Kdy jet na Kapverdské ostrovy

Nejideálnější doba, kdy na Kapverdy
červenec až listopad

Vedlejší sezóna
prosinec až červen

Exotickou, luxusní dovolenou s neustále proudícím mořským vánkem vám mohou nabídnout atlantské Kapverdské ostrovy. Tento republikánský stát sestávající z desítky ostrovů můžete na mapě najít na západním pobřeží tropické Afriky. A možná vás díky této nápovědě napadne, kdy je vhodné jet na Kapverdské ostrovy.Kdy na Kapverdy aneb kapverdské počasí

Musíme zde očekávat suché a horké podnebí, díky němuž Kapverdy vybízí k návštěvě po celý rok. Teploty se tu pohybují v rozmezí od 20 do 30 °C. Ale i zdejší počasí má svá „ale“:

  • Neustále musíte počítat s větrem, nejsilnější je během prvních šesti měsíců roku.
  • Teplota moře je ovlivněna studenými proudy, tak nemůžete očekávat teplotu větší než 25 °C.
  • Nejlepší a nedoporučovanější období, kdy jet na Kapverdské ostrovy jsou měsíce od července do listopadu. V těchto měsících teploměr bude atakovat třicítku, tomu věřte. Pravděpodobné však je, že se v září a v říjnu setkáte s deštěm. Naštěstí dlouho trvat nebude. A na druhou stranu, celoročně tu skoro vůbec neprší, tak ten podzimní občasný deštník Kapverďanům dopřejte.
  • Na co je dobré nezapomenout, naplánujete-li si túru do hor, jsou svetry či mikiny. Čím vyšší nadmořská výška, tím logicky nižší teplota.
  • Jestli jsme vás tím trochu vystrašili, tak na oplátku radostnější informace. Přestože je moře tak akorát, ale vy byste raději do teploučké vody, zkuste bazén. Ten je zahřátý rychleji než moře.

Zajímavosti na závěr:

  • Co se týče statistik, podle nich je zde napříč celým rokem 350 slunečních dní.
  • Písek ze Sahary, který je zde donášen ne zrovna slabým větrem, se nazývá harmattan.
  • Nejzápadnější cíp Afriky se nazývá Zelený mys, oficiálně řečeno francouszkým jazykem Cap-Vert, od něhož jsou zdejší ostrovy pojmenované jako Kapverdy.

Takže až vás omrzí české chladné a deštivé počasí, vyrazte právě sem. Náš podzim je ideálním ročním obdobím, kdy se vypravit na Kapverdy.Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat zkušenost

7 − one =