče, v krásných, rustikálních pokojích z masivního dřeva. Ještě lepší zážitek však může poskytnout ubytování ve stylových chatkách, či dokonce v teepee stanech nebo dostavnících. Ve všech případech se však můžete těšit na skvělý komfort a mimořádně čisté a udržované prostředí. V resortu je však i skvělá restaurace v dřevěném srubu a spousta příležitostí pro nejrůznější zajímavé aktivity. Pokud vás romantika westernu stále oslovuje, určitě si sem udělejte výlet. Ranč pod Ostrou Skalou je navíc skvělou destinací i pro rodinnou dovolenou s dětmi.

Náš tip: Zážitkový pobyt ve Slovenském ráji: nocování v teepee, dostavníku i chaloupce, jízda na koni


Články a tipy na téma: Glamping

Glamping v ČR | Glamping v Rakousku | Glamping v Polsku | Glamping na Slovensku | Glamping ve Slovinsku | Glamping v Chorvatsku

Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat zkušenost

3 × 4 =