TOP 10: Nejlepší hotely v Bulharsku podle tisícovek recenzí

Bulharsko patří mezi už tradiční a nejosvědčenější destinace českých turistů, výletníků a dovolenkářů. V tomto směru představuje zřejmě úhlavní konkurenci naprosto „ikonickému“ Chorvatsku. I z toho důvodu může někdo považovat Bulharsko za poněkud ohranou nebo nedostatečně atraktivní zemi. Ale takový předsudek by byl ke škodě především samotnému cestovateli. Bulharsko nabízí mnoho krásných míst, divů přírody i skvělé koupání. Najdete zde široké pláže a rušná letoviska i divoké a nedotknuté kouty. Zážitků a krás nabízí Bulharsko dostatek a lákadlem mohou být i velmi nízké ceny ve srovnání s jinými populárními zeměmi pro letní dovolenou. Proto jsme si pro vás na dnešek připravili žebříček nejlepších hotelů v Bulharsku.

Vybrali jsme osvědčené i méně známé destinace a našli desítku TOP hotelů v Bulharsku, které nabízejí krásné prostředí i okolí, kvalitní vybavení a služby i různorodé zajímavé vyžití. Samozřejmostí jsou i služby typu All Inclusive pro náročnější zájemce, kteří na dovolené ocení především luxus, komfort a nevadí jim nechat se rozmazlovat. Kam tedy vyrazit a kde se ubytovat, abyste nemuseli čelit zklamání, nebo rovnou rozhořčení?

Nejlepší hotely v Bulharsku

1. Hotel Royal Palace Helena Sands, Slunečné Pobřeží

📌 To nejlepší na Slunečném pobřeží podle nás

Slunečné pobřeží patří mezi vůbec nejosvědčenější a nejvýznamnější destinace nejen v Bulharsku, ale minimálně na západním pobřeží Černého moře vůbec. Proto se s ním v našem žebříčku střetnete nejednou. Hotel Royal Palace Helena Sands se nachází blíže severního konce Slunečného pobřeží, u města Sveti Vlas. Hotel vyniká velmi zajímavou architekturou, takže upoutá na první pohled. Je laděný do tradičnějšího, skoro až historického, stylu s dominantou v podobě hodinové věžičky.

Prostředí je velmi čisté a krásně upravené. Venkovní prostor nabízí krásně zpracovaný bazénový komplex a přímý přístup k pláži. Součástí ceny pobytu je i rezervované lehátko se slunečníkem. Vstup do moře je velmi pozvolný, takže místo je vhodné i pro menší děti. Pobyt pro dítě až do 12 let je navíc zdarma. Součástí hotelu jsou 3 restaurace a 2 bary. Využít můžete i fitness, wellness, vnitřní bazén i další rozptýlení. Stravování probíhá formou polopenze. Jde o opravdu výjimečně malebný hotel, navíc na velmi atraktivním místě.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 20 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (vynikající) od více jak 487 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 618 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 9 z 10 (fantastické) od více jak 333 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 10 500 Kč za osobu

2. Hotel Melia Sunny Beach, Slunečné Pobřeží

📌 Nejlepší hotel pro rodinnou dovolenou v Bulharsku

Hotel Melia se rozkládá na Slunečném pobřeží, dá se říct, že téměř uprostřed mezi městy Nesebar a Sveti Vlas, které ho ohraničují. Melia Hotel má proporce a vzhled, za které by se nemusel stydět ani menší palác, čemuž nahrává i ladění do lehce orientálního stylu. Takže pokud si chcete na chvíli připadat jako rod bohatých šejků, určitě se vám zde zalíbí.

I venkovní prostor hotelu je velmi okrasný a rozsáhlý, nabízí 3 větší a 3 dětské bazény. Pokud by vám to bylo přesto málo, využít můžete i krytý bazén a o pár ulic dál je aquapark. Samozřejmostí jsou restaurace a bary s občerstvením. V hotelu se navíc můžete stravovat formou all inclusive – tedy s plnými službami – a je velmi vhodný i pro rodinnou dovolenou s dětmi. Snad jedinou nevýhodou je o něco malinko vzdálenější pláž, která neleží hned u hotelu, ale o „blok“ dál. Přesto je to jen cca 80 metrů.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 22 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (vynikající) od více jak 1840 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 2199 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 8,8 z 10 (skvělé) od více jak 660 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 9 520 Kč za osobu

3. Hotel Evrika Beach, Slunečné Pobřeží

📌 Nejlepší hotel v Bulharsku s aquaparkem

Tenhle hotel bude doslova rájem především pro děti. Samotná ubytovací část nevypadá nijak zvlášť zajímavě – ale o to parádnější je venkovní bazénový komplex, který můžeme s čistým svědomím označit za poctivý aquapark. Tobogány, nejrozmanitější skluzavky, herní hrad i jeskyně. Aquapark je prostě skutečně parádní a plně vynahradí, že samotné budovy nejsou nijak okouzlující.

Jak už jsme řekli, z komplexu budou nadšeny především děti, ale rodiče si to mohou vynahradit třeba díky all inclusive, který jim zajistí parádní full servis včetně přístupu k řadě sportovních, zábavných i odpočinkových aktivit. Hotel je zkrátka skvěle vybavený, zcela adekvátní jsou i pokoje a pláž je ihned před hotelem. Hosté si pochvalují taky čistotu, která je udržována důsledně v pokojích, celém komplexu i okolí. Rodinná destinace par excellence.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 550 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4 z 5 (velmi dobré) od více jak 1257 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (velmi dobré) od více jak 1977 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 8,6 z 10 (skvělé) od více jak 610 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 9 000 Kč za osobu

4. Hotel Marina Royal Palace, Djuni

📌 To nejlepší pro klidnější dovolenou v Bulharsku

Pětihvězdičkový hotel Royal Palace je skutečným klenotem oblasti Djuni, která se nachází jižně od měst Sozopol a Burgas. Djuni je mnohem klidnější oblast než Slunečné pobřeží a hotel Royal Palace je jeho jednoznačnou a nepřehlédnutelnou dominantou. Je to i díky unikátní poloze, kdy je doslova spojen s mořem.

Okolí hotelu je lesnaté, poblíž se nacházejí přírodní mokřady a jezera, v pozadí se tyčí temně zelené hřebeny hor. Kromě krásné pláže se hned za hotelem nacházejí i úchvatné útesy. Tento hotel jistě zaujme nejen milovníky komfortu, ale i krásné přírody, která zde nabízí opravdu hodně příležitostí ke zkoumání a vycházkám. Toto klidné, malinké letovisko může být i příjemným místem pro romantickou dovolenou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,6 z 5 (fantastické) od více jak 302 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4 z 5 (velmi dobré) od více jak 409 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více jak 2008 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 8,4 z 10 (velmi dobré) od více jak 60 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 9 700 Kč za osobu

5. Hotel Wave Resort, Pomorie

📌 Skvělý tip i pro náročnější zájemce

Hotel Wave Resort se nachází mezi městy Aheloy a Pomorie je opravdu krásnou cílovou stanicí i pro značně náročné zájemce. Už proto, že jde o pětihvězdičkový hotel, který nabízí ubytování „ultra all inclusive“ – tedy maximální péči.

Součástí hotelu je bazénový komplex s velmi dobrým vybavením včetně zajímavých atrakcí. Hotel se taky nachází v bezprostřední vzdálenosti od moře. Jde o skvěle hodnocený hotel. Ubytování, vybavení a služby – vše je na TOP úrovni. Snad jedinou slabinou může být poněkud méně pestré okolí. Velmi blízko je však městečko Aheloy, které přece jen nějaké zajímavější pohledy a rozptýlení nabídne.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 15 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (vynikající) od více jak 151 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (vynikající) od více jak 934 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 9 z 10 (fantastické) od více jak 447 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 11 720 Kč za osobu

6. Hotel Riu Helios Sunny Beach, Slunečné Pobřeží

📌 Ihned u pláže s pozvolným vstupem do moře

Vracíme se zpět na Slunečné pobřeží, tentokrát do čtyřhvězdičkového hotelu Riu Helios. Jde o členitý hotel s velmi výraznou a zajímavou architekturou a podobně atraktivní je i vnitřní prostor a venkovní bazénový komplex, který je rozprostřen u háje vzrostlých stromů skýtajících blahodárný stín a příjemný pohled na zeleň.

Tento elegantní a čistý hotel nabízí all inclusive stravování a služby, takže zaujme i náročné zájemce. Nachází se ihned u písčité pláže s pozvolným vstupem do moře. Tato destinace je ideální pro celou rodinu, každý si přijde na své.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,6 z 5 (skvělé) od více jak 14 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4 z 5 (vynikající) od více jak 320 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4 z 5 (velmi dobré) od více jak 1190 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 8,4 z 10 (velmi dobré) od více jak 31 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 16 000 Kč za osobu

7. Hotel Siena Palace, Primorsko

📌 Útulnější hotel kousek od pláže

Siena Palace patří v rámci našeho žebříčku mezi poněkud menší a prostší hotely. Představuje však mimořádně útulnou oázu klidu, která se přitom nachází přímo ve městě Primorsko. Toto město nabízí veškeré sportovní i jiné vyžití a je obklopeno krásnou lesnatou krajinou. Jde o jednu z nejoblíbenějších destinací českých turistů, a proto nebuďte překvapeni, pokud se zde domluvíte česky nebo zde najdete dokonce nápisy v češtině. Zkrátka jako doma.

Samotný hotel sice nepatří k nejluxusnějším, ale za to je malebný, čistý, klidný – a taky poměrně levný. Od pláže je vzdálen cca 150 metrů, což je sice určitá nevýhoda, ale snad ne až tak zásadní.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,6 z 5 (skvělé) od více jak 199 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4 z 5 (velmi dobré) od více jak 39 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (vynikající) od více jak 260 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 8,9 z 10 (skvělé) od více jak 243 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 5 700 Kč za osobu

8. Hotel Blue Pearl, Slunečné Pobřeží

📌 Další tip na Slunečném Pobřeží

Další menší čtyřhvězdičkový hotel. Tentokrát však přímo na pláži a s ultra all inclusive programem. Prostředí nejvýznamnějšího letoviska (Slunečné pobřeží) nabízí dostatek vyžití i pro velmi aktivní a náročné turisty, kteří mají rádi ruch a spoustu možností. Hotel je zařízen spíše jednoduše a zvláštní možnosti nebo vybavení nenabízí – poslouží spíš jako cenově dostupné zázemí, ve kterém se můžete dosyta najíst i napít v ceně ubytování.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 131 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4 z 5 (velmi dobré) od více jak 196 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4 z 5 (dobré) od více jak 549 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 8,3 z 10 (fantastické) od více jak 1352 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 7 500 Kč za osobu

9. Hotel DIT Majestic Beach Resort, Slunečné Pobřeží

📌 Rozsáhlý hotelový komplex pro rušnější dovolenou

Hotel DIT Majestic Beach Resort představuje opravdu rozsáhlý komplex, který ukrývá téměř 800 pokojů a rozlehlé vnější prostory se dvěma velkými bazény. Hotel se nachází hned u pláže a nabídne příjemné ubytování se solidním vybavením a dostupností řady aktivit. Hotel má velmi dobré hodnocení a díky poloze v letovisku Slunečné pobřeží nabídne i zajímavé a rušné prostředí.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,7 z 5 (skvělé) od více jak 70 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (vynikající) od více jak 1766 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (vynikající) od více jak 1322 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 9,1 z 10 (skvělé) od více jak 229 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 10 500 Kč za osobu

10. Hotel Sol Nessebar Mare & Bay, Nessebar

📌 Nejlepší hotel v Nessebaru

Jen něco přes kilometr od centra města Nesebar se nachází hotel Sol Nessebar Mare, který leží ve velmi příjemném a klidném prostředí, obklopený zelení. Zároveň je však díky lokalitě uprostřed všeho dění. Od pláže je hotel kousek vzdálen, ale cesta k ní vede krásným lesíkem. Hotel má samozřejmě i vlastní bazén a náleží k němu taky velmi pěkný bazénový komplex pro děti s řadou atrakcí. Hotel je tudíž skvělou volbou pro rodiny s dětmi. Další výhodou je zajisté stravování formou all inclusive.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,6 z 5 (skvělé) od více jak 146 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4 z 5 (velmi dobré) od více jak 391 návštěvníků
 • Hodnocení na Google
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 8,6 z 10 (skvělé) od více jak 23 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 10 500 Kč za osobu

Zdroj fotografií: Invia.cz

Přidat komentář

sixteen + nine =