Turecko s dětmi: TOP 10 nejlepších hotelů

Turecko s dětmiVydejte se společně s celou rodinou do nedalekého Turecka. Těšit se můžete na příznivé počasí, vstřícný personál, skvělou gastronomii i úchvatnou přírodu. Turecko s dětmi je skvělou volbou v případě, že si chcete užít klidnou dovolenou a svým ratolestem dopřát spoustu zábavy. Existuje zde totiž hned několik hotelů, které jsou pro rodiny s dětmi jako stvořené. Pojďme se na ně podívat podrobněji.

Nejlepší hotely pro děti v Turecku

V Turecku se nachází velká spousta hotelů, které svou nabídkou cílí právě na rodiny s malými dětmi. Díky tomu se zde můžete těšit na špičkové služby, množství zábavných atrakcí i vstřícný personál. Pojďme se podívat na 10 konkrétních hotelů, které v tomto ohledu stojí za pozornost.

1. Haydarpasha Palace

📌 V hotelu se budete cítit jako v pohádkovém zámku
📌 Kde ho najdete: Türkler Mevkii / Alanya / TÜRKİYE, 07407 Alanya/Antalya, Turecko

Haydarpasha Palace

Více fotografií na Blue-Style.cz

Tento hotel vás zaujme na první pohled, jelikož jeho exteriér připomíná vzhled pohádkového zámku. Jeho součástí je menší aquapark, který nabízí hned několik bazénů pro děti a dospělé. Najdete zde několik tobogánů, skluzavek a atrakcí, které spolehlivě zabaví i ty nejmenší návštěvníky. K resortu náleží také udržovaná písčitá pláž oceněná Modrou vlajkou.

Pro rodiny s dětmi je dále připraven Kids Club, kde se jim bude věnovat tým zkušených animátorů. Malí hosté se mohou oddávat tematickým dětským hrám, vzdělávacím aktivitám nebo třeba sportovním aktivitám. Nechybí ani dětské hřiště a minidiskotéka.

V Haydarpasha Palace se můžete těšit také na skvělý gastronomický zážitek. Součástí je jak bufetová restaurace, tak i několik á la carte podniků. Malí hosté mohou zavítat ke speciálnímu dětskému bufetu, kde najdou nabídku těch nejoblíbenějších dětských pokrmů.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 3 901 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,5 z 10 (skvělé) od více než 174 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 40 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

2. Royal Wings

📌 Pětihvězdičkový komplex s aquaparkem
📌 Kde ho najdete: Kemerağzı, MERKEZİ, Lara Turizm Yolu, 07230 Aksu/Antalya, Turecko

Royal Wings

Více fotografií na Blue-style.cz

Luxusní hotel s vkusně zařízenými pokoji a velkým aquaparkem. Tak lze stručně charakterizovat Royal Wings Hotel nacházející se v luxusní oblasti Lara. Ve venkovní části najdete hned několik bazénů, které potěší děti i dospělé. Vaše ratolesti se navíc zabaví hned na několika různě dlouhých skluzavkách. Nechybí dokonce ani dvě vířivky, které poslouží k vašemu odpočinku.

Royal Wings Hotel také nabízí širokou škálu služeb pro rodiny s dětmi. Vašich ratolestí se může ujmout zkušený tým animátorů. Děti si vyzkouší třeba kreslení na obličej, nejrůznější ruční práce, deskové hry, sporty a mnoho dalšího. A nechybí ani množství zábavných prvků pro dospělé. Vyzkoušet si můžete třeba tenis, plážový volejbal nebo si zahrát šipky.

Pokud si budete chtít odpočinout, zatímco o vaše děti bude postaráno, můžete navštívit zdejší turecké lázně. Součástí SPA centra je kromě jiného i bohatá nabídka masáží a nejrůznějších procedur, díky čemuž dopřejete svému tělu notnou dávku hýčkání.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 1 720 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 202 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

3. Xanadu Resort

📌 I pro ty nejnáročnější klienty
📌 Kde ho najdete: Belek, Belek Turizm Merkezi,, 07506 Serik/Antalya, Turecko

Xanadu Resort

Více fotografií na Eximtours.cz

Dalším skvělým hotelem pro děti v turecku je Xanadu Resort, který bezpochyb uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Nachází se v centru města Belek a odpočinek v resortu proto můžete spojit i s poznáváním místní kultury. Přímo v areálu hotelu se nachází zábavní park s velkým množstvím atrakcí, který si zamilují ti nejmenší hosté.

Hotel nabízí ubytování buď v klasických pokojích, nebo prostorných vilách. Z ubytování s přitom budete užívat výhled buď na moře, nebo do zeleně. A samozřejmostí je také pestrá a bohatá nabídka pokrmů v rámci all inclusive, díky níž se nají celá rodina. Ochutnat můžete jak místní speciality, tak i pokrmy z francouzské, italské, čínské či mexické kuchyně.

Resort se nachází přímo u písčité pláže s pozvolným vstupem do moře, což je rovněž rozhodujícím faktorem pro rodiny s dětmi. Starší děti si mohou vyzkoušet také nejrůznější vodní sporty, jako je třeba jízda na obřím nafukovacím banánu, vodní lyže, wakeboard a mnoho dalšího.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 3 049 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9 z 10 (fantastické) od více než 359 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 23 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

4. Ela Excellence Resort

📌 Hotel 250m od písčité pláže
📌 Kde ho najdete: Belek, İskele Mevkii, 07506 Serik/Antalya, Turecko

Ela Excellence Resort

Více fotografií na Blue-style.cz

V tomto pětihvězdičkovém hotelu v Turecku si rodiny s dětmi jednoznačně přijdou na své. Těšit se můžete na čisté a udržované prostředí a prvotřídní služby. Přímo v areálu se navíc nachází rozlehlý aquapark, díky kterému se nejmenší spolehlivě zabaví. Jeho součástí je totiž hned několik adrenalinových skluzavek, tobogánů a vodních atrakcí. Jen 250 metrů od hotelu se nachází také hezká písčitá pláž.

Pro nejmenší hosty je připraven Everland Kids World, kde si děti užijí spoustu zábavy pod dohledem zkušených animátorů. Připraveny jsou pro ně nejrůznější hry, sporty nebo třeba mini diskotéka. Nechybí ani speciální interaktivní místnost nebo místnost věnovaná Legu. Kromě toho můžete s dětmi vyrazit na dětské venkovní hřiště. Starosti si nemusíte dělat ani s jejich stravováním, součástí hotelu je totiž i speciální dětský bufet. Hotel přitom myslí na děti v různých věkových kategoriích. Program proto nabízí nejen pro batolata, ale i teenagery až do 17 let.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 5 614 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 (fantastické) od více než 112 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 78 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

5. IC HOTELS Green Palace

📌 Skvělý hotel s dětským klubem
📌 Kde ho najdete: Kundu Mahallesi Yaşar Sobutay Cad No:432, 07070 Aksu/Antalya, Turecko

IC HOTELS Green Palace

Více fotografií na Eximtours.cz

Mezi hotely v Turecku s tobogány pro děti se řadí také IC HOTELS Green Palace. Nachází se přímo na okraji krásné písčité pláže v okrajové části Antalye v letovisku Lara Kundu. Jeho součástí je navíc koncept čtyř bazénů, které jsou určeny pro děti i dospělé. Hotel se skládá z několika velkých budov a menších bungalovů.

Neodmyslitelnou součástí hotelu je skvěle hodnocený dětský mini klub, který je rozdělen do čtyř skupin podle věku dětí. Najdete zde například mini divadlo a místnost vybavenou playstationy. Pravidelně se zde pořádají nejrůznější tematické večírky, aktivity, sporty a hry. Vaše děti můžete v klubu bez obav nechat samotné, postará se o ně totiž profesionální tým animátorů.

V resortu také najdete hned několik restaurací, které umocní váš celkový zážitek z dovolené. Vybrat si můžete z bohaté bufetové nabídky nebo z pokrmů v rámci á la carte menu. A rodiče dětí ocení i místní wellness centrum s typickými tureckými lázněmi, vířivkou a nabídkou masáží.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 3 900 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 (fantastické) od více než 1 542 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 110 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

6. Delphin BE Grand Resort

📌 Včetně skluzavek a lunaparku
📌 Kde ho najdete: Güzeloba, Yaşar Sobutay Bulvarı No:38, 07112 Muratpaşa/Antalya, Turecko

Delphin BE Grand Resort

Více fotografií na Fischer.cz

Delphin BE Grand Resort se nachází pouhých 15 km od centra Antalye. Předností je také krátký transfer z letiště do hotelu, což ocení zejména rodiny s menšími dětmi. Neodmyslitelnou součástí venkovního areálu je bohatě zařízený aquapark s množstvím tobogánů a dalších atrakcí. Ten je navíc rozdělen do více částí a najdete zde i klidovou zónu bez animátorů a rušivé hudby. V bazénu se přitom zabavíte celoročně, jelikož jeden z bazénů je v zimních měsících vyhřívaný.

K Delphin BE Grand Resort patří také dětský mini club pro nejmenší, kde se pravidelně konají nejrůznější soutěže, hry a utkání. Nechybí zde dokonce ani vnitřní dětský bazén, dětské kino nebo mini disco pro nejmenší hosty. Starší děti poté ocení bowling, billiard a možnost zahrát si některou z počítačových her. Skvělému hodnocení se těší i místní pokrmy, na kterých si můžete pochutnat v rámci programu all inclusive.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 3 907 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (fantastické) od více než 308 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 150 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

7. Aquasis De Luxe Resort and SPA

📌 Hotel na písečné pláži v zálivu
📌 Kde ho najdete: Çamlık, Üç Mevsim Cd. No:50, 09270 Didim/Aydın, Turecko

Aquasis De Luxe Resort and SPA

Více fotografií na Eximtours.cz

Další skvělou volbou pro rodiny s dětmi je hotel Aquasis De Luxe Resort and SPA nacházející se přímo na písečné pláži v zálivu. Jedná se o poměrně velký hotelový resort, ve kterém skvěle načerpáte potřebné síly. Venkovní část je tvořena udržovanou zahradou a komplexem několika bazénů s různou hloubkou. Kromě toho je součástí bazénů také množství vodních atrakcí, tobogánů a skluzavek.

Pro nejmenší návštěvníky je připraven Neverland Mini Club s bohatou nabídkou vnitřních i venkovních aktivit pod dohledem animátorů. Aktivity v klubu jsou přitom rozděleny podle věku, díky čemuž se zde zabaví nejmenší ratolesti i starší děti. V hlavní sezóně se zde navíc pořádá mini disco. A nechybí ani speciální dětský bufet v restauraci. V tomto hotelu se zkrátka a jednoduše rodiny s dětmi budou cítit vítány.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 5 500 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,3 z 10 (fantastické) od více než 254 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 268 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

8. Eftalia Ocean Resort

📌 Luxusní hotel s tobogánovým světem
📌 Kde ho najdete: Türkler, Akdeniz Bulvarı No:1, 07407 Alanya/Antalya, Turecko

Eftalia Ocean Resort

Více fotografií na Fischer.cz

Další populární volbou v Turecku je hotel Eftalia Ocean Resort nacházející se pouhých 50 metrů od pláže. Předností pláže je přitom čistota a pozvolný vstup do moře, díky čemuž se hodí i pro rodiny s dětmi a neplavce. Na první pohled vás přitom jistě upoutá venkovní areál tvořený několika bazény. V nich se nachází obrovský tobogánový svět, který vaše ratolesti zabaví na několik dlouhých hodin.

Vybírat můžete z několik typů pokojů, mezi kterými nechybí ani rodinný pokoj. Pro děti je dále připraveno dětské venkovní hřiště a miniklub s bohatým animačním programem. Součástí resortu je hned několik restaurací, díky kterým si vychutnáte i skvělý gastronomický zážitek. Těšit se můžete třeba na asijskou či italskou kuchyni nebo pravidelně připravované burgery, které ocení i vaše ratolesti.

A hotel nespí ani po setmění. V hlavní sezóně se můžete těšit například na živou hudbu, nejrůznější divadelní či taneční představení. Na své si přijdou také nejmenší hosté, kteří mohou zavítat na speciální diskotéku pro děti.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,1 z 5 (fantastické) od více než 6 285 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 6,1 z 10 (skvělé) od více než 50 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,2 z 5 (fantastické) od více než 230 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

9. Adalya Elite Lara

📌 Hotel s aquaparkem a lunaparkem
📌 Kde ho najdete: Kemerağzı Mahallesi Tesisler Caddesi Kemerağzı Mah. Tesisler Cad. No:416 D:1 07112, Aksu/Antalya, Turecko

Adalya Elite Lara

Více fotografií na Fischer.cz

V našem žebříčku nesmí chybět ani populární turecký hotel Adalya Elite Lara nacházející se zhruba 20 km od centra města Antalya. Ten je totiž právě pro rodiny s dětmi jako stvořený. Jeho součástí je vyhřívaný bazén pro ty úplně nejmenší, ale i starší děti. Za zmínku stojí také zdejší lunapark, ve kterém si ratolesti mohou užít zábavu na nejrůznějších atrakcích. Pro nepřízeň počasí slouží Game Land s pestrou nabídkou nejrůznějších her.

O vaše děti se může postarat také tým animátorů, zatímco si budete užívat zábavu po svém. Slouží k tomu Maya The Mini Club, ve kterém se mohou děti zúčastnit pestrého programu. A v neposlední řadě musíme zmínit obrovský venkovní aquapark s tobogány, skluzavkami a vodními atrakcemi.

Na své si přijdete také z hlediska gastronomie. Kromě klasické bufetové restaurace můžete zavítat třeba do italské á la carte restaurace Basilico. V nabídce najdete také mexickou restauraci Especias a mnoho dalšího.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 5 476 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,4 z 10 (skvělé) od více než 57 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 25 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

10. Titanic Mardan Palace

📌 Hotel s prostorným bazénem
📌 Kde ho najdete: Kundu Mah. Yaşar Sobutay Bul. No: 450, D:1, 07112 Aksu/Antalya, Turecko

Mardan Palace

Více fotografií na Blue-style.cz

Kvalitním hotelem s luxusní nabídkou služeb je Titanic Mardan Palace, který vás na první pohled zaujme rozsáhlým bazénovým komplexem. Díky tomu nabízí bohaté vodní vyžití. A jakmile vás pobyt u bazénu omrzí, můžete se společně s dětmi vypravit k pláži s krásným čistým pískem. Hotel se pyšní majestátním lobby, honosně zařízenými pokoji a špičkovými službami. Pokud se rozhodnete pro pobyt s all inclusive, můžete ochutnat pokrmy, nápoje a dezerty z 30 různých podniků napříč celým komplexem.

A jak je to v případě cestování s dětmi? Hotel nabízí několik typů pokojů, mezi kterými nechybí ani varianty ubytování pro rodiny s dětmi. Vašich dětí se přitom mohou ujmout animátoři v rámci zdejšího dětského klubu. Zde se mohou těšit na nejrůznější aktivity podle jejich věku, sporty, ale i edukativní hodiny.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 5 127 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více než 250 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 19 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

11. Extra tip: The Land of Legends

📌 Království stvořené přímo pro děti
📌 Kde ho najdete: Kadriye Mahallesi Atatürk Caddesi No:1, D:No 515, 07506 Serik/Antalya, Turecko

The Land of Legends

Více fotografií na Invia.cz

Na závěr jsme nemohli vynechat ještě jeden extra tip. Je jím hotel The Land of Legends, který disponuje vodním a dobrodružným parkem přímo v areálu tohoto komplexu. Díky tomu si na jednom místě můžete nejen v klidu odpočinout na lehátku, ale také si například zaplavat s delfíny, pozorovat tučňáky či si vyzkoušet některou z dostupných adrenalinových atrakcí.

Design hotelu, jednotlivých pokojů a zákoutí je navíc inspirován nejrůznějšími pohádkovými příběhy. Díky tomu tento hotel cílí výhradně na rodiny s dětmi, kteří se zde budou cítit opravdu jako v pohádce. V areálu najdete také několik bazénů, například s umělými vlnami, slanou vodou nebo s pohodlnými lehátky.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 26 000 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více než 927 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,9 z 5 (fantastické) od více než 8 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

Turecko s malými dětmi a zkušenosti cestovatelů

Přemýšlíte, zda je vlastně Turecko vhodnou destinací pro cestování s dětmi? Rozhodně ano. Mnoho cestovatelů se shoduje v tom, že právě v luxusních hotelových resortech vám nehrozí žádné nebezpečí. Ve většině případů se můžete těšit na špičkové služby a personál, který se vám bude snažit vyjít vstříc.

Narozdíl od cestování do Egypta s dětmi či Tuniska rovněž Turecko nebývá tolik spojováno se zažívacími potížemi spojenými s konzumací místních pokrmů. I z toho důvodu se jedná o preferovanější volbu právě u rodin s dětmi.

Velkou výhodou je také dlouhá sezóna. Počasí v Turecku je příjemně teplé téměř po celý rok, díky čemuž lze tuto destinaci využít také pro originální strávení jarních či podzimních prázdnin vašich ratolestí. Předností je také poměrně krátká doba letu, kterou většina dětí hravě zvládne.

Hana Smětáková

Přidat zkušenost

twelve + 5 =