Tipy na nejlepší ubytování a hotely u jezera v Rakousku

Alpskými hřebeny prorostlé Rakousko je zemi rázovitou a plnou přírodních i kulturních krás. Mezi velké klenoty Rakouska bezesporu patří zdejší horská jezera. Je jich požehnaně. Ty nejpěknější a nejoblíbenější najdete v okolí měst jako Salzburg, Innsbruck či Klagenfurt. Pro jezera je příznačná křišťálově čistá voda a nádherné přírodní okolí. Je těžké si vybrat, ke kterému z nich se vydat, ale máme pro vás malou inspiraci v podobě žebříčku nejlepšího ubytování v Rakousku u jezera.

V žebříčku jsme se snažili o pestrost, a proto se v něm s námi vypravíte k celé řadě rakouských jezer. Při výběru hotelů jsme se pak zaměřili na ubytování vyšší úrovně, které osloví i náročnější cestovatele. Většinou jde o čtyř nebo i pětihvězdičkové hotely s perfektním vybavením a v krásných lokalitách. Věříme, že si z tak parádní palety zajisté vyberete takový, který vás osloví.

Kde se ubytovat v Rakousku u jezera?

1. Falkensteiner Schlosshotel Velden / u jezera Wörthersee

📌 Kde se nachází: Schlosspark 1, 9220 Velden am Wörthersee, Rakousko

Falkensteiner Schlosshotel Velden

Více fotografií na Booking.com

Tento fascinující, luxusní zámecký hotel bezesporu patří mezi nejkrásnější ubytování, jaká lze u rakouských jezer vůbec najít. Najdete ho přímo na západním břehu Wörthersee. Jde o jedno z velkých jezer v Korutanech, na jihu Rakouska, blízko hranic se Slovinskem a mezi městy Villach a Klagenfurt.

Jezero nabízí nádherné prostředí předhůří Alp. Kopce okolo, které mají i přes 800 m, jsou pokryté lesy a protkané stezkami. Město Velden, kde stejnojmenný zámek a hotel leží, je čisté a malebné. Má charakter lázeňského města ideálního pro poklidnou dovolenou. Hotel samotný je překrásný architektonický klenot s balkony a terasami obsypanými květinami. Ty nabízejí výhled na přístav a jezero vzdálené jen pár metrů přes příjemnou pasáž.

Falkensteiner Schlosshotel Velden

Hosté hotelu mají přístup k soukromým terasám s lehátky přímo na břehu. Součástí hotelu je rozlehlé wellness centrum i venkovní a krytý bazén. Luxus interiérů i exteriérů je takřka dokonalý. Hned u hotelu najdete i kasino. Perfektní volba i pro nejnáročnější cestovatele.


2. Boutiquehotel Strand Hallstatt – Adults only / u jezera Hallstatt

📌 Kde se nachází: Seelände 102, 4830 Hallstatt, Rakousko

Boutiquehotel Strand Hallstatt - Adults only

Více fotografií na Booking.com

Hallstatt patří mezi symboly a turisticky nejvýznamnější cíle Rakouska. Městečko u stejnojmenného jezera nabízí nepopsatelné scenérie. Ty jsou dílem alpské přírody, ale zajisté se o ně zasloužila i nádherná architektura města. Ostré a vysoké skály a útesy, lesy, kostelíky a věžičky. Mnohá panoramata jsou ikonická a řadí se k nejčastějším „pohlednicovým“ výjevům z Rakouska. Hallstatt je navíc i historicky nesmírně významným centrem. Leží zde lůno halštatské civilizace – první známé keltské civilizace Evropy.

Pokud se chcete na tomhle nádherném místě ubytovat ve velkém stylu, skvělou volbou může být boutique hotel Strand Hallstatt. Komorní hotýlek ve stylu horské chalupy leží doslova pár kroků od jezera. Z balkonů se vám naskytnou nezapomenutelné výhledy. Hotel má soukromou pláž, sdílenou kuchyň, parkoviště a krásně vybavené, moderně zařízené pokoje. Patří k nejlepším hotelům v Hallstattu i okolí a na Booking.com drží vynikající hodnocení 9,5 bodů z 10. Není však vhodný pro dovolenou s dětmi.


3. Romantik Hotel Im Weissen Rössl am Wolfgangsee / u jezera Wolfgangsee

📌 Kde se nachází: Markt 74, 5360 St. Wolfgang im Salzkammergut, Rakousko

Romantik Hotel Im Weissen Rössl am Wolfgangsee

Více fotografií na Booking.com

Jezero Wolfgangsee se nachází východně od Salzburgu v oblasti s největší koncentrací rakouských jezer. Místo může být tedy ideální pro poklidnou i aktivní dovolenou, ale dobře poslouží i jako výchozí bod pro cesty a poznávání ostatních jezer. Samotné Wolfgangsee leží ve velmi atraktivním prostředí severních Alp. Obklopují ho horské štíty vysoké i přes 1700 m (Schalfberg).

Romantik Hotel Im Weissen Rössl am Wolfgangsee leží na kraji města St. Wolfgang. Na toto městečko jako strážce shlíží 1450 m vysoký vrchol Vormauerstein. Okolí je protkané stezkami a hotel nabízí úchvatnou polohu přímo u břehu, či spíše rovnou na vodě, která s ním ostře hraničí. Hned vedle se nachází krásný kostel doplňující dech beroucí panorama.

Romantik Hotel Im Weissen Rössl am Wolfgangsee

Hotel je čtyřhvězdičkový, nabízí pláž s lehátky i vlastní bazény. Nechybí wellness se saunou s krásnými výhledy. Hotel je moderně a vkusně zařízený. Těšit se můžete i na skvělou gastronomii a terasu s posezením nad vlnami jezera. Zkrátka nádherné ubytování.


4. Superior Hotel Tirolerhof / u jezera Zellersee

📌 Kde se nachází: Auerspergstraße 5, 5700 Zell am See, Rakousko

Superior Hotel Tirolerhof

Více fotografií na Booking.com

Salcburské město Zell am See na břehu Zellersee patří mezi nejznámější rakouské jezerní destinace. Toto skoro 4 km dlouhé jezero leží již v samotném v lůně rakouských Alp. Díky tomu nabízí úžasná panoramata zasněžených štítů velehor, jako je skoro 2 tisíce metrů vysoký Schmittenhöhe, na jehož hřebeni se nachází i několik rozhleden a vede z něj několik lanovek. Asi tušíte, že okolí jezera je dokonalým rájem i pro zimní sporty, takže hotel Tirolerhof může být skvělým zázemím i pro zimní dovolenou.

Jde o čtyřhvězdičkový hotel v horském alpském stylu. Interiéry i exteriéry se nesou ve znamení přírodního dřeva. Je zde však i luxusní wellness a spa centrum s bazénem, vířivkou i saunou a dalším vybavením. Hotel leží v Zell am See asi 150 m od jezera. Jde o velmi pěknou destinaci a hotel má krásné hodnocení 8,6 z 10 bodů na Booking.com.


5. Entners am See / u jezera Achensee

📌 Kde se nachází: Seepromenade 17-19, 6213 Pertisau, Rakousko

Entners am See

Více fotografií na Booking.com

Na břehu překrásného tyrolského jezera Achensee, které patří k největším v regionu a honosí se dokonale křišťálovou vodou i přezdívkou „Tyrolské moře“, leží hotel Entners am See. Svou dokonalostí a exkluzivitou připomíná spíše luxusní resort někde v exotické zemi. Avšak architektura unikátního hotelu, který si v ničem nezadá s majestátním zámkem z nějaké pohádky, vás nenechá na pochybách, že jste pořád ve střední Evropě.

Těšit se můžete na luxusní terasovou pláž s lehátky a bazénem, fascinující interiéry zdobené přírodním kamenem a masivním dřevem, úžasnou restauraci v rustikálním stylu a mnoho dalších lákadel. Nechybí rozsáhlá vinotéka či spa a wellness centrum či posilovna. Dokonalé místo, dokonalý ráj i pro náročné návštěvníky.


6. Grand Hotel Zell am See / u jezera Zellersee

📌 Kde se nachází: Esplanade 4-6, 5700 Zell am See, Rakousko

Grand Hotel Zell am See

Více fotografií na Booking.com

Opět jsme v Zell am See na břehu Zellského jezera pod majestátními alpskými vrcholky. Tentokrát však v Grand Hotelu. A tento název mluví za vše. Skutečně jde o hotel ve velkém, noblesním stylu. Můžete si snadno připadat jako ve filmu z 20. nebo 30. let, protože hotel se svým slohem a výzdobou obrací právě k tomuto elegantnímu období.

Sofistikovaná výzdoba, nádherné terasy, zahrady s altánky, luxusní restaurace se sloupovými a panoramatickou vyhlídkou, exkluzivně vybavené pokoje. Prostě první liga. Hotel je čtyřhvězdičkový, ale k dokonalosti mu opravdu chybí jen málo. Těšit se můžete i na wellness centrum a bohaté možnosti pro lyžování a další zimní sporty v okolí.


7. Villa Postillion am See / u jezera Millstättersee

📌 Kde se nachází: Kaiser-Franz-Josef-Straße 106, 9872 Millstatt, Rakousko

Villa Postillion am See

Více fotografií na Booking.com

Millstättersee leží na jihu Rakouska a i když nepatří k úplně nejznámějším jezerům (aspoň pro české turisty), nabízí nádherné prostředí. Severní pobřeží jezera dokonce lemují více než dvou tisícové vrcholy alpských hor. Stejně tak se můžete těšit na nepřeberné množství stezek a cyklostezek, které vás zavedou do lůna úžasné přírody.

Hotel Villa Postillion leží právě na „atraktivnějším“ severním břehu – ve městě Millstatt. Jde o krásný moderní hotel s bazénem, balkonem, terasami a vyhlídkami. Skvěle se hodí pro letní i zimní dovolenou, zejména romantickou dovolenou, při které jistě oceníte krásné wellness a spa centrum. Nechybí bar, restaurace nebo bazén či fitness centrum. Interiéry jsou především ve dřevě, což jim dodává velmi čistý, přirozený styl a útulnost. Hotel má vysoké hodnocení 9,1 z 10 na Booking.com.


8. Hotel Stadler am Attersee / u jezera Attersee

📌 Kde se nachází: Stockwinkel 1, 4866 Unterach am Attersee, Rakousko

Hotel Stadler am Attersee

Více fotografií na Booking.com

Attersee se nachází východně od Salzburgu v oblasti, která je na jezera mimořádně bohatá a jde o jednu z turisticky nejžádanějších lokalit Rakouska. Attersee zde patří k největším jezerům a s rozlohou skoro 47 km2 jde rovnou o třetí největší jezero Rakouska. Toto nádherné ledovcové jezero nabízí spoustu příležitostí pro koupání i vodní sporty, ale taky pro turistiku a v zimě lyžování. Zatímco západní břeh lemují spíše „nižší“ kopečky. Ten západní střeží alpské hřebeny vysoké i kolem 1700 m. n. m.

Hotel Stadler am Attersee

Hotel Stadler leží na západní straně, odkud je na alpské štíty nádherný výhled. Krajina je zde přitom vhodná i pro méně zkušené a náročné výletníky. Ocenit je nutné velmi příjemnou lokalitu samotného hotelu. Nachází se na poklidném mysu stranou od větších měst a zástavby. Prostředí je zde opravdu překrásné s úchvatnými panoramaty. Navíc přímo u břehu jezera. Pokoje jsou spíše minimalistické, v moderním stylu, ale s nádechem rustikálnosti díky všudypřítomnému masivnímu dřevu. Užít si můžete soukromou pláž, bar, restauraci, dokonce i wellness se saunou. Samozřejmě je zde možnost provozovat vodní sporty nebo si bezplatně půjčit kola.


9. Travel Charme Fürstenhaus am Achensee / u jezera Achensee

📌 Kde se nachází: Seepromenade 26, 6213 Pertisau am Achensee, Rakousko

Travel Charme Fürstenhaus am Achensee

Více fotografií na Booking.com

Jezero Achensee leží cca 25 km od nádherného horského města Innsbruck. Jde o jezero v nitru Alp, které vás uhrane fascinující krajinou. Kolem něj se vypínají ostré vrcholky vysoké i přes 2 tisíce m s věčně zasněženými střechami. Pokud jde o okolní přírodu, panoramata, ale i čistotu vody, Achensee jistě patří k nejkrásnějším jezerům nejen v Rakousku.

Travel Charme Fürstenhaus am Achensee

Čtyřhvězdičkový hotel Travel Charme patří k větším resortům u tohoto jezera. Jeho součástí jsou vnitřní i venkovní bazény a krásné, velké wellness a spa centrum o rozloze 3 tisíce m2. Nechybí skvělý bar a restaurace a milovníky golfu jistě potěší blízké golfové hřiště. Hotel obklopují vysoké horské vrcholky a leží přímo na břehu jezera. Opravdu dokonalá destinace.


10. Seehotel Europa / u jezera Wörthersee

📌 Kde se nachází: Wrannpark 1/3, 9220 Velden am Wörthersee, Rakousko

Seehotel Europa

Více fotografií na Booking.com

U jezera Wörthersee jsme náš žebříček začali a stylově ho zde i ukončíme. Tentokrát hotelem Seehotel Europa, který opět najdete ve městě Velden na západním konci jezera. Jde o rozlehlejší resort, k němuž náleží i plážové dřevěné terasy s lehátky. Těšit se můžete i na wellness a krásné, moderně zařízené pokoje.

Seehotel Europa se nachází v nitru parku a obklopuje ho zeleň, takže prostředí je velmi příjemné, klidné. Přitom je to odtud jen kousek do centra města Velden. Na Booking.com má hotel výborné hodnocení 9,0 z 10, přičemž nejvíce si hosté cení právě polohy hotelu, ale taky čistoty a komfortu, který nabízí.


Náš tip: Kam jet lyžovat do Rakouska

Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat zkušenost

2 × five =