Nejlepší hotely v Olomouci

Olomouc, Česká Republika
Olomouc, Česká Republika
Perla Hané a bezesporu jedno z nejkrásnějších měst Moravy i celé České republiky. Olomouc v sobě snoubí krásu starobylého města s výhodami a atmosférou moderní, živé metropole. Olomouc je město studentů, umělců – je to malá moravská Paříž. Historické jádro skrývá množství nádherných památek. Slavným Sloupem nejsvětější trojice a orlojem na Horním náměstí počínaje, katedrálou sv. Víta, hradem, bezpočtem kostelů, kašen a krásných domů konče. Co do koncentrace a majestátnosti památek si Olomouc v ničem nezadá s Brnem a může šlapat na paty snad i Praze.

V Olomouci je taky bezpočet skvělých restaurací a barů. Rozhodně nemůžete vynechat ochutnávku místní nejslavnější speciality – olomouckých tvarůžků. Zkuste třeba tvarůžkový tatarák ve vyhlášené restauraci U Morousů nebo nějakou laskominu v Tvarůžkové cukrárně.

Olomouc je i městem krásných parků a pouličního umění. Street art v tomto městě žije! Navštívit můžete i letní kino, zoo a spoustu dalších úžasných míst. Olomouc rozhodně stojí za návštěvu a za jeden den nemáte šanci odhalit všechny jeho krásy. V našem článku se proto dozvíte, jaké jsou nejlepší hotely v Olomouci a kde se ubytovat, pokud zde budete chtít zůstat déle. A věříme, že chtít budete…

TOP hotely a ubytování v Olomouci

1. Miss Sophie’s Olomouc – Boutique Hotel

📌 Adresa: Denisova 33, 779 00 Olomouc

Miss Sophie's Olomouc - Boutique Hotel

Více fotografií na Booking.com

Obliba takzvaných boutique hotelů stále narůstá. Jde o malé a velmi komorní hotýlky se silnou atmosférou, které představují jakýsi protiklad velkých, rušných hotelových komplexů. Právě takový je i boutique hotel Miss Sophie’s. Tento hotel leží v historickém domě ze 14. století a může se pochlubit mimořádně lukrativní polohou. Leží totiž přímo v srdci města, jen kousíček za Horním náměstím s orlojem a morovým sloupem. Dokonalé místo v centru dění.

Tento hotýlek má osm nádherně zařízených pokojů. Pokoje jsou zařízené v historickém, rustikálním stylu. Přesto jsou i moderně a skvěle vybavené pro maximální komfort. Najdete zde romantické pokoje pro dva, ale i rodinná apartmá. V hotelu je i parádní kavárna s místními specialitami. V hotelu se podává i bohatá snídaně. Tento hotel patří svou atmosférou, stylem a prostředím k nejkouzelnějším a nejlépe hodnoceném v celé Olomouci.


2. Hotel Theatre Resort HODOLANY

📌 Adresa: 1, Ostravská 975, 779 00 Olomouc

Hotel Theatre Resort HODOLANY

Více fotografií na Booking.com

Tento parádní hotel je pro změnu zařízený v duchu moderny. Nabízí noblesní styl a sladěné, luxusně působící a elegantní prostředí. Zvenčí působí hotel až futuristicky. Na ulici Ostravská, kde se nachází, ho nemůžete minout. Hotel neleží v centru města, ale v klidnější městské části Hodolany. V komplexu, kde se nachází, najdete i špičkovou restauraci Entrée anebo casino.

Hotel samotný nabízí 16 pokojů anebo 4 apartmány. Pokoje Standard mají rozlohu 35 m2, vlastní toaletu a sprchový kout a oddělenou či manželskou postel. Nechybí Wi-Fi, klimatizace, trezor ani minibar. Je zde i bezbariérový přístup. Větší prostor a komfort si užijete v 70m2 velkých apartmánech Junior Suite. Je zde i salonek, dvě toalety, kávovar a další vybavení navíc. V hotelu je rovněž wellness centrum či lobby bar.


3. Theresian Hotel

📌 Adresa: Javoříčská 674/5, 779 00 Olomouc

Theresian Hotel

Více fotografií na Booking.com

Hotel Theresian je nádherný hotel s dlouhou historií sahající až do roku 1901. Leží v překrásně zdobené neobarokní budově v historickém jádru města. Uvnitř se však skrývá moderní a perfektně vybavený hotel. Celkem je zde 33 pokojů. Interiér i exteriér je po nedávné rekonstrukci. Pokoje jsou exkluzivně zařízené. V každém najdete luxusní matrace, klimatizaci, minibar, trezor či kapslový kávovar a čajový set.

V hotelu je rovněž wellness centrum, které je pro hosty k dispozici za zvýhodněnou cenu. Zamluvit si můžete i soukromou wellness zónu pro dokonalou romantiku. Nechybí zde saunový svět se třemi saunami, posilovna, vířivka, Kneippův chodník či jiné vybavení. V hotelu se nacházejí i dva rozlehlé konferenční sály s kapacitou až 25 osob. Nechybí ani vynikající restaurace v dokonale stylovém interiéru.


4. HERBARIUM boutique hotel

📌 Adresa: Dobrovského 16b, 779 00 Olomouc

HERBARIUM boutique hotel

Více fotografií na Booking.com

Boutique hotel Herbarium je svým konceptem poměrně originální. A jak název napovídá, hlavní roli zde budou hrát bylinky. Ty jsou zde skutečně všudypřítomné a doslova prorůstají hotel. Působivé jsou například bylinné a kapradinové stropy v některých interiérech, kde doplňují masivní dubové dřevo či přírodní kámen. Design hotelu je krásný a unikátní. Pokoje jsou pak stylizované podle určitého konkrétního kvítí či rostliny. Je zde pokoj kapradinový, šeříkový či jasmínový,…

Pokoje jsou zařízené velmi vkusně a stylově. Hotel se nachází v klidné zóně u Mlýnského potoka. Přestože je téměř v centru, obklopený je tichými zahradami a všude se vám naskýtají pohledy na zeleň. Velmi příjemné prostředí. Pokud si chcete odpočinout od shonu a užít si chvíle klidu a relaxace, ale i kvalitní služby a gastronomii, tento hotel může být tou pravou destinací.


5. NH Collection Olomouc Congress

📌 Adresa: Legionářská 21, 779 00 Olomouc

NH Collection Olomouc Congress

Více fotografií na Booking.com

Čtyřhvězdičkový hotel NH Collection Olomouc Congress najdete na ulici Legionářská hned vedle Androva fotbalového stadionu – jen kousek od historického jádra města. Jde o moderní, velmi luxusní hotel, který zajisté nadchne i náročné hosty. I samotný design hotelu se dočkal prestižního ocenění Stavba roku 2010.

Pokoje nabízejí krásný výhled a dokonalou zvukovou izolaci. V pokojích jsou kávovary, wi-fi, klimatizace i další vybavení pro maximální komfort. Celkově je zde 137 pokojů. Kromě toho je v hotelu bazén, posilovna, spa a wellness centrum a především množství konferenčních místností a salónků pro různé účely s kapacitou až 1600 osob.

Hotel se přímo zaměřuje na pořádání nejrůznějších událostí. Konferencí, firemních akcí, svateb. Nabízí i skvělou gastronomii v restauraci Sal de Mar. Noblesní místo ideální pro podnikové či soukromé akce.


6. NUTREND WORLD

📌 Adresa: Chválkovice 604, 779 00 Olomouc

NUTREND WORLD

Více fotografií na Booking.com

Nutrend World má spíše blízko k boutique hotelu. Nachází se na okraji městské části Chválkovice, ve velmi klidném prostředí. Interiér je zařízen v moderním, exkluzivním stylu. Mnohé pokoje navíc nabízejí překrásné výhledy na Olomouc nebo Svatý kopeček z obrovských, panoramatických oken. Designový nábytek doplňuje luxusní koupelna s masážní sprchou či japonskou toaletou (Deluxe pokoje) a další nadstandardní vybavení.

Hotel však nabízí i skvělé služby. Je zde špičková restaurace pracující s domácími a bio surovinami. Možná největší chloubou je pak obrovské fitness centrum rozkládající se na třech patrech. Patří k největším v ČR. A samozřejmě nechybí ani úžasný wellness, který po dřině ve fitku zajisté oceníte. V hotelu jsou i kongresové sály pro pořádání nejrůznějších druhů akcí. Nechybí například salonek s terasou nebo VIP salonek. Zkrátka velmi dobrá, exkluzivní destinace pro náročnější návštěvníky Olomouce.


7. Clarion Congress Hotel Olomouc

📌 Adresa: Jeremenkova 36, 779 00 Olomouc

Clarion Congress Hotel Olomouc

Více fotografií na Booking.com

Clarion Congress Hotel Olomouc patří v rámci našeho žebříčku mezi majestátní hotelové komplexy. Už samotná budova hotelu je nepřehlédnutelná – a nejen proto, že leží na ulici Jeremenkova, prakticky naproti hlavnímu vlakovému nádraží, cca 5 minut pěšky od centra. Hotel skrývá na 125 pokojů a taky 11 sálů pro až 1400 návštěvníků. Tento hotel se dočkal několika prestižních ocenění – mimo jiné byl vyhodnocen jako nejlepší hotel známého řetězce Clarion v celé Evropě.

Čtyřhvězdičkový olomoucký Clarion hotel je zaměřený primárně na pořádání kongresů, podnikových akcí nebo i svateb a konání dalších událostí. Může být skvělou volbou, pokud hledáte zázemí pro firemní akci či důležitou příležitost. V tomto směru je vybavení hotelu perfektní. Těšit se můžete i na pěkné pokoje s krásnými výhledy. Ale to není vše. V hotelu najdete špičkové wellness centrum, pivní lázně, luxusní restauraci Benada, lobby bar a další služby a možnosti.


8. Long Story Short Hostel & Café

📌 Adresa: Koželužská 945, 779 00 Olomouc

Long Story Short Hostel & Café

Více fotografií na Booking.com

Místo v našem žebříčku si zaslouží i zástupce trochu jiného druhu ubytování – totiž hostelu. Hostely jsou spojované s „batůžkářstvím“ a low-cost cestováním a často nemají úplně dobrou pověst. Ale Long Story Short Hostel & Café není rozhodně ten případ. Naopak jde o fantastické místo a bezesporu jeden z nejstylovějších hostelů v naší zemi.

Perfektní čistota a fascinující designové společné prostory i pokoje laděné v kontrastní bílé a černé. Spojení luxusní hostel působí rozpačitě, ale toto místo by si takové označení snad i zasloužilo. Nejde však jen o nějakou načančanou parádu. Short hostel je především místem živým, prodchnutým skvělou atmosférou a energií.

Je to uzel kultury, kde se po večerech pořádají koncerty i jiné akce. Umění, hudba, letní kina – dočkat se můžete opravdu ledasčeho. Navíc budete v samotném srdci města. Opravdu jde o jedno z nejúžasnějších míst pro ubytování v Olomouci pro mladé cestovatele, kteří touží více po společenském a kulturním ruchu, autenticitě a atmosféře než luxusu, relaxaci a dokonalém soukromí.


9. Hotel Alfréd a Hermína

📌 Adresa: Sokolská 580/13, 779 00 Olomouc

Hotel Alfréd a Hermína

Více fotografií na Booking.com

Hotel Alfréd a Hermína je další nádherný, designový boutique hotel v centru Olomouce. Na ulici Sokolská. Nachází se v pět set let staré budově, avšak vnitřní vybavení je moderní a mimořádně elegantní a stylové, což vytváří zajímavý kontrast. Zařízení pokojů má až umělecký nádech a rozměr. Koncepty některých pokojů jsou skutečně pozoruhodné. Najdete zde jednolůžková i dvoulůžková studia či větší apartmány. Dohromady je zde však jen 11 pokojů.

V hotýlku se nachází velmi příjemná kavárna a podávají se zde vydatné a lahodné snídaně. V pokojích jsou i kuchyňské linky, takže budete mít vše, co potřebujete. Z hotelu je to pak jen kousek k nejzajímavějším místům města. Velmi dobrá destinace.


10. Smarthotel Nezvalova Archa

📌 Adresa: Nezvalova 3, 779 00 Olomouc

Smarthotel Nezvalova Archa

Více fotografií na Booking.com

Smarthotel Nezvalova Archa leží velmi blízko centra města na ulici Nezvalova – jen kousek od hlavního nádraží. Využívá zajímavý moderní koncept self-servise, díky čemuž vám stačí mobilní telefon a nemusíte být závislí na službách recepce. Součástí konceptu jsou i neustále plné lednice v kuchyni dostupné pro hosty. Zde si můžete vzít a připravit, co potřebujete. Ve čtvrtky zde probíhá gastro klub, kde můžete ochutnat mušle.

V hotelu je i privátní sauna a nabídka masáží. Interiér hotelu je zařízený v industriálním, urbanistickém duchu – s místy až futuristickým přesahem. Rozhodně jde o hotel, který je mimořádně zajímavý jak svým konceptem, tak svým reálným prostředím.


Přidat komentář

five × three =