TOP 10: Nejlepší hotely a resorty v Dominikánské republice

Nejlepší hotely Dominikánská republika V srdci Karibiku, na jeho druhém největším ostrově Hispaniola, se rozkládá Dominikánská republika. Ostrov Hispaniola má srovnatelnou rozlohu jako Česká republika. Dominikánská republika však zabírá jen jeho východní „polovinu“. Druhá náleží státu Haiti. A protože je Dominikánská republika takřka ztělesněním exotiky, dalo by se říct, že přímo jedním z jejích symbolů, rozhodli jsme se jí věnovat dnešní článek. Dozvíte se v něm, co je v tomto koutě světa k vidění. Především vám však představíme 12 nejlepších hotelů v Dominikánské republice. Vybrali jsme ideální destinace pro dokonalou, luxusní dovolenou. Věříme, že si vyberou i velmi nároční cestovatelé.

Nejlepší resorty a hotely v Dominikánské republice aneb kde se ubytovat

1. Hotel Tortuga Bay

📌 Náš vítěz: nejlepší hotel v Dominikánské republice

Více fotografií na: Invia.cz

O letovisku Punta Cana se zmiňujeme na konci článku a v našem žebříčku se s ním setkáte vícekrát. Není divu. Jde o nejvýznamnější a největší letovisko v celé Dominikánské republice. Nachází se v nejvýchodnějším cípu ostrova a najdete zde samozřejmě vše potřebné pro dokonalou dovolenou. Punta Cana se jen hemží obrovskými a luxusními turistickými resorty.

Jedním z nejlepších a nejzajímavějších je zajisté Resort Tortuga Bay. Tvoří ho krásné vilky, které skrývají pětihvězdičkový luxus. O návrh staveb se postaral legendární architekt Oscar de la Renta. Vilky jsou rozprostřeny v rajské, tropické zahradě. Najdete zde taky množství restaurací, barů, bazénů, obchodů a dalšího vybavení, včetně nejrůznějších možností sportovního vyžití. Skvělé místo i pro velmi náročné turisty.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 5 z 5 (fantastické) od více jak 803 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – zatím bez hodnocení
 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 274 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,5 z 10 (naprosto vyjímečné) od více jak 57 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

2. Hotel Iberostar Selection Bávaro

📌 Punta Cana, Bávaro

Dokonalé spojení exotiky a luxusu. Hotel Iberostar Selection vás uchvátí. Nabídne exkluzivní prostředí a vybavení při zachování tropického rázu. Sofistikovaný koncept a architektura, nádherné zahrady a vilky v karibském stylu, bazény i aquapark, restaurace, bary… zkrátka vše, po čem srdce touží. Ubytovacích jednotek je téměř šest set. Jde tudíž o poměrně značně rozlehlý a zcela nadstandardně vybavený resort. Přesto v něm najdete i dostatek soukromí a bez nadsázky lze říct, že je jako stvořený pro romantiku.

Tento hotel se opět nachází v destinaci Punta Cana. Konkrétně v rušné oblasti Bávaro. Na portále Invia.cz drží v současnosti hodnocení 4,9 bodů z 5. Jde tak o jeden z nejlépe hodnocených hotelů v Dominikánské republice. Těšte se na dovolenou snů.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 12 291 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,9 z 5 (vyjímečné) od více jak 18 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 6 016 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (skvělé) od více jak 57 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

3. Hotel Bahia Principe Grand Aquamarine

📌 Punta Cana, Bávaro

Více fotografií na: Invia.cz

Hotel Bahia Principe tvoří jádro v podobě podkovy větších hotelových budov ukrývajících mezi sebou sofistikovaný bazénový komplex. Ubytování tedy najdete především v pokojích těchto budov, které jsou zařízeny v pětihvězdičkovém luxusu. I tento resort se nachází v letovisku Punta Cana, konkrétně v oblasti Bávaro. Leží jen kousek od pláže a nabízí několik restaurací, barů i nákupní zónu.

O tom, že jde o prvotřídní ubytování, svědčí i hodnocení českých návštěvníků. Ti udělili hotelu na portále Invia.cz hodnocení 5 z 5 bodů, tedy nejvyšší možné. Zklamání tedy zajisté nehrozí, zvlášť když vezmete v potaz, že hotel nabízí oblíbené „all inclusive“ služby.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4 z 5 (velmi dobré) od více jak 1 926 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 5 z 5 (fantastické) od více jak 3 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (skvělé) od více jak 3 343 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 (skvělé) od více jak 94 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

4. Hotel Bluebay Villas Doradas

Více fotografií na: Invia.cz

Hotel Bluebay Villas zaujme úchvatnou čistotou architektury. Je moderní a přitom stylový, minimalistický i sofistikovaný. Nabízí 245 ubytovacích jednotek, čtyři restaurace, bary, bazény i obchody a nádherné zahrady. Pokoje jsou perfektně zařízené, stravování probíhá formou all inclusive programu.

Resort se nachází u města Puerto Plata na severu Dominikánské republiky. Najdete zde rušný městský život i překrásnou přírodu a hory. Skvělá destinace nejen pro lenošení, ale i turistiku a poznávání místní kultury. Samotný hotel leží na východním konci města. Koncipován je pouze pro dospělé hosty. Pokud tedy plánujete rodinnou dovolenou, bude lepší porozhlédnout se po jiné možnosti.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 7 381 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 7 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 2 481 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8 z 10 (velmi dobré) od více jak 541 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

5. Hotel Iberostar Grand Hotel Bavaro

Více fotografií na: Invia.cz

Další hotel světoznámého řetězce Iberostar. Opět v oblasti Bávaro v letovisku Punta Cana. I tentokrát jde o větší komplex, čítá na 270 pokojů a ubytovacích jednotek. Zajímavý je spíše středomořsky laděný styl architektury, který působí velice luxusně až okázale. Pokud máte přepychové hotely rádi, jistě budete nadšeni.

Samozřejmostí je pětihvězdičková kvalita vybavení i služeb a stravování formou all inclusive programu. Hotelový komplex má 5 restaurací a shodný počet barů. Nechybí kavárny, obchody, bazény nebo diskotéka. Využít můžete i lázeňské centrum s wellness službami. V blízkosti je taky golfové hřiště zřizované přímo společností Iberostar. Opět jde tedy o exkluzivní destinaci a resort pro velmi náročné.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 5 z 5 (fantastické) od více jak 13 119 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 2 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,9 z 5 (naprosto vyjímečné) od více jak 6 074 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,3 z 10 (fantastické) od více jak 52 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

6. Hotel Grand Bahia Principe El Portillo

Více fotografií na: Invia.cz

Poloostrov Samaná též zmiňujeme na konci článku. Jde o lokalitu, která patří mezi největší lákadla Dominikánské republiky. Nenajdete zde moc rušných letovisek, síla místa tkví v panenské přírodě, pralesích, horách a plážích. I v autentických vesnicích.

Poklidnější a velmi vkusný resort Grand Bahia leží v blízkosti městečka Las Terrenas. Obklopen je nádhernou, čistou přírodou. Jen pár kilometrů od hotelu leží slavné vodopády El Limón a četné další přírodní krásy. Místo je tedy ideální destinací i pro aktivnější, poznávací dovolenou. Samozřejmě zde však najdete i klid pro odpočinek nebo dostatek prostoru pro nejrůznější sportovní aktivity.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 7 539 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 6 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (skvělé) od více jak 4 128 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,4 z 10 (velmi dobré) od více jak 404 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

7. Hotel Eden Roc Cap Cana

Více fotografií na: Invia.cz

Hotel Eden Roc Cap Cana patří spíše do kategorie „boutique“ hotelů. Jde o resort komorní, s menším počtem ubytovacích jednotek (přes 30), ale o to luxusnější. Menší počet hostů má k dispozici exkluzivní oblast o rozloze 12 hektarů s božsky zařízenými apartmány se soukromými bazény i mramorovými vířivkami a další výbavou.

Samozřejmostí jsou i restaurace a bary a další zařízení a služby, včetně nejrůznějších programů, výletů a aktivit. Hotel se nachází v srdci letoviska Punta Cana. Patří k těm dražším, ale opravdu špičkovým.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 1008 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – zatím bez hodnocení
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (skvělé) od více jak 287 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více jak 47 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

8. Hotel The Westin Puntacana Resort & Club

Více fotografií na: Invia.cz

Elegantní hotel The Westin v centru letoviska Punta Cana nabízí 200 špičkově zařízených pokojů a příjemné prostředí nadstandardně vybaveného resortu. V tomto pětihvězdičkovém hotelu nechybí bazény, restaurace, bary nebo i lázeňské centrum. Hotel přímo navazuje na bělostnou a rozlehlou pláž. Zajisté se může stát výbornou cílovou stanicí i pro náročné cestovatele.

Hotel patří pod koncern hotelů Marriott.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 1 469 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – zatím bez hodnocení
 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 1 370 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (skvělé) od více jak 271 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

9. Hotel Zoëtry Agua Punta Cana

Více fotografií na: Invia.cz

Hotel a resort Zoëtry Agua leží při severozápadním konci slavného letoviska Punta Cana, v oblasti Uvero Alto. V rámci této destinace jde spíše o klidnější a odlehlejší místo. Ocení jej tedy i cestovatelé, kteří až tak neholdují rušným a obrovským letoviskům. Samotný resort nabídne velmi příjemné prostředí tvořené stylovými vilkami a apartmány. Ty jsou roztroušeny v palmových zahradách společně s bazény, bary a restauracemi. Vybavení a služby jsou na vynikající úrovni. Na hotel přímo navazuje pláž.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 5766 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – zatím bez hodnocení
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (skvělé) od více jak 796 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (skvělé) od více jak 45 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

10. Hotel Iberostar Dominicana

Více fotografií na: Invia.cz

Hotel Iberostar Dominicana najdete ve velmi rušné části letoviska Punta Cana. Zalíbí se zde tedy spíše cestovatelům, kteří mají rádi čilý ruch a plnými doušky vychutnávají možnosti rozlehlých turistických destinací. I samotný resort patří mezi ty velké. Disponuje více než pěti sty pokoji a apartmány. Všechny jsou zařízeny na nejvyšší úrovni.

Dohromady zde najdete taky sedm restaurací, velké množství barů, nákupní centrum, ale taky třeba amfiteátr, kasino a diskotéku. Mohlo by se tedy zdát, že hotel není zrovna ideální pro děti, ale není tomu tak. Děti zde najdou bohaté vyžití. Mini a junior klub, animační programy, dětské bazény i diskotéky. Zkrátka místo pro celou rodinu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 9298 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,8 z 5 (skvělé) od více jak 5 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (skvělé) od více jak 7844 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,3 z 10 (velmi dobré) od více jak 179 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

11. Hotel Grand Palladium Punta Cana

Více fotografií na: Invia.cz

Ve vytížené oblasti Bávaro v letovisku Punta Cana leží i nádherný resort Grand Palladium. Tvoří ho budovy a vily rozprostřené ve stínu palmových hájů a mezi bazény, restauracemi nebo bary. Celkem je zde na 450 ubytovacích jednotek. Všechny s precizním vybavením odpovídajícím nejvyššímu, pětihvězdičkovému standardu. Samozřejmostí je all inclusive stravovací program. Tento resort je velmi dobře zařízen i s ohledem na dětské návštěvníky, pro které je tu spousta zábavy a vyžití. Od několika klubů až po vodní park či diskotéku.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 12 632 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,7 z 5 (skvělé) od více jak 10 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (skvělé) od více jak 10 311 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 7,9 z 10 (dobré) od více jak 325 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

12. Hotel Dreams Onyx Punta Cana

Více fotografií na: Invia.cz

V rámci rušného letoviska Punta Cana představuje oblast Uvero Alto relativně poklidnější oázu. Pokud chcete být v centru dění a zároveň mít dostatek klidu, může vás zaujmout například hotel Dreams Onyx. Leží přímo u pláže v obklopení nekonečnou zelení exotické přírody. Nabízí přitom řadu restaurací a barů, a dokonce 16 bazénů. Ubytování je na špičkové úrovni a zajisté budete nadšeni. Na Invia.cz drží tento hotel hodnocení 4,7 z 5 bodů.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 6 782 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,7 z 5 (skvělé) od více jak 2 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 3 082 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (skvělé) od více jak 233 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

Co nabízí Dominikánská republika?

Tento známý karibský ostrovní stát je nejenom perfektní cílovou stanicí pro turistiku. Má i značný historický význam. Právě zde totiž 6. prosince roku 1492 poprvé přistál Kolumbus a objevil tak pro Evropany Nový svět. Ostrov, který obývaly kmeny Taínů a kde vznikla první španělská kolonie, nazval „rájem na zemi“. Zajisté po návštěvě uznáte, že oprávněné.

Již o čtyři roky později začalo vznikat město Santo Domingo, které je dodnes hlavním městem republiky. Přestože jde o relativně malý stát a město je katastrální rozlohou srovnatelné třeba s českým Zlínem či Olomoucí, žije zde skoro milion obyvatel. V aglomeraci pak cca 3,5 milionu. Město je převážně moderní, poseté výškovými budovami. Nachází se zde však i řada historických památek. Například Kolumbova rezidence nebo pevnost Ozama z 16. století. Toto město rozhodně stojí za návštěvu. Určitě však nezůstanete jen tam. Co ještě tedy vidět a navštívit?

Krásnou destinací pro milovníky skvostné přírody, dokonalých pláží a autentického života může být poloostrov Samaná s místy jako Playa Rincón či Las Galeras. Lákadlem Dominikánské republiky jsou i malebné ostrovy, např. „Bacardi Island“ Cayo Levantado, kde můžete spatřit keporkaky, či panenský kout Isla Saona. Milovníci rušných letovisek budou jistě nadšení z oblasti Punta Cana či Bayahibe. Dominikánská republika přitom přeje nejen relaxaci na pláži nebo potápění, ale třeba i vysokohorské turistice. Nejvyšší vrcholy Pico Duarte a La Pelona mají přes 3 tisíce metrů.

Dominikánská republika nabízí vrchovaté náruče zážitků. Pralesy, pláže, velehory, čilý ruch, velmi příjemné a přátelské obyvatelstvo, rum a noční život, tanec, hudba, exotické jídlo. Všeho se vám dostane plnou měrou.

Zajímá vás destinace Dominikánská republika?

Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat komentář

four + 9 =