Kdy jet na Zanzibar

zanzibar

Nejideálnější doba, kdy na Zanzibar
červen až říjen (suché měsíce jara)

Vedlejší, také oblíbená sezóna
prosinec až únor (horko a sucho)

Zanzibar není v našich končinách zrovna často navštěvovanou destinací pro dovolenou. Nicméně o to budete více překvapeni z krásné a divoké přírody, místních obyvatel a tradic. Název Zanzibar je souhrnným názvem pro skupinu ostrovů, které najdete přibližně 40 km od pobřeží Afriky. Kdy jet na Zanzibar?Kdy na Zanzibar?

Za nejvhodnější období se považují měsíce červen až říjen, kdy zde nepanují úmorná vedra, je zde suché jaro a ani zde není tolik turistů.

Dalším vhodným obdobím je prosinec až únor, kdy zde panuje horké a suché počasí.

Pokud vás láká potápění u břehů Zanzibaru, je nejvhodnějším obdobím červenec, srpen, únor a polovina března.

Mnoho cestovatelů kombinuje návštěvu Zanzibarských pláží s návštěvou safari v Tanzánii a národního parku Serengeti. Právě zde probíhá migrace pakoňů, která je velkým lákadlem. Jeden až dva miliony pakoňů doprovázeny zebrami a jinými zvířaty migrují, což se dá více či méně předvídat na základě předchozích dešťů. O tom v jakém období dochází k migraci se ptejte například u cestovní kanceláře.

Nedoporučujeme návštěvu Zanzibaru v období dešťů – tedy od poloviny března do konce května a znovu v listopadu.

Pár zajímavostí o Zanzibaru

  • Ostrov Zanzibar patří k oblíbeným tropickým destinacím a najdete jej při východním pobřeží Afriky. Jedná se o autonomní část Tanzánie.
  • Při návštěvě si rozhodně nenechejte ujít hlavní město tohoto krásného ostrova, který vás dostane svou jedinečnou architekturou a dech beroucím labyrintem uliček a centrem, které je zapsáno na seznamu UNESCO.
  • Kdy na Zanzibar na dovolenou, abyste si užili pořádně tepla? I když jsou teplými měsíci prosinec až únor, v letních měsících červen a červenec zde rozhodně také nezmrznete. Teploty se zde pohybují celoročně kolem krásných 28 °C.
  • Pobřeží ostrova Zanzibaru je lemováno Indickým oceánem.
  • Těšit se můžete také na co 6 hodin odlivy, které nabízí krásnou podívanou na místní korálové útesy.
  • Právě začátek každého odlivu je skvělou příležitostí ke koupání v klidných vodách se slabým příbojem.
  • Potkat zde můžete například i takovou osobnost jakou je Bill Gates, který si oblíbil ostrov Pemba.
  • Kdy jet na Zanzibar, abyste si užili jeho kouzlo v plné kráse? V podstatě kdykoliv. Tento ostrov je častokrát nazýván posledním rájem na zemi a neztrácí své kouzlo v žádném ročním období.
  • Těšit se můžete na až kýčovité bílé pláže, všudypřítomnou vůni pepře, skořice a muškátového oříšku. Ne nadarmo se mu říká Ostrov Koření.

I když je Zanzibar považován spíše za jednu z nejluxusnějších světových destinací – a právem, rozhodně se sem mohou podívat i nadšenci do nízkonákladových dovolených. Kdy jet na Zanzibar už snad víte, teď si jen naplánovat volno.Přidat komentář

Vyhledávač zájezdů