Nejlepší hotely pro děti v ČR (baby friendly ubytování)

Nejlepší hotely pro děti Vymýšlet dětem zábavu a program na různé prázdniny nebo hledat dovolenou, kde by i nejmenší členové rodiny našli dostatečné vyžití, to může být leckdy o nervy. Rozhodli jsme se proto, že vám s touto náročnou situací trochu pomůžeme. Náš dnešní článek jsme tudíž plně věnovali hotelům, resortům a destinacím, které jsou takříkajíc „child friendly“ – tedy vítají dětské hosty s otevřenou náručí a taky pro ně nabízejí dostatek atrakcí, aktivit a zábavy.

Protentokrát jsme se zaměřili na domácí, tedy české, cíle. Naše země jistě nabízí dostatek zajímavých možností a dovolené v tuzemsku jsou stále velmi populární. Domácí cestovní ruch navíc dnes potřebuje podpořit víc než kdykoli jindy. Výhodou dovolené v ČR jsou i nulové komplikace týkající se epidemických opatření při přechodu hranic a minimální riziko, že někde „uvíznete“ kvůli nenadálým změnám podmínek nebo zhoršení situace. Obzvláště s dětmi je vyšší jistota a bezpečnost zajisté žádoucí.

V následujícím žebříčku tedy najdete nejlepší hotely pro děti v ČR. Vybírali jsme nejrůznější místa a destinace. Hory, koupání, zábavu, města – od každého trochu. Doufáme proto, že vám poskytneme dostatečnou inspiraci, ať už preferujete jakýkoli druh dovolené.

Nejlepší hotely a baby friendly ubytování vhodné pro děti v ČR

1. Hotel Aqualand Inn

📌 Hotel s přímým vstupem do aquaparku
📌 Adresa: Pasohlávky, Jižní Morava

Více fotografií na: Booking.com

První baby friendly ubytování v našem žebříčku se bude nacházet v malebné obci Pasohlávky v jádru jižní Moravy. Středobodem zájmu – zejména pro děti – zde pak bude úchvatný a téměř nový aquapark Aqualand Moravia, který se nachází v bezprostřední blízkosti. Otevřen byl teprve v roce 2013 a jde o jeden z největších českých aquaparků. Na ploše 3000 m2 se nachází na 16 bazénů a 24 tobogánů i bezpočet dalších atrakcí. Dospělí pak možná ještě více ocení wellness zónu, která mimo jiné nabízí na třicítku různých saun.

Aquapark však není zdaleka jediným lákadlem v okolí Pasohlávek. Tato obec se naopak nachází v turisticky velmi žádoucí oblasti. U národního parku Pálava, kousek nad vodními nádržemi Nové Mlýny. Jde taky o jednu z nejvýznamnějších vinařských oblastí. Okolí skýtá nádhernou přírodu, lidovou architekturu (a třeba i zříceniny hradů), bezpočet vinných sklípků a mnoho dalších pamětihodností a úchvatných míst. Tento kraj je taky mimořádně oblíbený mezi cyklisty. Velkou pochvalu si zaslouží i samotný hotýlek, který je vskutku obzvlášť stylový a příjemný.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (velmi dobré) od více jak 312 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 (skvělé) od více jak 486 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 64 návštěvníků

2. Wellness Hotel Vista

📌 Ubytování poblíž stezky v oblacích
📌 Adresa: Velká Morava 46, 561 69 Dolní Morava

Více fotografií na: Booking.com

Srdce milovníků dovolené v horách mohou začít plesat. Máme pro vás inspiraci na nádherný hotel Vista. Vista znamená latinsky výhled a můžete si být jistí, že hotel plně dostojí svému jménu. Čeká vás kouzelné panorama Kralického Sněžníku, jemuž dominuje stejnojmenný vrchol tyčící se do výše 1424 metrů. Destinace tedy zaujme především lyžaře a milovníky dalších zimních sportů či horské turistiky. Ale třeba taky ty, kteří si chtějí jen odpočinout v rozlehlém a skvěle zařízeném wellness centru v lůně přírody.

Nedaleko se pak nachází i další důležitá atrakce – a to věhlasná stezka v oblacích. Vypadá jako dřevěný tobogán a vypíná se vysoko nad vrcholky stromů. Vysoká je celkem 55 metrů. Toto místo je velmi populární i mezi dětmi. Tedy těmi, které se nebojí výšek. Hotel Vista a jeho okolí je zkrátka zřídlo zážitků pro celou rodinu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (velmi dobré) od více jak 1 454 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (skvělé) od více jak 275 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,3 z 5 (dobré) od více jak 570 návštěvníků

3. Hotel Aqua Park Špindlerův Mlýn

📌 Hotel s přímým vstupem do aquaparku na horách
📌 Adresa: Špindlerův Mlýn 300, 543 51 Špindlerův Mlýn

Více fotografií na: Booking.com

Vodní radovánky a hory dohromady. Právě tuhle exkluzivní kombinaci nabízí hotel Aqua Park ve Špindlerově Mlýně. Hotel je přímo součástí tohoto sice ne úplně gigantického, ale velmi příjemného a stylového aquaparku situovaného v lůně Krkonošského pohoří. Nabídne například dva tobogány, divokou řeku, sauny i další atrakce. Součástí hotelu je i velmi dobrá restaurace a pro děti navíc i hřiště, kde nechybí například oblíbená velká trampolína.

Hotel má velmi pěkné hodnocení na Booking.com a může být skvělým místem pro letní i zimní dovolenou. Přímo v hotelu či jeho okolí si na své přijde každý – rodiče i dospělí.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4 z 5 (dobré) od více jak 1 352 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,2 z 10 (velmi dobré) od více jak 749 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,3 z 5 (dobré) od více jak 144 návštěvníků

4. Wellness & Spa Boutique Hotel Villa Memories

📌 Ubytování pro děti v blízkosti lesa a louky
📌 Adresa: Vylanta 219, 763 16 Fryšták poblíž Zlína

Více fotografií na: Booking.com

Teď něco pro náročné. Jde o opravdu exkluzivní ubytování v boutique hotelu Villa Memories, který ukrývá parádní wellness a spa centrum. Nádherně vybavený hotel nadchne i milovníky luxusu. Pokoje jsou zařízeny nábytkem z exotických dřevin a krásnými dekoracemi. Nechybí ani minibar a ve společné místnosti je i krb.

Dětem se určitě bude líbit, že pokoje jsou tematicky zařízené a mají názvy jako Zebra, Džungle, Levhart, Vlk či Země.

Tento hotýlek se nachází v obci Fryšták v blízkosti Zlína. Představuje skvělou výchozí stanici pro rodinné výlety do přírody. Obec leží na úpatí hostýnských vrchů. Poblíž můžete navštívit například zříceninu lukovského hradu nebo třeba ZOO Lešná, která je mnohdy hodnocena jako jedna z nejkrásnějších v republice.

Součástí hotelu je i dětské hřiště, trampolína, zahradní gril, krytý bazén a sauna. Dospělí si pak mohou objednat masáže.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,9 z 5 (fantastické) od více jak 26 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více jak 19 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 16 návštěvníků

5. Resort Sv. František – Hotel Erlebachova Bouda

📌 Ubytování pro děti s vlastní mini ZOO
📌 Adresa: Špindlerův Mlýn 109, 543 51 Špindlerův Mlýn

Více fotografií na: Booking.com

V asi nejznámějším krkonošském městě Špindlerův Mlýn leží bezpočet hotelů, hotýlků a jiných ubytovacích zařízení. Mezi ty nejzajímavější – vhodné i pro dovolenou s dětmi – patří určitě Erlebachova bouda. Nachází se v bezprostřední blízkosti sjezdovek, takže představuje skvělou volbu pro lyžaře a jiné zimní sportovce. Pro děti je zde krásně zařízená vnitřní herna anebo se mohou vyřádit na venkovním dětském hřišti, zajezdit si na koních, zaplavat si v bazénu nebo vyzkoušet jinou z mnoha aktivit a zábav, které jsou zde k dispozici.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 893 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více jak 129 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,9 z 5 (fantastické) od více jak 294 návštěvníků

6. Resort Uko, Bedřichov

📌 Skvěle vybavený hotel s dětským hřištěm na horách
📌 Adresa: Bedřichov 300

Více fotografií na: Booking.com

Stylový a útulný penzion Uko se nachází vedle bedřichovských sjezdovek a skýtá prostor pro dovolenou spojenou především se zimními sporty nebo výlety do přírody. Součástí hotelu je krásné dětské hřiště s hradem, lanovými drahami a prolézačkami. K dispozici je i vnitřní bazén, restaurace či sauna. Rodiče se tak taky mohou oddávat různorodým radovánkám, odpočinku i sportovním aktivitám.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (skvělé) od více jak 491 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (skvělé) od více jak 33 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,9 z 5 (fantastické) od více jak 128 návštěvníků

7. Wellness Hotel Babylon Liberec

📌 Se vstupem do aquaparku + řada dalších dětských aktivit kolem hotelu
📌 Adresa: Košická 415, 460 07 Liberec

Více fotografií na: Booking.com

Je načase zabrouzdat i do města. Hotel Babylon se nachází jen kousíček od centra Liberce a nabízí opravdu zajímavá lákadla. Rodiče zřejmě ocení především wellness centrum, děti pak budou jistě nadšené z unikátního a trochu tajemného aquaparku, který se nachází přímo v nitru hotelu. Ukrývá se zde však mnohem víc. Například trampolínové a herní centrum, kde nechybí ani kolotoče, vlastní malá zoo, krytý Adventure Golf, 4D a 9D kino a velmi oblíbený IQpark, science centrum IQLandia s 3D planetáriem a mnoho dalšího. Tento hotel je svou nabídkou atrakcí opravdu jedinečný.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (velmi dobré) od více jak 2 081 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8 z 10 (velmi dobré) od více jak 970 návštěvníků
 • Hodnocení na SPA.cz – 91% (skvělé) od více jak 1764 návštěvníků

8. Aquapalace Hotel Prague

📌 Se vstupem do aquaparku přímo v hlavním městě
📌 Adresa: Pražská 137, 251 01 Čestlice – Praha

Více fotografií na: Booking.com

Výlet za poznáváním hlavního města spojený se zábavou v aquaparku. Není to snad skvělá představa dovolené pro celou rodinu? A tuto představu můžete snadno zhmotnit v hotelu Aquapalace Prague. Jde o jedinečný krytý aquapark, největší svého druhu v celé střední Evropě. Součástí jsou však i venkovní bazény pro krásné dny. Děti si toto místo zajisté zamilují a i rodiče si mohou dopřát plnými doušky nejrůznější požitky z ranku wellness či gastronomie.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 1 710 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (skvělé) od více jak 1 028 návštěvníků
 • Hodnocení na SPA.cz – 93% (skvělé) od více jak 74 návštěvníků

9. Lipno Lake Resort

📌 Vyrazte s dětmi přímo k jezeru, na Lipno
📌 Adresa: Lipno Lake Resort 302, 382 78 Lipno nad Vltavou

Více fotografií na: Booking.com

Nádrž Lipno patří mezi osvědčené destinace pro celou rodinu. Kde však v této lokalitě zahnízdit? Nám se zalíbil hotel Lake Resort. Jde o architektonicky zajímavou stavbu, která skrývá velmi příjemné, krásně zařízené ubytování i rozlehlé venkovní prostory s bazénem, brouzdalištěm i dětským hřištěm. Výborné ubytování na parádním místě. Hodnocení na Booking.com dosahuje momentálně 9 bodů z 10.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více jak 754 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9 z 10 (fantastické) od více jak 487 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 167 návštěvníků

10. Farma Basařovi

📌 Ubytování s dětmi na farmě plné zvířat
📌 Adresa: Prosečné 53, 543 73 Prosečné, přibližně 18 km od Špindlerova Mlýna

Více fotografií na: Booking.com

Dovolená na farmě v moderním stylu? Jistě skvělý zážitek pro děti i rodiče. Nemusíte se přitom bát, že budete nocovat na seně. Ubytování je velmi stylové, čisté a elegantní. I pro náročné. Děti si jistě zamilují přítomnost zvířátek, se kterými si mohou hrát. Je zde i dětské hřiště, trampolína a další zábava. Okolí vábí k výletům do přírody.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,9 z 5 (fantastické) od více jak 63 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,5 z 10 (fantastické) od více jak 167 návštěvníků
 • Hodnocení na Agoda.com – 9,5 z 10 (fantastické) od více jak 162 návštěvníků

11. Penzion statek Bernard

📌 Ubytování na statku s dětskou ZOO
📌 Adresa: Šachetní 135, 357 41 Královské Poříčí, přibližně 4 km od Sokolova

Více fotografií na: Booking.com

Další dovolená na statku, tentokrát citlivě zrekonstruovaném, aby si zachoval historický charakter. Budova působí opravdu nádherně, styl původně německého hrázděného domu, který k nám pronikal od 15. století, působí velmi autentickým dojmem. Kromě bezpočtu různých zvířátek, se kterými si děti mohou zadovádět, jsou zde i další zajímavé atrakce, včetně krásného okolí. Statek taky často hostí nejrůznější festivaly, výstavy a jiné akce vhodné i pro děti.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (velmi dobré) od více jak 1 816 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,5 z 10 (velmi dobré) od více jak 313 návštěvníků

12. Hotelový resort Šikland

📌 Ubytování u zábavního parku Šikland
📌 Adresa: Zvole 49, 592 56 Zvole nad Pernštejnem, Vysočina

Více fotografií na: Booking.com

Zábavní park Šikland v obci Zvole na Vysočině vás přenese do úplně jiného světa. Konkrétně do světa westernu. Najdete zde městečko jak z divokého zábavu. Stejně stylové je i samotné ubytování. Není pochyb, že děti budou nadšené. Tím spíš, že se v parku často konají nejrůznější tematické akce a show. Takovou dovolenou si jistě užijí i rodiče, zvlášť ti, kteří vyrůstali ve zlaté éře kovbojek.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,1 z 5 (dobré) od více jak 3 431 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 7,8 z 10 (dobré) od více jak 111 návštěvníků

13. Farma Wenet

📌 Ubytování na farmě
📌 Adresa: Kladská 346, 550 01 Broumov, Královehradecký kraj

Více fotografií na: Booking.com

Další ubytování na farmě můžete najít u obce Broumov, v CHKO Broumovsko, která nabídne náruč krásné přírody, ideální pro vycházky a výlety. Samotná farma je plná zvířátek, včetně exotických lam. Nachází se zde i dětské hřiště. Děti si užijí spoustu zábavy a rodiče si odpočinou na statku zařízeném v latinskoamerickém stylu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 785 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,8 z 10 (naprosto vyjímečné) od více jak 33 návštěvníků
 • Hodnocení na Agoda.com – 5 z 5 (vyjímečné) od více jak 181 návštěvníků

14. Jesenická vesnička U houbiček

📌 Ubytování ve stylových houbičkách
📌 Adresa: U Velkého rybníka 188, Jesenice

Více fotografií na: Hotel-jesenice.cz

Jihovýchodně od centra Prahy se nachází malebná víska Jesenice a v ní pěkný hotel a resort Jesenice. Poloha je výhodná pro výlety k blízkým i vzdálenějším památkám a atrakcím. Zajímavé je i samotné ubytování. Hlavu můžete totiž složit nejen v samotném hotelu, ale i zdejším „šmoulím městě“ – přímo v houbových domečcích. To se dětem bude zajisté velice líbit. Kromě toho je součástí resortu i dětské hřiště a výběr řady dalších aktivit.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,2 z 5 (velmi dobré) od více jak 914 návštěvníků
 • Hodnocení na Slevomat.cz – 4,3 z 5 (velmi dobré) od více jak 1 365 návštěvníků

15. Glamp V Hluboké – Yurts and Wooden Houses

📌 Ubytování ve stylových jurtách
📌 Adresa: Hluboké, Vsetín, 755 01, Česká republika

Více fotografií na: Booking.com

Takzvanému glampingu – tedy stylovému či luxusnímu kempování – jsme se nedávno věnovali v samostatném článku. Tak teď již jen douška v podobě velmi zajímavého glamp kempu s jurtami, které vycházejí z podoby tradičních asijských nomádských obydlí. Kemp se nachází v obci Hluboká u Vsetína. V krásné horské přírodě. Toto svérázné kempování jistě potěší rodiče i děti.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 9 z 10 (fantastické) od více jak 74 návštěvníků

16. Pivovarský dvůr Plasy

📌 Spokojeni budou děti i rodiče
📌 Adresa: Plzeňská 37, 331 01 Plasy, přibližně 24 km od Plzně

Více fotografií na: Booking.com

Pivovar a dovolená pro děti? Na první pohled trochu zvláštní spojení. Při bližším zkoumání ale zjistíte, že Pivovarský dvůr Plasy skutečně nabízí leccos pro děti i dospělé každého věku. Rodiče – ti se mohou věnovat skvělému pivu a gastronomii anebo si užít wellness v lázních stylizovaných do podoby jeskyní – a děti… pro ty je tu toho ještě víc. Resort totiž ukrývá docela rozlehlý dětský park s atrakcemi v pirátském a westernovém stylu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,1 z 5 (velmi dobré) od více jak 809 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,2 z 10 (velmi dobré) od více jak 328 návštěvníků
 • Hodnocení na Hotely.cz – 8,8 z 10 (velmi dobré) od více jak 90 návštěvníků

Přidat komentář

five + 10 =