Exotická dovolená s přímým letem bez mezipřistání z Prahy

Obyvatelé české kotliny cestují jako utržení z řetězů. Možná si vynahrazují dlouhé temné roky, kdy se za hranice nesměli ani podívat. Možná mají dobrodružství a cestování prostě v povaze. Faktem je, že ať vyrazíte na skoro jakékoli místo na světě, šance že tam brzy uslyšíte češtinu, je až nepředloženě vysoká – zvláště vzhledem k tomu, jak malý národ jsme.

Z letišť v Praze, Vídni, ale i menších v Brně nebo třeba Ostravě se dá vypravit prakticky kamkoli. A linek stále přibývá. Do vzdálených zemí mimo Evropu a exotických destinací se však většinou musí letět s mezipřistáním, někdy jich může být i více. Jako houby po dešti však rostou i přímé lety, nejen linkové, ale i tzv. charterové. V dnešním článku se podíváme na to, kam se můžete vypravit za exotikou přímým letem z Prahy.

Zjistíme, jaké možnosti nabízejí různé cestovní kanceláře nebo jaká letadla do dalekých krajů létají a jak dlouho si na palubě posedíte.


Kam a s kým přímým letem do exotiky bez mezipřistání?

Destinace S kým poletíte?
Vietnam přímým letem CK Fischer – (zájezdy zde)
CK EximTours- (zájezdy zde)
Dominikánská republika přímým letem CK Fischer – (zájezdy zde)
CK Čedok – (zájezdy zde)
Kuba přímým letem CK Fischer – (zájezdy zde)
CK EximTours- (zájezdy zde)
Thajsko přímým letem CK Čedok – (zájezdy zde)
Madagaskar přímým letem CK Čedok – (zájezdy zde)
Zanzibar přímým letem CK Čedok – (zájezdy zde)
Srí Lanka přímým letem CK Čedok – (zájezdy zde)
Keňa přímým letem CK Čedok – (zájezdy zde)
Ras Al Khaimah přímým letem CK Blue Style – (zájezdy zde)
Omán přímým letem CK Blue Style – (zájezdy zde)
Kapverdy přímým letem CK Blue Style – (zájezdy zde)

Proč si vybrat let bez mezipřistání?

Na dlouhých letech je mezipřistání stále běžné. Zpravidla však nejde o příliš populární systém – aspoň z pohledu samotných cestujících. Výhodou sice může být, že se let rozdělí a můžete se protáhnout, trochu si od letadla odpočinout. V reálu se však s mezipřistáním pojí spíše starosti.

Ocitáte se na novém, často velkém a nepřehledném letišti. Pokud máte z letišť stále trochu stres a necítíte se úplně pevní v kramflecích, může to dosti prohloubit cestovní horečku. Za druhé, když je nutné změnit letadlo, může být vážný problém s časem. Navazují-li tedy s odstupem méně než 1 hodiny, mohou pořádně zapotit i zkušení cestovatelé. A to nemluvíme o tom, že letadla mají často zpoždění.

Opačným problémem může být velmi dlouhá prodleva. Zejména u levných letů může být čas mezi jednotlivými lety i mnoho hodin (někdy třeba i deset, dvanáct…). Co dělat? Je to málo na to vyrazit někam na výlet nebo procházku po okolí, protože letiště většinou leží na nejnudnějších a nejodlehlejších místech. Na druhou stanu na sezení v čekací hale je to až dost.

Lety bez mezipřistání jsou logicky žádané a oblíbené. V případě exotiky přitom obvykle nejde o běžné, pravidelné a linkové lety, ale o lety takzvaně „charterové“.

Co je charterový let?

Charterové lety jsou de facto opakem pravidelných, stálých linek. Fungují tak, že si určitá společnost (typicky cestovní kancelář) pronajme letadlo, kterým posílá své zákazníky do určité konkrétní destinace.

Dnes se charterovými lety běžně léta i do evropských destinací a středomořských přímořských destinací např. v Řecku, Egyptě, Turecku apod. Těmito linkami nejspíše poletíte, pokud si zajistíte dovolenou i s dopravou přes CK. Lety míří obvykle nikoli na velká letiště v hlavních městech, ale přímo na letiště v daných destinacích. Např. na řeckých ostrovech, v letoviscích u Rudého moře, jako je Marsa Alam a Hurghada, na tureckou riviéru atd.

Stále častěji se zřizují i charterové a přímé lety i do vzdálenějších destinacích daleko mimo Evropu. Pojďme se podívat, kam se můžete vypravit.

Vyrazte Airbusem do dálav!

Žhavou novinkou jsou lety moderním, zbrusu novým letadlem Airbus A350, kterými nyní můžete zamířit do Karibiku nebo do východní Asie. Konkrétněji jde o destinace Punta Cana v Dominikánské republice, Phu Quoc ve Vietnamu a Santa Clara na Kubě.

Tyto charterové lety jsou v provozu od konce října tohoto roku (2023). Letadlo provozuje nízkonákladová společnost World2Fly a nabízí dvě třídy – Economy a Premium Fly. Airbus A350 nabízí velmi pohodlné sedadla a velká okna, větší jsou i úložiště a osvětlení je přirozenější. I daleké cesty jsou díky vyššímu komfortu snesitelnější. Na opěrkách je k dispozici i multimediální panel a v letadle je Wi-Fi (ale za příplatek).

Letět můžete v úterý na Kubu, ve středu do Dominikánské republiky a čtvrtek patří Vietnamu. Dovolenou zajišťují kanceláře Fischer či Exim Tours. Pořídit si je můžete přímo u těchto CK anebo přes agregátory jako Invia.cz.

Kam a jak letět s Fischerem?

Fischer patří mezi nejstabilnější a největší cestovky u nás. Jde o cestovku s vynikající pověstí vhodnou především pro náročnější zájemce. Nabídka exotických dovolených je u této společnosti široká.

Kromě již zmíněných destinací, jako je Dominikánská republika, Kuba či Vietnam (letadlem Airbus A350), můžete s Fischerem letět například na Maledivy, do Ománu nebo třeba Zanzibaru a na mnoho dalších míst. Ovšem zde už jde obvykle o lety s mezipřistáním, nejčastěji v Dubaji.

Zájezdy bez mezipřistání s CK Fischer

Kam letět s Čedokem?

Čedok je nejstarší a nejtradičnější česká cestovní kancelář. Jde o velkého, osvědčeného, stabilního a kvalitního zprostředkovatele zájezdů a dovolených, se kterým se rozhodně nemusíte bát vyrazit ani do vzdálených exotických zemí. Těch má Čedok ve svém repertoáru dostatek. A nechybí ani destinace spojené charterovými lety.

Pro tyto účely využívá Čedok vynikající letadla Boeing 787 Dreamliner. Lze si přitom vybrat ze tří cestovních tříd – Economy, Premium a Business.

Přímými linkami se s Čedokem můžete podívat do thajského Krabi, Punta Cany v Dominikánské republice, na Zanzibar či madagaskarského Nosy Be, dokonce i do Mombasy v Keni nebo Colombu na Srí Lance. Srí Lanka a Keňa přibyly do portfolia přímých letů v letošní sezóna (2023/24).

Zájezdy bez mezipřistání s CK Čedok

Kam se můžete vydat přímým letem s Blue Style?

Další velkou cestovní kanceláří v ČR je Blue Style. I u této CK najdete rozsáhlou nabídku exotických dovolených – a nechybí ani exotika s přímými lety.

V zimní sezóně 2023/24 se takto budete moci vypravit třeba do sluncem rozpáleného pouštního Salalahu v Ománu. Let trvá 7 hodin. Přímý let míří i do dalšího emirátu – Ras Al Khaimah.

Zájezdy bez mezipřistání s CK Blue Style

Vyberte si dovolenou či zájezd přes Invia.cz

Největší výběr dovolených, zájezdů a výletů můžete najít pomocí cestovních agentur, které shromažďují nabídky celé škály cestovních kanceláří. V ČR je největší agenturou Invia.cz. Na tomto portálu najdete desítky tisíc nabídek od stovek CK a snadno si tak vyberete nejvhodnější destinaci, termín a samozřejmě i cenu.

Zobrazit zájezdy do exoticky bez mezipřistání

Zdroje, ze kterých jsem čerpal:

Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat zkušenost

thirteen − 10 =