Rakousko s dětmi: TOP 12 nejlepších hotelů + tipy, co dělat s dětmi v Rakousku

Rakousko s dětmi
Rakousko s dětmi
Kam do Rakouska s dětmi? U našich jižních sousedů je toho k vidění víc než dost. Nádherná historická města, velehory, horská jezera. Nouze tu není ani o zábavu, sportovní příležitosti či jiná rozptýlení? Kde ale v Rakousku s dětmi takříkajíc složit hlavu? Máme pro vás 12 tipů na resorty a nejlepší hotely pro děti v Rakousku, které nabízejí víc než jen prosté ubytování. Děti zde najdou vyžití všeho druhu a vy si můžete odpočinout a sledovat, jak se děti baví a užívají si.

Nejlepší hotely pro děti v Rakousku

1. Feriendorf Holzleb’n

📌 Kde se nachází: Unterberg 1, 5611 Großarl, Rakousko

Feriendorf Holzleb'n

Více fotografií na Booking.com

Dovolená s dětmi v nádherné krajině poblíž Salzburgu? V lůně přírody, v obklopení alpských vrcholků? To může být přece nádherný a nezapomenutelný zážitek. Samozřejmě. Ale co takhle to ještě trochu vylepšit pobytem na horském, selském statku v okouzlujícím údolí Grossartal.

Feriendorf Holzleb'n

Dokonale stylové ubytování s všudypřítomnou vůní a krásou dřeva, domácí kuchyně, zvířátka, nekonečně příležitostí pro výlety či sport, herna i venkovní hřiště, ježdění na koních, táboráky, spaní na seně, koupání a tak dále. To vše vás a vaše děti čeká na statku Feriendorf Holzleb’n.


2. Hotel Zauchenseehof

📌 Kde se nachází: Zauchensee 12, 5541 Zauchensee, Rakousko

Hotel Zauchenseehof

Více fotografií na Booking.com

Zauchensee patří spíše mezi menší a turisticky méně vytížená alpská jezera v Salzbursku. Proto si zde můžete užít báječnou rodinnou dovolenou. A to zvláště pokud máte rádi poněkud větší luxus. V takovém případě může být skvělou volbou zdejší rodinný hotel Zauchenseehof, který se honosí čtyřmi hvězdičkami a nabízí nádherné ubytování s vyžitím pro celou rodinu.

Hotel Zauchenseehof

Kromě příležitostí pro zimní i letní sporty a výlety nabízí hotel i rozlehlý vnitřní „dětský svět“ v podobě herny, dětský klub s hlídáním a programy či dětskou lyžařskou školu a další parádní služby a možnosti. Nechybí ani dětský bazén a skluzavky. Rodiče si zas odpočinou ve wellness centru.


3. Schlosshotel Lacknerhof

📌 Kde se nachází: Unterberggasse 172, 5542 Flachau, Rakousko

Schlosshotel Lacknerhof

Více fotografií na Booking.com

Pro děti, které ani chvilku neposedí, může být Schlosshotel Lacknerhof rájem na zemi. Jde o rozlehlý resort, který připomíná spíše zábavní park. Najdete zde aquapark s tobogánem a dalšími atrakcemi, wellness, vnitřní hernu, tenisové kurty, lunapark a zábavní park, trampolíny, nafukovací hrad, dětskou minizoo, střelnici pro 3D lukostřelbu, dráhu pro čtyřkolky, sáňkovací svah, elektrickou závodní dráhu a mnoho dalších atrakcí.

Schlosshotel Lacknerhof

Tento hotel musí naprosto uchvátit i nejnáročnější děti a dospělé. A bonusem bude nádherná alpská příroda okolo. Hotel se nachází u města Flachau u Salzburgu.


4. DAS EDELWEISS Salzburg Mountain Resort

📌 Kde se nachází: Unterbergstraße 65, 5611 Großarl, Rakousko

DAS EDELWEISS Salzburg Mountain Resort

Více fotografií na Booking.com

I další hotel v našem žebříčku má blízko k multifunkčnímu zábavnímu parku. Každopádně se můžete těšit na nespoutanou zábavu a nekonečně zážitků se svými dětmi. V hotelu Edelweiss nedaleko od Salzburgu na vás čeká například rozlehlá vnitřní herna a dětský svět nebo vodní park s tobogány a skluzavkami.

DAS EDELWEISS Salzburg Mountain Resort

Hotel je velmi moderní a stylový. Dýchá z něj luxus, vkus a elegance. Dovolenou si proto dokonale užijí i rodiče. Jde ostatně o pětihvězdičkový hotel s plným komfortem a skvělými službami. Nemluvě o špičkové gastronomii nebo vynikajícím spa & wellness centru.


5. FamilienHotel Sonngastein

📌 Kde se nachází: Sonnleitenstraße 6, 5640 Bad Gastein, Rakousko

FamilienHotel Sonngastein

Více fotografií na Booking.com

Hotel Sonngastein leží v srdci alpského pohoří Vysoké Taury a nabízí dokonalé prostředí pro rodinnou dovolenou s dětmi. Kromě nádherné okolní přírody jako stvořené pro výlety, turistiku a zimní i letní sporty se můžete těšit na obrovskou vnitřní hernu s desítkami atrakcí. Kromě toho jsou zde i termální lázně a wellness, špičková gastronomie, vnitřní tenisové kurty, lyžařská akademie, plážový volejbal, možnosti jízdy na koních, golf a mnoho a mnoho dalšího.

FamilienHotel Sonngastein

Sonngastein je zkrátka rodinný hotel, jak má být a se vším všudy. Nadšeni budou i nároční hosté a to ať už si hotel zvolí pro letní, nebo zimní dovolenou.


6. Hotel Lerch

📌 Kde se nachází: Liechtensteinklammstraße 12, 5600 St. Johann im Pongau, Rakousko

Hotel Lerch

Více fotografií na Booking.com

Hotel Lerch se nachází v klidné čtvrti Salzburgu, jen pár minut chůze od historického centra města. Jde o typicky rodinný hotel ideální pro dovolenou s dětmi. Pro ty jsou 6krát týdně připraveny profesionální animační programy, takže je můžete na chvíli bez starostí a výčitek svěřit do péče zkušeným vychovatelům a trochu si odpočinout s vědomím, že se ratolesti budou báječně bavit.

Hotel Lerch

V hotelu je i dětská minizoo, venkovní hřiště, vnitřní i venkovní bazén. Děti si mohou vyzkoušet i jízdu na ponících nebo traktoru. Nechybí různé sportovní vyžití.


7. Lisi Family Hotel

📌 Kde se nachází: Cordial-Platz 1, 6370 Reith bei Kitzbühel, Rakousko

Lisi Family Hotel

Více fotografií na Booking.com

Rodinný hotel Lisi najdete v nitru nespoutané tyrolské přírody. Poblíž města Kitzbühel. A opravdu nabízí mnoho lákadel pro děti i dospělé. Je zde velká vnitřní herna, interaktivní stěna, motokáry, filmové večery, možnost každodenního hlídání dětí, zvířátka anebo rodinné wellness centrum, ve kterém mohou osvěžit svou mysl i tělo všichni členové rodiny.

Lisi Family Hotel

Hotel je velmi pěkný, útulný, spíše komorní a v tradičním stylu. Svým prostředím rozhodně okouzlí a potěší. Velmi příjemná volba na prázdniny.


8. Familienresort Reslwirt

📌 Kde se nachází: Dorfstraße 10, 5542 Flachau, Rakousko

Familienresort Reslwirt

Více fotografií na Booking.com

Tento čtyřhvězdičkový rodinný resort se nachází u obce Flachau, která patří k oblíbeným turistickým destinacím Rakouska. Míří sem zejména milovníci zimních sportů, ale i v létě je zde víc než dost věcí k vidění a prožití.

Náš tip: Kam jet lyžovat do Rakouska

Familienresort Reslwirt

Reslwirt přitom nabízí koncentrovanou zábavu nejrůznějšího druhu. Je zde rozlehlé venkovní hřiště i vnitřní herna, bazén, jízdy na ponících, lukostřelba, čtyřkolky, lezecká stěna, nafukovací hrad, zorbing, ale taky minigolf, plážový volejbal a řada dalších atrakcí a aktivit.


9. Familienhotel Trebesingerhof

📌 Kde se nachází: Trebesing-Bad 1, 9852 Trebesing, Rakousko

Familienhotel Trebesingerhof

Více fotografií na Booking.com

Pokud se chystáte do Korutan, skvělé zázemí pro rodinnou dovolenou vám může poskytnout rodinný hotel a resort Trebesingerhof. Těšit se můžete na čtyřhvězdičkové ubytování, jehož součástí je vodní svět s tobogánem či hřiště a herny s atrakcemi jako rytířský hrad, obří trampolína, šlapací auta, skluzavky, prolézačky, pískoviště atd.

Familienhotel Trebesingerhof

Rodiče si pak užijí wellness či plážový volejbal nebo jiné sporty a aktivity, ale i výbornou kuchyni a luxusní vybavení a komfort.


10. Hotel Sonnenpark an der Sonnentherme Lutzmannsburg

📌 Kde se nachází: Thermengelände 2, 7361 Lutzmannsburg, Rakousko

Hotel Sonnenpark an der Sonnentherme Lutzmannsburg

Více fotografií na Booking.com

Tento moderní čtyřhvězdičkový hotelový komplex najdete ve východním Rakousku asi hodinu cesty na jih od Vídně. Hotel je přívětivý nejen pro rodiče a děti, ale dokonce i pro miminka. Je zde například dětská sauna, vodní svět miminek s lekcemi plavání a další služby a vybavení.

Hotel Sonnenpark an der Sonnentherme Lutzmannsburg

Nechybí wellness centrum, hlídání dětí s animačními programy, plavecká akademie nebo rozsáhlé kosmetické a lázeňské služby a procedury. V tomto hotelu si můžete skvěle odpočinout a dopřát dětem perfektní péči a zábavu.


11. Dilly – Das Nationalpark Resort

📌 Kde se nachází: Pyhrnstraße 14, 4580 Windischgarsten, Rakousko

Dilly - Das Nationalpark Resort

Více fotografií na Booking.com

V krásné přírodě Horních Rakous se nachází turisticky oblíbená obec Windischgarsten proslavená úžasnými panoramaty Alp. Pokud sem vyrazíte s dětmi, ubytovat se můžete například ve skvělém rodinném hotelu Dilly.

Dilly - Das Nationalpark Resort

Hotel se může pochlubit dětských fitness centrem, wellness centrem, vodním parkem s atrakcemi, vnitřní hernou či dětským klubem a možností hlídání. Zábava je zde pro děti každého věku – dokonce i pro náročné teenagery. Hotel je moderní, stylový a vypadá opravdu skvěle.


12. Ferienanlage Sonnberg

📌 Kde se nachází: Höchweg 120, 5542 Flachau, Rakousko

Ferienanlage Sonnberg

Více fotografií na Booking.com

Rekreační středisko Sonnberg se nachází u Salzburgu a představuje skvělou destinaci pro dovolenou s dětmi, a to i s miminky a batolaty. Je zde rodinný park se spoustou atrakcí, konají se tu zábavné tematické dny a dětské dílny, je zde i vnitřní herna či možnosti hlídání.

Ferienanlage Sonnberg

Rekreační letovisko leží u jezera Reitdorf, které je skvělé ke koupání i dalším vodním hrátkám. Okolí nabízí možnosti pro výlety, zimní i letní sporty. Zkrátka perfektní místo pro nádherné společné zážitky, ale i odpočinek.


Kam vyrazit a co dělat s dětmi v Rakousku

Když už budete v Rakousku, jistě nebudete chtít zůstat jen „za zdmi“ hotelu. Kam s dětmi vyrazit, abyste jim dopřáli nezapomenutelné zážitky.

Výlet do pravěku

Pro dinosaury plane srdce mnoha dětí. A platí to minimálně od dob premiéry Jurského parku na začátku 90. let minulého století. Jen málokteré dítě mine „dinosauří éra“. Pokud jste už poctivě objezdili všechny české dinoparky a vyčerpaly možnosti naší země, nezoufejte. I u rakouských sousedů si mohou děti přijít na své.

Parádní setkání s dinosaury můžete dětem zařídit v tyrolském údolí Pillerseetal a výhodou je, že zde si na své rozhodně přijdou i rodiče. Triassic Park zde pokrývá úchvatnou náhorní plošinu s neskutečnými výhledy a taky jezerem. Je zde dokonce nejvýše položená písečná pláž Evropy. Prohlédnout si můžete interaktivní muzeum pravěku, exponáty jsou rozmístěny i venku v přírodě. Je zde kino, herna či dětská laboratoř a nespočet dalších atrakcí. Zábava na celý den naprosto zaručena.

Další zajímavý dinosauří park, Agrarium, najdete u města Bad Wimsbach, mezi městy Linz a Salzburg. Jiný se nachází kousek jižně od Vídně u vsi Tattendorf.

Zábava všeho druhu

Pokud vaše dítě či děti až tak netíhnou k dinosaurům a více ocení rozmanitější zábavu, včetně trochy adrenalinu, pak si do itineráře zařaďte návštěvu některého rakouského zábavního parku. Při návštěvě Vídně se nabízí starý dobrý Prátr. Horské dráhy, vídeňské kolo,… atrakcí je zde nespočet.

Opravdu parádní a velký zábavní park najdete poblíž Neusiedler See, což je takový rakouský Balaton. Zdejší Familypark nabídne zábavu z různých tematických okruhů. Je zde hrad, dobrodružný pirátský ostrov, farma či pohádkový les.

Hrady jako z pohádky

Pokud vaše děti ocení i majestátnost historických krás, rozhodně se vyplatí, zamířit k některému rakouskému hradu. Rakousko je mimořádně bohaté na opravdu nádherné, rozlehlé a skvěle zachovalé hrady.

Zřejmě nejúžasnější je mohutná pevnost Hohensalzburg. Jak název napovídá, tyčí se nad městem Salzburg, které je samo o sobě skvělým cílem výletu. Historie hradu sahá až do 11. století a jde o opravdu fascinující komplex, jemuž na síle dodávají kulisy v podobě strmých, bílých alpských vrcholků.

Jako z pohádky vypadá hrad Hohenwerfen, který leží jen 40 km od Salzburgu u Werfenu. Za návštěvu jistě stojí i hrady Hochosterwitz či Riegersburg. Jen pár km od hranic s ČR, v malebném Podyjí, pak leží hrad Hardegg. Obklopují ho skaliska protkané stezkami a překrásnými vyhlídkami a říčku Fugnitz i řeku Dyje.

Za vodními hrátkami

Pokud je opravdu horko, nejlepší je držet se blízko vody. Rakousko je zemí nádherných jezer, ke kterým míří často i české rodiny s dětmi. Kousek jižně od Vídně leží rozlehlé, a již zmíněné, Neusiedler See. Jedno z mála rakouských jezer v nížinách. Mnohem zajímavější panoramata a okolí však nabízejí horská alpská jezera jako Traunsee, Attersee, Zeller See, Bodensee či Halštatské jezero.

Děti však možná ještě více zaujme pěkný aquapark plný divokých atrakcí. Velmi pěkný a atraktivní je například aquapark Piratenwelt v Bad Schallerbachu, západně od města Linz. Zaujme prostředím stylizovaným jako tropické pirátské ostrovy. Za zmínku stojí i termální lázně Therme Laa, kde si na své přijdou i (nebo možná zejména) rodiče. A skvělých aquaparků a koupališť je v Rakousku samozřejmě mnohem víc.

Náš tip: Nejlepší termální lázně v Rakousku

Vánoční trhy a jiné události

Rakouská města jako Vídeň či Salzburg jsou vyhlášená svými překrásnými vánočními trhy a rozhodně stojí za to sem děti vzít. Slavné jsou rakouské pochody čertů (Krampuslauf), které se konají v řadě měst. Velký pochod se pořádá ve zmíněném Salzburgu. Možná nejznámější a největší však ve městě Mariazell. Ale pozor, rakouští Krampusové nejsou takoví „nevinní čertíci“, jak je známe z českých mikulášských tradic. Zvažte proto, zda mají vaše děti (nebo nakonec i vy) dostatečně pro strach uděláno.

Zajímá vás Rakousko? Přečtěte si naše další články:

Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat zkušenost

twelve − 8 =