TOP 10: Nejlepší hotely a resorty na Maledivách

Nejlepší hotely na Maledivách Toužíte po tropické dovolené? Maledivy lze bezesporu považovat za dokonalé ztělesnění exotiky. Jde o ostrovní stát s vlastní vládou, hymnou i vlajkou ležící jen „kousek“ jihozápadně od Indického subkontinentu. Rozkládá se na souostroví tvořeném 19 korálovými atoly a celkově téměř dvanácti sty ostrovy a ostrůvky, z nichž jich je obydleno na dvě stě.

Tyto ostrovy jsou proslavené nádhernými běloskvoucími plážemi, palmovými a chlebovníkovými háji, dokonale křišťálovým mořem – a ze všeho nejvíc možná naprosto fascinujícím podvodním světem. Není divu, že jde o jednu z vůbec nejvyhledávanějších potápěčských lokalit na celém světě. Připočtěte skvělé jídlo, příjemné obyvatelstvo a výsledkem je perfektní romantika a dovolená jako víno.

Maledivy přitom nejsou žádná zapomenutá tropická končina. Představují důležitou turistickou destinaci. Proto se nemusíte obávat nedostatku pohodlí, ani pokud máte značně vysoké nároky. Ostrůvky jsou posety obrovským počtem luxusních resortů a hotelů. Ty nabídnou komplexní služby, komfort a plnou péči – to vše v překrásném prostředí. A které destinace patří mezi nejoblíbenější a nejlépe hodnocené? V dnešním článku pro vás máme žebříček nejlepších resortů na Maledivách, luxusních hotelů na možná nejkrásnějších ostrovech světa. Vybrali jsme jich celkem deset, což je jistě dost, aby si na své přišel každý. Tak směle do toho, přehlídka exotické nádhery na vás čeká…

Kde se ubytovat na Maledivách? TOP hotely a resorty

1. Hotel Hurawalhi Island Resort

📌 Hotel s největší podmořskou restaurací

Více fotografií na: Invia.cz

Hotel a resort Hurawalhi leží na ostrově podobně znějícího jména, totiž Huruvalhi, který je součástí atolu Lhaviyani. Toto místo nabízí skutečně překrásné pláže i čistotu moře a skvostné podmořské pohledy. Ubytování je situováno v exkluzivních vilkách, z nichž každá je zařízena ve vytříbeném stylu v úzkém propojení s mořem. Těžko si představit větší romantiku a krásu. V tomto pětihvězdičkovém resortu budou dozajista spokojeni i nejnáročnější cestovatelé.

K dispozici je samozřejmě recepce, bary i restaurace – a pozor! Dokonce se zde nachází největší podmořská restaurace světa. Nechybí ani vinný sklípek, obchůdky nebo třeba lázeňské centrum. Stravování je k dispozici v různých režimech, od samostatné snídaně až po all inclusive program. Hlady ani jiným nedostatkem trpět rozhodně nebudete. Resort je od letiště v Male vzdálen asi 150 km, což obnáší trochu cestování – buď 4 hodiny lodí, nebo necelou hodinku hydroplánem. Obě varianty jsou spíše skvělým zážitkem než nepříjemností nebo překážkou.

Extra info: Hotel akceptuje pouze hosty 15+. Odlétá se z Prahy, ale také z německých letišť v Mnichově či Frankfurtu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 5 z 5 (fantastické) od více jak 2 527 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4 z 5 (výborné) od 1 návštěvníka
 • Hodnocení na Google – 4,9 z 5 (fantastické) od více jak 604 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,6 z 10 (fantastické) od více jak 241 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

2. Hotel LUX South Ari Atoll Resort & Villas

📌 Nejlepší hotel s vodními bungalovy

Více fotografií na: Invia.cz

Naprosto špičkově hodnocený hotel a resort vhodný i pro zcela nejnáročnější zájemce. Tento pětihvězdičkový resort se nachází na atolu Ari na západě maledivského souostroví a patří k největším. Sestává z více než stovky ostrovů, přes dvacet z nich hostí rozsáhlé a nádherné turistické resorty. Jedním z nich je i resort a hotel LUX. Rozkládá se na ostrově Dhidhoofinolhu, který svou délkou skoro 2 km patří k nejdelším v celém souostroví, široký je přitom jen cca 200 metrů. Pokryt je svěží přírodou, úchvatným mořem a plážemi.

Součástí resortu je na 12 restaurací a barů, fitness centrum, wellness, bazén i značné možnosti vyžití, pokud jde o vodní i jiné sporty a aktivity. Potápění pochopitelně nevyjímaje. Ubytování je možné ve vilkách na kůlech přímo nad mořem anebo na pláži. Hodnocení hotelu na Invia.cz dosahuje 4,9 z 5 bodů, tedy téměř plného počtu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 5 z 5 (fantastické) od více jak 5 035 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,9 z 5 (fantastické) od více jak 2 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 673 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více jak 226 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

3. Hotel Lily Beach Resort & Spa

📌 Oblíbený a dobře hodnocený resort

Další skvostná pětihvězdičková záležitost se nachází na známém a mimořádně oblíbeném atolu Ari, který patří mezi turisticky nejlákavější a nejpřívětivější. Resort vás zajisté uhrane svou podobou a exkluzivitou. Tvoří jej dřevěné vilky vystavěné přímo nad mořem na kůlech a tvořící společně tvar obrovské kapky vody. Každá jedna „chaloupka“ je perfektně a luxusně zařízená.

Samotný resort tvoří množství restaurací a barů. K dispozici je fitness, opalovací terasa, dva velké bazény, nabídka vodních sportů, tenisové kurty, ale třeba i diskotéka, parádní lázně a mnoho dalšího. Celkově resort nabízí 119 vilek, a pokud si v jedné z nich zajistíte místo, máte o nezapomenutelnou dovolenou postaráno. Do resortu se dostanete hydroplánem za necelou půlhodinu z 80 km vzdáleného letiště v Male.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 5 z 5 (fantastické) od více jak 3 387 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,9 z 5 (fantastické) od více jak 13 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 543 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,3 z 10 (fantastické) od více jak 147 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

4. Hotel Maafushivaru

Více fotografií na: Invia.cz

I další resort v našem žebříčku se nachází na již zmíněném atolu Ari. Z moře zde vystupuje zelená perla v podobě malinkého ostrůvku plně obsazeného stylovým a krásným turistickým resortem. I tentokrát jde o pětihvězdičkovou, perfektně luxusní destinaci. Ubytování je opět řešeno formou vilek či chcete-li chatek. Ty jsou umístěny přímo v moři na kůlech. Další jsou k rozmístěny po pláži mezi palmovými háji.

Resort dále nabízí například bazén s vodním barem, diskotéku, vinárnu, centrum vodních sportů, školu potápění, obchůdky a množství dalšího vyžití. Střed ostrůvku tvoří malebná zeleninová farma. Z letiště v Male se na místo dostanete hydroplánem do půl hodiny (cca 90 km).

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 5 z 5 (fantastické) od více jak 296 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – zatím bez hodnocení
 • Hodnocení na Google – 4,9 z 5 (fantastické) od více jak 162 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,5 z 10 (fantastické) od více jak 97 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

5. Hotel Komandoo Resort

Více fotografií na: Invia.cz

Opět skvostná záležitost. A zase na „starém známém“ atolu Ari, který je doslova zřídlem překrásných míst a resortů na drobounkých zelených ostrůvcích. Výjimkou není ani resort Komandoo. Zabírá prakticky celou plochu malinkého ostrůvku mezi korály a zbytek už tvoří jen bujná zeleň. Ubytování je exkluzivní, stylové a s důrazem na maximální komfort.

Opět se můžete ubytovat ve vilkách na pláži, anebo i rovnou na moři. Vilek je celkem třicet, čímž se resort řadí mezi spíše menší a intimnější. Některé vilky mají vlastní bazén. Kromě toho jsou k dispozici restaurace, lázně, bar a provozovat můžete různé vodní sporty. Vzdálenost od letiště je pouze 15 minut hydroplánem.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 5 z 5 (fantastické) od více jak 3 202 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 2 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 298 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,5 z 10 (fantastické) od více jak 192 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

6. Hotel Constance Moofushi

Více fotografií na: Invia.cz

Hotel a resort Constance Moofushi vás přivítá na dalším z bezpočtu malých, zelených ostrůvků atolu Ari. Nádherná pláž, voda jako křišťál, bujná tropická vegetace a mezi ní rozprostřené zázemí resortu a vilky pro náročné hosty.

Kromě plážových vilek jsou tradičně k dispozici i přímo mořské chatky na kůlech. Záleží jen na vašem vkusu. Ani tentokrát se ale nemusíte bát, že skončíte na pustém ostrově. Resort nabízí plné vybavení včetně restaurace, baru a grilu, najdete zde i obchůdky a bazén. Věnovat se můžete vodním i pozemním sportům anebo vyrazit na některý z nabízených výletů.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 5 z 5 (fantastické) od více jak 3 073 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – zatím bez hodnocení
 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 390 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,7 z 10 (fantastické) od více jak 224 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

7. Hotel Paradise Island Resort & Spa

Resort Paradise Island se nachází přímo na atolu Male a v bezprostřední blízkosti stejnojmenného hlavního města. Lodí je to odtud (a tedy i z letiště) pouze cca 15 minut. Pozice je výhodná, pokud budete město chtít navštěvovat častěji. I když je velmi malé, rozhodně za to stojí. Samotný resort se však nachází na ostrůvku, který je oázou klidu – přesně takovou, jakou návštěvníci od této destinace očekávají. I zde vás čekají vilky na moři i pláži. Taky restaurace, bary a další vyžití.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (výborné) od více jak 5 617 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 116 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 4 122 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více jak 2 679 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

8. Hotel Meeru Island

Více fotografií na: Invia.cz

Ostrov Meeru patří k těm větším zaslíbeným turismu a i tento resort je rozlehlejší a rušnější než mnohé jiné v našem žebříčku. Těšit se můžete na plné vybavení a nádherné ubytování. Samozřejmostí je široká nabídka sportů, včetně vodních. Ostrov se nachází na atole Káfu, který těsně sousedí s hlavním městem Male. Dá se tedy říct, že místo osloví cestovatele, kteří jsou rádi ve středu dění.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (výborné) od více jak 10 264 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 39 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 1 147 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,3 z 10 (fantastické) od více jak 1 691 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

9. Hotel Baros Maldives

Více fotografií na: Invia.cz

Resort Baros je další z řady těch které najdete v blízkosti hlavního města Male. Jde o malý turistický ostrůvek v typicky maledivském střihu. Dominantu tvoří nádherná svěží zeleň, bělostné pláže, tyrkysové moře a taky vilky rozeseté kolem mola vybíhajícího do moře a další ukryté mezi palmami. Všechny slouží jako stylové a exkluzivní ubytování pro návštěvníky.

Resort nabízí výborné další vybavení, zázemí a možnosti. Řadu barů a restaurací, vinný sklep, spa centrum, možnost vodních sportů a množství dalších aktivit.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 5 z 5 (fantastické) od více jak 3 394 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 5 z 5 (fantastické) od více jak 2 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 294 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,5 z 10 (fantastické) od více jak 265 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

10. Hotel Gili Lankanfushi Maldives

Více fotografií na: Invia.cz

Na severním atole Male se nachází resort Gili Lankanfushi, který zaujme fascinující a sofistikovanou architekturou v tropickém stylu. Přímo nad mořem se nenacházejí jen ubytovací vilky, ale i samotné zázemí hotelu, což je i na maledivské poměry specialita. Těšit se přitom můžete na dokonalé pohodlí i komplexní vybavení. Nechybí restaurace, bary, vinný sklep ani obrovské možnosti vodních i jiných sportů a aktivit.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 5 z 5 (fantastické) od více jak 2 840 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,6 z 5 (skvělé) od více jak 2 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 208 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,6 z 10 (fantastické) od více jak 59 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit ceny pobytů

Zajímá vás destinace Maledivy?

Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat zkušenost

14 + 10 =