TOP 11: Nejlepší hotely v Ománu

V Ománu na vás čeká příjemná směsice arabských a muslimských tradic a tato orientální země na vás dozajista dýchne svou nepopsatelnou atmosférou. Na jednu stranu zaujme přítomností vysokých hor a pouští, na druhou stranu se můžete těšit i na blankytně čisté moře. Prozkoumejte nejlepší hotely v Ománu a vyberte si mezi nimi svého favorita pro svou příští dovolenou. Součástí našeho žebříčku je hned 11 skvělých možností pro ubytování.

1. Al Baleed Resort Salalah by Anantara

📌 Luxusní 5hvězdičkový resort
📌 Kde se nachází: PC 214, Al Mansurah Street, Al Baleed, Salalah 360, Omán

Al Baleed Resort Salalah by Anantara

Více fotografií na Invia.cz

Pokud v Ománu zatoužíte po opravdovém luxusu, nelze než doporučit 5hvězdičkový hotel Al Baleed Resort Salalah by Anantara. Jedná se o resort patřící do mezinárodního řetězce Anantara, což ostatně svědčí o kvalitě zdejších služeb. Těšit se můžete na vstřícný personál, čisté prostředí a prvotřídní gastronomii. Hotel se řadí mezi skvělé hotely v Ománu s all inclusive.

Hotel má svou vlastní soukromou pláž, která navazuje na zbytek pobřeží. Díky tomu se můžete oddávat relaxaci, aniž byste byli rušení místními obyvateli. Pláž je písečná a zaujme pozvolným vstupem do vody, díky čemuž je hotel vyhledávaným místem také u rodin s malými dětmi. Kromě toho ale nechybí ani komplex bazénů, který se táhne napříč celým resortem. Rodiče malých dětí jistě ocení oddělený dětský bazén.

Al Baleed Resort Salalah by Anantara

Vybavení hotelu je na velmi dobré úrovni a v rámci ubytování můžete například navštívit skvěle vybavené tenisové kurty, wellness centrum se saunou nebo si zacvičit ve zdejším fitness centru. Nechybí ani půjčovna pro vodní sporty, abyste se mohli oddávat například akčnímu potápění.

V blízkosti hotelu se navíc nachází populární archeologický park Al Balid, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Jeho návštěvu tedy nelze než doporučit, přičemž přímo z hotelu zde pořádají organizované výlety.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 1 591 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 (skvělé) od více než 529 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 1 návštěvníka

2. Alila Hinu Bay

📌 Romantický hotel vhodný i pro náročné
📌 Kde se nachází: Alila Hinu Bay, Salalah, 211, Omán

Alila Hinu Bay

Více fotografií na Invia.cz

Velmi kvalitním hotelem v Ománu je dozajista také Alila Hinu Bay, který je vzhledem ke špičkovým službám ideální volbou i pro náročnou klientelu. Hotelový komplex se rozprostírá na jihozápadním pobřeží Ománu a nabízí vše pro vaši klidnou a pohodovou dovolenou strávenou na pláži, u bazénu nebo objevováním místní kultury.

Z hlediska vybavení se můžete těšit na útulně zařízené pokoje, přičemž jejich čistota je zde jednoznačně na prvním místě. Součástí jsou hned dvě restaurace. První z nich je bufetová, ve druhé si můžete vybrat pokrmy z á la carte menu. Venkovní areál vás jistě na první pohled uchvátí přítomností nekonečného (infinity) bazénu pro děti i dospělé. Přímo u bazénu také najdete bar, díky čemuž vám nic nebrání v tom vychutnat si skvělý drink přímo na lehátku.

Alila Hinu Bay

Nejbližší písečná pláž se nachází zhruba 300 metrů od hotelu a její návštěvu tedy můžete spojit s krátkou procházkou. K dispozici jsou také lázně pojmenované jako Alila Spa, které nabízí řadu procedur, masáží a rozmanitých terapií. Díky tomu se zde můžete nechat hýčkat. Rodiče malých dětí poté jistě uvítají přítomnost dětského klubu, kde se ratolestí ujme tým zkušených animátorů.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 182 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,3 z 10 (fantastické) od více než 231 návštěvníků
 • Hodnocení na Fisher – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 210 návštěvníků

3. The Chedi Muscat

📌 Resort kousek od centra Muscatu
📌 Kde se nachází: 133 18th November St, Muscat, Omán

The Chedi Muscat

Více fotografií na Invia.cz

Pokud vás láká prozkoumání samotného centra města Muscatu, nelze než doporučit tento hotel nesoucí označení The chedi Muscat. Od města je totiž vzdálen jen nepatrně, díky čemuž si zde můžete hravě udělat výlet během vaší dovolené. Samotné ubytování je pak jako vystřižené z pohádky a skvěle splní vaše představy o luxusní a zároveň pohodové dovolené.

The Chedi Muscat zaujme nejen propracovanými pokoji, které jsou vyvedeny do těch nejmenších detailů. Venkovní areál je tvořen rozlehlým bazénovým komplexem, přičemž jeho součástí je dokonce bazén o rozloze 1500 m2. Vzhledem k tomu se návštěvníci i v bazénu příjemně rozprostřou a ani v nejvyšší sezóně zde nebudete mít pocit, že by byla hlava na hlavě.

The Chedi Muscat

Hotel se pyšní také širokou nabídkou restaurací. Celkem jich v areálu najdete šest a své zástupce tu má například arabská, mezinárodní či japonská kuchyně. V místním wellness a SPA centru můžete kromě jiného absolvovat ajurvédské bylinné terapie, při kterých si zaručeně odpočinete. K hotelu také náleží čistá a udržovaná písčitá pláž.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 2 260 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (fantastické) od více než 236 návštěvníků
 • Hodnocení na Fisher – 4,5 z 5 (vynikající) od více než 3 853 návštěvníků

4. Jumeirah Muscat Bay

📌 Luxusní plážový resort
📌 Kde se nachází: Saraya OM, Bandar Jissah 117, Omán

Jumeirah Muscat Bay

Více fotografií na Invia.cz

Další z luxusních plážových resortů v Ománu nese označení Jumeirah Muscat Bay. Nachází se přitom v poměrně klidné oblasti, a to konkrétně mezi pohořím Al Hajar a Ománským zálivem. Byl otevřen teprve na konci roku 2021 a vzhledem k tomu se můžete těšit na jeho stále nové a moderní vybavení. Jednotlivé pokoje jsou vkusně zařízené a vybrané pokoje nabízí úchvatný výhled na Ománský záliv.

Hotel se rozprostírá v bezprostřední blízkosti čisté a udržované písčité pláže s pozvolným vstupem do vody. Součástí resortu je hned několik restaurací, díky čemuž si můžete užít skutečně bohatý gastronomický zážitek. V restauraci Brezza si například pochutnáte na lahodných středomořských jídlech, v restauraci Perdiot na vás čekají zajímavé mezinárodní pokrmy. A při návštěvě restaurace Zuka si můžete pochutnat na skvělých a především čerstvých mořských plodech.

Jumeirah Muscat Bay

K hotelu dále náleží skvěle zařízené fitness centrum, abyste svou dovolenou mohli pojmout i aktivně. Pokud se budete chtít nechat hýčkat, stačí zavítat do zdejšího Talise Spa. V luxusním wellness centru si můžete vybrat některou z masáží nebo procedur.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 746 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 598 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 388 návštěvníků

5. Hotel Shangri – La’s Al Husn

📌 Romantický Adults Only hotel
📌 Kde se nachází: Muscat 100 Muscat Muscat، 644, Omán

Hotel Shangri - La's Al Husn

Více fotografií na Invia.cz

Nádherný hotel Shangri – La’s Al Husn se rozprostírá na útesu, který omývají vody Ománského zálivu. Vzhledem k tomu na vás dýchne tou pravou romantickou atmosférou a není ani divu, že se jedná o Adults Onlyhotel pouze pro dospělé. Skvěle si zde pobyt užijí zejména zamilované páry, kterým se atmosféra hotelu bude zamlouvat.

Jednotlivé pokoje jsou zařízeny v malebném orientálním stylu a nabídnou okouzlující výhledy do okolí. Samozřejmostí jsou pak zdejší špičkové služby, které zcela odpovídají úrovni 5hvězdičkového hotelu. Pokud si budete chtít odpočinout ještě o to více, nelze jinak než doporučit zdejší ománské lázně, kde můžete absolvovat terapie za použití intenzivně vonícího kadidla.

Hotel Shangri - La's Al Husn

A pozadu samozřejmě nezůstává ani gastronomie. Obzvláště za zmínku stojí indická restaurace Aangan by Rohit Ghai, kde vzniká špičkové menu pod rukama uznávaného šéfkuchaře Deepu Jose. Spousta pokrmů se zde podává tak, abyste je mohli sdílet se svými nejbližšími a tím si vytvořili perfektní zážitek.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 760 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,3 z 10 (fantastické) od více než 734 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 2 617 návštěvníků

6. Anantara Al Jabal Al Akhdar Resort

📌 Pohádkový resort v horách
📌 Kde se nachází: No 110, Al Jabal Al Akhdar, Nizwa 621, Omán

Anantara Al Jabal Al Akhdar Resort

Více fotografií na Invia.cz

Netoužíte po příliš horkém počasí a chcete si užít takový malý únik do chladnějších hor? V tom případě se vám jistě bude zamlouvat tento pohádkový resort Anantara Al Jabal Al Akhdar Resort nacházející se přímo na legendární Zelené hoře. Z hotelu se vám přitom naskytnou doslova dechberoucí výhledy na okolní kaňon. Navíc se jedná o jedno z nejvýše položených středisek na světě.

Anantara Al Jabal Al Akhdar Resort nabízí spoustu dobrodružných zážitků. Můžete si například udělat výlet do pouště a zažít ten pocit, kdy kolem vás široko daleko není nic jiného než právě písek. Nebo můžete pozorovat hvězdy z vyhlídkové plošiny, kterou si kdysi dávno oblíbila i samotná princezna Diana.

Anantara Al Jabal Al Akhdar Resort

Špičkové služby hotelu pomáhá dotvářet i zdejší gastronomie. I když se hotel nachází doslova uprostřed hor, můžete si zde vybrat hned z několika restaurací a ochutnat pokrmy arabské, italské nebo mezinárodní kuchyně. Navštívit můžete také zdejší wellness centrum a dopřát si zde například očistný hammam rituál s výhledem do hor.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 1 801 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9 z 10 (fantastické) od více než 836 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 2 526 návštěvníků

7. W Muscat

📌 Vyberte si z 6 restaurací a barů
📌 Kde se nachází: Al Kharjiya Street, 103, Omán

W Muscat

Více fotografií na Invia.cz

Luxusní resort W Muscat se rozkládá přímo na krásné a populární pláži Shatti Al Qurum. Jeho součástí je celkem 279 skvěle zařízených pokojů a apartmánů, ze kterých můžete vybírat. Z jednotlivých pokojů se vám přitom naskytne krásný výhled na Ománský záliv.

Součástí resortu je hned 6 restaurací a barů, díky čemuž se můžete těšit na pestrý gastronomický zážitek. Za zmínku stojí například střešní bar Siddharta Lounge nebo čínská restaurace Ba Ban. A pokud dostanete chuť na steak, můžete se vydat do skvělé restaurace CHAR.

W Muscat

Neodmyslitelnou součástí resortu je přitom nejen písčitá pláž, ale i venkovní bazénový komplex, který vybízí k osvěžení v průběhu dne. Vydat se můžete také do velmi pěkně zařízeného SPA centra AWAY, kde z vás opadne veškerý stres. Za zmínku stojí i velmi dobře vybavené fitness centrum, kde se při cvičení můžete kochat výhledem na moře.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 2 357 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (fantastické) od více než 1 304 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 755 návštěvníků

8. SHANGRI-LA´S BARR AL JISSAH AL BANDAR

📌 Hotel přímo mezi horami a zálivem
📌 Kde se nachází: OM, Al Jissah St, 100, Omán

SHANGRI-LA´S BARR AL JISSAH AL BANDAR

Více fotografií na Invia.cz

Dalším skvěle hodnoceným hotelem v Ománu je SHANGRI-LA´S BARR AL JISSAH AL BANDAR, který spadá do světově známého řetězce Shangri-La. Hotel se rozprostírá přímo mezi horami a zálivem, díky čemuž si zde budete užívat naprostý kontrast. Na jedné straně se nachází divoká krása hor, na druhé straně pak uklidňující síla moře. A uprostřed toho luxusní resort, který vám dovolí si odpočinout a načerpat síly plnými doušky.

SHANGRI-LA´S BARR AL JISSAH AL BANDAR

Kromě pláže se můžete osvěžit ve venkovním bazénu, jehož součástí je i dětský bazén pro nejmenší. Z hlediska dalšího vybavení stojí za zmínku třeba slunečná terasa, kde můžete nachytat bronz pohodlně na lehátku. Na své si zde přijdou také milovníci vodních sportů. Přímo na pláži si totiž můžete vybrat z jejich široké nabídky, která zahrnuje například vodní lyžování, windsurfing nebo jízdu na kajaku. V areálu také najdete udržovanou zahradu pro vaše procházky nebo dětské hřiště, které si jistě zamilují nejmenší návštěvníci.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 6 234 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,4 z 10 (fantastické) od více než 3 310 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 4 návštěvníků

9. Intercontinental Muscat

📌 Skvělá volba pro rodiny s dětmi
📌 Kde se nachází: Al Kharjiya Street, Al Shati St, Area 114, Omán

Intercontinental Muscat

Více fotografií na Invia.cz

Mezi TOP hotely v Ománu se právem řadí také Intercontinental Muscat. Jedná se o pětihvězdičkový hotel, který je vzhledem ke své nabídce služeb perfektní volbou pro rodiny s dětmi. Hotel se pyšní velkou plochou na místní veřejné pláži, kde se během pobytu můžete oddávat odpočinku. Kromě toho zaujme také velkým venkovním bazénem a zahradou, která vám poskytne příjemný stín v horkých letních dnech.

Intercontinental Muscat

Stejně jako v jiných luxusních hotelech v Ománu, i v tomto případě se můžete těšit na luxusní gastronomický zážitek. Zavítat můžete například do italské restaurace Tomato nebo restaurace Musandam pro celodenní stravování. Hostům je k dispozici dokonce i originální anglická hospoda Al Ghazal Pub nebo tradiční arabská kuchyně v restauraci Trader Vic’s.

Skvělou součástí resortu je rovněž Palm Beach Club, kde můžete navštívit dva osvětlené tenisové kurty, 25metrový olympijský bazén, rekreační bazén nebo plně vybavené fitness centrum. Nechybí dokonce ani sauna či vířivka pro vaše chvíle strávené odpočinkem.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 5 531 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (fantastické) od více než 2 153 návštěvníků
 • Hodnocení na Fisher – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 2 950 návštěvníků

10. Al Bustan Palace, a Ritz-Carlton Hotel

📌 S dlouhou soukromou pláží
📌 Kde se nachází: Al Bustan St, Muscat 114, Omán

Al Bustan Palace, a Ritz-Carlton Hotel

Více fotografií na Invia.cz

V žebříčku nejlepších hotelů v Ománu jistě nesmí chybět ani hotel Al Bustan Palace, který zaujme svou soukromou dlouhou pláží. Jeho součástí je celkem 250 luxusních pokojů a apartmá, ve kterých se můžete ubytovat. Těšit se můžete také na skvěle udržovanou zahradu, jejím prostřednictvím se dostanete na pláž. Pokud vás zrovna koupání v moři lákat nebude, můžete se vydat do zdejšího nekonečného bazénu.

Al Bustan Palace, a Ritz-Carlton Hotel

Hotel zaujme také skvělými službami v oblasti gastronomie. Můžete si zde například objednat romantickou večeři přímo na pláži nebo si vychutnat odpolední čaj pod 125metrovou kopulí. Za návštěvu rozhodně stojí i zdejší autentický jazzový salonek, který vás během okamžiku přenese do období 20. let minulého století. Nechybí ani bufetová restaurace Al Khiran Kitchen, v níž si snadno vyberete, na co zrovna budete mít chuť.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 3 017 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9 z 10 (fantastické) od více než 993 návštěvníků
 • Hodnocení na Fisher – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 2 770 návštěvníků

11. Hotel Six Senses Hideaway Zighy Bay

📌 Hotel ve stylu ománské rybářské vesničky
📌 Kde se nachází: Dibba 800, Omán

Hotel Six Senses Hideaway Zighy Bay

Více fotografií na Invia.cz

Žebříček zakončíme jedním z nejluxusnějších hotelů v Ománu. Six senses Hideaway Zighy Bay je postaven ve stylu typické ománské rybářské vesničky a jeho design vás jistě okouzlí na první pohled. Nachází se v zálivu Zighy Bay na poloostrově Musandam a jedná se o poměrně rozlehlý resort.

Je obklopen vysokými horami, které vytváří skvělý kontrast mezi nimi a tyrkysově čistým mořem. Lokalita tohoto hotelu navíc doslova vybízí k výletům do zahraničí. Konkrétně Dubaj je totiž vzdálená pouze 120 minut jízdy autem.

Hotel Six Senses Hideaway Zighy Bay

Součástí resortu jsou dvě restaurace,z nichž jedna je situována v horách nad resortem a nabízí proto dechberoucí výhled do okolí. Druhou restauraci pak najdete v samotném areálu. Kromě toho můžete navštívit i několik barů. Nechybí dokonce ani vinný sklep, ve kterém můžete ochutnat lahodná světová vína. Neodmyslitelnou součástí je také krásná udržovaná pláž, která je dlouhá 1,6 km a na níž se tedy můžete bez problémů i projít při západu slunce.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 573 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 207 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 1 971 návštěvníků

Náš tip: Kam jet do Ománu

Hana Smětáková

Přidat zkušenost

five × 5 =