Kde se ubytovat v Barceloně? Tipy na nejlepší hotely v Barceloně

Teplé počasí, vstřícní lidé, přítomnost moře, skvělá gastronomie a všudypřítomné umění. To je jen několik slovních spojení, která charakterizují přístavní španělské město Barcelona. Jeho prozkoumání vám jistě zabere hned několik dní a na své si přijdou prakticky všichni cestovatelé. Přemýšlíte, v jaké části města se ubytovat? Hledáte hotel ve specifické cenové kategorii? Inspirujte se naším žebříčkem a zjistěte, kde se ubytovat v Barceloně.

Tipy na části Barcelony, kde je nejlepší se ubytovat

Přemýšlíte nad tím, která část Barcelony bude pro ubytování na vaší dovolené tou nejlepší? Inspirujte se našimi tipy.

Pokud chcete být v blízkosti všech významných památek, budete se pravděpodobně poohlížet po ubytování v blízkosti pláže Barceloneta, kde se často nachází ta nejlepší ubytování v Barceloně. Případně stojí za zmínku také čtvrť Barri Gotic či čtvrť Raval.

Pokud upřednostňujete spíše klidnou dovolenou a na noční život vás příliš neužije, můžete hotel najít ve čtvrti Grácia či Poblenou.

Ti, kteří chtějí co nejvíce ušetřit, se mohou poohlížet po ubytování v okrajové části Barcelony. Nutno ale upozornit, že v takovém případě strávíte i více než půl hodiny dojížděním do centra města.

Tipy na levné ubytování v Barceloně

Cestujete s ohledem na rozpočet a do ubytování chcete chodit jen přespat? Pak není nic jednoduššího než si vybrat z levných ubytování v Barceloně, která jsou k tomuto účelu jako stvořená.

1. Motel One Barcelona-Ciutadella

📌 Ubytování hned vedle parku Ciutadella
📌 Kde se nachází: Pg. de Pujades, 11-13, Sant Martí, 08018 Barcelona

Motel One Barcelona-Ciutadella

Více fotografií na Booking.com

Útulný 3hvězdičkový hotel za skvělou cenu. Tak lze ve stručnosti charakterizovat Motel One Barcelona-Ciutadella, díky kterému získáte skvělý přístup k nejrůznějším významným památkám v okolí. V hotelu se navíc snoubí typická španělská architektura společně s designovým nábytkem zdejší výroby. Díky tomu se zde budete cítit skvěle a pohodlně jak při víkendovém pobytu, tak i v případě, že vyrazíte na delší pobyt.

Nedaleko hotelu se nachází známý park Ciutadella, který vybízí k procházkám nebo sportu. Kromě toho ale můžete navštívit i nejrůznější proslulé památky, jako je například Sagrada Família či třída La Rambla. Pobyt si můžete objednat včetně snídaně, která je tvořena zdravými potravinami, spoustou ovoce a zeleniny. Spousta produktů je také v BIO kvalitě a bufet myslí i na vegany.

Pokud si budete chtít při cestování po Španělsku vypůjčit auto nebo třeba skútr, jistě oceníte vlastní bezpečné parkoviště v podzemní části budovy. Vybrat si můžete z různých kategorií pokojů, díky čemuž si na své přijde prakticky každý cestovatel.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 2 101 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (skvělé) od více než 8 066 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 507 návštěvníků

2. Occidental Barcelona 1929

📌 Včetně sezónního venkovního bazénu
📌 Kde se nachází: Carrer de la Creu Coberta, 20-22, Sants-Montjuïc, 08014 Barcelona

Occidental Barcelona 1929

Více fotografií na Booking.com

Skvělý 3hvězdičkový hotel Occidental Barcelona 1929 se nachází pouhých 100 metrů od ikonického náměstí Plaza de España. Jedná se o velmi útulný butikový hotel, který nabízí veškeré potřebné vybavení pro váš odpočinek nebo třeba pracovní cestu.

Tento hotel je poměrně velký. Skládá se totiž ze 152 pokojů, díky čemuž zpravidla nebývá problém se sehnáním volného místa. Vybrané pokoje vám navíc nabídnou krásný výhled na město. Ubytování svou nabídkou služeb myslí i na gastronomii. Po noci plné odpočinku proto můžete zavítat na snídani do restaurace GROCS.

Jakmile se po celém dni stráveném objevováním Barcelony vrátíte do hotelu, oceníte přítomnost střešního baru. Roof Top Bar Stage vám umožní vychutnat si některý z koktejlů či jiných nápojů a přitom si užít výhled na město a v klidu vstřebat veškeré vaše dojmy. V hlavní sezóně najdete na střeše hotelu i bazén. Pokud chcete svou dovolenou pojmout aktivně, jistě oceníte i přítomnost místního fitness centra.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 607 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 (skvělé) od více než 4 004 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 379 návštěvníků

3. Ronda House

📌 Skvělý hotel s možností snídaně
📌 Kde se nachází: C. de Sant Erasme, 19, Ciutat Vella, 08001 Barcelona

Ronda House Barcelona

Více fotografií na Booking.com

3hvězdičkový hotel Ronda House se nachází v těsné blízkosti trhu San Antonio Market a Plaza Catalunya. Cestovatelům přitom nabízí veškerý potřebný servis a služby, aby se na své dovolené cítili skvěle. V hotelu najdete 87 pokojů, které v sobě spojují komfort, funkční design a přívětivé prostředí. K dispozici jsou jak dvoulůžkové, tak i třílůžkové pokoje.

K hotelu neodmyslitelně patří také skvěle hodnocené snídaně podávané formou bufetu. Nechybí ani krytá garáž pro případ, že si na místě půjčíte auto či jiný dopravní prostředek. Neodmyslitelnou součástí hotelu je také menší bar, ve kterém si můžete vychutnat kávu nebo míchaný drink po celodenním prozkoumávání Barcelony.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,0 z 5 (fantastické) od více než 1 617 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,5 z 10 (skvělé) od více než 9 585 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 3 z 5 (skvělé) od více než 847 návštěvníků

4. Hotel Ginebra

📌 V těsné blízkosti významných památek
📌 Kde se nachází: Rambla de Catalunya, 1, 3 – 1, Eixample, 08007 Barcelona

Hotel Ginebra

Více fotografií na Booking.com

Hotel za příznivou cenu a navíc v žádané lokalitě. Přesně takový je Hotel Ginebra, který se nachází v těsné blízkosti bulváru La Ramblas. V docházkové vzdálenosti najdete také spoustu obchodů a významných památek. Z vybraných pokojů si navíc vychutnáte výhled na majestátní Plaça de Catalunya.

I v tomto případě můžete vybírat z několika typů pokojů. K dispozici jsou jak klasické dvoulůžkové varianty, tak i třílůžkové pokoje a rodinné pokoje. To ostatně napovídá, že tento hotel najde své příznivce jak u párů a skupin, tak i rodin s malými dětmi. Samozřejmostí je v každém pokoji klimatizace, proto je hotel oblíbený i v letních měsících.

Hotel sám o sobě není vybaven žádnou restaurací, barem či kavárnou. Nicméně v jeho těsné blízkosti se nachází spousta možností pro občerstvení v průběhu dne i po setmění. V blízkosti hotelu také najdete půjčovnu aut a kol pro případ, že byste se na svých cestách chtěli podívat ještě dále.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,1 z 5 (fantastické) od více než 330 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,5 z 10 (skvělé) od více než 2 418 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 515 návštěvníků

Středně drahé ubytování v Barceloně

Hledáte pomyslnou zlatou střední cestu, co se ubytování v Barceloně týče? V tom případě se inspirujte jednotlivými možnostmi v následujícím žebříčku.

1. ibis Styles Barcelona City Bogatell

📌 Hotel se střešním bazénem
📌 Kde se nachází: Hb004742, C/ de Llull, 71, 08005 Barcelona

ibis Styles Barcelona City Bogatell

Více fotografií na Booking.com

Moderní a útulné pokoje v srdci Barcelony nabízí hotel ibis Styles Barcelona City Bogatell. Na pláž se z hotelu dostanete za pouhých 12 minut, případně si můžete vychutnat pohodovou procházku do přístavu Olímpic.

V místním baru můžete po celodenním toulání se uličkami Barcelony ochutnat zdejší tapas. Kromě toho si můžete v Onada Baru vychutnat některý míchaných koktejlů. Nechybí ani možnost využít zdejší snídaně s pestrou nabídkou pokrmů. Pokud cestujete společně s malými dětmi, jistě oceníte přítomnost dětského hřiště. Jen jednu zastávku metrem je pak vzdálené kulturní centrum Barcelony.

Velkou předností hotelu je přítomnost bazénu s výhledem na moře, kde se můžete příjemně osvěžit nebo využít některé z okolních lehátek pro relaxaci. Kromě toho je k dispozici také útulná vnitřní terasa. Vybírat můžete z dvoulůžkových pokojů s manželskou postelí nebo oddělenými lůžky.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 2 355 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,5 z 10 (skvělé) od více než 5 053 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 1 080 návštěvníků

2. Acta Voraport

📌 Moderně vybavený pokoj s restaurací
📌 Kde se nachází: C/ de Ramon Turró, 169, B, Sant Martí, 08005 Barcelona

Acta Voraport

Více fotografií na Booking.com

Nezapomenutelný pobyt v Barceloně si vychutnáte také v hotelu Acta Voraport. Vybrat si můžete z několika typů pokojů přesně podle vašeho gusta. Hotel potěší také přítomností bazénu na střeše, díky čemuž si užijete osvěžení a relax s fascinujícím výhledem na město. Hotel navíc nabízí skvělou lokalitu mezi centrem města a pláží, díky čemuž si na své přijdou jak příznivci kultury, tak i pasivního odpočinku na pláži.

Na střeše hotelu najdete bar, který nabízí pestrou škálu nejrůznějších alkoholických a nealkoholických nápojů. Samozřejmostí je také možnost využít zdejší snídaňový bufet s pestrou nabídkou pokrmů a nápojů. Součástí nabídky jsou přitom i zdravé alternativy, takže si na své přijde opravdu každý. Pokud máte zájem o občerstvení, můžete navštívit rovněž zdejší Snack Bar.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 1 401 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (skvělé) od více než 12 832 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 536 návštěvníků

3. Arya Stadium Hotel

📌 3hvězdičkový hotel s úchvatným výhledem
📌 Kde se nachází: Carrer de Sants, 383, Sants-Montjuïc, 08028 Barcelona

Arya Stadium Hotel

Více fotografií na Booking.com

Pokud hledáte ubytování v těsné blízkosti Camp Nou, můžete zvolit Arya Stadium Hotel. Ten se totiž nachází pouhých 5 minut od fotbalového stadionu. Budova hotelu se pyšní moderním designem a luxusním vybavením, díky čemuž nabízí vše potřebné pro váš nezapomenutelný pobyt. Součástí hotelu je 61 skvěle zařízených pokojů.

Kromě toho zde nechybí ani restaurace s pestrou nabídkou nejen typicky španělských, ale i mezinárodních pokrmů. Během hlavní sezóny si dále můžete vychutnat relax u bazénu, který nabízí potřebné osvěžení v průběhu horkých letních dnů.

Arya Stadium Hotel dále nabízí střešní bar, který se pyšní krásným panoramatickým výhledem do dalekého okolí. Tato lokalita je ideální pro pozorování západů slunce, zatímco si vychutnáváte skvělý drink a tapas. V zimních měsících pak možná přijde vhod přítomnost zdejšího solária, kde můžete prohřát své tělo.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 756 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,5 z 10 (skvělé) od více než 2 970 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 153 návštěvníků

4. Sallés Hotel Pere IV

📌 4hvězdičkový hotel v srdci Barcelony
📌 Kde se nachází: C. de Pallars, 128, Sant Martí, 08018 Barcelona

Sallés Hotel Pere IV

Více fotografií na Booking.com

Skvělý 4hvězdičkový hotel v Barceloně se skrývá také pod označením Sallés Hotel Pere IV. Jeho předností je skvělá docházková vzdálenost k moři, k němuž se dostanete během pouhých 4 minut. Zároveň se však snadno dopravíte i k těm nejvýznamnějším historickým památkám v Barceloně a centru umění.

Neodmyslitelnou součástí hotelu je restaurace PobleNou, která se zaměřuje na pestrou nabídku zdravých místních pokrmů s nádechem Středozemí. Menu je sestavováno s ohledem na dostupnost lokálních surovin, díky čemuž si vychutnáte skvělé pokrmy. K dispozici je například obědové menu, kromě toho si můžete vybrat ale i takzvané romantické menu, které se stane skvělou součástí vašeho večera s drahou polovičkou.

Tento hotel nabízí svým hostům také skvěle vybavené wellness centrum. Místní SPA disponuje vnitřním bazénem se saunou, parní komorou nebo třeba solnou komorou. Vybrat si můžete také z pestré nabídky masáží a tělových procedur, které vám dovolí na chvíli zpomalit a soustředit se jen sami na sebe.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,1 z 5 (fantastické) od více než 2 225 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,1 z 10 (skvělé) od více než 8 151 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 458 návštěvníků

5. Occidental Atenea Mar – Adults Only

📌 Perfektní hotel pouze pro dospělé
📌 Kde se nachází: Passeig de Garcia Fària, 37-47, Sant Martí, 08019 Barcelona

Occidental Atenea Mar - Adults Only

Více fotografií na Booking.com

Žebříček středně drahých hotelů v Barceloně završíme hotelem Occidental Atenea Mar, který je určen pouze pro dospělé. Vzhledem k tomu nabízí skvělé služby, které si vychutnají samostatně cestující páry nebo třeba party přátel. Hotel se nachází pouhých 150 metrů od pláže Nova Mar Bella. Na druhou stranu se však během 15 minut chůze dostanete k nákupnímu centru Diagonal Mar.

Hotel nabízí celkem 191 pokojů a zpravidla tedy nebývá problém s nalezením volného místa. Jednotlivé pokoje zaujmou svým vybavením v moderním stylu, čistotou a elegancí. Vybírat přitom můžete z několika variant pokojů, z nichž některé nabídnou skvělý výhled na moře.

Hotel samozřejmě myslí i na stravování. Vzhledem k tomu hostům nabízí hned 3 skvělé gastronomické podniky, ve kterých si můžete vychutnat typickou středomořskou kuchyni. K dispozici vám budou také dva bary s pestrou nabídkou alkoholických a nealkoholických nápojů.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,2 z 5 (fantastické) od více než 1 878 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,1 z 10 (skvělé) od více než 3 946 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 2 679 návštěvníků

Tipy na luxusní hotely v Barceloně

Toužíte na vaší dovolené po opravdovém luxusu a nechcete dělat žádné kompromisy? V tom případě se budete poohlížet po luxusních hotelech v Barceloně. Máme pro vás tipy na 3 konkrétní hotely, s nimiž nešlápnete vedle.

1. Seventy Barcelona

📌 4hvězdičkový hotel s luxusním vybavením
📌 Kde se nachází: C/ de Còrsega, 344, 352, Eixample, 08037 Barcelona

Seventy Barcelona

Více fotografií na Booking.com

Hotel, který vás již na první pohled zaujme svým luxusním designem. Přesně takový je 4hvězdičkový butikový hotel Seventy Barcelona, kde se budete cítit téměř jako doma. Pokud si budete chtít zcela odpočinout, můžete navštívit místní SPA centrum s bazénem, saunou a parní lázní. Kromě toho se můžete objednat také na některou z masáží či ošetření.

Pro ty, kteří chtějí svou dovolenou trávit aktivně, nechybí ani moderně vybavené fitness centrum s kardio i posilovací zónou. Na střeše hotelu najdete prostorný bazén, který v letních měsících vybízí k pohodovému osvěžení a relaxaci na lehátku za svitu slunečních paprsků. Zároveň si zde můžete vychutnat osvěžující míchaný koktejl.

Hotel samozřejmě nabízí hned několik typů pokojů, v nichž se pojí nadčasový design a moderní pojetí interiéru. Samozřejmostí jsou pohodlné postele, dostatek prostoru, televize, klimatizace a mnoho dalšího.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 1 404 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 3 086 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 979 návštěvníků

2. Hotel El Palace Barcelona

📌 5hvězdičkový hotel se špičkovou gastronomií
📌 Kde se nachází: Gran Via de les Corts Catalanes, 668, L’Eixample, 08010 Barcelona

Hotel El Palace Barcelona

Více fotografií na Booking.com

Další naše doporučení patří pětihvězdičkovému hotelu El Palace Barcelona, který hostům nabízí hned několik typů pokojů. Ve vybraných variantách se přitom budete cítit téměř jako na zámku a vaše dovolená se tak snadno stane nezapomenutelnou.

I v tomto případě na vás čeká hned několik možností, kde se velmi dobře občerstvit či osvěžit. Za zmínku stojí například restaurace Amar Barcelona, v níž se hojně prolínají pokrmy připravované z mořských plodů. Všechny pokrmy se přitom tvoří pod taktovkou uznávaného šéfkuchaře Rafaela Zafry. Za lahodným drinkem pak můžete zavítat na střechu budovy, kde najdete rozsáhlou střešní zahradu s úchvatným panoramatickým výhledem na město. V sezóně se zde dokonce pořádají určité aktivity, jako je například jóga či pilates za východu slunce.

K hotelu dále neodmyslitelně patří wellness centrum Mayan Luxury Spa, ve kterém se můžete objednat na některou z masáží či ošetření. Zároveň zde najdete napodobeninu předhispánksých lázní, v nichž se využívají vulkanické horniny a léčivé bylinky k očistě těla.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 2 062 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,3 z 10 (fantastické) od více než 1 906 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 2 538 návštěvníků

3. W Barcelona – hotel na pláži

📌 Luxusní 5hvězdičkový hotel u pláže
📌 Kde se nachází: Plaça Rosa Del Vents 1, Final, Pg. de Joan de Borbó, 08039 Barcelona

W Barcelona

Více fotografií na Booking.com

Luxusní 5hvězdičkový hotel W Barcelona zaujme na první pohled, přičemž se právem řadí mezi nejlepší hotely v Barceloně. Jeho budovu navrhnul světoznámý architekt Ricardo Bofill a poskytuje skvělou kombinaci luxusu a pohodlí. Konkrétně zde najdete celkem 473 skvělých pokojů a apartmá. Předností je ostatně i lokalita, jelikož hotel se nachází na pláži podél slavné promenády Barceloneta (a je zároveň jediným hotelem v Barceloně na pláži).

Pozadu opět nezůstává ani gastronomická scéna. Za zmínku stojí zejména fine-diningová japonská restaurace NOXE nacházející se ve 26. patře hotelu. Navštívit dále můžete i peruánskou restauraci Coya. Pokud dostanete chuť na skvělé pokrmy z grilu, rozhodně navštivte restauraci Fire, která se právě na tato jídla specializuje.

K hotelu neodmyslitelně patří terasa, kde najdete prostorný bazén a kolem něj lehátka. Zde se můžete velmi příjemně osvěžit, opalovat se a dopřát si skvělý drink či menší občerstvení. V místním nočním klubu pak po setmění ožívá ta pravá zábava a vy budete moct zažít některý z tematicky laděných večerů.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 15 979 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,4 z 10 (fantastické) od více než 5 082 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 8 201 návštěvníků

Přečtěte si také: 16 tipů: co navštívit, vidět za památky a dělat v Barceloně

Hana Smětáková

Přidat zkušenost

four × 5 =