TOP 12: Nejlepší zábavní parky v ČR pro děti i dospělé

Užijte si spoustu zábavy a adrenalinu a vyrazte do některého z českých zábavních parků. V tomto článku se dozvíte hned 12 tipů na nejlepší zábavní parky v ČR, které díky svým atrakcím zaujmou děti i dospělé. Ať už vás lákají spíše prolézačky, zvířata, vodní radovánky nebo věda, přijdete si na své. Většina z těchto parků nabízí nepřeberné množství různých atrakcí pro děti každého věku.

Součástí našeho žebříku jsou přitom jak vnitřní, tak i venkovní zábavní parky. Záleží tedy jen na vás, zda si zrovna chcete užít pobyt na čerstvém vzduchu, nebo se naopak schovat před nepřízní počasí do některého z krytých areálů.

1. Mirakulum

📌 Zábavní rodinný park
📌 Kde ho najdete: Topolová 629, 289 24 Milovice

Mirakulum je rozsáhlý zábavní park, ve kterém se skvěle zabaví děti i dospělí. Nachází se ve středních Čechách a na ploše 12 hektarů nabízí nepřeberné množství atrakcí. Malé děti se vyblbnou na obřích trampolínách, houpačkách a prolézačkách. Kromě toho můžete navštívit zdejší hrad s 8 věžemi a podzemním systémem chodeb, na jejichž prozkoumání si doporučujeme přibalit baterku.

Kromě toho na vás čeká také zdejší Vodní svět, která zaujme naučnou hrou s vodou. V Lesním městě si děti mohou vyzkoušet lezení v lanovém parku nebo prozkoumat rozsáhlou síť podzemních chodeb. Nechybí ani naučné zahrady, mini zoo a mnoho dalšího. V amfiteátru se poté můžete zúčastnit divadelního nebo hudebního představení, která se zde často konají.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 14 524 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,9 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 1 824 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 181 návštěvníků
 • Koupit vstupenky online

2. Farmapark Soběhrdy

📌 Skvělá volba pro milovníky zvířat
📌 Kde ho najdete: Soběhrdy, 256 01

Více fotografií najdete na oficiálním webu www.farmapark.eu

Pokud máte doma malé milovníky roztomilých zvířat, vyrazte za zábavou do Farmaparku Soběhrdy, který se rovněž řadí mezi nejlepší dětské zábavní parky. V areálu najdete hned několik atrakcí, z nichž několik je zahrnuto v ceně vstupného, některé se však platí zvlášť (například tubingová dráha nebo vláček). Na děti zde čeká spousta hřišť, prolézaček a atrakcí, které rozvíjí pohyb nejmenších. Farmapark přitom myslí i na nepřízeň počasí, v takovém případě oceníte přítomnost vnitřního krytého hřiště.

V areálu si můžete koupit kyblík krmení pro zvířátka a vybraná zvířátka nakrmit za asistence zdejších chovatelů. Děti tak získají přímý kontakt se zvířaty z celého světa. Samozřejmostí je poté několik restaurací a občerstvovacích stanic, kde můžete načerpat síly na další objevování Farmaparku.

Náš tip: Celodenní vstup do Farmaparku včetně všech atrakcí a kyblík krmení nebo plyšák

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,1 z 5 (fantastické) od více než 4 125 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 3,5 z 5 (skvělé) od více než 61 návštěvníků
 • Koupit vstupenky online

3. Zábavní park Šikland

📌 Zábavní park s westernovým městečkem
📌 Kde ho najdete: Zvole 49, 592 56 Zvole nad Pernštejnem

Více fotografií najdete na oficiálním webu www.sikland.cz

Šikland je právem považován za největší zábavní park v Česku. Součástí areálu je přitom obrovské množství nejrůznějších atrakcí. Na zdejších pastvinách můžete obdivovat koně nebo oslíky. Malé děti ocení možnost nakrmit si kozy. Navštívit můžete také půjčovnu kostýmů a obléct sebe i své ratolesti do dobových převleků. Kromě toho na vás čeká třeba lanový park, spousta skákacích hradů, zrcadlový labyrint a vláčky.

V Šiklandu dále najdete přírodně řešený aquapark v místním biotopu s pozvolným vstupem do vody. Vstup do tohoto aquaparku se platí zvlášť. Vzhledem k velkému množství atrakcí můžete v Šiklandu s dětmi strávit i několik dní a užít si tak naplno adrenalinovou dovolenou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,1 z 5 (fantastické) od více než 3 472 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 3 z 5 (dobré) od více než 1 návštěvníka
 • Vstupenky online pouze na akce

4. TOBOGA Fantasy Praha

📌 Zábava za každého počasí
📌 Kde ho najdete: Zličín HOME PARK, Skandinávská 141/5a, 155 00 Praha 5

Pokud chcete vyrazit za zábavou za nepříznivého nebo chladného počasí, lze jedině doporučit areál TOBOGA Fantasy v Praze. Tento vnitřní zábavní park totiž nabízí spoustu zajímavých atrakcí pro děti každého věku. Součástí je například vnitřní lanová dráha, několik tobogánů a takzvaná Obří Megaskluzavka. Vyzkoušet si také můžete tubing, tedy jízdu na sjezdové dráze s nafukovacími koly.

Kromě toho si můžete vyzkoušet třeba virtuální realitu nebo navštívit zdejší 7D kino. Připravena pro vás budou také elektrická autíčka, stolní fotbaly a mnoho dalšího. TOBOGA Fantasy se zkrátka a jednoduše řadí mezi populární zábavní centra v Čechách.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 1 806 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 296 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (skvělé) od více než 23 návštěvníků
 • Koupit vstupenky online (od 89 Kč)

5. FunPark Žirafa, Praha

📌 Vnitřní areál se spoustou atrakcí
📌 Kde ho najdete: Obchodní 106, 251 70 Čestlice

Více fotografií najdete na oficiálním webu www.zirafapraha.cz

FunPark Žirafa se právem řadí k vůbec největším zábavním parkům v České republice. Malým návštěvníkům totiž nabízí více než 90 různých atrakcí. Za zmínku stojí zejména největší dětská prolézačka v Evropě a vysoce moderní 9D kino. Kromě toho se můžete těšit na spoustu tobogánů, prolézaček, nafukovacích skluzavek a dalších prvků.

Malé děti dále budou u vytržení ve vnitřním koutku plném malých balónků. Na své si přijdou jak starší děti, tak i ti úplně nejmenší. Pro ně je připraven speciální koutek i několik atrakcí. Nechybí ani interaktivní hry, které pomáhají rozvíjet postřeh dětí a koordinaci jejich pohybů. A pokud zrovna nemáte cestu do Praha, FunPark Žirafa se nachází i v Ostravě.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,2 z 5 (fantastické) od více než 2 044 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,2 z 5 (fantastické) od více než 380 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 3,5 z 5 (velmi dobré) od více než 50 návštěvníků
 • Koupit vstupenky online

6. DinoParky v Praze, Ostravě, Liberci, Plzni a Vyškově

📌 Nahlédněte do života dinosaurů
📌 Kde je najdete: Praha, Ostrava, Liberec, Plzeň a Vyškov na Moravě

Chcete se podívat na to, jak kdysi žili dinosauři? V DinoParku si můžete prohlédnout jejich repliky v životní velikosti. Kromě toho, že se malé děti zabaví, si odnesou také zajímavé poznatky o historii naší planety. V DinoParku můžete navštívit také 3D kino s promítáním krátkých filmů o dinosaurech.

V každém areálu na vás čeká také několik restaurací, občerstvovacích stánků a dětských hřišť. Výhodou DinoParků je také fakt, že každoročně vytváří nové modely a scény, díky čemuž je můžete navštěvovat znovu a znovu.

Aktuálně lze Dinoparky navštívit ve městech: Praha, Ostrava, Liberec, Plzeň a Vyškov na Moravě nebo také ve slovenských Košicích či španělském Algaru.

Info a recenze portálů (DinoPark Praha)

 • Hodnocení na Google – 4,3 z 5 (fantastické) od více než 4 224 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,3 z 5 (fantastické) od více než 107 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 3,5 z 5 (velmi dobré) od více než 74 návštěvníků
 • Online vstupenky nelze zakoupit

7. Zážitkový park Zeměráj

📌 Přírodní zážitkový park
📌 Kde ho najdete: Kovářov 201, 398 55 Kovářov

Více fotografií najdete na oficiálním webu www.zemeraj.cz

V tomto zábavním parku na vás čeká spoustu zážitků, které jsou navrženy pro celou rodinu. Jedná se o přírodní park, který vznikl v krajině prastarých žulových balvanů. Areál připomíná vesnici raného středověku a jeho součástí je například kilometr dlouhá přírodní stezka naboso.

Zábavu si mohou děti užít naplno třeba ve velkém dřevěném bludišti a na množství přírodních hřišť, která mají různá zaměření. Nechybí ani naučné prvky, úkoly a hlavolamy, u kterých se zapotí děti i dospělí. Odpočinout si poté můžete v malebné hospůdce, která je vybudována v usedlosti s roubeným domem z roku 1640.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 1 263 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 29 návštěvníků
 • Koupit vstupenky online

8. IQ Landia a IQ Park, Liberec

📌 Skvělá volba pro malé vědátory
📌 Kde ho najdete: Nitranská 415/1, 460 07 Liberec

Více fotografií najdete na oficiálním webu www.iqlandia.cz

V IQ Landii můžete poznávat vědu hravou formou. Jednotlivé expozice se týkají matematiky, lidského těla, našich smyslů, živlů, kosmonautiky nebo třeba vědy, která se prolíná do našeho domova. Zajímalo vás vždycky, co se stane s televizorem v blízkosti magnetu? Nebo jak funguje toaleta? V IQ Landii se to dozvíte.

IQ Park se poté skládá ze čtyř pater a nabízí interaktivní exponáty, které rovněž podporují dětskou zvídavost. Děti si mohou vyzkoušet nejrůznější optické klamy, podívat se do laboratoře nebo si třeba poskládat model vnitřních orgánů.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 403 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 692 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 365 návštěvníků
 • Koupit vstupenky online

9. TOBOGA Bongo Brno

📌 Vnitřní zábavní park pro celou rodinu
📌 Kde ho najdete: Pražákova 51, 619 00 Brno-jih

V Brně doporučujeme zavítat do zábavního parku TOBOGA Bongo Brno. Mezi atrakce se řadí hned několik nafukovacích skluzavek, prolézaček, skákacích hradů a lanových drah. Malé děti si mohou také zaskákat ve zdejším jumpparku. Nechybí ani lezecká stěna nebo možnost projížďky v autíčku.

V Bongo Brno si na své přijdou nejen starší děti, ale i nejmenší do 2 let věku. Ti mají vstupné zdarma a připraveno pro ně je také několik atrakcí. Přímo v areálu lze také uspořádat nezapomenutelnou dětskou oslavu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,3 z 5 (fantastické) od více než 1 064 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 3,5 z 5 (velmi dobré) od více než 5 návštěvníků
 • Koupit vstupenky online

10. Krtkův svět

📌 Areál se spoustou prolézaček
📌 Kde ho najdete: K Měcholupům 777, 109 00 Dolní Měcholupy

Více fotografií najdete na oficiálním webu krtkuvsvet.cz

Venkovní zábavní park Krtkův svět se nachází v přírodě v oblasti Dolních Měcholup. Jeho součástí je hned několik přírodních prolézaček, skluzavek a houpaček. Nechybí ani trampolíny a další skákací atrakce. V horkých letních dnech se společně s dětmi můžete vydat do vodního hřiště, jehož součástí je několik sprch.

Pokud se v Krtkově světě rozhodnete uspořádat dětskou narozeninovou oslavu, oceníte oddělená grilovací místa, kde můžete posedět společně s celou rodinou a přáteli. V přírodním amfiteátru se pravidelně konají kulturní představení.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 1 213 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 263 návštěvníků
 • Koupit vstupenky online

11. Pohádková vesnička Podlesíčko

📌 Ocitněte se na chvíli v pohádce
📌 Kde ji najdete: Podlesí 15, 592 02 Sněžné

Užijte si pár dnů dovolené, při které se budete cítit jako v pohádce. Navštivte Pohádkovou vesničku Podlesíčko, která nabízí ubytování v tematicky zařízených pokojích (např. Sněhurka, Rákosníček či Karkulka). Součástí areálu je také restaurace, ve které si můžete pochutnat na rozmanitých dobrotách s výhledem na okolí.

Dospělí ocení přítomnost menšího wellness centra, které láká třeba na bazén s protiproudem, saunu, bowling a bohatou nabídku masáží.

Náš tip: Rodinný pobyt v Pohádkové vesničce s polopenzí a vstupem do bazénu

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,1 z 5 (fantastické) od více než 1 849 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 372 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 28 návštěvníků

12. Mamutíkův vodní park, Morava

📌 Zábavní park, ze kterého suší neodejdete
📌 Kde ho najdete: Velká Morava 46, 561 69 Dolní Morava

Více fotografií najdete na oficiálním webu www.dolnimorava.cz/mamutikuv-vodni-park

V tomto areálu si plnými doušky vychutnáte vodní zábavu. Přímo uprostřed vodní hladiny se totiž nachází herní domeček a ostrov, který mohou malé děti probádat. Kromě toho si nejmenší mohou vyzkoušet jízdu na dřevěném voru.

Kromě toho tento park nabízí i dostatek edukativních prvků. Děti se například dozví, na jakém principu vlastně fungují vodní mlýny a mohou experimentovat s regulací proudu vody. V areálu na vás také čeká spousta zajímavých strojů, které si můžete na vlastní pěst osahat a vyzkoušet.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 1 149 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 56 návštěvníků
 • Koupit vstupenky online

Hana Smětáková

2 zkušeností v diskusi

13 − five =