TOP 10: Nejlepší hotely na ostrově Kos

Vydejte se do prosluněného řecka a užijte si pohodu a krásu Egejského moře na ostrově Kos. Těšit se můžete na krásnou přírodu, skvělou gastronomii a všudypřítomnou pohodu. Objevte nejlepší hotely na Kosu a inspirujte se tím, kde se ubytovat, abyste si svou dovolenou vychutnali plnými doušky.

1. Hotel Ikos Aria

📌 Luxusní 5hvězdičkový hotel
📌 Kde se nachází: Suburban Road, Kefalos 853 01, Řecko

Hotel Ikos Aria

Více fotografií na Invia.cz

Pokud hledáte skutečně výjimečné ubytování na ostrově Kos, neměl by vaší pozornosti uniknout Hotel Ikos Aria. Tento rezort je obklopen krásně čistým pískem a průzračným mořem, které doslova vybízí k osvěžení.

Zdejší hotel vznikl tak, aby dokonale splnil vaše představy o luxusní dovolené. Vzhledem k tomu zde pokrmy vznikají pod rukama michelinských šéfkuchařů. Kromě toho se můžete těšit také na mimořádně kvalitní vína a pečlivě navržené míchané koktejly. A pokud zatoužíte po objevování ostrova, můžete si na místě dokonce bezplatně (na jeden den) zapůjčit automobil značky Tesla. Pokud cestujete s dětmi, oceníte přítomnost dětských klubů rozdělených podle věku.

V případě, že upřednostňujete aktivní dovolenou, oceníte možnost návštěvy lekcí ranního protažení nebo třeba pilates při západu slunce. Samozřejmostí je možnost využití pestré nabídky masáží či nejrůznějších ošetření. Když se k tomu přidá krásně udržovaná pláž a pohodlný vstup do moře, jen těžko se z této dovolené budete vracet.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 484 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,5 z 10 (naprosto výjimečné) od více než 49 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 2 588 návštěvníků

2. Caravia Beach

📌 Užijte si 1 km dlouhou pláž
📌 Kde se nachází: Marmari Beach 24603, Kos Island 853 00, Řecko

Caravia Beach

Více fotografií na Invia.cz

Krásný hotel u ještě hezčí 1 km dlouhé písčité pláže. Tak lze velmi stručně charakterizovat hotel Caravia Beach, který se řadí mezi TOP hotely na ostrově Kos. Zdejší pláž Marmari navíc získala ocenění modré vlajky díky kvalitě zdejší vody. Kromě koupání si zde užijete i nejrůznější vodní sporty.

Pokud vás náhodou pobyt na pláži omrzí, můžete zavítat do některého z bazénů. Hotel disponuje hned třemi bazény, které jsou situovány do malebných zelených zahrad. Samotné pokoje pak nabídnou buď výhled přímo na moře, nebo do zahrady. Samozřejmostí je veškeré potřebné vybavení, abyste si dovolenou užili na maximum.

Co se restaurací týče, můžete se těšit na skvělý kulinářský zážitek, který je spojením mezinárodní kuchyně a autentické řecké gastronomie. Samozřejmostí je pestrý výběr jídel i nápojů a maximální čerstvost používaných surovin.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 1 429 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,4 z 10 (fantastické) od více než 34 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 744 návštěvníků

3. Mitsis Selection Blue Domes

📌 Rodinný resort s možností ultra all inclusive
📌 Kde se nachází: Kardamaina 853 02, Řecko

Mitsis Selection Blue Domes

Více fotografií na Invia.cz

Jedním z nejprestižnějších hotelů na Kosu je Mitsis Selection Blue Domes. Nachází se v bezprostřední blízkosti pláže, která se pyšní oceněním modré vlajky. Kromě toho je pro hosty připraveno celkem 9 bazénů pro osvěžení kdykoliv v průběhu dne.

Co se týče gastronomie, ani v tomto ohledu nepřijdete zkrátka. Celkem zde na vás čeká 7 tematických á la carte restaurací a 4 snack & go restaurace pro občerstvení s sebou. Denně je otevřeno také 6 barů, v nichž si můžete vychutnat třeba místní pivo, víno či míchaný drink. Za zmínku stojí například restaurace Ellinadiko s autentickými řeckými recepturami a skvělou nabídkou místních vín.

Na své si přijdete také v případě, že cestujete společně s dětmi. Vaše ratolesti totiž mohou zavítat do dětského klubu Mitsis Wonderland, kde si užijí spoustu her, aktivit, vyrábění a lekcí. Nechybí dokonce ani speciální dětský bazén a vnitřní kino pro případ nepřízně počasí. A díky pestré nabídce aktivit se zabaví i dospělí, kteří si mohou vybrat třeba některou z fitness lekcí.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 4 436 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,5 z 10 (fantastické) od více než 294 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 5 624 návštěvníků

4. Hotel Aqua Blu Boutique Hotel & SPA

📌 Luxusní hotel pro dospělé včetně SPA
📌 Kde se nachází: Ephelondon Paleon Polemiston Lambi Beach, Kos 853 00, Řecko

Hotel Aqua Blu Boutique Hotel & SPA

Více fotografií na Invia.cz

Chcete si užít klid a pohodu bez dětí? V tom případě zavítejte do tohoto luxusního hotelu pouze pro dospělé. Jedná se o 5hvězdičkový hotel umístěný přímo na pláži, který si díky svému designu získá srdce mnoha cestovatelů.

Zajímavostí je, že se přímo v hotelu nachází restaurace, která si tři roky po sobě odnesla ocenění nejlepší restaurace na ostrově. Nese označení Cuvée a těšit se zde můžete na fúzi typické řecké kuchyně a moderního pojetí pokrmů. Navíc potěší i špičkový design restaurace, kde si užijete čas opravdu na maximum.

V hotelu dále najdete lázně Tamaris Spa, kde se nachází krytý bazén. Díky tomu je hotel skvělou volbou prakticky v jakémkoliv ročním období. Vybírat zde můžete z několika druhů masáží a ošetření. V nabídce dokonce najdete i speciální balíček ošetření pro hosty na svatební cestě.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 416 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,4 z 10 (fantastické) od více než 446 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 1 139 návštěvníků

5. Diamond Deluxe

📌 Populární hotel pouze pro dospělé
📌 Kde se nachází: Nea Alikarnassos Lambi, Kos 853 00, Řecko

Diamond Deluxe

Více fotografií na Invia.cz

Další ze skvěle hodnocených hotelů na ostrově Kos nese označení Diamond Deluxe. Jedná se o špičkový 5hvězdičkový hotel určený pouze pro dospělé, který je pomyslnou oázou klidu a pohody. Těšit se můžete na moderně vybavené pokoje, které mají přímo přístup k bazénu pro ničím nerušený zážitek z dovolené.

Samozřejmostí je také pestrý výběr restaurací a barů přímo v hotelu. Restaurace Emerald nabízí zajímavé pokrmy v neotřelém provedení ve fine dining kvalitě. Restaurace Peruzzi nabídne nádherný výhled na pobřeží, zatímco si budete vychutnávat romantickou večeři při západu slunce. A nechybí ani bar přímo u bazénu a na pláži.

Pokud si budete chtít užít odpočinek na maximum, stačí zavítat do místního SPA centra Mazarin. Zde najdete celkem 5 místností pro ošetření, z nichž jedna dokonce nabízí unikátní chromo terapii.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 516 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (fantastické) od více než 201 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 79 návštěvníků

6. Michelangelo Resort & Spa

📌 Užijte si krásný výhled na moře
📌 Kde se nachází: Kos 853 00, Řecko

Michelangelo Resort & Spa

Více fotografií na Invia.cz

Michelangelo Resort & Spa nabízí špičkový únik z reality běžných dní. Nachází se na jihovýchodním pobřeží ostrova Kos vedle známé pláže Agios Fokas. Díky tomu si budete užívat komfort a osvěžení na skvěle přístupné pláži s pohodlným vstupem do moře. Samozřejmostí jsou moderně vybavené pokoje, vstřícný personál a pestrá nabídka služeb, abyste si odpočinuli na maximum.

I v tomto případě se přitom můžete těšit na špičkový gastronomický zážitek. Zprostředkuje vám jej bufetová restaurace David’s Hall, v níž se podávají pestré snídaně, obědy i večeře s kuchařskou show. Těšit se můžete také na nejrůznější tematické večery. Kromě toho můžete za skvělým jídlem vyrazit do restaurace Mediterraneo à la carte nebo dokonce do asijské restaurace Soya Asian.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 1 570 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (fantastické) od více než 648 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 4 681 návštěvníků

7. Hotel Kos Aktis Art

📌 V centru dění a přitom u moře
📌 Kde se nachází: Vasileos Georgiou V‘, Kos 853 00, Řecko

Hotel Kos Aktis Art

Více fotografií na Invia.cz

Hotel Kos Aktis Art byl postaven v roce 2010 a od té doby se těší popularitě u hostů z celého světa. A není divu. Nabízí čisté a komfortní ubytování, prvotřídní služby a lákavou polohu v centru dění a přitom přímo na pobřeží. Díky tomu si budete užívat výhled nejen na moře, ale i na město Halicarnassus, které je zároveň perfektní volbou pro vaše výlety.

Za skvělou snídaní, obědem i romantickou večeří můžete vyrazit do zdejší restaurace H2O. Nachází se přímo u vody, odkud ostatně plyne i samotný název. Samozřejmostí je také skvělý výhled a pestrá nabídka pokrmů, která se průběžně obměňuje. Pokud budete chtít svou dovolenou pojmout aktivně, můžete využít zdejší fitness centrum s bohatou nabídkou moderních strojů a posilovacích zařízení.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 843 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 (fantastické) od více než 1 190 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 590 návštěvníků

8. Astir Odysseus

📌 5hvězdičkový hotel nedaleko historického centra Kosu
📌 Kde se nachází: Main Street, Tigkaki 853 00, Řecko

Astir Odysseus

Více fotografií na Invia.cz

5hvězdičkový hotel Astir Odysseus se nachází pouhých 5 km od historického centra města Kos. Snoubí se v něm luxusní vybavení, prvotřídní služby a špičková poloha, díky čemuž se řadí mezi opravdu kvalitní hotely na řeckém ostrově Kos. Pokud cestujete společně s dětmi, jistě oceníte přítomnost zdejšího mini klubu s krásně vybaveným hřištěm. Kromě toho se vaše ratolesti mohou zúčastnit nejrůznějších skupinových aktivit, sportovních her, kuchařských lekcí nebo třeba mini diskotéky.

Samozřejmostí je pestrý výběr jednotlivých restaurací. Kromě hlavní bufetové restaurace můžete navštívit tavernu ARGO s typickými řeckými pokrmy. Pokud zatoužíte po opravdu luxusním jídle, stačí vyrazit do restaurace ITHAKA, která se zaměřuje na mezinárodní a středomořské speciality.

V hotelu se dále nachází také SPA centrum s možností využití nejrůznějších masáží a ošetření. Zavítat lze do sauny nebo si můžete zaplavat v krytém bazénu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 1 866 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (fantastické) od více než 409 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 2 935 návštěvníků

9. Grecotel Kos Imperial

📌 5hvězdičkový hotel s krásnou zahradou
📌 Kde se nachází: Πλ. Αγίας Παρασκευής, Kos 853 00, Řecko

Grecotel Kos Imperial

Více fotografií na Invia.cz

Místo, kde se budete cítit doslova jako v ráji. Tak lze stručně charakterizovat Grecotel Kos Imperial s prvotřídní nabídkou služeb. Vybírat můžete z různých variant pokojů, které potěší jak zamilované páry, tak i rodiny s dětmi. K dispozici je dokonce velký rodinný apartmán s privátním bazénem, kde si užijete pohodlí plnými doušky.

Hosté mohou navštívit 6 restaurací a cukrárnu. K dispozici jsou také snack bary a možnost vychutnat si zmrzlinu u bazénu. Pokud zatoužíte po fine dining stravování, můžete zavítat do restaurace Finicia. Nechybí ani populární asijská restaurace nebo třeba bar inspirovaný kouzlem Itálie.

Ani v tomto případě pak nepřijdete zkrátka, co se wellness centra týče. Zdejší Elixir Spa zahrnuje například vnitřní bazén, venkovní vířivku, saunu či parní komoru. Nechybí ani místnost pro privátní masáže, která je obklopena krásnou zahradou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 1 121 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 7,6 z 10 (skvělé) od více než 102 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 1 790 návštěvníků

10. Hotel Mitsis Norida Beach

📌 Včetně pláže oceněné modrou vlajkou
📌 Kde se nachází: Kardamaina 853 02, Řecko

Hotel Mitsis Norida Beach

Více fotografií na Invia.cz

Další hotel ze sítě hotelů Mitsis nese označení Mitsis Norida Beach. Jedná se o 5hvězdičkový luxusní resort, který najdete v těsné blízkosti pláže oceněné modrou vlajkou. Kromě toho potěší také přítomnost rozsáhlé zahrady se spoustou květin a vzrostlých palem, které vám během rozpálených letních dní dopřejí potřebný komfort.

Z hlediska gastronomie opět nepřijdete zkrátka. Hlavní bufetová restaurace je doplněna dalšími menšími restauracemi a bary se špičkovou kvalitou pokrmů i nápojů. Za zmínku stojí například Smokey Grill, kde se připravují skvělé pokrmy přímo na grilu. Kromě toho je k dispozici také restaurace zaměřená na rybí speciality nebo varianta soustředící se na pokrmy asijské kuchyně.

Pro cestující s dětmi nechybí Kids Club rozdělený podle věku. Nechybí zde ani speciální dětský bazén se skluzavkami nebo vnitřní kino, kde si ratolesti užijí třeba sledování jejich oblíbené pohádky.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 3 389 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,3 z 10 (skvělé) od více než 223 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 3 108 návštěvníků

Hana Smětáková

Přidat zkušenost

20 + nine =