Tipy na nejlepší penziony a hotely v Rakousku s českým personálem – tady v Alpách mluví česky

Při cestování by člověk měl poznávat nové kraje, zvyky i jazyky. Ale pokud někdo cestuje s dětmi nebo si chce na dovolené jen odpočinout a na jazyky není zrovna přeborník, může být příjemnější cítit se aspoň trochu „jako doma“. Například se domluvit svým rodným jazykem. Češtinu ve světě uslyšíte všude. Od divokých vrcholků velehor až po nejzapadlejší zákoutí metropolí. Češi jsou neuvěřitelně zcestovalí a krajanům se nevyhnete, ani kdybyste chtěli. Ale jde spíše o nahodilá setkání.

Pokud však potřebujete mít jistotu, že se na někde domluvíte česky, je třeba si vybírat dopředu. Největší šance jsou přitom v sousedních zemích. Třeba v Rakousku, které je se svými Alpami, jezery a nádhernými městy pro dokonalou dovolenou jako stvořené. A dokonce zde najdete množství hotelů, horských chat a penzionů, které obhospodařuje český personál. A právě na tato místa se zaměříme v dnešním článku. Máme pro vás žebříček nejlepších penzionů v Rakousku s českým personálem.

Ubytování v Alpách, kde se mluví česky

1. Landhaus Marlies, Zell am See

📌 Kde se nachází: Schmittenstraße 85, 5700 Zell am See, Rakousko

Landhaus Marlies, Zell am See

Více fotografií na Booking.com

Zeller See patří mezi turisticky nejoblíbenější a nejvděčnější horská jezera v Rakousku. Jezero se rozkládá v jižním Salcbursku kousek od města Kaprun na ploše 4,5 km čtverečních. Křišťálově čistou vodní plochu obklopují zeleným kobercem pokryté vrcholky přecházející až v zasněžené štíty velehor vysokých přes 2000 metrů.

Toto místo je dokonalou destinací pro vodní sporty, odpočinek a samozřejmě výlety do okolí. Krásných míst a turistických tras je zde bezpočet. V zimě si zde zas můžete užít parádní lyžování. Zeller See nabízí víc než dost příležitostí pro sportovce, turisty i rodiny s dětmi.

Na západním břehu jezera se rozkládá město Zell am See s velmi malebným centrem a krásným nábřežím. Na západním konci městečka – již v obklopení zalesněných kopců – pak leží penzion Landhaus Marlies.

Těšit se můžete na překrásnou přírodu, ničím nerušený klid i stylové a útulné prostředí penzionu samotného. Interiéry jsou obložené dřevem a přírodním kamenem, je zde wellness centrum s bazénem či saunou a parní saunou, restaurace s terasou a výhledem na jezero, lyžárna, dětské hřiště. Zkrátka vše, co si lze přát. Skvělé místo s parádní snídaní a péčí majitelů.

A tento penzion navíc vlastní čeští majitelé se skvělým přístupem k hostům, má skvělé hodnocení na platformách jako Booking.com a touto volbou jistě nešlápenete vedle.


2. Praga Apartments & Restaurant, Zell am See-Kaprun

📌 Kde se nachází: Mittersiller Str. 50, 5721 Piesendorf, Rakousko

Praga Apartments & Restaurant, Zell am See-Kaprun

Více fotografií na Booking.com

V malebné krajině u Zeller See ještě nějakou chvíli zůstaneme. Další velmi příjemný penzion s českou obsluhou najdete cca 4 km od jezera, mezi městečky Piesendorf a Fürth. Že má penzion něco společného s naší zemí, naznačuje už jeho samotný název – Praga Apartments & Restaurant. Leží přímo u hlavní silnice 168, takže má i do jisté míry charakter motorestu a představuje skvělou volbu, pokud jste v této oblasti např. na road tripu nebo budete autem z penzionu vyrážet na výlety do okolí.

A navštívit můžete třeba Kitzsteinhorn (horský vrchol), Wasserwelten Kaprun (lázně Tauern Spa), Großglocknerhochalpenstraße (vysokohorská silnice). Nedaleko se nachází také vodopády Krimmler Wasserfälle.

Z teras a balkonů penzionu se naskýtají krásné výhledy na zelené alpské pláně ohraničené rozeklanými vrcholky hor. Hotel je velmi čistě a moderně zařízený. Jednotlivé apartmány jsou skvěle vybavené – včetně kuchyňského a jídelního koutu a vlastní koupelny. V hotelu se podává kontinentální snídaně a restaurace s krásnou terasou nabízí především francouzské a německé speciality.

Komunikace v rodném CZ nebo SK jazyce je jistě další skvělou výhodou.


3. Pension Baranek – Baranek Resorts, Kaprun

📌 Kde se nachází: Kellnerfeldstraße 19, 5710 Kaprun, Rakousko

Pension Baranek - Baranek Resorts, Kaprun

Více fotografií na Booking.com

Další Čech, který našel svůj domov mezi vrcholky Alp, je Martin Baránek. Tento valašský rodák si založil vlastní ubytovací resort v horské vesnici Leogang asi 10 km severně od Zeller See. Zde provozuje penzion Haus Wildbach – jde o krásně zařízené apartmány v úžasném prostředí autentické velehorské obce, které rádi navštěvují čeští i zahraniční hosté. Penzion obklopují horské louky a šedivé alpské štíty.

Ale to není vše. Další resort s apartmány provozuje Martin Baránek v turisticky oblíbeném městě Kaprun, které naopak leží jižně od Zeller See. Pokud vám vyhovuje blízkost většího města a prostředí rušnějšího letoviska, pak vás pravděpodobně více zaujme právě tato lokalita. Kromě apartmánů s balkony či terasami zde najdete wellness, fitness centrum, restauraci i další vybavení. Skvělé místo pro sport, výlety do okolí, turistiku, odpočinek i jiné aktivity a kratochvíle.


4. Pension Gemshorn, Hainzenberg

📌 Kde se nachází: Dörfl 393, 6278 Hainzenberg, Rakousko

Pension Gemshorn, Hainzenberg

Více fotografií na Booking.com

Tentokrát se přesuneme na mapě Rakouska o kus dál, do Hainzenbergu u města Zell am Ziller, které leží asi 20 km východně od úchvatného Innsbrucku. Zde, mezi vrcholky deroucími se do výšky i přes 2500 m. n. m., se na vaši návštěvu těší v penzionu Gemshorn. Ten najdete v přírodním prostředí, klidné lokalitě obklopené horskými stráněmi a věčně zasněženými vrcholy.

Tato lokalita je ideální volbou pro lyžaře, protože se zde rozkládá ski areál Gerlosstein-Hainzenberg. Jde sice o spíše menší a málo vytížený, ale o to příjemnější a poklidnější lyžařský areál, jehož sjezdovky začínají ve výšce až přes 1800 m. n. m.

Samotný penzion je opravdu krásný a stylový příklad alpské chaty s restaurací s venkovní zahrádkou, příjemně zařízenými pokoji, wellness centrem se saunami a vířivkou i dalším vybavením. Největším lákadlem je však prostředí a okolí krajina. Skvělé místo pro sportovní i rodinnou dovolenou.

A podle recenzí na portálu Booking.com se můžete těšit na česky mluvící personál a rodinnou atmosféru penzionu.


5. Hotel Alpen Arnika, Tauplitz

📌 Kde se nachází: Tauplitzalm 8, 8982 Tauplitz, Rakousko

Hotel Alpen Arnika, Tauplitz

Více fotografií na Booking.com

Horský hotel Alpen Arnika se nachází na největší náhorní plošině ve střední Evropě, Tauplitzalm, v nadmořské výšce 1650 metrů. Toto místo potěší relativní blízkostí k českým hranicím, nachází se mezi městy Bad Aussee a Liezen asi 70 km východně od Salzburku.

Toto nádherné místo láká především okolní přírodou a hotel Alpen Arnika může být ideálním zázemím pro túry a výlety do okolí, například kolem šesti blízkých horských jezer. Oblast je protkána turistickými stezkami. Vhodná je ale i pro cykloturistiku a hotel navíc leží přímo u sjezdovky, takže si na své přijdou i zimní návštěvníci.

Přímo v hotelu je krásná restaurace a příjemné ubytování, které je jednoduché, ale čisté a nové. Hotel vedou čeští majitelé, takže čeští hosté jsou vstřícně vítaní (jakož samozřejmě i všichni ostatní). Opravdu báječné místo pro aktivní i odpočinkovou dovolenou.

Náš tip: Rakouské Alpy v českém Hotelu Alpen Arnika *** s polopenzí, obědovým balíčkem na výlet, vínem a saunou


6. Residence AlpenHeart, Bad Gastein

📌 Kde se nachází: Böcksteiner Bundesstraße 20, 5640 Bad Gastein, Rakousko

Residence AlpenHeart, Bad Gastein

Více fotografií na Booking.com

Bad Gastein je známé alpské lázeňské město, které najdete v úchvatném pohoří Vysoké Taury. Okolo se rozkládají i třítisícové vrcholy, takže se můžete těšit na dokonale čistý horský vzduch a překrásnou přírodu.

Hotel AlpenHeart leží přímo ve městě, takže představuje ideální cíl pro lázeňské návštěvníky. Město je okouzlujícím místem díky architektuře a spojení s horami a přírodou. Přímo v centru města jsou například velké vodopády.

Město je však taky centrem lyžařské oblasti Bad Hofgastein, která nabízí přes 80 km sjezdovek. Na své si zde přijdou především začátečníci a středně pokročilí lyžaři. Zdejší slavnou „atrakcí“ je taky obří, 140 m dlouhý, visutý most Stubnerkogel klenoucí se nad hlubokým horským údolím.

Přímo v hotelu, kteřý vedou čeští majitelé si pak můžete užít wellness, zajít do posilovny či do herny, je zde velmi dobrá restaurace a taky pivnice, kde vám načepují Plzeň či Budvar jako doma. I zde si objednáte hezky česky.


7. Pension Savisalo, Ramsau am Dachstein

📌 Kde se nachází: Leiten 324, 8972 Ramsau am Dachstein, Rakousko

Pension Savisalo, Ramsau am Dachstein

Více fotografií na Booking.com

Další skvělý český penzion najdete v Ramsau am Dachstein u Schladmingu cca 70 km jihovýchodně od Salzburku. Nad městem se tyčí bez pár metrů tří tisícový vrchol Hoher Dachstein, který zdobí střecha z ledovce. Na svahu této hory se rozkládá vynikající alpské lyžařské středisko, které patří k největším a nejvýznamnějším v Rakousku. Nabízí fantastických 200 km sjezdovek – ty nejvýše položené začínají ve výšce až 2700 m. n. m. V létě zas můžete využít na 1000 km turistických tras, které se vinou okolím.

Samotný penzion nabízí ubytování v tradiční alpské chalupě, interiér je zrekonstruovaný, čistý a příjemný. Využít můžete wellness centrum se saunou a cedrovou kádí a najíst se můžete v dobré restauraci, kde vám načepují českou Plzeň. Velmi dobrá lokalita.

Volat můžete na české telefonní číslo (provozní hotelu i manažerka mluví česky) a podle portálu Booking.com se můžete těšit na česky nebo slovensky mluvící personál.


8. Hotel Höhlenstein, Tux

📌 Kde se nachází: Juns 586, 6293 Tux, Rakousko

Hotel Höhlenstein, Tux

Více fotografií na Booking.com

V poněkud luxusnějším duchu než většina ubytovacích zařízení v tomto žebříčku se nese hotel Höhlenstein, který se nachází ve vísce Juns sevřené v údolí více než třítisícovými hřebeny Tuxských a Zillertalských Alp. Okolní příroda je zkrátka božská a nabízí víc než dost příležitostí pro lyžaře, turisty i jiné aktivní (ale i pasivní) návštěvníky. Autem je to navíc kousek do Hintertuxu, což je rakouský ledovec s celoročním provozem sjezdovky a 86 km tratí.

Samotný čtyřhvězdičkový hotel Höhlenstein je pak ozdobou údolí. Ihned vás uchvátí dokonale stylovými exteriéry i interiéry. Je zde prosklená zimní zahrada, skvěle vybavené, moderní wellness centrum, špičková restaurace a perfektně zařízené pokoje. Hotel je svým komfortem a stylem i polohou ideální i pro romantickou dovolenou. Skvělá volba i pro náročné, byť ji od ČR poněkud vzdálenější.

A podle portálu Booking.com i zde mluví česky nebo slovensky přímo na recepci. Těšit se můžete na menu v češtině a skvělé snídaně.

Náš tip: Relax v Tyrolsku: hotel Höhlenstein kousek od ledovce Hintertux, snídaně či polopenze a wellness


9. Pension Milan, Zell am See

📌 Kde se nachází: Zellermoosstraße 75, 5700 Zell am See, Rakousko

Pension Milan, Zell am See

Více fotografií na Booking.com

Vraťme se ještě na skok k Zellerskému jezeru, konkrétně do městečka Zellermoos u jeho jižního pobřeží. Zde najdete útulný tříhvězdičkový penzion Milan spravovaný českými majiteli. Tento penzion je vhodný pro i pro rodinnou dovolenou. Od jezera je vzdálen necelé 2 km.

Penzion nabízí kontinentální snídaně a leží nejen blízko jezera, ale i lyžařských vleků. Potěší příjemným personálem a příznivými cenami.


10. Český rodinný Penzion Sun, Gaming

📌 Kde se nachází: Im Markt 45, 3292 Gaming, Rakousko

Český rodinný Penzion Sun, Gaming

Více fotografií na Travelking.cz

V překrásném Rakouském městě Gaming vzdáleném jen cca 100 km západně od Vídně se rozkládá český penzion Sun, který vás přivítá v nitru zrekonstruované historické budovy. Městečko Gaming nabízí úžasnou okolní přírodu přikrytou temně zeleným závojem lesů. Jde spíše o okraj Alp, takže kopce okolo nemají více než 1100 m. n. m. a mohou na našince působit „vlídněji“ než rozeklané velehory.

Blízko penzionu je koupaliště, jsou zde trasy pro pěší i cyklo turistiku. Blízké řeky jsou i splavné, takže mohou lákat milovníky raftingu. V zimě jsou zde příležitosti pro lyžování a další zimní sporty. Vynikající místo, které je z ČR navíc relativně blízko – cca 80 km od jihočeských hranic.

Náš tip: Rakouské Alpy u Hochkaru a solných bazénů v českém Penzionu Sun se snídaněmi formou bufetu a zapůjčením kol


Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat zkušenost

5 × 1 =