Nejlepší hotely v Českých Budějovicích

Na soutoku řek Vltava a Malše se rozkládá jedno z nejkrásnějších měst České republiky. Klenot Jižních Čech – České Budějovice. Město má necelých sto tisíc obyvatel a jeho historie je dlouhá a bohatá. Promítá se i do přítomnosti skrze četné památky a nádherné historické jádro metropole. Za srdce města lze považovat Náměstí Přemysla Otakara II. Náměstí obklopují barvami a ozdobami hýřící měšťanské domy a uprostřed náměstí leží slavná Samsonova kašna. Jde taky o zřejmě největší náměstí v celé ČR. Pokud vystoupáte na blízkou 72 m vysokou Černou věž, budete ho přesto mít celé jako na dlani.

Další slavnou památkou je katedrála sv. Mikuláše a rozhodně stojí za to dát si čas na procházku uličkami starého města, navštívit farmářský trh, Jihočeské muzeum či malebný Sokolský ostrov. V žádném případě však nemůžete vynechat návštěvu zámku Hluboká nad Vltavou. Tento barokní zámek je nesporně jedním z nejkrásnějších v České republice a zřejmě i ve střední Evropě.

Jen necelou půl hodinku cesty od Budějovic pak leží další skvostné město – Český Krumlov. Návštěva Budějovic může být ideální příležitostí pro výlet i právě do Krumlova. V každém případě byste si na cestu do Českých Budějovic měli vyčlenit dostatek času. Jeden den je rozhodně málo. Kde se tedy v tomto městě ubytovat? A jaké jsou nejlepší hotely v Českých Budějovicích?

Připravili jsme pro vás žebříček, ve kterém na tyto otázky odpovíme. Najdete v něm menší a stylové boutique hotely i rozlehlejší, rušné a plně vybavené hotelové komplexy. Vybere si tedy každý.

TOP hotely v Českých Budějovicích

1. Villa Resort & Organic Spa™

📌 Kde ho najdete: Litvínovická 12b, 370 01 České Budějovice

Villa Resort & Organic Spa™

Více fotografií na Booking.com

Mezi nejkrásnější místa, kde se lze ubytovat v Českých Budějovicích, patří dozajista Villa Resort & Organic Spa. Tento resort leží na okraji centra a přímo přiléhá k rozlehlému parku Stromovka. Resort je unikátní už tím, že navzdory blízkosti centru velkého města nabízí klidné, přírodní prostředí, takže máte dojem, že se nacházíte daleko za ruchem civilizace.

Resort Villa je rozlehlý a nádherně zařízený. Vše se nese v duchu masivního dřeva a spojení s přírodou – exteriéry i interiéry. Styl ubytování je čistý a vytříbený. Ubytovat se můžete v apartmánech i studiích. Některé z nich se nacházejí přímo u velkého venkovního bazénu. Součástí resortu je však i tyrolská sauna, velké a skvěle vybavené fitness centrum, vinotéka, kurty a mnoho dalšího. Opravdu prvotřídní destinace a lokalita pro relaxační, sportovní i romantickou dovolenou. Tento resort můžeme vřele doporučit.


2. Hotel Budweis

📌 Kde ho najdete: Mlýnská 6, 370 01 České Budějovice

Hotel Budweis

Více fotografií na Booking.com

Tento malebný hotel se nachází na ulici Mlýnská, jen coby kamenem dohodil od náměstí Přemysla Otakara II. Nabízí nádherné výhledy na soutok Vltavy a Malše a hned vedle je sportovní stadion i oblíbená cyklostezka podél toku Vltavy. Budweis je čtyřhvězdičkový hotel, který slibuje plnou porci komfortu a luxusu. Na šesti podlažích je 60 pokojů. V každém je klimatizace, minibar, trezor, koupelna s vanou, TV a další vybavení.

V hotelu se nachází i příjemná restaurace a kavárna. Zaujme nejen skvělým výběrem a vysokou úrovní gastronomie, ale i prostředím a designem, jemuž dominuje strop z masivního dřeva. Hotel nabízí i posezení na venkovní terase, je vhodným místem i pro pořádání oslav, firemních akcí a dalších příležitostí. Výborná lokalita, skvělé služby a vybavení – zkrátka opravdu vynikající volba.


3. Clarion Congress Hotel České Budějovice

📌 Kde ho najdete: 14, Pražská tř. 2306, 370 04 České Budějovice

Clarion Congress Hotel České Budějovice

Více fotografií na Booking.com

Kongresový hotel známého řetězce Clarion se v Českých Budějovicích tyčí do výše 71 metrů coby dominanta širokého okolí. Patří mezi 50 nejvyšších budov v ČR a díky tomu hotel nabízí i unikátní výhledy na město. Uvnitř se na 17 podlažích nachází 205 pokojů, ale taky 5 konferenčních sálů s celkovou kapacitou až 650 návštěvníků.

V hotelu je non-stop recepce, lobby bar New Wave, kosmetické a kadeřnické služby či prodej doutníků. Venku se nachází rozlehlé parkovací plochy pro auta i autobusy. Hotelové pokoje jsou moderně a čistě zařízené. Tento hotel představuje ideální zázemí, pokud chcete uspořádat podnikovou či soukromou nebo jinou akci prakticky jakéhokoli druhu.


4. Residence U Černé věže

📌 Kde ho najdete: U Černé věže 17, 370 01 České Budějovice

Residence U Černé věže

Více fotografií na Booking.com

Hotelové residence U Černé věže se nacházejí v bezprostřední blízkosti náměstí Přemysla Otakara II. – tedy v nejzazším jádru města. Celkem 37 apartmánů se nachází v prostorách čtyř rekonstruovaných historických budov. Některé z apartmánů mají rozlohu až 160 m2, nabízejí mezonet či terasu a prvotřídní vybavení. Jde ostatně o čtyřhvězdičkový hotel, takže exkluzivní komfort je samozřejmostí.

U hotelu se nachází restaurace Naše Farma. Jak název napovídá, jde o restauraci pracující s farmářskými surovinami – ostatně ji i založili a provozují lokální farmáři z Novohradských hor. O kvalitní gastronomii tak návštěvníci taky nebudou mít nouzi. Residence U Černé věže jsou skvělou volbou i pro dlouhodobější ubytování v srdci Českých Budějovic, ať už sem přijedete za prací, romantikou nebo z jakýchkoli jiných důvodů.


5. Boutique Hotel U Solné brány

📌 Kde ho najdete: Radniční 138, České Budějovice 1, 370 01

Boutique Hotel U Solné brány

Více fotografií na Booking.com

Rodinný boutique hotel U Solné brány se může pochlubit exkluzivní lokalitou. Leží přímo v uličce odbočující z náměstí Přemysla Otakara II., zároveň se však nachází na nábřeží ramena řeky Malše u mostu Muselák, na nějž vede známá Solná brána. Hotel má pouze 12 pokojů a pojmout může nejvýše 27 hostů. Pokud tedy máte rádi soukromí, komorní atmosféru a klid, ale zároveň chcete být v centru dění, hotel U Solné brány může být dokonalou cílovou stanicí.

Hotýlek nabízí jedno, dvou i třílůžkové pokoje. Vždy se sprchovým koutem, TV, Wi-Fi a většinou i s terasou či balkonem s parádními výhledy na historické jádro města. Součástí hotelu je i skvělá restaurace s moderní nabídkou ze světové kuchyně. Těšit se můžete opravdu na fine cuisine – tedy vysokou gastronomii. Hotel skrývá i dva konferenční salónky. Ty lze plně využít pro firemní akce, večírky, oslavy i jiné příležitosti.


6. Rezidence MALŠE

📌 Kde ho najdete: Sokolský ostrov 462/1, České Budějovice 1, 370 01

Rezidence MALŠE

Více fotografií na Booking.com

Jak již sám název napovídá, toto ubytování bude spojené s vodou. Možná vás ale na první dobrou nenapadne jak moc. Rezidence Malše totiž stojí doslova na vodě. Jde o plně vybavené apartmány stylizované jako hausbóty. Těšit se můžete na okouzlující designové interiéry (i exteriéry). Venkovní a střešní terasy. Dokonalé propojení s řekou Malší, respektive jeho slepým ramenem.

Residence Malše se pyšní i lukrativní lokalitou. Leží v centru města přímo u Sokolského ostrova, který patří k oblíbeným turistickým cílům. Jde o klidnou zónu přiléhající k parku. Vedle rezidencí se nachází i vyhlášená vodní kavárna Vlnna. Celkově se dá říct, že Rezidence Malše představují jedno z nejstylovějších a nejlepších ubytovacích zařízení v celých Českých Budějovicích a možná i okolí. Ubytování zde můžeme všemi deseti doporučit.


7. Spa Hotel Vita

📌 Kde ho najdete: Skuherského 4, 370 01 České Budějovice

Spa Hotel Vita

Více fotografií na Booking.com

Spa Hotel Vita je čtyřhvězdičkový hotel s přídomkem superior. Dá se tedy říct, že má de facto čtyři a půl hvězdičky. Jde ostatně o jeden z nejluxusnějších hotelů v centru Českých Budějovic. Interiéry se nesou ve znamení noblesy. Dominuje jim leštěný mramor a sofistikované, ozdobné lustry. Pokoje jsou precizně vybavené s designovým nábytkem. Z hotelu do jisté míry dýchá nonšalantní atmosféra 20. let minulého století. Máte-li prvorepublikový šarm rádi, jistě se vám zde bude líbit.

Součástí hotelu jsou i skvělé orientální lázně s tureckou lázní či filipínskými, thajskými a havajskými masážemi. Občerstvit se pak můžete ve Sky Baru s parádními výhledy na město. Tento hotel zajisté zaujme i poněkud náročnější návštěvníky a potěší i dobrou polohou blízko historického městského jádra.


8. GRANDHOTEL ZVON

📌 Kde ho najdete: Náměstí Přemysla Otakara II. 28, 370 01 České Budějovice

GRANDHOTEL ZVON

Více fotografií na Booking.com

Grandhotel Zvon je dalším čtyř a půl hvězdičkovým budějovickým hotelem. V rámci našeho žebříčku je to zároveň hotel nacházející se v nejniternějším jádru města – totiž přímo na náměstí Přemysla Otakara II. Lukrativnější polohu si tedy lze jen těžko představit. V přízemí budovy se nachází podloubí a zahrádka restaurace Zvon s výhledem na náměstí.

V hotelu se nachází několik variant elegantních pokojů s kvalitním a komfortním vybavením. Součástí hotelu je i konferenční sál Mozart s kapacitou až 150 osob. Hotel tak může být skvělým zázemím i pro velké firemní akce, konference či prezentace nebo i soukromé příležitosti.


9. Residence Mariánská

📌 Kde ho najdete: Pražská tř. 1815/1, České Budějovice 3, 370 04

Residence Mariánská

Více fotografií na Booking.com

Čtyřhvězdičkové ubytování v rezidencích Mariánská můžete najít přímo v centru Českých Budějovic. Na Pražské třídě. Rezidence se nacházejí v rekonstruovaných útrobách historického domu a těšit se můžete na velmi vkusně a stylově zařízené apartmány, na nichž je znát ruka zkušeného architekta. Ubytování je dvou až čtyřlůžkové a vhodné i pro dlouhodobější pobyty – například pokud se budete v Budějovicích zdržovat kvůli pracovním povinnostem. Zde vám rozhodně nebude nic chybět a můžete se cítit jako doma.

V rezidencích však můžete využít i různé služby navíc, jako je třeba úklid či praní. Je zde i recepce, kde pro vás leccos zařídí. Samozřejmostí jsou vyhrazené parkovací prostory pro rezidenty, takže s parkováním nebudete mít, navzdory poloze v centru města, žádný problém.


10. Hotel U Tří hrušek suites & apartments

📌 Kde ho najdete: Česká 236, 370 01 České Budějovice

Hotel U Tří hrušek suites & apartments

Více fotografií na Booking.com

Ve čtyřhvězdičkovém hotelu U Tří hrušek v centru Budějovic (kousek od náměstí Přemysla Otakara II.) vás přivítá stylové a okouzlující prostředí. Malebně a vkusně zařízené pokoje s dřevěnými stropy a historickými klenbami na vás dýchnou silnou atmosférou. Ostatně, hotel se nachází ve zrekonstruované gotické budově. Takže můžete takřka cítit tok dějin.

Vše působí velmi čistě a elegantně. Pokoje jsou perfektně vybavené a zařízené. Komfortně i účelně zároveň. Vybírat můžete mezi pokoji i kompletním apartmánem či studiem, kde je i kuchyňský kout a další vybavení. Hotel má celkově jen šest pokojů – takže jde v pravém smyslu o klidný, komorní boutique hotýlek. Součástí hotelu je i příjemná, kvalitní restaurace.


Přidat komentář

12 + 6 =