Maledivy s dětmi: TOP 10 nejlepších hotelů

Chcete si užít koupání v krásném moři, stavět hrady z písku a vychutnat si skutečně teplé počasí v průběhu celého roku? V tom případě vyrazte společně s rodinou na Maledivy. Tento ostrovní stát má rozhodně co nabídnout a díky množství luxusních resortů se špičkovou nabídkou služeb se zde budete cítit jako v pohádce. Maledivy s dětmi jsou ideální volbou pro váš únik od každodenní reality. Zjistěte, jaké hotely stojí za pozornost.

1. Hotel Bandos Island Resort

📌 Resort se spoustou aktivit
📌 Kde se nachází: Severní Atol Male, Bandos Island

Hotel Bandos Island Resort

Více fotografií na Invia.cz

Nádherný resort, ve kterém se budete cítit jako v pohádce. Hotel Bandos Island Resort má všechno, aby splnil vaše představy o luxusní dovolené na Maledivách. Nachází se na ostrově Bandos a transfer rychlolodí z letiště zabere pouhých 20 minut. I z toho důvodu se jedná o skvělou volbu pro cestující s dětmi.

Samozřejmostí je velmi vstřícný personál, přičemž tým animátorů se může ujmout o vaše ratolesti, zatímco se budete oddávat odpočinku na pláži nebo si třeba vyzkoušíte potápění. Mají tu The Kokko Kids Club, který každý den od 8:00 do 17:00 zabaví vaše dítě nejrůznějšími soutěžemi a hrami. Je zde venkovní i vnitřní herna pro děti.

Hotel Bandos Island Resort

Těšit se můžete na nádhernou písčitou pláž s pozvolným vstupem do moře. Přímo v hotelu si také lze objednat některý z dobrodružných výletů. Můžete se s celou rodinou vydat do hlavního města Malé, vyrazit na plavbu při západu slunce a pozorovat delfíny nebo třeba zavítat na některý z neosídlených ostrovů.

Resort, který se řadí mezi nejlepší hotely pro děti na Maledivách, je také velmi pozitivně hodnocen pro svou perfektní gastronomii. V restauraci Gallery na vás čeká bohatý výběr pokrmů formou bufetu. Zavítat dále můžete do restaurace Grill Bar nebo Sea Breeze s úchvatným výhledem na moře. Restaurace Huvan je ideálním místem pro romantickou večeři ve dvou, zatímco vaše děti spí.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 1 841 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (skvělé) od více než 1 709 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 31 návštěvníků

2. Villa Park (ex. Sun Island)

📌 S atmosférou zábavního parku
📌 Kde se nachází: South Ari

Villa Park (ex. Sun Island)

Více fotografií na Fischer.cz

Skvělou volbou pro ubytování na Maledivách s dětmi je Villa Park nacházející se v letovisku South Ari. Jedná se přitom o vůbec největší chráněnou oblast na Maledivách s perfektními možnostmi pro potápění. K hotelu neodmyslitelně náleží krásná pláž s bílým pískem.

Dětem se bude zamlouvat nejen bohatý animační program, ale také například Coconut Craft Hut. V této chýši si mohou zkusit vyrobit něco zajímavého z kokosové skořápky a popustit tak uzdu své fantazii.

Villa Park (ex. Sun Island)

Přímo v hotelu si můžete zapůjčit vybavení na šnorchlování a společně s dětmi objevovat krásu podmořského světa. Samozřejmostí je také perfektní gastronomie, která vyjde vstříc i těm nejmlsnějším dětským jazýčkům. V rámci animačního programu si pak ratolesti užijí spoustu aktivit uvnitř ale i ve venkovním bazénu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 4 489 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 (skvělé) od více než 1 124 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 370 návštěvníků

3. Hotel Kandima Maldives

📌 Včetně dětského klubu s bohatou nabídkou aktivit
📌 Kde se nachází: Dhaalu Atoll

Hotel Kandima Maldives

Více fotografií na Blue-style.cz

Další populární volbou pro rodiny s dětmi je Hotel Kandima Maldives. Jeho součástí je více než 250 stylových studií a vilek, které doslova vybízejí k odpočinku. Kromě toho zde najdete deset stylových restaurací pro vaše občerstvení.

Navíc se tento resort může pochlubit jedním z největších dětských klubů na Maledivách. Nese označení Kandiland, kde se nejmenší hosté mohou každý den těšit na pořádnou dávku zajímavých aktivit. Děti si vyzkouší různé druhy her, kreativní dílny a naváží vztahy s dalšími dětmi ve svém věku.

Hotel Kandima Maldives

Zatímco bude o děti postaráno, mohou se rodiče vydat například od wellness centra Eskape Spa. V nabídce najdete různé druhy masáží a ošetření, které zrelaxují vaše tělo i duši. Samozřejmostí je také pestrá nabídka restaurací a navštěvovat můžete i stylový bar přímo u bazénu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 1 316 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (skvělé) od více než 1 286 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 7 návštěvníků

4. Hotel Soneva Fushi

📌 Resort obrovským dětským hřištěm
📌 Kde se nachází: Kunfunadhoo Island

Hotel Soneva Fushi

Více fotografií na Invia.cz

Tento hotel se stane doslova rájem pro vaše ratolesti. Zdejší vyhrazené hřiště je totiž vůbec největší v celé jižní Asii a dosahuje rozlohy šesti tenisových kurtů. Nejmenší hosté si mohou užívat přítomnost dvou bazénů, tobogánů, hudby a dalších podnětů. K dispozici je také místnost s Legem a Duplem pro hodiny nerušené zábavy. Na jejich bezpečí přitom dohlíží kvalifikovaný tým animátorů.

Kromě toho se v resortu můžete těšit na spoustu dalších perfektních služeb. Hotel se skládá z listnaté zahrady a písečné pláže. Po setmění můžete nerušeně pozorovat nebe poseté milionem hvězd a dokonce k tomu využít největší maledivský dalekohled.

K resortu neodmyslitelně patří také nádherná pláž s bílým pískem. Nedaleko od pláže najdete korálový útes, který je doslova rájem malých živočichů. Ty můžete obdivovat během šnorchlování. A co se jistě bude líbit nejen dětem, ale i dospělým, je prakticky neomezená dostupnost čokolád, zmrzlin a sorbetů. Zkrátka a jednoduše ráj na zemi.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 316 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (skvělé) od více než 16 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 1 návštěvníka

5. Hotel Kuramathi Island Resort

📌 Dětský klub pro děti od 3 do 12 let
📌 Kde se nachází: Ari Atoll

Hotel Kuramathi Island Resort

Více fotografií na Fischer.cz

Pátou příčku v našem žebříčku zaujal hotel Kuramathi Island Resort. Ten se pyšní dětským klubem Bageecha, který má své brány otevřeny pro děti od 3 do 12 let. Těšit se zde mohou na širokou nabídku organizovaných aktivit, mezi které se řadí například procházky přírodou, hledání pokladů, aktivity na pláži či výuka mořského života ve spojení s ekologickým centrem tohoto resortu.

Hotel Kuramathi Island Resort

Ubytování je zajištěno ve stylových bungalovech či vilách, ve kterých si vychutnáte maximální míru soukromí. Samozřejmostí je také několik možností pro vaše stravování. Drobné občerstvení dne například zajistí Island Coffee Shop, za luxusním zážitkem můžete vyrazit do thajské restaurace Siam Garden.

Na své si zde přijdou také milovníci potápění, kteří se mohou do tohoto sportu pustit pod dohledem profesionálního instruktora. Nechybí ani SPA centrum, které doslova vybízí k relaxaci a úniku z každodenního života.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 1 895 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (skvělé) od více než 905 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 18 návštěvníků

6. Hotel Six Senses Laamu

📌 Luxusní rodinný resort
📌 Kde se nachází: Laamu Atoll

Hotel Six Senses Laamu

Více fotografií na Invia.cz

Skvělý resort, ve kterém si užijete spoustu zábavy i odpočinku společně s celou rodinou. Hotel Six Senses Laamu v sobě ukrývá krásné ubytování, špičkové služby a blankytně čisté moře. Ve zdejším dětském klubu The Den si nejmenší vyzkouší různé hračky, aktivity a sporty a budou odcházet příjemně unavení.

Mezi zdejší provozované aktivity pro rodiny s dětmi se řadí například kino pod hvězdami, týmové a stolní hry, hledání pokladu či nemotorizované vodní sporty. Můžete si také objednat plavbu s delfíny a mnoho dalšího.

Hotel také nabízí špičkový gastronomický zážitek během vaší dovolené. Zdejší pokrmy v sobě hojně zahrnují spoustu čerstvé ovoce, zeleniny, ryb a mořských plodů. V restauraci Zen se také pravidelně pořádají kulinářské pop-up akce, díky čemuž si pochutnáte na rozmanitých jídlech.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 942 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,7 z 10 (fantastické) od více než 43 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,9 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 1 návštěvníka

7. Hotel Lily Beach Resort & Spa

📌 Odpočinková dovolená bez starostí
📌 Kde se nachází: Huvahendhoo Island

Hotel Lily Beach Resort & Spa

Více fotografií na Eximtours.cz

Krásný all inclusive hotel na Maledivách, který je jako stvořený pro rodiny s dětmi. V tomto typu ubytování se můžete těšit na krásné přírodní hřiště a skvěle vybavený vnitřní areál. Neodmyslitelnou součástí je dětský klub Turtle, kde si nejmenší hosté vyzkouší řadu řemesel, sportů, her a kreativních aktivit.

Hotel Lily Beach Resort & Spa

Součástí resortu jsou speciální rodinné vily, které celé vaší rodině poskytnou dostatek komfortu a soukromí. Hotel navíc pořádá aktivity navržené pro rodiny s dětmi. Vydat se můžete například na projížďku na poloponořené lodi Penguin, díky níž můžete z bezpečí pozorovat podmořský svět. Samozřejmostí je také bohatá nabídka restaurací a barů pro občerstvení v průběhu dne. Hlavní bufetová restaurace Lily Maa nabízí každý den v týdnu jinou světovou kuchyni. A dospělí ocení nabídku 80 vín z různých koutů světa.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 841 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,4 z 10 (fantastické) od více než 131 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,9 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 14 návštěvníků

8. Hotel Atmosphere Kanifushi Maldives

📌 Ráj pro malé děti
📌 Kde se nachází: Lhaviyani Atoll

Hotel Atmosphere Kanifushi Maldives

Více fotografií na Fischer.cz

Další skvělý hotel pro rodiny na Maledivách nese označení Atmosphere Kanifushi Maldives. Jeho součástí je profesionální personál, který se může o vaše ratolesti postarat, zatímco si budete užívat odpočinek na pláži nebo si třeba vyzkoušíte potápění. Ve zdejším dětském klubu jsou k dispozici prostorné pokoje s hracími plochami. Nechybí ani písčité venkovní hřiště.

Hotel Atmosphere Kanifushi Maldives

A na své si zde přijdou nejen děti, ale i dospělí. Vyzkoušet si můžete například některý z bohaté nabídky sportovních aktivit. V areálu například najdete perfektně vybavené tenisové kurty. Samozřejmostí je možnost vybrat si některý z vodních sportů nebo prozkoumat podmořský svět během potápění. V bufetové restauraci se můžete těšit na bohatou nabídku asijských, evropských a maledivských pokrmů. K dispozici je několik dalších tematických restaurací a barů.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 316 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,3 z 10 (fantastické) od více než 446 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 8 návštěvníků

9. Hotel LUX South Ari Atoll Resort & Villas

📌 Přátelský resort pro rodiny s dětmi
📌 Kde se nachází: South Atoll

Hotel LUX South Ari Atoll Resort & Villas

Více fotografií na Fischer.cz

Další luxusní resort na Maledivách, kde se bude cítit skvěle celá rodina. Stejně jako u ostatních hotelů v této kategorii nechybí perfektně vybavený dětský klub, kde si nejmenší užijí odborně vedené aktivity úměrné jejich věku. Na své si zde přijdete i v případě, že již máte doma starší teenagery. V takovém případě se mohou vydat například na tenisový kurt, vyzkoušet si šnorchlování nebo se pustit do tvorby ve studiu JunkArt.

Vybrat si zde můžete z různých typů ubytování. Rodiny s dětmi pravděpodobně nejvíce zaujme velká vila situovaná přímo na pláži, díky níž budete písku a moři opravdu velmi blízko. A zatímco se budou vaše ratolesti bavit pod dohledem animátorů, můžete si dopřát chvilku jen pro dva například v místním SPA centru. Vybrat si můžete z různých druhů masáží, ošetření nebo si třeba vyzkoušet floating jógu na vodní hladině.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 910 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,3 z 10 (fantastické) od více než 347 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,9 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 2 návštěvníků

10. Dusit Thani Maldives

📌 Luxusní rezidence mezi kokosovými palmami
📌 Kde se nachází: Mudhdhoo Island

Dusit Thani Maldives

Více fotografií na Invia.cz

Náš žebříček završíme dalším luxusním resortem, který nese označení Dusit Thani Maldives. Nachází se na atolu Baa, který je dokonce zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Těšit se můžete na průzračně čistou vodu, bílý písek i blízkost korálového útesu s bohatým podmořským životem.

V nabídce ubytování přitom najdete speciální balíčky právě pro rodiny s dětmi. Takový pobyt zahrnuje například šnorchlování pod dohledem profesionálního instruktora, rodinnou jógu, návštěvu SPA centra pro celou rodinu či sledování delfínů na lodi při západu slunce. V balíčku bývá zahrnuta také lekce vaření pro celou rodinu, v rámci níž společně zažijete něco nového. Samozřejmostí je i u tohoto ubytování přítomnost dětského klubu s bohatým animačním programem. Nejmenším hostům je ostatně přizpůsobena také nabídka pokrmů v bufetové restauraci.

Dusit Thani Maldives

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 530 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více než 145 návštěvníků

Náš tip: TOP 10: Nejlepší hotely a resorty na Maledivách

Maledivy s malými dětmi a zkušenosti cestovatelů

Kam na Maledivy s dětmi již nyní víte. Možná vás ale na závěr napadá, zda je vlastně tato země dobrou volbou pro cestování s těmi nejmenšími. Prakticky jedinou nevýhodou, s níž je třeba počítat, je vzdálenost. Doba letu z Prahy na Maledivy může činit zhruba 15 hodin a počítat je třeba s několika přestupy. Pokud tedy vaše děti dlouhé cestování nezvládají příliš dobře, pravděpodobně je na místě cestu přehodnotit. Jestliže je ale dokážete v letadle zabavit, případně na chvíli bez problémů usnou, jistě se dá i taková delší cesta zvládnout.

Náš tip: Exotická dovolená s malými dětmi – kam vyrazit, jak cestovat, na co si dát pozor?

Nespornou výhodou těchto ostrovů je krásné počasí v průběhu celého roku. Období sucha panuje zhruba od listopadu do dubna, od května do října je zde poté období dešťů. Stálá teplota vzduchu i vody však přeje celoročnímu cestování.

Při výběru ubytování na Maledivách s dětmi vybírejte z resortů, které jsou právě pro nejmenší připraveny a které jim poskytnou dostatek zábavy. Adults Only hotelům se tedy vyhněte. Většina luxusních resortů v sobě přímo zahrnuje i služby lékaře, který bývá dostupný nonstop. I to je jistě jedním z důvodů, podle kterých se při výběru dovolené s nejmenšími budete rozhodovat.

Vzhledem k vyšším teplotám je nutné pamatovat na adekvátní ochranu před slunečními paprsky a UV zářením. Nezapomeňte si proto přibalit opalovací krém s vysokým UV faktorem a během poledne se pro jistotu i s dětmi schovejte do stínu. Maledivy jsou bezpečnou zemí. Většina ostrovů je resortních a úroveň kriminality je zde opravdu velmi nízká. Dále také pamatujte na to, že Maledivy jsou muslimskou zemí a je na místě respektovat místní tradice a zvyky (i když právě v luxusních resortech v tomto ohledu bývají benevolentnější).

Hana Smětáková

Přidat zkušenost

nineteen − sixteen =