Kdy jet do Thajska

Nejlepší doba, kdy do Thajska
listopad až březen

Vedlejší sezóna
duben až červen, září a říjen

Thajsko leží v jihovýchodní Asii, patří tak ke státům ležící v tropickém pásmu. Je tedy ideální volbou, pokud vás venkovní teploty pod nulou a škrábání auta v ranní chumelenici přestanou bavit. Jestliže váháte, kdy jet do Thajska, rádi vám poradíme, které období je nejideálnější.Kdy jet do Thajska

Klima je silně ovlivňován monzuny, díky kterým se v Thajsku střídají 3 roční období (platí pro severní, severovýchodní a střední Thajsko) a 2 roční období v jižním Thajsku.

Konkrétně se jedná o období horka a vlhka (květen – červen), chladna a sucha (listopad – březen), posledním je období dešťů (červen – říjen).

Tedy, kdy jet do Thajska? Nejlepším obdobím a hlavní turistickou sezónou je období chladna (listopad až březen). Zimní oblečení ovšem nechejte doma – teploty se tady pohybují kolem 30 °C. Navíc po období dešťů je všude dost vody, tudíž se vše jen zelená a kvete.

Za vedlejší sezónu se dá počítat období dubna až června (horké a suché období, občasné srážky), září a říjen (vhodné pro dovolenou v severních oblastech).

Platí ovšem, že čím jižnější destinaci v Thajsku vyberete, tím kratší je chladné období.

Naprosto TOP obdobím, kdy je v Thajsku turistický frmol, je od 20. prosince do 15. ledna. Jedná se o bezkonkurenčně nejdražší sezónu, kdy ceny bez problémů vyletí až o 40% nahoru.

Na východním pobřeží Thajska najdete ostrovy Ko Samui, Ko Tao a Ko Phangan. Pro české turisty naprostá neznámá, což je ale velká škoda. Kromě toho, že jsou zde dokonce 2 období suchého počasí (červenec-srpen a leden-duben), lze na ty to ostrovy sehnat velmi levné letenky a je tu minimum turistů. Jinými slovy ideální místo pro dovolenou v Thajsku.

Průměrná teplota vzduchu, vody a průměrné srážky v jednotlivých měsících:

 • Leden: vzduch: 32°C, voda: 26°C, srážky: 9mm
 • Únor: vzduch: 33°C, voda: 27°C, srážky: 30mm
 • Březen: vzduch: 34°C, voda: 27°C, srážky: 36mm
 • Duben: vzduch: 35°C, voda: 28°C, srážky: 82mm
 • Květen: vzduch: 34°C, voda: 28°C, srážky: 165mm
 • Červen: vzduch: 33°C, voda: 28°C, srážky: 153mm
 • Červenec: vzduch: 32°C, voda: 28°C, srážky: 168mm
 • Srpen: vzduch: 32°C, voda: 28°C, srážky: 183mm
 • Září: vzduch: 32°C, voda: 28°C, srážky: 310mm
 • Říjen: vzduch: 31°C, voda: 27°C, srážky: 239mm
 • Listopad: vzduch: 31°C, voda: 27°C, srážky: 55mm
 • Prosinec: vzduch: 31°C, voda: 27°C, srážky: 8mm

thajsko

Thajsko v lednu

V lednu panuje v Thajsku hlavní turistická sezóna. Počasí je dobré, téměž nezaprší a těšit se tak můžete na stálý přísun slunce. Na severu Thajska panují o něco nižší teploty, zatímco jižní a západní části jsou zalité sluncem. Pozor na Koh Samui, zde v tomto období prší častěji než jinde.

Thajsko v únoru

Na východě země může být několik dešťových přeháněk, ale jinak je zbytek Thajska uprosřed hlavní turistické sezóny. I na chladnějším severu začíná být tepleji.

V Chiang Mai se první únorový víkend koná květinový festival.

Thajsko v březnu

V březnu panuje v Thajsku skvělé počasí. Pro celou zemi platí průměrné teploty kolem 30°C. Ať už jste na jihu nebo na severu či kdekoliv jinde v Thajsku.

Zajímavou událostí je jistě sezóna manga a festival pouštění draků.

Thajsko v dubnu

Teploty jsou stále vysoké. Zároveň se jedná o poslední měsíc hlavní turistické sezóny. Koncem měsíce již patrně seženete i lepší cenové podmínky zájezdů.

Pozor si však dejte na 13. až 15. duben, kdy se slaví Songkran – tradiční novoroční den v Thajsku, kdy se lidé polévají na ulici. Tradice smytí hříchů a smůly. Toto období tak může být rušnější.

Thajsko v květnu

Začíná vedlejší turistická sezóna, kdy do země míří stále dostatek turistů. Těšit se ale mohou na lepší ceny zájezdů i ubytování. Počasí bude stále dobré. Očekávat však již musíte občasné dešťové přeháňky.

Thajsko v červnu

V červnu končí vedlejší turistická sezóna. Leťte sem v tomto období, pokud se chcete vyhnout davům lidí a máte napjatý rozpočet. Je zde stále pěkné počasí s občasnými a rychlými srážkami.

Thajsko v červenci

Teploty začínají klesat, objevuje se vítr a začíná období dešťů. Východní pobřeží je však stále zalité sluncem a třeba ostrovy jako Koh Samui bývají ještě i v červenci (během evropských prázdnin) zaplněné. Platí, že nejlepší je sem případně vyrazit v první polovině měsíce.

Thajsko v srpnu

Po celé zemi prší, na severu daleko častěji a intenzivněji. Možnosti kam vyrazit na pláž začínají ubývat, nicméně pár turistů jistě stále najdete na ostrově Koh Samui nebo Hua Hin.

Thajsko v září

Září je vůbec nejdeštivějším měsícem v roce. Na plážovou dovolenou v tomto měsíce zapomeňte.

Thajsko v říjnu

Deště v říjnu pokračují a neustávají. K tomu dochází zpravidla až ke konci října. Čekají vás příjemnější teploty a nižší vlhkost. Pár turistů již ke konci října začíná Thajsko navštěvovat.

Thajsko v listopadu

V listopadu se do Thajska vrací sluníčko a pomalu se vše připravuje na zahájení turistické sezóny. Návštěvníci už opět zaplavují Phuket, Khao Lak či Krabi. Výjimkou je Koh Samui, tam stále a často prší. Listopad již plně doporučujeme Thajsko k návštěvě.

Thajsko v prosinci

Prosinec už je hlavní turistická sezóna s velmi dobrým počasím a dokonce patří mezi ty nejžádnější. Vánoční shon a možnost strávit vánoce v exotice tomu jen přidávají. Pokud se chystáte do Thajska v prosinci, nezapomeňte si včas rezervovat svůj termín. Pozor na Koh Samui, tám stále můžete mít celkem vydatné dešťové přeháňky. Během vánoc se vám může stát, že hotelové resorty si naúčtují vyšší ceny. Tak na to při plánování dovolené myslete.

Co musíte vidět

 • V Thajsku se nudit nebudete. Je totiž doslova plné zajímavostí, památek a kuriozit.
 • Kdy do Thajska na dovolenou, abyste zažili i místní festivaly a svátky? Na přelomu ledna a února se slaví Čínský Nový rok. V půli dubna je thajský Nový rok – velmi významný svátek. Celý březen je ve znamení soutěží v pouštění draků – hlavně v Bangkoku a Sanam Luangu.
 • Visákhá Búčá – nejdůležitější buddhistický svátek se slaví v květnu. Loj Krathong je festival světel a je to bezesporu nejkouzelnější festival, který můžete v Thajsku zažít.

Jestliže letíte do Thajska na dobu max. 30 dní – vízum není třeba. Pokud do Thajska budete cestovat z okolních států (Kambodža, Laos, Malajsie, Myanmar) je bezvízový styk pouze po dobu 15 dní. Kdy jet do Thajska a co si nenechat ujít už víte. Teď už zbývá jen koupit letenku nebo zájezd!Přidat komentář

1 × 2 =