Znáte nejlepší a největší slovenské cestovní kanceláře (CK působící na Slovensku)

Na dovolenou se slovenskou CK? Proč ne. Slovenský trh je v tomto směru podobně bohatý jako ten český a možná zde najdete dovolenou podle svých představ a ještě za lepší cenu. Odlety např. z Bratislavy navíc mohou být pro mnohé obyvatele ČR výhodnější než třeba z Prahy. Z těchto důvodů jsme pro vás připravili žebříček 10 nejlepších cestovních kanceláří na Slovensku (tedy těch, které tam působí). Které to jsou a co nabízejí?

Největší slovenské cestovní kanceláře

1. Cestovná agentúra Invia.sk

Logo_Invia

V posledních dvou dekádách se kromě tradičních cestovních kanceláří začaly do popředí zájmu dostávat i specifické služby v podobě cestovních agentur. Jejich rozvoj umožnil postupný přechod klientů do online prostředí a mnohem pohodlnější vybírání dovolené z většího sortimentu a často za mnohem lepší ceny.

Podobně jako u nás je i na Slovensku průkopníkem a jasným lídrem v kategorii cestovních agentur platforma Invia. Invia.sk má pochopitelně stejný původ jako česká alternace. Původem česká společnost Invia na slovenský trh vstoupila v roce 2006 – tedy hned 2 roky po svém založení. Dnes je Invia.sk podobně významný online portál a agregátor dovolených a zájezdů, jako je Invia.cz v ČR, a shromažďuje statisíce nabídek od stovek cestovních kanceláří. Nejen slovenských.

Obrovský sortiment je samozřejmě základní výhodou, ale nikoli sám o sobě. S výběrem pomáhá i pokročilý a podrobný vyhledávač, který umožní nakonfigurovat si nejrůznější parametry a požadavky dovolené a vyfiltrovat i velmi specifický sortiment. Na Invia.sk najdete klasické přímořské dovolené, poznávací zájezdy, eurovíkendy, last i first minute dovolené, exotiku, dokonce i plavby, lyžařské zájezdy anebo si přes Invia můžete pořídit i letenky, ubytování, dokonce si můžete zarezervovat parkování na letišti, zřídit cestovní pojištění nebo půjčit auto.

Invia.sk tedy nabízí velmi komplexní služby. Sama Invia ovšem není poskytovatelem služeb ani zájezdů – je pouze prostředníkem, přes kterého si službu/letenku/dovolenou pořídíte u konkrétní cestovní kanceláře, aerolinie či jiné společnosti. Při výběru dovolené přes Invia.sk je tedy na místě zajímat se i o konkrétního poskytovatele. S velkou pravděpodobností to bude jedna z následujících společností.

Zobrazit nabídku zájezdů této CK

2. CK DAKA

CK Daka

Mezi populární slovenské cestovní kanceláře patří společnost Daka, která se může pochlubit velmi zajímavou a pestrou paletou zájezdů a dovolených. CK Daka zaujme především širokým sortimentem autobusových poznávacích zájezdů. Typicky jde o kratší zájezdy (do cca 4 až 5 dní) do velkých evropských měst či na jiná zajímavá místa, adventní zájezdy, jednodenní výlety a podobně.

CK Daka nabízí i klasické dovolené u moře. V nabídce v tomto případě dominuje Turecko, zejména oblast Side na Turecké riviéře. Další oblíbenou destinací je Slunečné pobřeží v Bulharsku, ale i jiná bulharská letoviska. Pouze v menší míře nabízí CK Daka i dovolené či spíše zájezdy k moři v jiných zemích (Itálie, Chorvatsko).

CK Daka však nabízí i různé specifické výlety, zájezdy a dovolené. Například organizuje dovolené a pobyty pro děti, wellness zájezdy do zejména různých maďarských termálních lázní, ale dokonce i exotičtější zájezdy (většinou do 5 dní) například do Izraele, Arménie, Jordánska, Gruzie nebo i Mexika. CK Daka je poměrně známá a již mnoho let působící slovenská cestovní kancelář s obecně docela dobrými recenzemi a někdy velmi zajímavými cenami.

Zobrazit nabídku zájezdů této CK

3. CK Satur

CK Satur

CK Satur je slovenskou obdobou českého Čedoku. Jde o velmi tradiční a osvědčenou cestovní kancelář s více než 100 lety zkušeností. Zároveň jde o jednu z největších slovenských cestovních společností.

Satur má výhodu nejen v tradici, ale i dostupnosti. Provozuje po celém Slovensku poměrně velké množství poboček. Dále své služby nabízí i skrze nejrůznější partnery, včetně cestovních agentur. Obrovský je ovšem i sortiment této společnosti. CK Satur vysílá zájezdy a dovolené do cca 150 destinací světa a pobytové dovolené zajišťuje ve víc než tisícovce hotelů. K tomu můžete připočíst stovky různých okružních a poznávacích zájezdů a máte před sebou opravdu gigantický výběr.

Samozřejmostí je nabídka last a first, ale i ultra last minute dovolených. Kromě zahraničních dovolených nabízí CK Satur i domácí dovolené na Slovensku nebo třeba lyžařské zájezdy na Slovensku, v Itálii či Rakousku. Zajímavá je i nabídka exotiky. S CK Satur si můžete udělat luxusní dovolenou například na Maledivách, poznat Zanzibar, Kubu, Thajsko, Mexiko, Omán, Vietnam, Jamajku, Srí Lanku, Bali a mnoho a mnoho dalších zemí.

V rámci klasických přímořských pobytovek u CK Satur momentálně nejvíc „letí“ Turecko, Řecko, Egypt, Chorvatsko, Bulharsko, ale třeba i Emiráty, Španělsko či Kypr.

Zobrazit nabídku zájezdů této CK

4. CK Fischer

CK Fischer logo

Cestovní kancelář Fischer je středoevropský cestovní gigant, který dobře známe i z ČR. Společnost je součástí obrovské německé cestovní skupiny REWE, na Slovensku patří do stejné skupiny i například další velmi významná cestovní kancelář Kartago Tours. CK Fischer je zárukou špičkové kvality a už několik dekád nabízí obrovský výběr dovolených i pro velmi náročné zájemce.

S CK Fischer se můžete – podobně jako víc než 1,5 milionů lidí před vámi – vypravit do celkem 76 zemí světa a 150 destinací. Na Slovensku létá CK Fischer z Bratislavy, Košic i Popradu a právě letecké zájezdy jsou hlavním pilířem této CK, nabídka však zahrnuje i autobusové zájezdy či dovolené s vlastní dopravou.

CK Fischer nabízí obrovský výběr rodinných přímořských dovolených, exotických dovolených, ale i dovolených typu adults-only (tedy pro dospělé). CK Fischer se specializuje na klasické pobytovky spíše než na poznávací a okružní zájezdy. Zajímavé jsou však různé možnosti volby specifik. Například si můžete vybrat dovolenou v lokalitě, která žije bujarým nočním životem, wellness dovolenou či pobyt v hotelu, který má ideální polohu pro turistické a jiné výlety.

Zobrazit nabídku zájezdů této CK

5. CK Kartago Tours

CK Kartago Tours

Jak bylo řečeno výše, CK Kartago Tours je další velmi velká a významná slovenská cestovní kancelář spadající pod stejnou skupinu jako CK Fischer. V obou případech je záštita velké cestovní skupiny zárukou kvality služeb, a především spolehlivosti a bezpečnosti. S těmito CK se skutečně nemusíte bát vyrazit kamkoli.

CK Kartago Tours nyní ve skutečnosti funguje na velmi podobné platformě jako CK Fischer či u nás spíše Exim Tours, což je poznat už na první pohled podle designu webových stránek. I nabídka se do značné míry překrývá, včetně podobného výběru destinací. Nedá se však říct, že by sortiment byl zcela totožný. Rozdíly zde samozřejmě jsou, proto má smysl sledovat obě cestovní kanceláře.

Zobrazit nabídku zájezdů této CK

6. CK Čedok

Čedok logo

Cestovní kancelář Čedok je nejtradičnější a nejstarší česká CK s více než 100letou působností a 270 000 zákazníky ročně. Nabízí zájezdy na více než 100 destinací na 5 kontinentech a do cca 2500 hotelů.

Čedok však působí i na Slovensku a nabízí zájezdy a dovolené s odlety z Bratislavy, Popradu či Košic.

V sortimentu Čedoku najdete pobytovky všeho druhu, ale poměrně velmi silná je tato CK i v oblasti poznávacích zájezdů, jichž nabízí přes tisícovku. Vyrazit můžete vlakem, busem i letecky a podívat se do mnoha zemí, včetně exotických. Velmi zajímavé jsou třeba poznávací dovolené v Číně, Turecku, Egyptě, Irsku apod. Čedok je velmi silná a spolehlivá CK, kterou lze jedině doporučit.

Zobrazit nabídku zájezdů této CK

7. CK Hydrotour

CK Hydrotour

Cestovní kancelář Hydrotour patří mezi slovenské stálice a na trhu působí už 30 let. Jde tedy o osvědčenou, spolehlivou i poměrně velkou CK s celkem víc než 500 000 klienty. Tato společnost se zaměřuje především na klasické pobytové dovolené u moře. Ve svém repertoáru však má velmi zajímavé destinace.

S CK Hydrotour si můžete užívat třeba na plážích v Bahrajnu či Ománu, na Kapverdách, v Jordánsku nebo Španělsku. Nechybí ani tradiční destinace jako Tunisko, Egypt, Bulharsko, Itálie či Řecko. CK Hydrotour nabízí velmi atraktivní výběr, zvláště pokud byste chtěli vyzkoušet některou z výše uvedených exotičtějších a méně notoricky známých destinací.

Zobrazit nabídku zájezdů této CK

8. CK FIFO SK

CK Fifo

CK Fifo lze považovat za mimořádně osvědčenou a již tradiční slovenskou cestovku s více než 30 lety zkušeností na trhu. Jde o spolehlivou společnost se zajímavou nabídkou, která stojí za pozornost. Zvláště pokud máte zálusk na dovolenou v Turecku, Bulharsku, Řecku, Chorvatsku, Itálii nebo na Mallorce, Krétě či Kypru, což jsou hlavní destinace této CK.

Nepříliš široké portfolio cílových zemí dohání CK Fifo vysokou rozmanitostí samotných nabídek. Můžete si vybírat dovolené s all inclusive i levnější dovolené, pobyty ideální pro děti, anebo naopak pro romantiku a tak dále. CK Fifo nabízí de facto pouze pobytové dovolené u moře.

Zobrazit nabídku zájezdů této CK

9. GLOBTOUR Group

CK Globtour

Další z tradičních a víc než 30 let působících slovenských cestovních kanceláří. Původně se Globtour specializovala na Chorvatsko a dodnes jde o její nejdůležitější destinaci. Přidala však ještě Bulharsko, Turecko, Itálii či méně turisticky probádanou, ale o to lákavější, Černou Horu. Tato cestovka nabízí především klasické přímořské pobytové dovolené – což už ostatně vyplývá z nabídky destinací. Zajímavá je nabídka dovolených pro seniory v rámci programu 55+.

Je třeba pochválit i pěkně a přehledně zpracované webové stránky s velmi podrobným vyhledávačem, který vám umožní nakonfigurovat si podrobně parametry dovolené. Globtour je velmi spolehlivá a kvalitní CK, takže se určitě vyplatí brát ji v potaz.

Zobrazit nabídku zájezdů této CK

10. CK BUBO

CK Bubo

De facto v přímém protikladu k předchozí kanceláří Globtour se CK Bubo naopak specializuje především na exotické dovolené a poznávací či okružní zájezdy. Pokud máte dobrodružnější povahu a trávení dovolené na pláži vás dvakrát neláká, CK Bubo může být pro vás tím správným partnerem. Nutno říct, že výběr dovolených je opravdu mimořádně atraktivní, zajímavý a pestrý.

Vyrazit můžete třeba na velký okruh Čínou, poznat Jávu a Bali, prozkoumat Jordánsko nebo třeba procestovat Patagonii, Kolumbii, Jižní Koreu, navštívit Mekku či Tokio a mnoho dalších míst a zemí. V nabídce jsou dovolené v Evropě, Africe, Asii, Oceánii, Austrálii, Americe – ba dokonce i v polárních oblastech! CK Bubo je tedy naším speciálním tipem na závěr.

Zobrazit nabídku zájezdů této CK

Ze série cestovní kanceláře si můžete přečíst také:

Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat zkušenost

11 − 2 =