6 tipů na podvodní restaurace na Maledivách

Úchvatně bílý a jemný písek, laguny s průzračně čistou vodou, vysoké palmy, krásné počasí v průběhu celého roku a nádherné hotelové resorty. To je jen několik důvodů, proč se Maledivy řadí k těm nejkrásnějším destinacím, které na celém světě můžete navštívit. Není proto divu, že jsou tyto ostrovy vyhledávaným cílem turistů. Věděli jste ale, že zde můžete navštívit i podvodní restaurace na Maledivách? Máme pro vás tipy na ty nejlepší z nich.

Podvodní restaurace vám umožní zažít skvělý gastronomický zážitek v obklopení Indického oceánu. Pochutnejte si na několikachodové večeři a pozorujte, jak kolem vás proplouvají žraloci, rejnoci a další vodní živočichové.

1. Ithaa Undersea Restaurant

V této podvodní restauraci můžete povečeřet v hloubce 5 metrů pod hladinou oceánu. Jedná se navíc o úplně první podvodní restauraci, která na celém světě kdy vznikla. Jednotlivé stoly jsou situovány tak, abyste si během gurmánského zážitku mohli prohlížet ryby a jiné podmořské živočichy, kteří budou proplouvat prakticky kolem vás. Restaurace poskytuje 270stupňový výhled na krásy podmořského života.

Celková kapacita restaurace je pouze 14 osob a zavítat sem smějí pouze dospělé osoby.

Těšit se můžete na špičkové pokrmy (fusion místní kuchyně se západními vlivy), které vznikají pod rukama profesionálních kuchařů. Objednat si můžete celé degustační menu včetně vinného párování. K obědu bude o 4 chodech, k večeri o 7 chodech. Prostor není příliš velký a své místo si proto musíte předem zarezervovat. Těšit se nicméně můžete na velmi vstřícný personál, který se o vás bude špičkově starat.

Podvodní restaurace se nachází v resortu Conrad Maldives Rangali na jižním atolu Ari. Zájezdy nabízí také české cestovní kanceláře. Čeká vás luxusní zážitek a ubytování v apartmánových domech a vodních vilkách s přímým přístupem do teplého moře. Resort disponuje mimo podvodní také dalšími 11 restauracemi inspirovanými celým světem.


2. SEA

Podmořská restaurace Sea se nachází na ostrově Kihavah huravalhi. Narozdíl od první zmíněné restaurace nemá tvar podvodního tunelu a nabízí o něco více prostoru (kapacita je až 30 hostů). Narozdíl od první jmenované, zde rádi pohostí i děti speciálním dětským menu. Těšit se v ní můžete na pokrmy maledivské a mezinárodní kuchyně. Restaurace je otevřena v čase snídaně (od 8:30 do 10:30), oběda (od 12:00 do 14:00) a večeře (od 18:30 do 22:00). Vždy je proto třeba si udělat rezervaci na požadovaný čas.

Jednotlivé pokrmy se řadí ke špičkové gastronomii a vy tak máte jedinečnou příležitost se skvěle najíst a vychutnat si ohromující výhled na podmořské prostředí. Počítat je třeba s vyšší cenou. Například za čtyřchodové menu k večeři včetně nápojů zaplatíte zhruba 300 dolarů na osobu.

Za zmínu stojí také vlastní vinný sklep se 450+ víny té nejvyšší kvality.

Restaurace se nachází v resortu Anantara Kihavah Maldives Villas. I sem létají české cestovní kanceláře. Těšit se můžete na soukromý ostrov uvnitř biosférické rezervace zapsané na seznam UNESCO.


3. SUBSIX

Pokud budete ubytovaní na ostrově Huluwalu, můžete navštívit podvodní restauraci na Maledivách, která nese označení Subsix. Dovede vás k ní třípatrové schodiště, které je osvětleno pomocí italských abstraktních lustrů. Místní bar poté svým tvarem připomíná škeble.

Ještě než se k ní dostanete budete muset urazit 500 metrů lodní dopravou z ostrova. Restaurace nabízí úchvatné snídaně, obědy i večeře. Restaurace akceptuje návštěvu dětí.

Prostor restaurace je poměrně velký a nabízí úchvatný výhled do hlubin oceánu. Součástí menu jsou špičkové pokrmy a ochutnat můžete třeba rozmanité mořské plody nebo oceňované maso wagyu. Večeře v této restauraci bývají často ozvláštněny představením DJ. Tak jako u ostatních podvodních restaurací je třeba počítat s vyššími cenami.

Tenhle podmořský klenot patří pod křídla resortu Niyama Private Islands Maldives. I sem se dostanete za pomoci českých cestovních kanceláří. Celý resort se rozprostírá na dvou ostrovech, hravě pojmenovaných Play a Chill a nabízí vše, co od dovolené na Maledivách očekáváte. Soukromý, luxus, nádhernou přírodu a třeba dalších 7 restaurací, kde můžete ohromit své chuťové pohárky.


4. 5.8 Undersea Restaurant

Jak napovídá samotný název, tato restaurace se nachází 5,8 metrů pod hladinou. Tato restaurace je přitom označována za největší celoprosklenou podmořskou restauraci na světě (969 metrů čtverečních). Kromě toho, že si zde užijete nepopsatelný gurmánský zážitek, se můžete těšit také na perfektní design daného místa. Zajímavostí je fakt, že byla vyrobena z jednoho kusu skla ve tvaru půlměsíce.

Nebuďte překvapeni, pokud vás personál požádá o zutí bot. Zde se totiž stoluje naboso. Celková kapacita je 10 stolů a 20 hostů. Obědy mají 5 chodů, večeře hned 7.

Restaurace má podobu dlouhého podvodního tunelu a jednotlivá místa k sezení jsou umístěna po stranách. Díky tomu je zajištěn perfektní výhled do podmořského světa. Otevřená je v době oběda a večeře. Usazení přitom probíhá ve tři stanovené časy (ve 12, 14 a 18 hodin). Samotné menu je poté přizpůsobené sezóně a dostupnosti surovin.

Restauraci 5.8 Undersea najdete na maledivském ostrově Hinnavaru v resortu Hurawalhi Island Resort. Podívejte se na nabídku českých cestovních kanceláří, protože i sem se létá z Prahy. Resort je určen pouze pro hosty starší 15 let. Nabízí ubytování ve vodních vilkách a další 3 restaurace a 2 bary.


5. M6m

Další podvodní restaurace na Maledivách se nachází v hloubce 6 metrů pod hladinou Indického oceánu u ostrova Malé. Restaurace cílí zejména na dospělé, vstup společně s dětmi je proto umožněn pouze v některé stanovené dny. Pokud však do restaurace budete chtít zavítat, můžete využít služeb dětského klubu, kde bude o vaše ratolesti postaráno.

Jedná se o první podvodní restauraci na světě, která byla zahrnuta do All inclusive programu.

V M6m můžete ochutnat perfektní degustační menu s exotickou chutí mořských plodů. Nechybí ani dokonalé kombinace vín pro nezapomenutelný gastronomický zážitek. Zkrátka a jednoduše skvělé místo, kde strávit romantický večer.

Restauraci najdete v resortu Ozen Life Maadhoo, který je obklopen tyrkysovými vodami a posetý luxusními vilkami po celém ostrově. Z nichž velká část má svůj vlastní bazén. Velkou výhodou pro našince je fakt, že resort nabízí all inclusive balíčky, který zahrnuje vše, od jídla až po prémiové koktejly nebo zážitky. A i sem zavítáte s českými CK z Prahy.


6. H20 by Chef Andrea Berton

Z této podvodní restaurace si užijete opravdu dechberoucí výhled. Kolem celého prostoru je totiž jen hluboký oceán a vy nebudete vědět, kam se dívat jako první. Samozřejmostí je špičkově navržené menu vyladěné do těch nejmenších detailů včetně promyšleného vinného párování. Do restaurace se dostanete pomocí točitého schodiště a večer atmosféru skvěle dotvoří intimní osvětlení.

Vaří zde čtyřikrát oceněný Michelinský šéfkuchař Andrea Berton a proto je H20 první oceněnou podmořskou restaurací na světě s Michelinskou hvězdou.

Do restaurace se dostanete pouze lodí, nachází se totiž kousek od pobřeží. Jíst budete 6 metrů pod hladinou vody a budete mít spektakulární 360 stupňový výhled.

Restaurace je součástí You And Me by Cocoon Maldives na atolu Raa a určen je pouze pro dospělé osoby 18+. Že se jedná o exkluzivní a luxusní destinaci ukazuje také fakt, že resort má partnerství se světově proslulým šampaňským Veuve Clicquot. Ideální destinace pro páry nebo novomanžele na svatební cestě. Ubytování budete po roztroušených vilkách přímo nad hladinou moře. Podívejte se na nabídku český cestovních kanceláří.


Proč se vydat na Maledivy?

Podvodní restaurace samozřejmě nejsou jediným lákadlem Malediv. Tento ostrovní stát vybízí také k tomu, abyste si vyzkoušeli šnorchlování nebo dokonce potápění. Populární atrakcí je také krmení rejnoků nebo plavání společně s malými žraloky. Velké oblibě se těší také výlety na sandbank, což je v podstatě kousek písčiny vystupující z moře, na které vás odveze loď a kde budete moct trávit čas úplně o samotě.

Za zmínku stojí i exkurze do hlavního města Malé nebo výlet na lokální obydlený ostrov, kde uvidíte, jak ve skutečnosti místní obyvatelé žijí. Jen si dejte pozor na to, že v těchto místech platí přísný zákaz konzumace alkoholu a koupání v bikinách. Spoustu odpočinku si poté užijete i v samotném resortu, v němž se rozhodnete se ubytovat.

Přidat komentář

5 × 5 =