Nejlepší hotely a ubytování přímo u Balatonu (u vody)

Balaton byl dříve jakousi zemí zaslíbenou pro české turisty. V posledních dekádách se Češi rozjeli do celého světa, ale na staré osvědčené lokality taky ještě zcela nezanevřely. Balaton má pořád své výhody. Především je velmi blízko a nabízí koupání i nádhernou okolní přírodu. Rušná letoviska i poklidnější zákoutí. Oproti exotické dovolené vás pobyt zde vyjde podstatně levněji a nic nebrání tomu vyrazit sem třeba jen na víkend. I u Balatonu přitom můžete zažít luxus a komfort. Pokud máte vyšší nároky na ubytování, zajisté vám přijde vhod náš žebříček nejlepších hotelů přímo u Balatonu.

Ubytování u Balatonu přímo u vody – nejlepší hotely

1. Residence Hotel Balaton

📌 Hotel u Balatonu se soukromou pláží a wellness centrem
📌 Kde ho najdete: Siófok, Erkel Ferenc u. 49, 8600 Maďarsko

Residence Hotel Balaton

Více fotografií na Booking.com

Residence Hotel Balaton se nachází na jihovýchodním pobřeží Balatonu u města Siofók, v místě, kde jezero dosahuje největší šíře. Můžete se tedy těšit na výhledy jako u moře. Hotel leží dvě ulice od vody, tedy cca 50 m. Kolem se rozkládá velmi klidná čtvrť a letovisko přikryté příkrovem zeleně. Hned u hotelu se přitom nachází několik restaurací, barů a kaváren – a možnosti občerstvení pochopitelně nabízí i samotný hotel.

Skrývá dva kryté bazény, několik vířivek a saunový svět. Zdejší wellness je vyhlášený a můžete se těšit na špičkovou úroveň procedur a služeb. Hotel má k dispozici i soukromou pláž. Jde sice jen o travnatý pás u vody, ale jde o relativně klidné místo. Hotel Balaton je čtyřhvězdičkové zařízení, takže se můžete těšit na velmi luxusní pokoje – vybírat můžete z několika variant.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 308 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více než 1 486 návštěvníků
 • Hodnocení na hotely.cz – 9,7 z 10 (vyjímečné) od více než 1 176 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

2. LUA Resort – Adults only

📌 Hotel na Balatonu pouze pro náročné dospělé hosty
📌 Kde ho najdete: Balatonfüred, Anna stny. 5, 8230 Maďarsko

LUA Resort - Adults only

Více fotografií na Booking.com

Pětihvězdičkový hotel Lua Resort patří mezi perly na Balatonu. Najdete ho na severovýchodním pobřeží jezera, na východ od poloostrova Tihany. Těšit se můžete na nejvyšší komfort a luxus v krásně zařízených pokojích. Nadšení budou milovníci gastronomie. Na kulinářské kultuře si resort velmi zakládá a najdete zde prvotřídní restauraci a bar, ale taky snídaňové bistro, pekárnu nebo třeba kavárnu.

Nadšení ve vás zajisté probudí i zdejší wellness a spa centrum a služby. Vnitřní i venkovní bazény, vířivky, sauny, slaný bazén a další vybavení čeká jen na vás. Hotel leží v bezprostřední blízkosti pobřeží. Je zde pláž i kotviště lodí. Velmi krásné místo i pro mimořádně náročné hosty.

Hotel je určen pouze pro dospělé návštěvníky.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 198 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 557 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

3. Mala Garden Design Hotel

📌 Ubytování přímo na břehu jezera Balaton
📌 Kde ho najdete: Siófok, Petőfi stny. 15, 8600 Maďarsko

Mala Garden Design Hotel

Více fotografií na Booking.com

Další luxusní čtyřhvězdičkový hotel, Mala Garden, leží na jihovýchodním konci Balatonu, v obci Siófok. Tato čtvrť má podobný charakter, v jakém se nese celá zástavba na této části pobřeží. Mezi krásnými a hustými zelenými alejemi leží domy, hotely a restaurace. Navzdory tomu, že jde o významnou turistickou lokalitu, působí toto místo mimořádně klidným a osvěžujícím dojmem.

Hotel Mala Garden je v této oblasti vyhlášenou destinací. Nabízí ubytování v elegantních, skvěle zařízených pokojích a apartmánech, k dispozici je wellness centrum s bazénem, saunou a masážemi. Hotel má i zahradní restauraci a italskou restauraci. Krásné místo s úchvatnými výhledy na jezero a přímým přístupem k vodě.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 3 090 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,7 z 10 (vyjímečné) od více než 965 návštěvníků
 • Hodnocení na TripAdvisor – 5 z 5 (vyjímečné) od více než 280 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

4. Mövenpick Balaland Resort Lake Balaton

📌 Nejlepší hotel u Balatonu pro rodiny s dětmi
📌 Kde ho najdete: Szántód, Móricz Zsigmond u. 96, 8622 Maďarsko

Mövenpick Balaland Resort Lake Balaton

Více fotografií na Booking.com

Přímo naproti poloostrova Tihany se nachází nový, pětihvězdičkový hotel Balaland. Architektura je pojatá v klasičtějším stylu. Okouzlující balkony a terásky nabízejí nádherné výhledy přímo na jezero Balaton. Hned u hotelu se nachází soukromá pláž s parádním plážovým barem Mangoo. Snad největším lákadlem je však vlastní zábavní rodinný park Balaland rozkládající se na 10 000 m2. Najdete v něm vodní i „suchozemské“ atrakce. Tobogány a prolézačky, vláček, westernové městečko, divadlo a mnoho další zábavy. Nechybí ani rodinné wellness centrum.

Balaland Resort je skvělou destinací pro rodinnou dovolenou u Balatonu v prvotřídním stylu. Rozhodně vám zde nebude nic chybět ke štěstí.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 13 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (skvělé) od více než 11 návštěvníků
 • Hodnocení na Accor.com – 4,2 z 5 (skvělé) od více než 9 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

5. Baobab Suites

📌 cca 150 metrů od pláže Siofok, hotel zaměřen na kvalitní gastronomii
📌 Kde ho najdete: Siófok, Batthyány Lajos u. 23, 8600 Maďarsko

Baobab Suites Balaton

Více fotografií na Booking.com

Baobab Suites nabízí 4hvězdičkové ubytování v srdci Siófoku, lokality, kterou jsme představili již výše v našem žebříčku. Tato klidná a malebná turistická čtvrť kombinuje příjemné prostředí s obrovskými možnostmi vyžití. Restaurace, obchody, kavárny, pláže, nedaleko je i Zoo a mnoho dalších zajímavých míst.

Baobab Suites leží asi 150 m od pláže Siófok, což je jedna z největších pláží v dané oblasti. Baobab nabízí velmi pěkně vybavené pokoje – většinou s vlastní terasou a některé i s vlastní vířivkou. V hotelu je i restaurace a taky kvalitní wellness zázemí. Dostane se vám tedy plného komfortu a můžete se těšit na atraktivní lokalitu i blízkost jezera.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 121 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 490 návštěvníků
 • Hodnocení na Agaoda – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 474 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

6. Hotel Helikon, Keszthely

📌 Hotel hned u vody a přibližně 500 metrů od městské pláže
📌 Kde ho najdete: 8360 Keszthely, Mikus Gyula sétány 5., Maďarsko

Hotel Helikon, Keszthely

Více fotografií na Booking.com

Pokud dáváte přednost rozlehlým hotelovým komplexům, které nabídnou komplexní vybavení, hotel Helikon v obci Keszthely by mohl být tou správnou volbou. Donedávna už trochu zašlý hotel byl nově zrekonstruován a nyní už zase vypadá perfektně a nabízí „4 a půl“ hvězdičkový luxus. Uvnitř se nachází na 176 pokojů a apartmá. Těšit se můžete i na obrovské wellness centrum s velkým bazénem, saunami, fitcentrem a nabídnou celé škály lázeňských a wellness procedur.

V hotelu je i vynikající restaurace, lobby bar anebo spa bar. Hotel je plně připraven i na rodinné dovolené a dětské návštěvníky. Nechybí zde hřiště či herna a nabídka animačních programů. Hotel leží hned u vody. Jde o oblíbenou lokalitu na západním konci Balatonu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google (není)
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 212 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

7. Aura Hotel Adults Only

📌 Ubytování u Balatonu s venkovním bazénem, pouze pro 18+
📌 Kde ho najdete: Balatonfüred, Munkácsy Mihály u. 5, 8230 Maďarsko

Aura Hotel Adults Only

Více fotografií na Booking.com

Ve městě Balatonfüred se nachází spousta hotelů a pláží, je zde i aquapark nebo yachtclub. Zkrátka jde o jednu z velmi populárních balatonských destinací. Pokud vyrážíte na dovolenou například s partnerem, váš zájem by mohl upoutat hotel Aura určený pouze pro dospělé návštěvníky. To znamená, že vás zde čeká naprostý klid – a třeba i nějaká ta romantika.

Pokoje jsou příjemně, moderně zařízené. Těšit se můžete na bar a restauraci a samozřejmě nechybí ani vlastní wellness a spa centrum. Najdete zde bazén, vířivku, saunový svět i pěknou odpočinkovou zónu. Dopřát si můžete masáže i další procedury. Velmi pěkný hotel na dobrém místě cca 150 m od jezera.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 720 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (skvělé) od více než 734 návštěvníků
 • Hodnocení na Hotels.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 102 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

8. Wellness Hotel Katalin

📌 200 metrů od Balatonu a poblíž měst Keszthely a Hévíz
📌 Kde ho najdete: Gyenesdiás, Szent István u. 5, 8315 Maďarsko

Wellness Hotel Katalin

Více fotografií na Booking.com

Wellness Hotel Katalin je pro změnu místem jako stvořeným pro rodinnou dovolenou s dětmi, při které se však náležité pozornosti a péče dostane i rodičům. Hotel má velký venkovní bazén a taky dětský bazén s parádními zábavními prvky v podobě skluzavek a prolézaček. Nechybí ani vnitřní bazén a pochopitelně další wellness vybavení, jak ostatně napovídá název hotelu.

Jde o menší hotel v poměrně klidné oblasti na kraji obce Gyenesdiás na východním pobřeží Balatonu. Hotel je blízko zdejší největší pláže se skvělým vybavením. V hotelu je i solidní restaurace, pokoje jsou dobře zařízené, čisté a pohodlné. Zajisté se vám zde bude velmi líbit.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,9 z 5 (vyjímečné) od více než 748 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,4 z 10 (fantastické) od více než 68 návštěvníků
 • Hodnocení na TripAdvisor – 5 z 5 (fantastické) od více než 639 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

9. Hotel OTP Balatonszemes

📌 Ubytování doslova pár kroků od Balatonu s vlastní soukromou pláží
📌 Kde ho najdete: Balatonszemes, Parti sétány 159., 8636 Maďarsko

Hotel OTP Balatonszemes

Více fotografií na Booking.com

Hotel OTP leží doslova pár metrů od břehu Balatonu, navíc ve velmi klidné oblasti stranou od ruchu letovisek a v náruči zeleně. Najdete ho u obce Balatonszemes, která se nachází na jižním pobřeží jezera. Hotel samotný má i vlastní soukromou pláž. Kromě toho si zde můžete užít wellness. Nechybí finská, parní či infra sauna či několik bazénů, včetně velkého plaveckého. Zařízení je tedy na velmi dobré úrovni.

Pokoje jsou zařízeny čistě a spíše jednoduše, ale nic důležitého zde nechybí. Vybírat můžete z několika typů pokojů, a dokonce jsou zde k dispozici i vilkové apartmány, kde zažijete dokonalý klid a soukromí.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 646 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více než 191 návštěvníků
 • Hodnocení na TripAdvisor – 5 z 5 (fantastické) od více než 3 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

10. Hotel Golden Lake Resort

📌 Hotel s výhledem na jezero Balaton v živém letovisku Balatonfüred
📌 Kde ho najdete: Balatonfüred, Zákonyi Ferenc u. 4, 8230 Maďarsko

><noscript><img decoding=Více fotografií na Booking.com

Hotel Golden Lake Resort se nachází u obce Balatonfüred, na východ od poloostrova Tihany. Hotel leží bezprostředně u vody, má vlastní pláž i přístav a yachtclub. Hotel je poměrně rušný a velmi atraktivní, působí jako samostatné malé městské centrum. Je zde i několik bazénů, bar, restaurace i další vybavení.

Opět se můžete těšit i na wellness centrum. Jeho součástí je krytý bazén, vířivka i sauny a fit centrum. Pochvalu si zaslouží pěkný výhled na jezero Balaton. Pro děti je v hotelu brouzdaliště i hřiště. Tento čtyřhvězdičkový hotel láká luxusem i lokalitou. Balatonfüred je velmi živé letovisko. Blízko je například i aquapark Annagora.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,3 z 5 (skvělé) od více než 1 145 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (skvělé) od více než 720 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 6 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

11. Danubius Hotel Marina all inclusive

📌 Hotel přímo u Balatonu s all inclusive
📌 Kde ho najdete: Balatonfüred, Széchenyi István u. 26, 8230 Maďarsko

Danubius Hotel Marina all inclusive

Více fotografií na Booking.com

Tříhvězdičkový hotel Danubius leží na břehu Balatonu za obcí Balatonfüred. Představuje přitom nepřehlédnutelnou dominantu, neboť ho tvoří vysoký mrakodrap slibující dokonalý výhled z vyšších pater. K hotelu patří rozlehlá pláž a taky venkovní bazény včetně dětského zábavního bazénu s prolézačkami, skluzavkami, pirátskou lodí a dalšími prvky.

Hotel nabízí i wellness s vnitřním bazénem, saunou, soláriem a nejrůznějšími službami. Potěší zde i široké možnosti sportovního vyžití. Celkově jde o velmi pěkné místo a kvalitní, skvěle vybavený hotel ideální i pro rodinnou dovolenou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 2 884 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,2 z 10 (velmi dobré) od více než 902 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

Přidat komentář

two × three =