Netradiční ubytování v Praze

Kdybychom chtěli spočítat, kolik hotelů, hostelů, penzionů nabízí naše hlavní město, pravděpodobně bychom si museli vzít na tuhle fušku pěkných pár let volno. Ale i mezi tou záplavou možností se vždy dají snáze najít takové, které si zaslouží zvýšenou pozornost. V dnešním článku se proto zaměříme na ubytování, které nabízejí něco trochu jiného, originálního nebo zvláštního. Zážitky, služby, prostředí… cokoli. Máme pro vás desítku nejlepšího netradičního ubytování v Praze.

Originální, stylové a netradiční ubytování v Praze

1. Jednopokojový SKY SUITE HOTEL v Žižkovské televizní věži

📌 Adresa: Mahlerovy sady 2699/1, 130 00 Praha 3-Žižkov

Jednopokojový SKY SUITE HOTEL v Žižkovské televizní věži

Více fotografií na Booking.com

Chcete mít Prahu jako na dlani? Pak je pro vás toto ubytování to pravé. Apartmán v Žižkovské televizní věži nabízí jedinečný zážitek, který kombinuje neopakovatelný výhled na město s komfortním až luxusním vybavením a službami. Žižkovský vysílač se tyčí nad metropolí do výše 216 metrů, díky čemuž je nejvyšší stavbou Prahy. Samotný apartmán se pak nachází ve výšce rovněž úžasných 70 metrů. Dost na to, abyste za dobré viditelnosti přehlédli nejen celé město, ale viděli i daleko za něj.

Jednopokojový SKY SUITE HOTEL v Žižkovské televizní věži

Ubytování v této věži se hodí pro výjimečné příležitosti, jako je třeba svatební noc, výročí apod. Celý pobyt je koncipován jako exkluzivní zážitek s důrazem na romantiku a luxus. Apartmán je nádherně zařízený, dopřát si můžete masáže či dokonalou večeři, anebo si můžete zajistit speciální služby na míru. Žižkovská věž je taky rájem skvělé gastronomie, nachází se zde známé Bistro 66 i špičková zahradní restaurace Miminoo.

Luxusní noc nad Prahou se snídaní v restauraci Oblaca si můžete rezervovat v dárkovém balení také přes portál Esennce.cz


2. Boat Hotel Matylda – ubytování přímo na Vltavě v centru Prahy

📌 Adresa: Masarykovo nábřeží, 110 00 Praha 1

Boat Hotel Matylda - ubytování přímo na Vltavě v centru Prahy

Více fotografií na Booking.com

Pokud vás spíš než výšky láká voda, pak by vás rozhodně mohlo zaujmout tohle parádní ubytování na vlnách Vltavy. Hotelové lodě Matylda a Klotylda kotví u Jiráskova mostu a nabízí opravdu skvostnou atmosféru s možností ubytování v celkem 24 kajutách. Nejde ovšem o žádné špeluňky vhodné leda pro ostřílené námořníky zvyklé na červivý chleba a děravou houpací síť. Naopak, těšit se můžete na mimořádně stylové a krásně zařízené ubytování s nádechem lodní romantiky.

Boat Hotel Matylda - ubytování přímo na Vltavě v centru Prahy

Pokojů je zde několik typů. Vyrazit sem můžete za romantikou i rodinnou dovolenou. Na lodi je taky fantastická restaurace, která nabídne i vodní a mořské speciality a má v sobě noblesní prvorepublikové kouzlo. Celkově vzato lze jistě říct, že lodě Matylda a Klotylda patří mezi nejlepší plovoucí ubytování v Praze – a možná i v celé České republice.


3. Dancing House – Tančící dům a ubytování na břehu Vltavy

📌 Adresa: 6, Jiráskovo nám. 1981, Nové Město, 120 00 Praha

Dancing House - Tančící dům a ubytování na břehu Vltavy

Více fotografií na Slevomat.cz

Tančící dům patří mezi nepřehlédnutelné architektonické počiny v Praze, a i když vznikl teprve v roce 1996, dá se říct, že už dnes je jednou z významných pamětihodností našeho hlavního města a lákadlem pro turisty z ciziny, ale i z různých koutů naší země. Dům s roztančenými liniemi však nemusíte obdivovat pouze zvenčí, můžete se podívat i dovnitř – a nejen to… můžete se zde rovnou ubytovat. V Tančícím domě je totiž i hotel.

Dancing House - Tančící dům a ubytování na břehu Vltavy

Samozřejmě jde o hotel luxusní, jak se na takové exkluzivní místo sluší a patří. Tvoří ho 40 komfortně zařízených pokojů s božským výhledem na řeku i pražský hrad. V nejvyšším patře hotelu je špičková restaurace Ginger & Fred, která patří mezi nejlepší ve městě, a taky vyhlášená kavárna. Na střeše pak najdete i terasový bar s panoramatickým výhledem. Pokoje jsou zařízeny v různých stylech, nicméně vždy jde o velmi moderní, elegantní řešení.

Možností, kde si objednat pobyt je více než dost. Pro ceny a termíny zkuste například:

  • TravelKing.cz – Nejstylovější ubytování v Praze: Hotel Tančící dům **** v pokoji Deluxe se snídaní, láhví Champagne + ovoce
  • Esennce.cz – Noc ve skleněné věži Tančícího domu
  • Booking.com – Ubytování s online rezervací

4. Hotel Clementin jako nejužší pražský hotel

📌 Adresa: Seminářská 4, 110 00 Staré Město

Hotel Clementin jako nejužší pražský hotel

Více fotografií na Booking.com

Hotel Clementin ležící naproti Klementinu se pyšní poměrně specifickým unikátem. A totiž tím, že je nejužším pražským hotelem. Tento kouzelný hotýlek, umístěný – ba lépe řečeno vměstnaný – v historickém centru města, nabízí útulné a elegantně zařízené pokoje. Přestože je hotel menší, poskytuje velmi kvalitní služby a vysoký standard pohodlí. Je ideální pro cestovatele, kteří hledají intimní a osobní zážitek v srdci Prahy, ale taky pro romantické duše.

Hotel Clementin jako nejužší pražský hotel

V hotelu je 9 pokojů – a to dvoulůžkové a třílůžkové. Podávají se zde i snídaně a večeře bufetovou formou. Tento nejužší pražský hotel si vás určitě získá. Ostatně samy za sebe mluví vynikající recenze a hodnocení od hostů, kteří oceňují mimořádně přátelskou atmosféru i čistotu a skvělé vybavení a komfort.


5. MeetMe23 – originální stylové ubytování v netradičním hotelu

📌 Adresa: Washingtonova 1568/23, 110 00 Nové Město

MeetMe23 - originální stylové ubytování v netradičním hotelu

Více fotografií na Booking.com

MeetMe23 je hotel, který už svým názvem evokuje, že půjde o ubytování pro mladé cestovatele. Ideální je pro „batůžkáře“, kteří se ale nespokojí s každým špinavým hostelem a potrpí si přece jen na určitou úroveň. Zároveň však nevyžadují typický hotelový luxus a chtějí těžit z výhod turistických forem ubytování, jako je setkávání s podobně laděnými dušemi. Toho se jim v hotelu s příznačným názvem MeetMe23 rozhodně dostane.

MeetMe23 - originální stylové ubytování v netradičním hotelu

Velmi zajímavým faktem je, že toto ubytování je „takzvaně“ samoobslužné. Dnes už ve světě nejde o nic nového. Rezervace online, přístup do pokoje přes kód či v tomto případě mobilní telefon. Místo klasického recepčního je zde „Blueman“, virtuální asistent, který vás přivítá hned u vstupu a v podobě modrého mužíka vyskytujícího se na vícero místech představuje jakéhosi maskota hotelu.

Hotel je mimořádně stylově zařízený, jsou zde soukromé i sdílené pokoje a společné místnosti včetně knihovny. Dokonce nechybí ani parádní hospůdka Meet Beer. Zkrátka sympatické místo, které zanechá hluboký dojem (jistěže v pozitivním smyslu).


6. Houseboat – soukromý houseboat v Praze

📌 Adresa: Sanderova, Praha

Houseboat - soukromý houseboat v Praze

Více fotografií na Booking.com

Máme tady další velmi pěkný ubytovací houseboat, který si rozhodně zaslouží pozornost. Nachází se v odlehlejší oblasti na slepém rameni Vltavy a obklopuje ho zeleň vrb. Z lodi si můžete užít krásné, příjemné výhledy – zejména při východu nebo západu slunce. Oproti předchozímu houseboatu jde navíc spíše o soukromé ubytování vhodné i pro intimnější romantické prožitky. Loď si však můžete rezervovat i pro rodinnou dovolenou.

Houseboat - soukromý houseboat v Praze

Houseboat nabízí terasu s příjemným posezením, jsou zde dvě ložnice, obývací pokoj, skvěle vybavená kuchyně – včetně myčky. Nechybí koupelna s WC. Pokoje jsou klimatizovány. Celkově jde o parádní ubytování v malebném, soukromém zákoutí. Hosté oceňují i skvělé služby personálu, výborný komfort a vybavenost i čistotu. Určitě vám zde nebude nic chybět.


7. Apartmán v Praze ve stylu pražského metra

📌 Adresa: Řehořova 938/15, Praha

Apartmán v Praze ve stylu pražského metra

Více fotografií na Booking.com

A teď něco opravdu originálního… i když možná až tak ne. Je známo, že v mnoha světových metropolích slouží metro mimo jiné jako bezplatné ubytování. Hotel METRO Apartment Prague tuhle myšlenku využil, ale trochu pozměnil. V jeho podání je ubytování placené a jako metro pouze vypadá. Na druhou stranu nabízí několik zásadních výhod. Komfort, čistota, styl, kompletní vybavení a služby.

Apartmán v Praze ve stylu pražského metra

Apartmány v duchu metra jsou stylizované opravdu věrně a detailně, včetně nábytku, tyčí na držení, oken či stolků a sedaček anebo i dveří. Součástí apartmánů jsou však – na rozdíl od metra – i postele, velmi dobře vybavená kuchyně s lednicí, mikrovlnkou i varnou deskou, koupelna se sprchou, k dispozici je dokonce i pračka.

Hotel leží hned u vlakového nádraží a stanic tramvaje i samotného metra na ulici Řehořova, takže jde zároveň o velmi dobrou, praktickou lokalitu.


8. Admiral Botel, ubytování na lodi přímo na Náplavce

📌 Adresa: Hořejší nábř. 1714 13, 150 00 Praha 5-Smíchov

Admiral Botel, ubytování na lodi přímo na Náplavce

Více fotografií na Booking.com

Je libo ještě jeden hotelový houseboat? Neříkejte, že ne, protože tento rozhodně stojí za to, zvláště pokud si potrpíte na opravdu autentický styl. Botel Admirál je tříhvězdičkový hotel na velké lodi, která našla stále kotviště u Smíchovské náplavky. Lokalita je skvělá i pro výlety po Praze, většina nejdůležitějších památek a míst se nachází velmi blízko.

Admiral Botel, ubytování na lodi přímo na Náplavce

Botel Admirál vás zajisté okouzlí svými interiéry, které voní dřevem a mají staromódní atmosféru včetně velmi sofistikovaného zdobení. Je zde i lodní restaurace, která působí jako ze slavného detektivního románu Smrt na Nilu od Agathy Christie – zde vám však naštěstí žádná újma nehrozí. Loď má i terasu s 85 místy k sezení a je zde známý noční klub. Samotné pokoje jsou dobře a čistě zařízené. Jde však o tříhvězdičkový hotel, takže nečekejte přehnaný luxus.


9. Monastery Garden Prague – hotel s historiií sahající až do 13. století

📌 Adresa: Řásnovka 783/1, 110 00 Staré Město

Monastery Garden Prague - hotel s historiií sahající až do 13. století

Více fotografií na Booking.com

Ubytování v klášteře? Inu, proč ne? I to je v Praze možné – konkrétně například v hotelu Monastery Garden Prague. Prostory tohoto hotelu se nacházejí uvnitř někdejšího anežského kláštera a samotná budova se pyšní historií sahající až do 13. století. Leží navíc v malebných a tajuplných uličkách Starého Města. Přestože jde o nejrušnější pražskou lokalitu (co by kamenem dohodil od Staromáku), užijete si zde skvělý klid.

Monastery Garden Prague - hotel s historiií sahající až do 13. století

Hotel má svůj dvůr se zahradou a posezením. Stín vám při pobytu zde poskytne majestátní, košatý akát. Atmosféra je opravdu báječná a pokoje v ničem nezaostávají. Jsou zde dvoulůžkové i rodinné pokoje, všechny velmi luxusně vybavené – ostatně jde o 4hvězdičkový hotel. V jeho zákoutích je i vyhlášené bistro Monastery Garden se špičkovou kuchyní a skvělou vinotékou.


10. Apartmány Vinice Salabka – ubytování přímo na vinici v Praze

📌 Adresa: K Bohnicím 57/2, Praha

Apartmány Vinice Salabka - ubytování přímo na vinici v Praze

Více fotografií na Booking.com

Ubytování na vinici má jistě taky leccos do sebe. A nemusíte kvůli tomu jezdit na jižní Moravu. Užít si skvělé víno a nádherné prostředí můžete i přímo v hlavním městě Praze. Stačí zavítat do vinařství Salabka v Praze 7. Zdejší vinice mají tradici sahající minimálně do 18. století. V současnosti se rozkládají na 4,5 hektarech a jejich centrem je krásný areál, který nabízí vynikající stylovou restauraci a ubytování v apartmánech. Kromě vína se zde však – v malém rodinném lihovaru – vyrábí i nejrůznější silnější tekuté dobroty. Zejména ovocné a vinné pálenky.

Apartmány Vinice Salabka - ubytování přímo na vinici v Praze

Ubytování samotné je mimořádně pěkné. Moderní styl doplňuje lehce rustikální nádech, který se k vinohradu nepochybně dobře hodí. Každý apartmán má jedinečný charakter, vlastní kuchyňský kout či kuchyni a samozřejmě koupelnu. Ubytování může být skvělou volbu především pro romantický víkend či dovolenou.


Náš tip: Nejlepší a nejluxusnější hotely v Praze či nejlepší netradiční ubytování v České republice.

Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat zkušenost

twelve + eight =