Nejlepší golfové hotely aneb kam za golfem v Evropě i ve světě

Nejlepší golfové hotely Milujete golf a ani na dovolené se nechcete tohoto sportu vzdávat? Spíše naopak hledáte místo, kde byste mohli všechny své golfové touhy naplnit až po okraj. Pak jsme na správném místě. V našem článku se totiž podíváme na některé z nejlepších golfových hotelů a resortů v Evropě, ČR i na světě.

Kam za golfem v exotických zemích i Evropě?

1. Constance Belle Mare Plage / golf na Mauriciu

📌 Adresa: Belle Mare Plage, MU, Poste de Flacq 41602, Mauricius

Constance Belle Mare Plage

Více fotografií na Booking.com

Pokud uvažujete o exotické dovolené a řadíte se mezi milovníky golfu, kteří bez hole nedají ani ránu, pak právě Mauricius může být skvělou volbou. Tento ostrov v Indickém oceánu poblíž Madagaskaru patří mezi nejoblíbenější tropické, exotické destinace vůbec. Mauricius je skvělý v tom, že nabízí od všeho trochu – a vše koncentrované na relativně malé ploše 2040 m2. Tento ostrov vábí na nádhernou a místy i divokou a hornatou přírodu. Zároveň bují velmi autentickým životem a svéráznou kulturou. Jsou zde malé zapadlé vesničky i větší moderní metropole jako hlavní město Port Louis. Mauricius skýtá i množství skvěle zařízených letovisek s nádhernými, luxusními resorty.

Tyto resorty se vesměs mohou pochlubit skvělým sportovním zázemím a mezi nejoblíbenější sporty na Mauriciu patří právě golf. Proto zde najdete i obrovské množství přímo na golf zaměřených hotelů a resortů. Bezesporu jedním z nejlepších v tomto ohledu je Constance Belle Mare Plage, který leží v severovýchodní části ostrova.

Pětihvězdičkový resort nabízí rovnou dvě skvělá, mistrovská 18jamková hřiště. V resortu je taky osm restaurací a osm barů. Nechybí ani dětský klub, takže jde o skvělou destinaci i pro rodinnou dovolenou. Tento exkluzivní resort vás zkrátka nepochybně nadchne v každém ohledu.


2. Finca Cortesin Hotel Golf & Spa / golf ve Španělsku

📌 Adresa: Carretera Casares, km2, 29690 Casares, Málaga, Španělsko

Finca Cortesin Hotel Golf & Spa

Více fotografií na Booking.com

Slunné a temperamentní Španělsko není jen o moři, paelle a flamencu. Může být i o golfu. I v této horkokrevné a vášnivé zemi se můžete oddávat tomuto sportu, který je spíše o trpělivosti a železné vůli. Najdete zde přitom nádherné resorty, které jsou na golf přímo specializované a mají k dispozici vlastní rozlehlá hřiště. Jedním z nich je i Finca Cortesin Hotel Golf & Spa.

Tento luxusní resort leží v Andalusii. Architektonicky jde o nádherný skvost, který dokonale zapadá do španělského stylu a kultury. Najdete zde, minimálně po stránce designu, i jedno z možná vůbec nejkrásnějších 18jamkových golfových hřišť ve Španělsku. Ale golfem to nekončí. Tento gigantický resort rozkládající se na více než 200 hektarech nabízí i lázně, bazény, množství barů a restaurací i další vyžití.


3. Hotel Golf Almerimar / golf ve Španělsku

📌 Adresa: Avda. Almerimar, sn. Urb. Almerimar, 04711 Almerimar, Almería, Španělsko

Hotel Golf Almerimar

Více fotografií na Booking.com

Další Španělsko v našem žebříčku. Tentokrát v podobě hotelu Almerimar, opět v Andalusii u města Almería. Tento rozlehlý golfový hotel leží hned vedle obrovského 27jamkového golfového hřiště, které se rozkládá na ploše 80 hektarů. Z hotelu je to jen cca půl kilometru ke krásné, dlouhé pláži. Hodí se tedy nejen pro golfovou, ale i relaxační přímořskou dovolenou.

Samozřejmě se však můžete těšit i na řadu dalších rozptýlení, aktivit, možností a služeb. Hotel nabízí skvělý wellness a spa s fitness centrem. Nechybí vnitřní anebo terasový střešní bazén, bary a restaurace i krásné venkovní prostředí. Opravdu pěkné, pětihvězdičkové ubytování i pro náročné golfové nadšence.


4. Fairmont St Andrews, Scotland / golf ve Skotsku

📌 Adresa: St Andrews KY16 8PN, Spojené království

Fairmont St Andrews, Scotland

Více fotografií na Booking.com

Nyní se přesuneme rovnou do kolébky golfu – totiž do drsného Skotska. Protože, kdo by měl vědět o golfu víc než právě Skotové, kteří ho (aspoň dle tradice) vynalezli. Pokud máte vysoké nároky, zaujmout by vás mohl resort Fairmont, který leží poblíž města St. Andrews na východním pobřeží Skotska.

V nádherném prostředí skotského mořského pobřeží najdete mistrovská golfová hřiště Torrance a The Kittocks. Už jen celková rozloha blížící se dvěma stům hektarům svědčí o světové úrovni. Fairmont však nabízí rovněž nádherné lázně, bar a restauraci i jiné vybavení. Tento resort se pyšní typicky britskou noblesou. Opravdu skvělá lokalita i úroveň služeb.


5. Maxx Royal Belek Golf Resort / golf v Turecku

📌 Adresa: Belek Mah. İskele Cad. Maxx Royal Blok No: 21/14 İç Kapı No:, 07505 Serik/Antalya, Turecko

Maxx Royal Belek Golf Resort

Více fotografií na Booking.com

Turecko patří mezi mimořádně oblíbené cíle českých turistů a jde o skvělou destinaci pro luxusní přímořskou dovolenou. Zejména oblast turecké riviéry na jižním pobřeží země se jen hemží exkluzivními letovisky a skvěle vybavenými hotely a resorty. Mnohá letoviska skrývají i krásná a rozlehlá golfová hřiště. Jedním z takových je hřiště The Montgomerie u Beleku.

Toto parádní hřiště má přes 100 hektarů, rozkládá se v lesoparku a je zde osm jezírek. Na hřiště navazuje golfový resort Maxx Royal, který k tomu všemu nabídne plnou porci luxusu. Ubytovat se můžete v hlavní budově či některé z bezpočtu vilek. Je zde na 5 restaurací a 14 barů, nechybí aquapark a spousty bazénů, lázně a wellness, obchodní pasáž či jiné vybavení. Zkrátka perfektní záležitost.


6. Anantara Vilamoura Algarve Resort / golf v Portugalsku

📌 Adresa: Victoria Gardens, Av. dos Descobrimentos 0, 8125-309 Faro, Portugalsko

Anantara Vilamoura Algarve Resort

Více fotografií na Booking.com

Portugalsko, země, jejíž břehy omývá divoký Atlantik, má pro našince nádech jisté exotiky. Jde sice o evropskou zemi, ale rozhodně ne o běžnou destinaci českých turistů. Pokud máte rádi méně turisticky probádané země, Portugalsko může být skvělá volba. A i zde si můžete užít dovolenou v plném luxusu.

A to není vše. Anantara Vilamoura Algarve Resort leží přímo v srdci doslova golfového ráje. Najdete zde jedny z nejlepších golfových hřišť v celé Evropě. Hned u hotelu leží hřiště Victoria, kde se koná prestižní turnaj Portugal Masters. V sousedství jsou i hřiště Millenium a Laguna a v okolí několika km mnoho dalších hřišť. I samotný resort je naprosto špičkový – s dokonalým komfortem a vybavením včetně lázní, skvělých restaurací a dalších služeb.


7. Verdura Resort, a Rocco Forte Hotel / golf na Sicílii

📌 Adresa: S.S. 115, Km 131, 92019 Sciacca AG, Itálie

Verdura Resort, a Rocco Forte Hotel

Více fotografií na Booking.com

I Itálie má co nabídnout golfistům a golfovým nadšencům. Příkladem může být parádní sicilský resort Verdura, který leží u nádherného, členitého mořského pobřeží ve svěží zelené krajině. Resort je obklopen golfovými greeny úchvatně včleněnými do krajiny se spoustou jezírek a dalších prvků. Ostatně hřiště jsou dílem známého architekta Kylea Philipse. Obě dvě zdejší 18jamková hřiště jistě nadchnou i náročné hráče.

Luxusní resort Verdura nabízí ubytování ve špičkově zařízených pokojích, apartmánech, ale i soukromých vilkách. Těšit se můžete na úžasnou gastronomii i krásné soukromé pláže. Opravdu výjimečná záležitost v nádherném prostředí.


8. The K Club / golf v Irsku

📌 Adresa: Straffan, Co. Kildare, W23 YX53, Irsko

The K Club

Více fotografií na Booking.com

Máte rádi golf a noblesní chateau hotely? Pak budete naprosto nadšení z tohoto fantastického resortu, který se nachází v drsném a čarokrásném Irsku. Za takové ubytování, jaké nabízí The K Club, by se nemusela stydět ani britská královská rodina. Dokonalý luxus ve velké stylu v rozlehlých zámeckých budovách.

Jsou zde i skvělé lázně, tři restaurace a především… dvě mistrovská golfová hřiště. Jde přitom o hřiště, u nichž je v plánu, že budou v následujících letech hostit soutěž Irish Open. Není tedy pochyb, že jde o naprosto špičková hřiště světové úrovně a totéž se dá prohlásit o celém resortu a jeho prostředí. Celý resort navíc leží v bezprostřední blízkosti Dublinu.


9. Constance Lemuria Praslin Seychelles / golf na Seychelách

📌 Adresa: Anse Kerlan Praslin Seychelles, Seychely

Constance Lemuria Praslin Seychelles

Více fotografií na Booking.com

Seychely jsou pro mnohé ztělesněním exotického, tropického snu. A není to tak daleko od pravdy – vždyť tyto ostrovy jsou skutečně rájem na zemi. Přenádherná, magická příroda a moře. Dokonalé pláže. A není zde nouze ani o luxusní resorty, kde se dočkáte plného luxusu. To je i případ resortu Constance Lemuria.

Kromě krásného prostředí, komfortního a romantického ubytování, pláží, bazénů, palmových hájů či skvělých barů a restaurací na vás čeká i skvělé 18jamkové golfové hřiště.


10. Panorama Golf Resort Kácov / golf v ČR

📌 Adresa: Panorama 1, 285 09 Kácov

Panorama Golf Resort Kácov

Více fotografií na Booking.com

Ani v České republice nejsme pozadu a najdete se zde řada skvělých golfových hotelů a resortů. Jedním z nich je nepochybně Panorama Golf Resort Kácov. Nachází se v Kácově blízko Zruče nad Sázavou a jde o jeden z nejlepších hotelů v širokém okolí a možná i v celé ČR. Nádherná, stylová a vkusná architektura exteriérů i interiérů vám nepochybně učaruje na první pohled.

Resort leží v krásném přírodním prostředí, hned u se rozkládá několik umělých jezírek, součástí vybavení je prvotřídní wellness či moderní restaurace s vysokou gastronomií. A pak je tu samozřejmě golfové hřiště rozprostírající se mezi zmíněnými jezírky přímo u hotelu. Jde přitom rovnou o 27jamkové mistrovské hřiště oceněné již mnohokrát jako Hřiště roku v GolfDigest.


11. Casa de Campo Resort and Villas / golf v Dominikánské republice

📌 Adresa: Carretera La Romana – Higuey Hwy, La Romana 22000, Dominikánská republika

Casa de Campo Resort and Villas

Více fotografií na Booking.com

Karibská Dominikánská republika je dalším dokonalým tropickým a exotickým rájem pro náročné cestovatele. Najdete zde divokou přírodu, autentickou kulturu, ale i skvělé resorty a hotely s vysokou úrovní vybavení i služeb. A ano, mnoho z nich je přímo zaslíbeno golfu. Mezi ty nejlepší pak patří golfový resort Casa de Campo.

V tomto resortu se nachází údajně nejlepší a největší hřiště v celé karibské oblasti a dokonce jedno z třiceti nejlepších i největších na světě. A to už je tedy co říct. Je jasné, že tady si přijdou na své i nejnáročnější návštěvníci.


12. Mazagan Beach Resort / golf v Maroku

📌 Adresa: Km 10, Route de Casablanca, El Jadida 24000, Maroko

Mazagan Beach Resort

Více fotografií na Booking.com

Severoafrické Maroko rozhodně láká zejména na dobrodružnější výpravy a cesty. Rozhodně zde však nechybí ani luxusní resorty, do kterých se můžete uchýlit za romantickou, klidnou či sportovní dovolenou a užívat si krásy Afriky i dokonalého luxusu a komfortu. Resort Mazagan Beach však nabízí ještě něco navíc. Konkrétně jde o dokonalé místo pro perfektní golfovou dovolenou.

18jamkové hřiště tohoto resortu patří mezi místa se světovým renomé a je zde i prestižní golfová akademie. Hřiště nabízí nádherné výhledy na moře i krajinu a můžete si užít skvělou hru. Čeká na vás i fitness či wellness centrum, bar, restaurace a další vybavení.


Přidat komentář

2 × two =