Kde se ubytovat v Paříži? Tipy na nejlepší hotely v Paříži

Paříž patří mezi nejkrásnější města v Evropě i na světě. Tato perla na Seině nabízí nespočet nádherných památek a úžasnou, unikátní atmosféru. Prozkoumáváním Paříže se dá strávit opravdu hodně času a vždy bude co objevovat. Ale je třeba mít i zázemí, do kterého se budete vracet. V dnešním žebříčku pro vás proto máme inspiraci v podobě zajímavých tipů, kde se ubytovat v Paříži. Zaměřili jsme se na hotely přímo v centru se zajímavou atmosférou, stylem a polohou. Zároveň pro vás máme i pár rad a tipů, které čtvrti a části města jsou ideální pro návštěvu či ubytování – a kterým se naopak spíše vyhnout.

Naše oblíbené hotely v Paříži:

Kde se ubytovat v Paříži? TOP čtvrti a obvody

Jak už to tak ve velkoměstech bývá, některé části mohou být poněkud „lepší“ a turisticky přívětivější a bezpečnější než jiné. Paříž je metropole světového formátu, a tak se jistá stratifikace v tomto směru pochopitelně týká i jí. Tím spíš, že jde o metropoli, která se dlouhodobě potýká s velkými sociálními potížemi.

Jak moc je v Paříži bezpečno? Které lokality a čtvrti jsou pro turisty vhodné? Které jsou bezpečné, přitažlivé a stojí za pozornost?

Paříž, Francie
Paříž, Francie

Je Paříž bezpečné město?

Ačkoli je Paříž nepochybně překrásná, v různých žebříčcích, indexech a anketách týkajících se bezpečnosti se pravidelně umísťuje spíše na horších příčkách – v rámci EU obvykle v poslední třetině. Většinou i něco níže za Londýnem či Dublinem a velmi daleko za Prahou, která je hodnocená jako výrazně bezpečnější.

Kam raději nechodit?

To samozřejmě neznamená, že byste se měli bát do Paříže vkročit. Měli byste však být obezřetnější, počítat s vyšším rizikem krádeže. Po setmění pak doporučujeme zdržovat se spíše v rušnějších turistických lokalitách, vyhýbat se odlehlým místům a uličkám, parkům apod.

Samotné centrum Paříže v rámci zhruba obvodového okruhu Boulevard périphérique je přes den relativně bezpečné. Přesto jsou tu některá místa jako Le quartier rouge, 19. obvod, některé části 18. a 10. obvodu a další části, ulice či místa, kterým se vyplatí vyhnout zejména po setmění.

Mimo centrum Paříže je pak více nebezpečných čtvrtí a lokalit, které získávají někdy i nelichotivou nálepku „no-go zones“ – tedy míst, kam není radno vůbec vkročit. Jednou z nejznámějších je severopařížské Saint-Denis. Špatnou pověst však mají i čtvrti jako Saint Ouen, Argenteuil, Bondy, Epinay sur Seine, Sarcelles a další. Jsou to místa, kterým se turisté vyhýbají.

Která místa jsou pro ubytování v Paříži ideální?

Všechna ideální místa se nepřekvapivě nacházejí v rámci dvacítky centrálních obvodů.

 • Skvělým a exkluzivním místem pro turistickou poznávací návštěvu je obvod, kde se nachází i Eiffelova věž (naše tipy na hotely s výhledem na Eiffelovu věž najdete zde). Jde o turistické srdce města.
 • Dalším takovým je obvod s galerií Louvre, který leží naproti, přes řeku Seinu. V tomto obvodu se koncentruje množství nejluxusnějších hotelů v Paříži.
 • Pokud vyrážíte i za bujným, ale stále bezpečným, nočním životem, dobrou volbou může být Saint-Germain-des-Prés v 6. obvodu.
 • Latinská čtvrť (Quartier Latin) v 5. obvodu je dobrou volbou pro low-cost cestovatele, tedy batůžkáře a turisty, kteří chtějí minimalizovat náklady.
 • Pokud se naopak chcete rozšoupnout a v Paříži rozhazovat, Champs-Élysées (8. obvod) je skvělé místo pro nákupy.
 • Zajímavou autentickou historií na vás pak dýchne čtvrť Le Marais.
 • A symbolem romantiky je starý dobrý Montmartre, ale ten se nachází v 18. obvodu, kde je i několik čtvrtí a lokalit, jímž zejména v noci dobré se vyhnout (např. Goutte-d’Or, La Chapelle, Barbes, Pigalle,…).

TOP nejlepší ubytování a hotely v Paříži

1. La Réserve Paris Hotel & Spa

📌 Luxusní hotel v Paříži
📌 Kde se nachází: 42 Av. Gabriel, 75008 Paris, Francie

La Réserve Paris Hotel & Spa

Více fotografií na Booking.com

Přímo v exkluzivní a slavné čtvrti Champs Élysées (8. obvod) se můžete ubytovat v tomto překrásném pětihvězdičkovém hotelu. Jde o hotel ve staromódním, mimořádně noblesním stylu. Interiéry dýchají úžasným šarmem a skutečně ztělesňují to nejlepší z francouzského vkusu a elegance.

Součástí hotelu je i vynikající bar anebo wellness centrum s velkým bazénem, lázněmi hammam a dalším vybavením. Nechybí fitness centrum. Hotel má i půvabnou terasu a z perfektně zařízených pokojů nabízí krásné výhledy na historický střed města – i na Eiffelovku. Skvěle hodnocená, luxusní záležitost pro náročné zájemce.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 od více než 815 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,6 z 10 od více než 99 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 od více než 591 návštěvníků

2. Hôtel Duc De St-Simon

📌 Vynikající lokalita blízko metra
📌 Kde se nachází: 14 Rue de Saint-Simon, 75007 Paris, Francie

Hôtel Duc De St-Simon

Více fotografií na Booking.com

Tento opravdu okouzlující, malebný a zároveň luxusní čtyřhvězdičkový hotýlek se nachází v 7. obvodu, ve čtvrti Invalides. Jde o ideální turistickou lokalitu, neboť právě zde se nachází i Eiffelova věž a řada dalších nejslavnějších památek, ulic a uliček.

Hotel se opět nese ve staromódním, velmi útulném a půvabném duchu. Těšit se můžete na krásně vybavenou hotelovou terasu. Některé pokoje se pak pyšní vlastními terasami a je zde i romantická zahrada ve dvoře. Nechybí bar či lounge. Opravdu krásný, malý hotel na úžasném místě.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 od více než 147 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 od více než 888 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 od více než 256 návštěvníků

3. Atlantic Hotel

📌 Cenově dostupný hotel v atraktivní lokalitě
📌 Kde se nachází: 44 Rue de Londres, 75008 Paris

Atlantic Hotel Paříž

Více fotografií na Booking.com

Elegantní, čistý, příjemný. Takový je tříhvězdičkový Atlantic Hotel, který kombinuje vysokou míru komfortu ubytování v centru Paříže s relativně dostupnějším cenovými hladinami. Tím spíš, že se nacházíme opět v lukrativní lokalitě Champs Élysées, která je vyhlášeným cílem milovníků nakupování.

Hotel je spíše moderněji a minimalističtěji laděný. Díky tomu působí velmi vzdušným, přívětivým dojmem. Pokoje jsou velmi dobře vybavené, samozřejmostí je vlastní koupelna s WC. V hotelu se podává bohatá snídaně v příjemném, pohodlném salónku. Další velmi pěkné místo, které stojí za pozornost.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 od více než 763 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 od více než 2760 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 od více než 958 návštěvníků

4. Maison Mère

📌 Skvěle hodnocený hotel
📌 Kde se nachází: 7 Rue Mayran, 75009 Paris

Maison Mère Paříž

Více fotografií na Booking.com

V devátém pařížském obvodu známém taky jako Opéra se můžete ubytovat v tomto velmi příjemném hotelu, který leží blízko malého, ale kouzelného parčíku Montholon. Jde o velmi pěknou lokalitu s typickými pařížskými uličkami, nedaleko je i budova Pařížské opery, kostel Loretánské Panny Marie, kostel Nejsvětější Trojice a další impozantní památky.

Samotný hotel je zařízený velmi vkusně a decentně v pravém francouzském duchu. Líbit se zde bude každému s vytříbeným smyslem pro precizní styl. Hotel navíc nabízí čtyřhvězdičkový luxus, je zde bar, soukromé parkoviště, lounge či business centrum. Hotel taky organizuje výlety, takže můžete využít i tuto službu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 od více než 376 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,0 z 10 od více než 1019 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 od více než 628 návštěvníků

5. Mama Shelter Paris West

📌 Oblíbené ubytování mimo centrum Paříže
📌 Kde se nachází: 20 Av. de la Prte de la Plaine, 75015 Paris

Mama Shelter Paris West

Více fotografií na Booking.com

V ležérnějším stylu se nese hotýlek Mama Shelter Paris West, který najdete v Porte de Versailles v 15. obvodu. Tento hotel je tříhvězdičkový, a i když vás asi úplně neoslní luxusem či vytříbenou elegancí, rozhodně nabízí čisté a pěkné prostředí a ubytování za relativně příznivé ceny. Nevýhodou je však již větší vzdálenost od historického srdce města. K památkám, jako je Eiffelova věž či Louvre je to již přes 5 km.

Okolí hotelu je však velmi pěkné, přímo naproti přes ulici leží rozlehlý park a hned vedle hotelu je budova pařížského výstaviště Paris Expo Porte. V hotelu je i restaurace, bar a podává se zde snídaně. Nechybí terasa či soukromé parkoviště.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 od více než 3977 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,4 z 10 od více než 1800 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 od více než 324 návštěvníků

6. Hôtel Caron le Marais

📌 Hotel v historické čtvrti
📌 Kde se nachází: 3 rue Caron, 4. obvod – Hôtel-de-Ville, 75004 Paříž

Hôtel Caron le Marais

Více fotografií na Booking.com

Caron le Marais je moderně a velmi elegantně zařízený hotel, který najdete ve čtvrtém obvodu, v překrásné historické čtvrti známé jako Le Marais. Tato část města láká milovníky autentické a ryzí pařížské atmosféry. Hotel je tříhvězdičkový, ale působí noblesně a těší se i vynikajícímu hodnocení. V pokojích je bezplatný minibar či TV s filmotékou, koupelny jsou vybaveny kvalitní kosmetikou L’Occitane.

Kombinace úžasné lokality se silným geniem loci a výborného vybavení dělá z tohoto hotelu skvělý cíl pro dovolenou v Paříži.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 od více než 129 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 od více než 691 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 od více než 546 návštěvníků

7. The ReMIX Hotel

📌 Trochu „hipsterský“ hotel
📌 Kde se nachází: 28 ter Av. Corentin Cariou, 75019 Paris

The ReMIX Hotel

Více fotografií na Booking.com

Hotel The ReMIX najdete ve čtvrti La Villete a jde o moderní, snad i trochu „hipsterský“ hotel, který byl zrekonstruován Saarem Zafrirem tak, aby dýchal atmosférou 80. let minulého století a zároveň ožíval v rockovém rytmu. Nechybí zde ale ani moderní zařízení, jako jsou postele s USB porty, Wi-Fi či rozměrné ploché TV na pokojích.

V hotelu je bar i co-workingové centrum, posilovna či desítka zasedacích místností. Podává se zde snídaně formou bufetu a kávu si můžete dopřát po celý den. Dobrá volba pro náročnější baťůžkáře či jako ubytování na pracovní cestě.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,0 z 5 od více než 604 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,1 z 10 od více než 7136 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 od více než 170 návštěvníků

8. Le Pigalle, a Member of Design Hotels

📌 Modernější ubytování na skvělém místě
📌 Kde se nachází: 9 Rue Frochot, 75009 Paris

Le Pigalle, a Member of Design Hotels

Více fotografií na Booking.com

Vracíme se do 9. obvodu a módní čtvrti známé jako Opéra. Hned u náměstí Pigalle v srdci této městské části leží hotel Le Pigalle. Jde o čtyřhvězdičkový designový hotel bohatě vyzdobený moderními uměleckými výtvarnými díly. Každý pokoj je přitom jedinečný, zařízený ve specifickém duchu a stylu.

Velmi blízko leží bazilika Sacre-Coeur anebo slavný klub Moulin Rouge. Hotel patří ke známému řetězci Design Hotels a těšit se můžete na vysokou úroveň komfortu i služeb. Rozhodně výborná volba.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 od více než 651 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 od více než 847 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 od více než 308 návštěvníků

9. Hôtel Eiffel Rive Gauche – tip na levné ubytování

📌 Hotel opravdu blízko centra Paříže
📌 Kde se nachází: 6 Rue du Gros Caillou, 75007 Paris

Hôtel Eiffel Rive Gauche

Více fotografií na Booking.com

Přímo v srdci Paříže, v 7. obvodu, kde se nachází i Eiffelova věž, se můžete ubytovat v hotelu Eiffel Rive Gauche. Název není náhodný – hotel leží od slavné věže jen asi 200 m. Jde tedy o mimořádně exkluzivní lokalitu. Navzdory tomu patří tento hotel stále spíše k poněkud dostupnějším, ale i tak osloví i náročnější návštěvníky.

Interiéry jsou opravdu krásně zařízené, pokoje čisté, vše působí stylově. Najdete zde jednolůžkové, dvoulůžkové i rodinné pokoje. V hotelu se podává snídaně a je zde komfortní lounge. Dobrá volba, pokud chcete být v centru dění a mít na dosah nejvýznamnější památky Paříže.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,1 z 5 od více než 833 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 7,6 z 10 od více než 3018 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 3,5 z 5 od více než 637 návštěvníků

10. Hotel Rivoli – tip na levné ubytování

📌 Skvělá lokalita, hostelové ubytování
📌 Kde se nachází: 2 Rue des Mauvais Garçons, 75004 Paris

Hotel Rivoli, Paříž

Více fotografií na Booking.com

Nakonec ještě na skok do výjimečně krásné čtvrti Marais. Pokud nemáte extra vysoké nároky a cestujete spíše low-cost, ubytovat se můžete například v hotelu Rivoli. Nabízí jednoduché, ale čisté prostředí a těší se velmi vysokému hodnocení. Poměr ceny a kvality je výborný.

Výhodou je opravdu skvělá poloha na Rue de Rivoli blízko nábřeží Seiny. Hotely mají vlastní koupelny, šatní skříň a některé i balkon s parádním výhledem. Dobrá volba, pokud nechcete spát přímo v hostelu, ale přesto hledáte ubytování za rozumné ceny.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,0 z 5 od více než 195 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,2 z 10 od více než 1892 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 od více než 477 návštěvníků

Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat zkušenost

fourteen − twelve =