S jakou cestovkou vyrazit do Egypta?

S jakou CK do Egypta Egyptská civilizace patřila mezi nejstarší a nejvznešenější na světě. Zanechala nám po sobě pyramidy a úchvatné sochy, rozlehlé chrámy, paláce a hrobky naplněné bohatstvím, ale i obrovské množství psaných památek. Není divu, že tato země láká turisty a cestovatele z celého světa. V posledních dekádách však roste zájem nejen o prozkoumávání pamětihodností Egypta, ale i o odpočinkové dovolené u moře.

Cílem jsou pak především destinace na východním pobřeží Egypta u Rudého moře. Tato místa lákají především milovníky luxusnějších dovolených spojených s all inclusive programem. Zdejší moře nabízí skvělé možnosti pro potápění. Zdejší letoviska a resorty nabízejí i celou škálu dalších atrakcí a nejrůznějšího vyžití, včetně organizování výletů do významných historických lokalit podél Nilu ve vnitrozemí.

Ať už se však chystáte vyrazit odpočívat nebo poznávat, budete potřebovat spolehlivou cestovní kancelář (tedy pokud nevyjedete na vlastní pěst), která dovolenou zorganizuje. V Česku je celá řada cestovek, které mají ve svém repertoáru cesty do Egypta. Ale které jsou ty nejlepší?

Náš tip: Nejlepší hotely v Egyptě

S jakou cestovkou do Egypta?


1. Blue-style.cz

logo Bluestyle

Blue Style je velmi dobře zavedenou a dlouho působící českou cestovkou. Vznikla již v roce 1997 jako menší rodinný podnik a de facto je jím dodnes. Díky tomuto charakteru může nabídnout i poněkud osobnější a individuálnější přístup než některé velmi velké cestovky. Již od svého počátku se tato CK silně zaměřuje právě na Egypt a můžeme ji řadit mezi české specialisty na tuto zemi. Samozřejmě však nabízí i další dovolené – např. v Tunisku, Maroku, Turecku i v evropských zemích nebo exotických destinacích, jako jsou Maledivy, Kapverdy či Seychely.

Pokud jde o Egypt, CK Blue Style nabízí především přímořské dovolené v destinacích u Rudého moře. Jde předně o lokality Hurghada (oblasti El Gouna, Makadi Bay, Safaga, Sahl Hasheesh), Marsa Alam (oblasti El Quseir a Madinat Coraya) a potápěčský ráj Sharm El Sheikh (oblasti Dahab, Nabq Bay, Ras Um El Seid Hills a Sharks Bay).

U Blue Style můžete vybírat z obrovského množství nabídek a hotelů. Z přímořských destinací si můžete udělat i výlet do historických částí Egypta. Blue Style nabízí i all inclusive a ultra all inclusive programy – těšit se však můžete taky na často vynikající ceny dovolených. Pokud však hledáte spíše poznávací zájezd, Blue Style nebude tou správnou stanicí. Momentálně nabízí jen minimum poznávacích zájezdů, navíc pouze do Maroka.

  • 📌 Destinace: Hurghada, Marsa Alam, Sharm El Sheikh
  • Nabídka: přes 105 000 termínů a kombinací zájezdů
  • Ceny: od 8 290 Kč – zjistit přesnou cenu

2. Fischer.cz

Logo Fischer

Už od 90. let patří Fischer mezi největší a nejvýznamnější české cestovky a nic se na tom nezměnilo dodnes. Fischer Group, pod níž CK patří, je největší skupinou věnující se obchodnímu ruchu nejen v ČR, ale nejspíš i v celé střední Evropě (vlastní i Exim Tours). Fischer u nás patřil mezi průkopníky leteckých a exotických dovolených.

Přímořské dovolené míří především do destinací Hurgada (oblasti: El Gouna, Makadi Bay, Safaga, Sahl Hasheesh a Soma Bay) či Marsa Alam a El Quseir či Sharm El Sheikh. Výběr zahrnuje na 80 hotelů.

Už dávno navíc neplatí, že Fischer nabízí jen drahé dovolené. Do Egypta s ním můžete vyrazit nezřídka už od cca 7 tisíc Kč za osobu. A pozor, Fischer nabízí i poznávací zájezdy do Egypta. Dokonce až 15denní okruhy, které vám umožní tuto zemi poznat opravdu zevrubně a spatřit všechny její největší krásy. Cena těchto dovolených je už ovšem poněkud vyšší – od cca 27 tisíc Kč za osobu. Ale stojí to za to.

  • 📌 Destinace: Hurghada, Marsa Alam, Sharm El Sheikh
  • Nabídka: kolem 80 hotelů v nabídce
  • Ceny: od 7 930 Kč – zjistit přesnou cenu

3. Cestovní agentura Invia

Logo_Invia

Invia sice není cestovní kancelář, nýbrž agentura, nicméně bychom ji zde neměli vynechat. Cestovní agentura se od CK liší v tom, že sama žádné dovolené neorganizuje, pouze zprostředkovává. Invia.cz je pak největším „agregátorem“ dovolených na českém webu. Zahrnuje nabídku desítek cestovních kanceláří, přičemž vyrazit můžete do více než sta tisíc hotelů.

Na Invia.cz můžete samozřejmě najít i širokou nabídku zájezdů a dovolených v Egyptě zahrnující několik stovek hotelů. Požadavky na dovolenou můžete specifikovat pomocí množství filtrů nebo seřadit od nejlevnějších a najít si třeba vůbec nejdostupnější dovolenou. Nechybí ani možnost vyhledávat pouze poznávací zájezdy – včetně plaveb po Nilu. A nabídka je opravdu pestrá.


4. Čedok

CK Čedok

Čedok je nejstarší cestovní kanceláří v Česku. Společnost byla založena už v roce 1920, po roce 1948 byla firma znárodněna, ale v devadesátých letech se znovu vrátila do rukou soukromníků. Momentálně ji vlastní polská společnost CK Itaka. Nelze pochybovat o tom, že jde o velmi stabilní cestovku, se kterou se určitě nemusíte bát vycestovat.

A klidně si můžete zajet i do Egypta. Čedok nabízí pobytové zájezdy v destinacích Hurghada, Marsa Alam i Taba nebo Marsa Matrouh. Čedok však má v sortimentu i pořádně pestrou škálu poznávacích zájezdů do Egypta. Dá se říct, že pokud jde o egyptské „poznávačky“ nabízí Čedok nejlepší možnosti – od šíře výběru až po často bezkonkurenční ceny.


Moderní letoviska i prastará sídla

Mezi nejznámější destinace u Rudého moře patří především Hurghada, v poslední době ji konkuruje i moderní letovisko Marsa Alam. Milovníci poklidné dovolené a odpočinku pak mohou zamířit třeba do Taby. Díky své severní poloze v Akabském zálivu Sinajského poloostrova představuje i skvělé místo k výletům do sousedního Izraele nebo Jordánska. A atraktivních destinací je samozřejmě mnohem víc.

Poznávací zájezdy naproti tomu míří do měst a míst, jako je Káhira, kde lákají především největší pyramidy a Sfinga. Dalším důležitým místem je Luxor v Horním Egyptě (na jihu). V těchto místech se ve starověku rozléhalo město Veset. Nacházejí se zde nejúchvatnější chrámy (Luxor, Karnak), nekropole Údolí králů či Memnónovy kolosy. Velmi oblíbené jsou pak vícedenní plavby po Nilu.

Přidat komentář

19 − sixteen =