Nejlepší a největší zábavní parky v Evropě –⁠ který stojí za návštěvu?

Vychutnejte si notnou dávku zábavy a adrenalinu a ocitněte se na chvíli v bezstarostném světě lunaparků. Ať už chcete vyrazit o samotě, ve dvou, nebo třeba s celou rodinou, přijdete si zde na své. V tomto článku vám přitom dáme tipy na ty nejlepší a největší zábavní parky v Evropě.

Součástí našeho žebříčku jsou jak parky, které najdete u našich sousedů, tak i vzdálenější varianty, které můžete spojit s delší dovolenou. V každém případě se ale můžete těšit na únik z reálného světa. Zažijte jízdu velkou rychlostí, famózní přetížení nebo dávku příjemného strachu v některém ze strašidelných domů.

TOP 12: Nejlepší zábavní parky v Evropě

1. Disneyland Paříž, Francie

📌 Tematická prostředí z Disney pohádek
📌 Kde ho najdete: Bd de Parc, 77700 Coupvray, Francie

Disneyland Paříž

Pokud si chcete užít pravý Disneyland, nemusíte jezdit až do Ameriky. Jeden takový totiž najdete i v Evropě, konkrétně ve Francii. Na své si zde přitom přijdou děti i dospělí. Samotný Disneyland se skládá ze dvou parků. Nejstarší nese označení Disneyland park, novější poté Walt Disney Studios Park. Pomyslným centrem tohoto lunaparku je ikonický zámek, který se stal také jeho symbolem.

V Disneylandu si můžete užít spoustu zábavy na některé ze zdejších atrakcí. Kromě toho parkem prochází jednotlivé pohádkové postavy, se kterými se můžete v případě zájmu vyfotit. Pravidelně se zde také pořádají nejrůznější představení. Součástí jsou horské dráhy, strašidelné zámky, obchody, restaurace, kluby a dokonce i multikino. Co se týče vstupného, platí se pouze jedno a následně můžete navštívit atrakce dle svého gusta. Zakoupit si lze společné vstupné do obou parků, nebo pouze do jednoho.

Dopravit se zde můžete autem, případně do Disneylandu jezdí vlak RER linky A přímo z Paříže. Vlakem se zde přitom dopravíte za pouhých 35 minut. A součástí Disneylandu je dokonce i několik hotelů.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 231 930 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 44 055 návštěvníků

2. Energylandia, Zator, Polsko

📌 Největší polský zábavní park
📌 Kde ho najdete: Aleja 3 Maja 2, 32-640 Zator, Polsko

Více fotografií na www.energylandia.pl

Pokud za lunaparkem nechcete cestovat příliš daleko, můžete se vydat do sousedního Polska. Zdejší atrakce zaujmou jak ty úplně nejmenší, tak i dospělé adrenalinové nadšence. Součástí je totiž několik zón, které nabízí atrakce dle úrovně obtížnosti. Pro nejmenší slouží zóna Bajkolandia, pro milovníky pořádného adrenalinu je poté připravena Extrémní zóna. Její součástí je dokonce vůbec nejvyšší a nejrychlejší horská dráha v Evropě, kdy si při jízdě užijete neuvěřitelnou rychlost 142 km/h.

Kromě atrakcí na souši je pro návštěvníky připraveno také dobrodružství ve vodě. V takzvaném Vodním parku a Tropical Fun si užijete hned několik bazénů, 10 různých skluzavek i odpočinek v relaxační zóně. A to samozřejmě není všechno. V areálu se pravidelně pořádají divadelní představení, ohňové show a navštívit můžete také zdejší 7D kino.

Jelikož je tento lunapark poměrně velký, doporučujeme si udělat výlet na celý víkend a pořídit si dvoudenní vstup. Díky němu si budete moct dosyta užít atrakce na souši i ve vodě a vyzkoušet tak opravdu všechno, co tento zábavní park nabízí.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 134 921 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 2 112 návštěvníků

3. Europa Park, Rust, Německo

📌 Největší zábavní park v Německu
📌 Kde ho najdete: Europa-Park-Straße 2, 77977 Rust, Německo

Pokud to od nás máte blíže do Německa než do Polska, můžete se vydat do největšího zábavního parku v Německu. Nese označení Europa Park a najdete jej v blízkosti městečka Rust. V tomto parku si můžete užít více než 100 atrakcí, které jsou rozděleny do 13 různých tematických čtvrtí. Každá z těchto čtvrtí přitom svou architekturou a gastronomií připomíná vybranou evropskou zemi.

Z těch nejzajímavějších atrakcí v Europa parku lze vypíchnout třeba dřevěnou horskou dráhu Wodan dlouhou 1 050 metrů. Perfektní přetížení zažijete na atrakci Blue Fire MegaCoaster, která vás z 0 na 100 vystřelí za pouhé 2,5 sekundy. Doporučit lze také atrakci Eurostat, která je simulací cesty kosmickou lodí.

Kromě atrakcí na souši si i tady můžete užít spoustu vodních prvků. Suší proto rozhodně odcházet nebudete. Samozřejmostí je poté spousta obchodů, restaurací a představení, díky kterým se nudit určitě nebudete. Pokud se zde vydáte na celý víkend, můžete se ubytovat v některém z hotelů nebo v kempu, který se v blízkosti nachází.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 124 786 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 2 112 návštěvníků

4. Phantasialand, Brühl, Německo

📌 Tematický zábavní park
📌 Kde ho najdete: Berggeiststraße 31-41, 50321 Brühl, Německo

Pokud chcete v Německu vyzkoušet něco jiného, můžete vyrazit do zábavního parku Phantasialand Brühl. Jednotlivé atrakce jsou rozděleny do šesti různých tematických světů (Berlín, Čínská čtvrť, Fantasy, Hluboko v Africe, Mexiko a Mystery). Součástí zábavního parku jsou hned dva hotely, ve kterých se můžete ubytovat.

Mezi největší lákadla tohoto lunaparku se řadí zavěšená horská dráha Black Mamba, kdy jen těsně minete vodopád. Oblíbená je také jízda na Colorado Adventure, kdy si užijete třeba průjezd skalními průsmyky a indiánskou vesnicí. Notnou dávku adrenalinu zažijete na nové atrakci Talocan, která má podobu lavice otáčející se nad divokou vodou.

Pokud chcete vyzkoušet všechny atrakce, zabere vám celý výlet jeden až dva dny. Samozřejmostí je přitom řada restaurací, obchodů se suvenýry a dalších lákadel, abyste si výlet užili na maximum.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 65 303 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 3 122 návštěvníků

5. PortAventura Park + Ferrari Land, Španělsko

📌 Zábavní park nedaleko Barcelony
📌 Kde ho najdete: Avinguda de l’Alcade Pere Molas, s/n, 43480 Vila-seca, Tarragona, Španělsko

PortAventura Park
PortAventura Park, zdroj: https://www.portaventuraworld.com/en/

Pokud budete ve Španělsku, můžete se vydat do zábavního parku PortAventura a Ferrari Land. Tento lunapark se nachází právě v blízkosti Barcelony, konkrétně u městečka Salou. Stejně jako předchozí lunaparky v našem žebříčku, i tento je rozdělen do několika tematických zón. Jedná se o Středomořský svět, Čínu, Mexiko, Divoký západ, Polynésii a SesamoAventura. Součástí areálu je poté samostatný lunapark Ferrari Land a Karibský vodní svět.

Za pozornost stojí zejména atrakce Shambala a Dragon Khal, které patří mezi nejvyšší horské dráhy v celé Evropě. Díky tomu si užijete notnou dávku adrenalinu. Pokud výlet protáhnete na více dní, doporučujeme nevynechat již zmíněný obří aquapark Caribe Aquatic Park, kde si užijete zábavu při sjíždění tobogánů s různými stupni obtížnosti. Část tohoto parku je navíc krytá a tím pádem přístupná celoročně.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4 z 5 (fantastické) od více než 6 122 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 24 417 návštěvníků

6. Tivoli Gardens, Dánsko

📌 Známý zábavní park pro všechny věkové kategorie
📌 Kde ho najdete: Vesterbrogade 3, 1630 København V, Dánsko

Kdo by neznal Tivoli Gardens v Kodani. Jedná se o druhý nejstarší zábavní park na světě, který se nachází v srdci dánského hlavního města. Dokonce v tomto parku byla spuštěna jedna z nejstarších dřevěných horských drah na světě. V současné době si zde můžete užít zábavu na mnoha atrakcí s různou obtížností nebo odpočinek v místních zahradách. Akvárium vám poté umožní prohlédnout si spoustu ryb a mořských živočichů. Díky tomu se jedná o skvělou lokalitu pro celou rodinu.

Pokud hledáte nejrychlejší atrakci v Tivoli, nesmí vaší pozornosti uniknout atrakce Vertigo. Díky ní se budete na chvíli cítit jako pilot a užijete si patřičné přetížení 5G. Za zmínku stojí i kolotoč, se kterým si užijete jízdu ve výšce 80 metrů nad zemí. Nebo navštivte horskou dráhu Démon, díky které se hned třikrát v průběhu jízdy ocitnete hlavou dolů.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 61 102 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 26 062 návštěvníků

7. Parc Astérix, u Paříže, Francie

📌 Místo, kde potkáte Asterixe a Obelixe
📌 Kde ho najdete: Parc Astérix, 60128 Plailly, Francie

Více fotografií na www.parcasterix.fr

Chcete spatřit pohádkovou postavu Asterixe a Obelixe a vyfotit se společně s nimi? V tom případě musíte rozhodně zavítat do zábavního parku Astérix nedaleko Paříže ve Francii. Jedná se o poměrně velký areál, který se skládá ze šesti různých světů (Egypta, Římské říše, Galie, Země Vikingů, Starověkého Řecka a Cestování časem). A notnou dávku adrenalinu si budete moct užít na celkem 39 atrakcích.

Mezi ty nejoblíbenější patří třeba atrakce Goudurix, což je 36 metrů vysoká horská dráha. V rámci této jízdy se přitom hned sedmkrát ocitnete hlavou dolů. Neméně oblíbená je také horská dráha Rock‘ n‘ Roller Coaster, v rámci níž si užijete maximální rychlost přesahující 100 km v hodině.

U atrakcí na souši ale zábava rozhodně nekončí. Užít si můžete třeba projížďku lodí po uměle vytvořené řece.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 52 907 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 9 243 návštěvníků

8. Gardaland (Gardaland Resort), Itálie

📌 Zábavní park u jezera Lago di Garda
📌 Kde ho najdete: Via Derna, 4, 37014 Castelnuovo del Garda VR, Itálie

Další ze špičkových zábavních parků se nachází v Itálii, konkrétně v blízkosti známého jezera Lago di Garda. Jedná se přitom o jeden z prvních lunaparků, které kdy v Evropě vznikly. Celkem zde můžete vyzkoušet 34 různých atrakcích. K parku náleží i hotel, ve kterém se můžete ubytovat a následně využít kyvadlovou dopravu přímo do areálu parku.

Pokud se zaměříme na jednotlivé atrakce, má Gardaland svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Velké popularitě se těší například horská dráha Blue Tornádo, u které se koleje nachází nahoře. Vzhledem k tomu pasažéři nesedí ve vozíku, ale spíše visí v sedačce a celý zážitek je tedy ještě adrenalinovější.

Děti si užijí spoustu zábavy také na vodní podzemní atrakci I corsari. Zajímavostí na této atrakci je skutečnost, že je řízena počítačem a plně automatizovaná. Mezi další vodní atrakce se řadí třeba Colorado Boat, v rámci níž si užijete plavbu na voru a poté budete spuštěni z výšky do vody.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 86 159 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 20 208 návštěvníků

9. Alton Towers, Staffordshire, Anglie

📌 Zábavní park, vodní park a lázně v jednom
📌 Kde ho najdete: Farley Ln, Alton, Stoke-on-Trent ST10 4DB, Spojené království

Pokud vyrazíte do Velké Británie, můžete se vydat do zábavního parku Alton Towers. Stejně jako ve většině lunaparků, i tady se setkáte s jeho rozdělením do několika tematických sekcí. Jeho součástí je přitom nejen zábavní park, ale i rozlehlý vodní park. Přímo v areálu se přitom můžete také ubytovat, případně využít hotely či penziony v okolí.

Výhodou tohoto parku je množství atrakcí pro nejmenší děti, které si na atrakce ve výškách netroufnou nebo na ně zatím nesmějí. Ale i pro adrenalinové nadšence je zde bohaté vyžití. Vydat se můžete třeba na první obrácenou horskou dráhu v Evropě. Nechybí ani několik strašidelných domů, jízda ve tmě a podobně.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 38 718 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 19 330 návštěvníků

10. Efteling, Kaatsheuvel, Nizozemsko

📌 37 atrakcí a 6 horských drah
📌 Kde ho najdete: Europalaan 1, 5171 KW Kaatsheuvel, Nizozemsko

V našem žebříčku nesmíme zapomenout ani na zábavní park Efteling v Nizozemsku. V průběhu let se neustále rozšiřuje a v současné době nabízí celkem 37 tematických atrakcí, 6 horských drah a 2 vodní dráhy.

Při procházce parkem s velkou pravděpodobností narazíte na některou z klasických pohádkových postav, jako je třeba Šípková Růženka, Popelka, Sněhurka a mnoho dalších. Na své si proto přijdou jak nejmenší děti, tak i teenageři, kteří si chtějí do žil napumpovat dávku adrenalinu na některé z dostupných atrakcí.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 92 585 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 7 791 návštěvníků

11. Walibi, Wavre, Belgie

📌 Zábavní park disneyovského typu
📌 Kde ho najdete: Bd de l’Europe 100, 1300 Wavre, Belgie

Zábavní park Walibi
Zábavní park Walibi

Skvělý zábavní park najdete také v Belgii, kde si můžete užít jízdu na horské dráze, nejrůznější adrenalinové atrakce, rodinné jízdy i jízdy na vodě. Za zmínku stojí také 4D kino, které je neodmyslitelnou součástí areálu.

Zábavní park je hojně navštěvovaný v průběhu celého roku. V období Halloweenu ale nabízí porci zážitku navíc. V tomto čase se totiž park doslova proměňuje v peklo na zemi a nabízí nepřeberné množství strašidelných atrakcí a stylovou výzdobu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,3 z 5 (fantastické) od více než 22 313 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 1 728 návštěvníků

12. Prater, Vídeň, Rakousko

📌 Ikonický zábavní park za humny
📌 Kde ho najdete: 1020 Vienna, Rakousko

Prater

V našem žebříčku samozřejmě nesmíme zapomenout ani na známý zábavní park u našich jižních sousedů ve Vídni. Prater tvoří společně s přilehlým parkem jeden obrovský areál lákající na spoustu zábavy i odpočinku. Ikonickou atrakcí je obrovské kolo Riesenrad, které v nezměněné podobě slouží již od roku 1897 a vychutnáte si z něj perfektní výhled.

Mezi další populární atrakce se řadí třeba horská dráha Boomerang, nejrůznější řetízkové kolotoče, vodní atrakce a autodromy. Od mnoha jiných zábavních parků se liší v tom, že vstup do parku je zcela zdarma a platí se pouze za jednotlivé atrakce. Dorazit zde můžete autem, nebo se svézt městskou hromadnou dopravou z centra Vídně.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 82 038 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 9 877 návštěvníků

Hana Smětáková

Přidat komentář

1 × three =