TOP 10: Nejlepší hotely v Andalusii

Andalusie patří mezi turisticky nejpřitažlivější regiony Španělska. Spojuje obrovské kulturní a historické bohatství s krásami moře a přírody a s velkolepostí slavných měst, jako je Sevilla, Málaga, Granada, Cordóba či Cádiz. Pokud se sem chystáte na dovolenou, určitě vás zaujme náš inspirativní žebříček. Vybrali jsme do něj totiž desítku nejlepších hotelů v Andalusii.


TOP nejlépe hodnocené hotely v Andalusii

1. Ikos Andalusia

📌 Nejlepší luxusní hotel v Andalusii
📌 Kde se nachází: N-340, Km 164, 29680 Estepona, Málaga, Španělsko

Ikos Andalusia

Více fotografií na Invia.cz

Costa del Sol neboli Sluneční pobřeží patří mezi nejkrásnější a nejvyhledávanější přímořské destinace ve Španělsku. Pokud do této oblasti zamíříte a chtěli byste si zde užít dovolenou v opravdu exkluzivním stylu, rozhodně vám můžeme doporučit resort Ikos Andalusia, který je mimořádně luxusní i na zdejší vysoké poměry.

Ikos Andalusia je opravdu velmi rozlehlý pětihvězdičkový resort ležící asi 10 km jižně od města Marbella a cca 40 km od města Málaga. Nachází se v klidné, okrajové části prestižního a noblesního letoviska. Těšit se můžete na příjemné prostředí plné zeleně a krásné pláže.

Součástí samotného resortu Ikos je na 21 hektarů nádherných a precizně upravených zahrad a palmových hájů. Najdete zde i devět velkých bazénů, 7 restaurací a barů. Ubytování se nese v moderním, luxusním stylu a zajisté nadchne i nejnáročnější návštěvníky. Tento resort zkrátka patří mezi TOP místa v celém regionu a nic vám zde nebude chybět. Hotel je navíc skvělou volbou nejen například pro romantiku, ale i pro rodiny s dětmi.

Hotel nabízí ubytování s ultra all inclusive stravováním.


2. Iberostar Selection Andalucía Playa

📌 Skvěle hodnocený hotel v Andalusii
📌 Kde se nachází: Calle Amílcar Barca, Urbanización Novo Sancti Petri, 11130 Chiclana de la Frontera, Cádiz, Španělsko

Iberostar Selection Andalucía Playa

Více fotografií na Invia.cz

Tento elegantní hotel, který zaštiťuje známý hotelový řetězec Iberostar, nabízí možnost užít si komfortní a krásnou dovolenou na prosluněném andaluském pobřeží omývaném vodami Atlantického oceánu.

Resort má skvělou polohu. Nejenže leží v poklidném a upraveném letovisku, navíc přímo u rozlehlé pláže, ale díky své poloze je taky ideální pro výlety do okolí. Asi 40 km na východ leží slavné město Gibraltar u stejnojmenného průlivu. Jen 20 km na sever se pak zase nachází Cádiz. Významná historická španělská přístavní metropole.

Samotný resort není zvlášť rozlehlý, ale velmi vkusný a stylový. Hotelové budovy se nesou v klasickém andaluském duchu, je zde bazén i krásně upravené zahrady. Zdejší gastronomii si můžete vychutnat v několika restauracích, nechybí bary, fitness a wellness centrum, blízko je i golfové hřiště. Tento resort může být skvělým místem pro odpočinkovou, ale i aktivnější dovolenou spojenou s různými sportovními činnostmi – ať už vodními, nebo „suchozemskými“.


3. Iberostar Royal Andalus

📌 Skvělá volba pro dovolenou s dětmi
📌 Kde se nachází: Calle Amílcar Barca, Urbanización Novo Sancti Petri s/n, 11130 Chiclana de la Frontera, Cádiz, Španělsko

Iberostar Royal Andalus

Více fotografií na Invia.cz

Tento hotel z řetězce Iberostar leží hned v sousedství předchozího resortu Selection Andalucía Playa. Tentokrát jde o čtyřhvězdičkovou volbu, ale stále s víc než vysokou úrovní služeb, komfortu a vybavení.

Hotel zaujme velmi atraktivní, moderní architekturou, takže se stylově od sousedního resortu značně liší a je taky větší. Venku je několik bazénů, a dokonce zde najdete malý dětský vodní park s pirátskou lodí, umělými skálami, vodními děly a dalšími herními prvky. V hotelu je i dětský kout a klub s animačními programy. Royal Andalus tak může být skvělou volbou i pro rodinnou dovolenou.

K vybavení hotelu patří i fitness centrum a cca 500 m daleko je golfové hřiště a tenisové kurty. Resort přiléhá přímo k pláži, na které najdete i příjemnou restauraci. Rozhodně jde o velmi pěkné a výborně hodnocené místo pro pohodovou dovolenou i s dětmi.


4. Hotel Don Pepe Gran Meliá

📌 Luxusní 5hvězdičkový hotel přímo u pláže
📌 Kde se nachází: Via Hotel Don Pepe s/n, C. José Meliá, 29602 Marbella, Málaga, Španělsko

Hotel Don Pepe Gran Meliá

Více fotografií na Invia.cz

Hotel Don Pepe Gran Meliá leží u města Marbella mezi Gibraltarem a Málagou. Jde o turisticky mimořádně populární a atraktivní oblast na Costa del Sol (Slunečním pobřeží). Je zde nádherné moře i příroda s kulisami majestátních hor v pozadí. Těšit se můžete i na naprosto fantastické pláže lemované promenádami ve stínu palmových alejí.

Pokud si zároveň na dovolené potrpíte na nejvyšší úroveň luxusu a kvality služeb, pětihvězdičkový resort Don Pepe Gran Meliá může být ideální volbou. Hotel od úžasné písčité pláže odděluje jen zmíněná promenáda a pro hosty jsou na ní připravená lehátka se slunečníky. Samotný resort nabízí i bazény a spoustu osvěžujícího stínu díky množství šťavnaté zeleně. Je zde překrásná zahrada, ale taky například tenisové kurty a další možnosti sportovního vyžití. Nechybí ani wellness centrum a špičkové restaurace či bary. Nedaleko resortu se pak nachází i golfové hřiště. Celkově jde o místo vhodné i pro velmi náročné návštěvníky.


5. Hipotels Gran Conil & Spa

📌 4hvězdičkový lázeňský hotel s vynikajícím hodnocením
📌 Kde se nachází: C/ Pleamar, 2, 11140 Conil de la Frontera, Cádiz, Španělsko

Hipotels Gran Conil & Spa

Více fotografií na Invia.cz

Tento krásný čtyřhvězdičkový resort se nachází u mimořádně půvabného města Conil de la Frontera, které leží cca 70 km severozápadně od Gibraltaru – tedy na březích Atlantiku. Kromě blízkosti historického devadesátitisícového města typického svými bělostnými domy, které září do širého okolí, je tato lokalita turisticky přitažlivá především díky naprosto dokonalým plážím.

Slavná pláž La Fontanilla, která se rozléhá přímo před hotelem, se táhne v délce kolem 20 km! Na mnoha místech je přitom široká i přes čtvrt kilometru. To z této písečné pláže činí jednu z největších a nejkrásnějších nejen ve Španělsku, ale možná i v celé jižní Evropě. Naprostá fantazie pro milovníky perfektních pláží.

Samotný resort Hipotels Gran Conil & Spa není o nic méně parádní. Je zde venkovní bazén, bary a restaurace i venkovní pódium s pravidelnými vystoupeními. V hotelu jsou taky lázně s wellness a rozlehlé multifunkční sportoviště. Skvělé místo pro dovolenou, ať už ji trávíte rádi jakkoli.


6. Hotel H10 Casa de la Plata

📌 Doporučený hotel přímo v Seville
📌 Kde se nachází: C. Lagar, 2, Casco Antiguo, 41004 Sevilla, Španělsko

Hotel H10 Casa de la Plata

Více fotografií na Booking.com

Zatím jsme tu měli samé hotely u moře. Ale co taková dovolená ve městě? A rovnou v jednom z nejslavnějších ve Španělsku – v báječné Seville. Sevilla je město světového věhlasu a obrovského historického významu, který se odráží i v jeho současnosti. Zároveň jde o 4. největší španělské město. První zmínky o Seville pocházejí z 9. století př. n. l., ale ve skutečnosti je toto sídlo mnohem starší. Největší význam však Sevilla měla ve středověku. Byla jedním z prvních měst, které Španělé získali zpět od Maurů v rámci tzv. reconquisty a stala se nejdůležitějším centrem pro zámořské plavby a objevy (ano, přestože leží ve vnitrozemí).

Dneska je Sevilla stěžejním kulturním centrem a za jediný den nemáte šanci poznat všechny její krásy a načerpat zdejší atmosféru. Zdržet se zde stojí za to, a velmi luxusní zázemí vám poskytne například hotel H10 Casa de la Plata. Ten leží přímo v historickém srdci města, obklopený živoucími uličkami, které představují tu nejryzejší esenci Sevilly.

Samotný hotel nabízí luxusní interiéry v honosném, klasickém stylu. Snad největším lákadlem hotelu je však střešní terasa s božským výhledem na město a bazénem. V hotelu je i lobby bar a další vybavení a služby. Opravdu výborná volba pro perfektní městskou dovolenou v Seville.


7. Iberostar Málaga Playa

📌 Hotel u dlouhé široké písčité pláže
📌 Kde se nachází: Avenida Ferrara, s/n, 29770 Torrox Costa, Málaga, Španělsko

Iberostar Málaga Playa

Více fotografií na Invia.cz

Zpátky na pláž a do resortu patřícího pod starý dobrý a známý řetězec Iberostar, který je zárukou špičkové kvality, luxusu a úrovně služeb. Na španělské poměry jde o poměrně rozlehlý, opulentní resort, který má přes 600 metrů na obvod a skoro 320 pokojů ve velkých hotelových budovách anebo na stovku soukromějších a větších apartmánů. Je zde samozřejmě bar i restaurace, ale taky bazén a dokonce i malý dětský aquapark s vodním hřištěm, tobogány a skluzavkami.

Na resort navazuje krásná a rozlehlá písčitá pláž, která má přes 60 metrů na šířku a samozřejmě zde pro vás budou připravená lehátka se slunečníky. Zajít si můžete i do fitness nebo wellness centra, salónu krásy nebo využít různé možnosti sportovních aktivit. Tento čtyřhvězdičkový resort zkrátka nabízí vše co je pro skvělou dovolenou potřeba. Najdete ho v letovisku cca 35 km východně od města Málaga.


8. Hotel Helios Costa Tropical

📌 Hotel v oblíbeném historickém městě
📌 Kde se nachází: P.º San Cristóbal, 12, 18690 Almuñécar, Granada, Španělsko

Hotel Helios Costa Tropical

Více fotografií na Invia.cz

Tento stylový a příjemný tříhvězdičkový hotel se nachází vedle krásného přímořského městečka Almuñécaru, přímo u velmi známé pláže San Cristóbal, která zde dosahuje úžasné šířky přes 80 metrů a od hotelu ji odděluje pouze široká nábřežní promenáda, která představuje dokonalé místo k dlouhým procházkám.

Rozhodně se vyplatí vyrazit i do centra města Almuñécar, což představuje cca 10 minut chůze. Dominantou města je monumentální pobřežní pevnost Castillo de San Miguel, kolem níž se naskýtají krásné výhledy na moře i okolní krajinu. Samotné městečko je protkané autentickými uličkami a jeho prozkoumávání může být skvělý zážitek.

V hotelu si pak můžete dopřát oddech u bazénu anebo ve wellness centru. Pro děti jsou připraveny animační programy. A večer zde bývají i živá vystoupení. Nudit se zde tedy rozhodně nebudete.


9. Melia Costa del Sol

📌 Přímo u pláže v Torremolinos
📌 Kde se nachází: P.º de Maritimo Torremolinos, 11, 29620 Torremolinos, Málaga, Španělsko

Melia Costa del Sol

Více fotografií na Invia.cz

Tento hotel na Slunečním pobřeží leží jen pár km od centra samotné Málagy, takže může být skvělou volbou, pokud chcete poznat a prozkoumat toto slavné přístavní město, ale zároveň si chcete užít klasickou přímořskou, plážovou dovolenou. Pláže jsou zde samozřejmě vynikající, jak lze od letovisek na Costa del Sol očekávat. Místy jsou široké i kolem 100 metrů.

Pokud jde o hotel samotný, ten se pyšní 4hvězdičkovým luxusem, ale nejde o žádný rozlehlý resort, jen jednu hotelovou budovu. O bazén ale ochuzeni nebudete, naopak se můžete těšit na velmi atraktivní střešní bazén s terasou, lehátky a pochopitelně i skvělým výhledem. Hotel představuje oblíbenou volbu pro romantickou dovolenou. Je zde wellness i fitness centrum, bar, snack bar, restaurace i další vybavení.


10. Sol Torremolinos – Don Pablo

📌 Pro rodinnou dovolenou s dětmi
📌 Kde se nachází: C. del Bajondillo, 36, 29620 Torremolinos, Málaga, Španělsko

Sol Torremolinos - Don Pablo

Více fotografií na Invia.cz

I tento resort se nachází poblíž Málagy, cca 10 km od jejího centra. Před resortem se rozkládá fantastická písčitá pláž El Bajondillo široká přes 100 metrů a ohraničená půvabnou promenádou. Resort nabízí na šest bazénů a terasy s lehátky. Jsou zde dvě restaurace a rovnou 6 barů – včetně jednoho přímo u bazénu. Nechybí zde ani wellness centrum a různé příležitosti pro sportovní aktivity.

Tento resort je zkrátka velmi dobře vybavený a nachází se na skvělém místě ideálním pro příjemnou přímořskou dovolenou s možností výletů do Málagy, která rozhodně za návštěvu stojí. Jde ostatně o jedno z nejvýznamnějších a největších andaluských měst a určitě si vás získá svými nádhernými historickými ulicemi dýchajícími silnou atmosférou.


Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat zkušenost

5 + 1 =