Kdy jet na Zanzibar

zanzibar

Nejideálnější doba, kdy na Zanzibar
červenec až září (suché měsíce jara)

Vedlejší, také oblíbená sezóna
listopad až únor (horko a sucho)

Zanzibar není v našich končinách zrovna často navštěvovanou destinací pro dovolenou. Nicméně o to budete více překvapeni z krásné a divoké přírody, místních obyvatel a tradic. Název Zanzibar je souhrnným názvem pro skupinu ostrovů, které najdete přibližně 40 km od pobřeží Afriky. Kdy je nejvhodnější doba jet na Zanzibar?Kdy na Zanzibar?

Za nejvhodnější období se považují měsíce červenec až září, kdy zde nepanují úmorná vedra, je zde suché jaro a ani zde není tolik turistů.

Dalším vhodným obdobím je listopad až únor, kdy zde možná zažijete krátké a intenzivní deště, ale po většinu času je obloha modrá s celoročními teplotami kolem 28 stupňů.

Pokud vás láká potápění u břehů Zanzibaru, je nejvhodnějším obdobím červenec, srpen, únor a polovina března.

Mnoho cestovatelů kombinuje návštěvu Zanzibarských pláží s návštěvou safari v Tanzánii a národního parku Serengeti. Právě zde probíhá migrace pakoňů, která je velkým lákadlem. Jeden až dva miliony pakoňů doprovázeny zebrami a jinými zvířaty migrují, což se dá více či méně předvídat na základě předchozích dešťů. O tom v jakém období dochází k migraci se ptejte například u cestovní kanceláře.

Nedoporučujeme návštěvu Zanzibaru v období dešťů – tedy od poloviny března do konce května a znovu na počátku listopadu.

Pár zajímavostí o Zanzibaru

  • Ostrov Zanzibar patří k oblíbeným tropickým destinacím a najdete jej při východním pobřeží Afriky. Jedná se o autonomní část Tanzánie.
  • Při návštěvě si rozhodně nenechejte ujít hlavní město tohoto krásného ostrova, který vás dostane svou jedinečnou architekturou a dech beroucím labyrintem uliček a centrem, které je zapsáno na seznamu UNESCO.
  • Kdy na Zanzibar na dovolenou, abyste si užili pořádně tepla? I když jsou teplými měsíci prosinec až únor, v letních měsících červen a červenec zde rozhodně také nezmrznete. Teploty se zde pohybují celoročně kolem krásných 28 °C.
  • Pobřeží ostrova Zanzibaru je lemováno Indickým oceánem.
  • Těšit se můžete také na co 6 hodin odlivy, které nabízí krásnou podívanou na místní korálové útesy.
  • Právě začátek každého odlivu je skvělou příležitostí ke koupání v klidných vodách se slabým příbojem.
  • Potkat zde můžete například i takovou osobnost jakou je Bill Gates, který si oblíbil ostrov Pemba.
  • Kdy jet na Zanzibar, abyste si užili jeho kouzlo v plné kráse? V podstatě kdykoliv. Tento ostrov je častokrát nazýván posledním rájem na zemi a neztrácí své kouzlo v žádném ročním období.
  • Těšit se můžete na až kýčovité bílé pláže, všudypřítomnou vůni pepře, skořice a muškátového oříšku. Ne nadarmo se mu říká Ostrov Koření.

I když je Zanzibar považován spíše za jednu z nejluxusnějších světových destinací – a právem, rozhodně se sem mohou podívat i nadšenci do nízkonákladových dovolených. Kdy jet na Zanzibar už snad víte, teď si jen naplánovat volno.

Zanzibar měsíc po měsíci

Zanzibar v lednu a únoru

Skvělý čas, kdy vyrazit na Zanzibar. Dny jsou horké a slunečné. Také moře je jasné, tudíž toto období vyhledávají milovníci potápění a šnorchlování. Zanzibar je k tomu téměř předurčen.

Zanzibar v březnu

O něco méně oblíbené období, protože na Zanzibaru začíná ve druhé polovině měsíce období dešťů a přeháňky jsou stále častější. Ve druhé polovině měsíce bývá často velmi vlhko.

Zanzibar v dubnu a květnu

Období dešťů je v plném proudu, takže toto období není zrovna vyhledávané mezi turisty. Prší často, dny jsou horké, ale mokré, tudíž ne zrovna ideální pro cestování.

Zanzibar v červnu, červenci a září

Déšť z větší části ustává, ale stále jsou během června možné krátké přeháňky. Ty ale dělají toto období romantické, ideální pro lenošení na nádherných písečných plážích. Během druhé poloviny července a celé září je téměř ideální podnebí.

Zanzibar v říjnu

Teploty vzduchu začínají stoupat a přidávají se častější přeháňky. Stále jsou však proloženy slunečnými dny bez deště.

Zanzibar v listopadu a prosinci

Teploty jsou stále vysoké. Objevují se krátkodobé intenzivní deště, které vás nejspíše vyženou do beach baru nebo na masáž. Jak rychle ale přijdou, tak rychle odejdou. Listopad a prosinec je společně se začátkem roku dalším ideálním obdobím, kdy vyrazit na prosluněné pláže Zanzibaru.

FAQ

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Zanzibaru?

Pokud chcete dobré počasí, navštivte Zanzibar v období sucha od června do první poloviny října. Termín se shoduje s hlavní turistickou sezónou v Tanzánii, kam se často ze Zanzibaru vyráží na safari. Vyrazit však můžete i v období listopadu až únoru, očekávejte však občasné přeháňky.

Jaký je nejlevnější měsíc pro dovolenou na Zanzibaru?

Maledivy jsou drahou destinací po celý rok. Nicméně levnější zájezdy seženete pravděpodobně během končícího období dešťů nebo na konci sezóny, kdy období dešťů začíná, tedy měsíce březen, květen a listopad.

Kdy je období dešťů na Zanzibaru?

Období dešťů začíná ve druhé polovině března a trvá do konce května či první poloviny června. Období není vhodné pro návštěvu Zanzibaru, pokud toužíte po prosluněných dnech na pláži. Během listopadu a prosince se mohou objevovat krátké intenzivní přeháňky. Období je ale vhodné pro návštěvu Zanzibaru.Zajímá vás destinace Zanzibar?

Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat zkušenost

1 × five =