Nejlepší a největší německé cestovní kanceláře | SEZNAM těch nejspolehlivějších

Nejlepší a největší německé cestovní kanceláře Přemýšlíte, kam letos vyrazit na dovolenou? Ať už máte v plánu klasickou odpočinkovou dovolenou v kvalitním či rovnou luxusním hotelu u moře, anebo dáte přednost třeba dobrodružnějšímu či poznávacímu zájezdu, důležité je dobře si vybrat zprostředkovatele. Tedy cestovní kancelář. Pokud máte dojem, že české cestovky vám už nemají co nabídnout, nic vám nebrání v tom využít služeb některé ze zahraničních CK.

A zřejmě nikde nenajdete lepší výběr a možnosti či kvalitu než u našich západních sousedů v Německu. S německými cestovkami se můžete podívat prakticky všude, se zárukou bezpečí a spolehlivosti a často dokonce za překvapivě vynikající ceny. Ale stejně jako u nás jsou i v Německu cestovky lepší a cestovky horší. V dnešním článku pro vás proto máme seznam právě a jen těch nejlepších německých cestovních kanceláří. Jde o největší, nejstabilnější, nejlépe hodnocené a nejspolehlivější CK v Německu. Mnohé z nich jsou zároveň špičkou v evropském, ba i celosvětovém měřítku.


1. TUI Deutschland

TUI Deutschland logo

Skupina TUI je největší turistickou společností v Německu a zřejmě i na světě. Tato gigantická obchodní společnost sídlící v Berlíně a Hannoveru zaměstnává na 70 000 lidí a má roční tržby přes 19 miliard Eur. Mezi její dceřiné společnosti patří množství cestovních kanceláří – od nízkorozpočtových až po luxusní –, hotelů (k čtyřem stům) a řetězců i leteckých společností (v roce 2019 vlastnila 150 letadel) či flotil výletních lodí (ke dvaceti lodím).

Mezi cestovní kanceláře TUI patří i TUI Deutschland, která patří mezi nejžhavější želízka v ohni této korporace. TUI Deutschland je cestovka – nebo, chcete-li, touroperátor – sídlící v Hannoveru. Značka má velmi dlouhou tradici sahající až do roku 1928. Za datum založení společnosti TUI Deutschland jako takové se však považuje teprve rok 1968, kdy vznikla i samotná skupina TUI.

S TUI můžete vycestovat takřka do celého světa. Cílem mohou být i resorty a hotely vlastněné TUI, takže máte jistotu špičkové úrovně služeb. Mezi nejoblíbenější destinace patří Mallorca, Kréta, turecká letoviska Side, Alanya, Antalya nebo Belek, kanárské ostrovy, Rhodos, egyptská přímořská letoviska Hurghada či Safaga apod. Celkový výčet destinací čítá na několik desítek zemí – včetně zemí v centrální Africe, daleké východní Asii, Jižní i Severní Americe.

Zodpovědně lze prohlásit, že cestovka TUI je zárukou naprosté spolehlivosti a špičkové kvality služeb. Obecně vzato nepatří k nejlevnějším, nicméně zde lze narazit na opravdu velmi výhodné last minute dovolené. TUI však vlastní i nízkorozpočtovou cestovku 1-2-FLY.

Zobrazit nabídku zájezdů této CK

2. DER Touristik

DER Touristik logo

Podobně jako TUI je i DER Touristik velkou německou obchodní skupinou věnující se obchodnímu ruchu. Našincům může být známější než TUI už proto, že pod skupinu DER Touristik spadají i nám dobře známé cestovní kanceláře EXIM Tours a Fischer, což jsou zároveň největší české cestovky. Samotná skupina DER Touristik je pak součástí ještě většího konglomerátu REWE, který vlastní i obchodní řetězce jako Billa či Penny.

DER Touristik patří opět mezi společnosti, které jsou zárukou naprosté spolehlivosti. S DER Touristik můžete cestovat bez jakýchkoli obav do víc než 30 destinací. Vycestovat s DER Touristik ovšem obvykle znamená vyrazit právě s některou z dceřiných CK. Těch je ve skutečnosti několik desítek a každá se může specializovat na jiný typ dovolené a na jinou klientelu.

DER Touristik dokáže nabídnout i velmi specifické dovolené například pro vášnivé potápěče, golfisty či jiné sportovce, pro mimořádně náročné a luxusu milovné cestovatele atd. Asi nepřekvapí, že skupina provozuje i vlastní hotely a resorty. Podívat se přitom můžete prakticky na všechny kontinenty s výjimkou Antarktidy.

Zobrazit nabídku zájezdů této CK

3. FTI

FTI Group Logo

Dalším německým cestovním gigantem je FTI Group. Opět jde o skupinu vlastnící množství cestovek, hotelových řetězců i jiných „položek“ souvisejících s cestovním ruchem. Mimo to jde taky o čtvrtou největší skupinu svého druhu v Evropě. Celkově tato skupina nabízí své služby skrze cca deset tisíc zprostředkovatelů, agentur a CK. Vycestovat dohromady můžete do až 120 destinací po celém světě. Ve dvaceti zemích má FTI přímé zastoupení, takže máte jistotu nejvyšší úrovně služeb.

FTI Touristik je pak zprostředkovatelem, kterého hojně využívají i čeští turisté a výletníci. Důvodem jsou často výhodné ceny při vynikající úrovni služeb. Poměr ceny a kvality může být mnohem lepší než u většiny českých cestovek. Typicky se však odlétá z německých letišť například v Mnichově, což je ovšem logické a zejména pro obyvatele západních Čech nemusí tento fakt představovat zvláštní překážku.

Dovolenou s FTI si můžete sjednat i přes největší tuzemský cestovní agregátor (agenturu) INVIA. Podívat se můžete do zemí prakticky celého světa. Od Turecka po Bahrajn, od Kanárů po Brazílií, od Řecka po Seychely, Kubu či Indonésii.

Zobrazit nabídku zájezdů této CK

4. Alltours

Alltours logo

Pátá největší cestovka v Německu a opět i skupina sdružující pod svou záštitou celou řadu mateřských společností a zprostředkovatelů. Tato skupina se poměrně výrazně soustřeďuje na některé specifické druhy dovolené. Například na dovolené zaměřené na wellness či spa pobyty. Taky na romantické, nebo naopak rodinné dovolené zahrnující i hlídání či animační programy a další služby pro děti.

Alltours také provozuje vlastní hotelovou značku Allsun, která nabízí luxusní ubytování na oblíbených destinacích, jako jsou Mallorca, Kanárské ostrovy nebo Řecko. Alltours se stará o své hosty přímo na místě a spolupracuje s místními cestovními agenturami a průvodci. Velmi oblíbenou destinací je třeba i Španělsko, kde sídlí pobočka Alltours Espaňa.

Celkový výčet destinací této společnosti je velmi široký a zahrnuje téměř všechny kontinenty. Jistě si zde vyberou zájemci o sportovní, wellness či skvělou rodinnou dovolenou s dětmi. Dovolené opět zprostředkovává i INVIA.

Zobrazit nabídku zájezdů této CK

5. Schauinsland

Schauinsland logo

CK Schauinsland je již o něco menší než výše představené skupiny a společnosti, ale v Německu patří mezi tradiční a nejstabilnější cestovní kanceláře. Dalo by se říct, že jde o protějšek českého Čedoku. Ostatně obě CK vznikly skoro v téže době a fungují již přes sto let. Je tedy velmi nepravděpodobné, že by vám při cestě s CK Schauinsland hrozilo riziko v podobě úpadku či krachu společnosti nebo jiných problémů. Naopak, u CK Schauinsland můžete očekávat vysokou úroveň služeb – už proto, že jde o jednu z nejzkušenějších společností ve svém oboru v Evropě i na světě.

Mezi nejoblíbenější destinace patří Egypt, Mallorca, ale třeba i Dominikánská republika, Dubaj, Mexiko a mnoho dalších míst. Tato cestovka pořádá i plavby – a to po Nilu nebo po Středozemním moři.

Zobrazit nabídku zájezdů této CK

6. ITS

ITS Reisen Logo

Cestovka ITS vznikla již v 70. letech a v současné době patří do portfolia skupiny REWE, kterou jsme již představili v souvislosti s DER Touristik. ITS se zaměřuje především na rodinné dovolené s dětmi a její nabídka zahrnuje obrovské množství hotelů. Jde přitom zejména o hotely tří nebo čtyřhvězdičkové. ITS tedy poskytuje i dostupnější zájezdy a dovolené a nejde o CK, která by se soustředila na maximální exkluzivitu či luxus.

ITS nabízí na 50 destinací. Mezi oblíbené cílové země patří Řecko, Španělsko, Egypt, Turecko či Tunisko, ale taky exotičtější místa jako Mauricius, Thajsko, některé země Afriky, Jamajka či Dominikánská republika a další. Za zmínku stojí, že ITS pořádá i speciální zájezdy do lokalit, které se proslavily díky různým legendárním filmům nebo i seriálům. Filmoví fanoušci budou jistě nadšení, že se mohou podívat do míst, kde se natáčely například Hvězdné války nebo Hry o trůny.


7. Anex Tour

Anextour logo

Většina cestovek v našem žebříčku mohla dosud nabídnout desítky let zkušeností coby záštitu a záruku spolehlivosti. Anex Tour naopak patří mezi poměrně mladé cestovky. I tak už působí přes dvě dekády a rozhodně ji lze považovat za plně spolehlivou. Tato cestovka sídlí v Düsseldorfu a od roku 2017 provozuje i vlastní leteckou společnost Azur Air.

Mezi nejoblíbenější destinace, na které tato CK vypravuje zájezdy, patří turecká riviéra s letovisky jako Alanya či Side. Dále je to třeba tuniský Monastir, Kréta, egyptské letoviska Marsa Alam či Hurghada, bulharské Zlaté písky a další místa. Zajímavý výběr zájezdů a dovolených s touto CK najdete i na INVIA.cz. Potěšit vás mohou často skvělé ceny – a to i u dovolených do luxusních, pětihvězdičkových hotelů s all inclusive.

Zobrazit nabídku zájezdů této CK

8. LMX Touristik

LMX Touristik logo

LMX Touristik je další německá, relativně mladá, cestovní kancelář. LMX nabízí poměrně velmi atraktivní a rozmanitou nabídku nejrůznějších druhů cest, výletů, zájezdů a dovolených. Zaměřuje se třeba na špičkové wellness pobyty, dovolené na nejkrásnějších plážích, dovolené pouze pro dospělé, či naopak rodinné dovolené s dětmi a taky na různé sportovně zaměřené dovolené.

LMX kromě toho nabízí nejrůznější speciální cesty. Vyrazit můžete třeba okružní dovolenou po Kostarice s koupáním, na objížďku nádherných thajských „mini“ ostrovů, na poznávací zájezd po Mexiku a podobně. Pro dobrodružnější cestovatele mohou být skvělou záležitostí „modulární“ výlety a upravitelné cestovní balíčky.

Cestovka LMX Touristik má tedy rozhodně co nabídnout. Sortiment destinací je poměrně obsáhlý. Zahrnuje populární země jako Turecko, Španělsko, Řecko, Mallorcu či Egypt nebo Itálii, ale taky Karibské destinace jako Kuba či Dominikánská republika, africké země či zmíněné Thajsko.

Zobrazit nabídku zájezdů této CK

9. Ferien Touristik

Ferien Touristik Logo

Mezi mladší cestovky patří i Ferien Touristik – CK založená na počátku milénia. Spadá pod větší skupinu OTI Group a nabízí velmi zajímavé výlety, zájezdy a dovolené, které u nás i ve světě zprostředkovává řada cestovních agentur – včetně INVIA.

S Ferien Touristik můžete vyrazit do cca 30 zemí světa a vybírat si z více než 5000 hotelů a resortů. Ferien nabízí dovolené a zájezdy například na překrásnou ostrovní Madeiru, do exotické karibské Dominikánské republiky či do Mexika, na Maledivy, kde si můžete užít dokonalý tropický luxus, ale i do Egypta, Turecka, Tuniska, Řecka, Chorvatska a dalších oblíbených zemí pro letní dovolené u moře.

Zobrazit nabídku zájezdů této CK

Čtěte také: Nejlepší polské cestovní kanceláře

Přidat komentář

five × two =