TOP 12: Nejlepší kempy v Itálii (u moře, s aquaparkem, pro děti)?

Nejlepší kempy v ItáliiVydejte se na krásnou rodinnou dovolenou do Itálie. Pokud patříte mezi příznivce kempování, v této zemi si přijdete na své. Zjistěte, jaké jsou nejlepší kempy v Itálii u moře, které lákají na špičkové služby, kvalitní restaurace, bohatě vybavené aquaparky i blízkost písečných pláží. V tomto článku jsme pro vás sepsali žebříček těch nejlepších míst, kde se můžete ubytovat s vlastním karavanem, stanem nebo se rozhodnout pro větší komfort v chatkách či malých vilách. Inspirujte se.

1. Camping Union Lido, Cavallino-Treporti VE

📌 Kemp s 1km soukromou pláží
📌 Kde ho najdete: Via Fausta, 258, 30013 Cavallino-Treporti VE, Itálie

Více fotografií na Booking.com

Camping Union Lido je vůbec prvním pětihvězdičkovým tematickým kempem v Evropě. Nachází se na pobřeží Cavallino-Treporti a jeho součástí je 1 km dlouhá soukromá pláž, která se navíc pyšní prestižním oceněním Modré vlajky. Bydlet zde můžete v mobilním domu různé velikosti, bungalovu, kempingovém domě nebo třeba v karavanu. Díky tomu si budete moct užít potřebný komfort, i když se stále jedná o kemp uprostřed přírody.

Pro rodiny s malými dětmi je zde připravena část pojmenovaná jako Speedy Camp. Ta se nachází jen pár kroků od Aqua Parku Laguna a nabízí spoustu vyžití pro nejmenší. Na své si zde navíc přijdou i cestovatelé s domácími mazlíčky. V tomto kempu se totiž můžete bez problémů ubytovat i se psem.

V tomto kempu je o zábavu postaráno. V sezóně oceníte pravidelně pořádaný bohatý animační program. Zavítat můžete do přilehlého aquaparku nebo zábavního centra Funny World. Samozřejmostí je pak hned několik příležitostí pro občerstvení. V areálu najdete několik různých restaurací, barů, bufetů i kaváren. A zavítat můžete i do wellness centra, kde můžete yzkoušet třeba aromatickou parní lázeň či některou z dostupných procedur. Camping Union Lido se právem řadí mezi kvalitní kempy v Itálii s aquaparkem.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 7 105 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (skvělé) od více než 36 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 3 870 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

2. Holiday Center Pra‘ Delle Torri, Caorle

📌 Krásný kemp nedaleko Benátek
📌 Kde ho najdete: Viale Altanea, 201, 30021 Caorle VE, Itálie

Více fotografií na Booking.com

Pokud plánujete dovolenou v okolí Benátek, možná vás zaujme prázdninový kemp Pra‘ Delle Torri nacházející se v malebném městečku Caorle. Tento kemp je ideální nejen pro samostatně cestující páry a skupiny přátel, ale na své si přijdou také rodiny s malými dětmi. Součástí areálu je totiž pohádkový aquapark pro děti i dospělé, jehož součástí je hned několik bazénů s různou hloubkou, skluzavky i adrenalinové tobogány. Děti se vyřádí zejména v takzvaném pirátském bazénu, jehož ústředním motivem je pirátský galeon.

Kemp jako takový nabízí více než 1 000 travnatých stání, kde můžete zaparkovat svůj prázdninový vůz. Na několika místech napříč kempem se nachází sociální zařízení, díky čemuž budete mít toalety i sprchy na dosah. Pokud dáváte přednost o něco většímu komfortu, můžete se ubytovat v 3hvězdičkovém hotelu v Caorle nebo v mobilních domcích. Příjemnou a poměrně krátkou procházkou se dostanete k udržované písčité pláži. Předností je pozvolný vstup do moře, který potěší i neplavce a rodiny s malými dětmi. Samozřejmostí je poté hned několik italských restaurací a barů.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 5 960 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (skvělé) od více než 137 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 3 039 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

3. Kemping Marina di Venezia, Cavallino-Treporti VE

📌 Kemp uprostřed borového lesa v těsné blízkosti pláže
📌 Kde ho najdete: Via Montello, 6, 30013 Cavallino-Treporti VE, Itálie

Více fotografií na Booking.com

V tomto kempu si užijete bezstarostnou dovolenou plnou zážitků. Těšit se můžete na dostatečně široká prostranství pro váš stan nebo třeba kempingový vůz. Některá místa jsou navíc vybavena satelitní televizí a na své si přijdou i cestující se psy. Pokud si chcete užít ještě větší komfort, můžete se nechat ubytovat v některém z dostupných bungalovů či zahradních chat. V nabídce najdete i luxusní chatu pro náročné hosty, která je zasazena doprostřed zeleně.

Součástí areálu je aquapark AquaMarina Park, kde najdete celkem deset bazénů pro děti a dospělé. Děti ocení přítomnost atrakce Fantastic Castle, což je takový pohádkový vodní hrad, který doslova vybízí k zábavným aktivitám. Nechybí zde ani plavecký bazén a několik adrenalinových skluzavek a tobogánů. A zavítat můžete i do bazénu, který imituje mořské vlny. V těsné blízkosti kempu se nachází dlouhá písečná pláž oceněná Modrou vlajkou, která nabízí spoustu prostoru pro trávení vašeho volného času.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 7 047 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,4 z 10 (skvělé) od více než 39 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 1 712 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

4. Campeggio Ca‘ Pasquali, Cavallino-Treporti VE

📌 V blízkosti 13 km dlouhé pláže
📌 Kde ho najdete: Via A. Poerio, 33, 30013 Cavallino-Treporti VE

Více fotografií na Booking.com

Ke známému italskému kempu Campeggio Ca‘ Pasquali těsně náleží slavná 13 km dlouhá pláž Cavallino-Treporti. Ta zaujme svým hedvábně jemným pískem a mělkým mořským dnem, díky čemuž se jedná o vyhledávanou volbu u rodin s malými dětmi. Každý přístup na pláž navíc obklopují vzrostlé palmy, díky nimž se budete cítit, jako byste byli na tropické pláži.

Tento italský kemp funguje již od roku 1956, přičemž za dobu svého působení prošel určitou modernizací. V současné době si můžete vybrat prostornou travnatou plochu na kempování. Pokud dáváte přednost větší dávce komfortu, jsou pro vás určené pohodlné chatky, v nichž může až 6 osob. V některých případech se můžete těšit dokonce i na televizi a myčku, které vám zpříjemní váš prázdninový pobyt. A pokud chcete vyzkoušet něco trochu jiného, můžete se ubytovat v glampingu Glam Sky Lodge. Jedná se o dvoupatrovou chatu, která je svým uspořádáním ideální pro rodiny s dětmi. Navíc se nachází v těsné blízkosti bazénu.

Neodmyslitelnou součástí kempu je dále Water Park, který se může pochlubit hned několika bazény pro děti a dospělé. V dětské části najdete také zábavné skluzavky, nejmenší se mohou přidat do místního mini klubu s animátorským programem.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 1 804 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,5 z 10 (skvělé) od více než 611 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 322 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

5. Camping Bella Italia, Peschiera del Garda

📌 5hvězdičkový kemp u Gardského jezera
📌 Kde ho najdete: Via Bell’Italia, 2, 37019 Peschiera del Garda VR, Itálie

Více fotografií na Booking.com

Skvělý kemp pro rodiny s dětmi i skupiny přátel je Camping Bella Italia nacházející se v Peschiera del Garda. Jen několik metrů od kempu se nachází udržovaná pláž u jezera, která vybízí k ničím nerušené relaxaci. Kromě toho v areálu najdete velký aquapark s pěti bazény a skluzavkami. Občerstvit se můžete ve čtyřech různých restaurací, kde můžete ochutnat nejen místní, ale i mezinárodní speciality. V hlavní sezóně se dále můžete těšit na bohaté sportovní vyžití, večerní představení nebo diskotéky.

Kemp disponuje otevřenými vyhrazenými místy pro obytné vozy a karavany, které se nachází uprostřed přírody. Kromě toho se však můžete ubytovat v moderně zařízených mobilních domech a bungalovech s oddělenými ložnicemi i vlastním sociálním zařízením. Pokud hledáte ještě komfortnější volbu, můžete si pro ubytování vybrat některý z prázdninových apartmánů, jejichž součástí je také vlastní kuchyňka.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,1 z 5 (fantastické) od více než 4 695 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8 z 10 (skvělé) od více než 1 893 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 3,5 z 5 (skvělé) od více než 2 051 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

6. Dei Fiori Camping Village, Cavallino-Treporti

📌 4hvězdičkové turistické letovisko
📌 Kde ho najdete: Via Vettor Pisani, 52, 30013 Cavallino-Treporti VE, Itálie

Více fotografií na Booking.com

Dalším populárním italským kempem je Dei Fiori Camping Village, který je svou polohou ideální pro výlety do Benátek a do nedalekého města Jesolo. Součástí areálu jsou různě velká prostranství, která si můžete pronajmout na vámi preferovanou dobu. Kromě toho se můžete ubytovat v různě velkých a odlišně zařízených chatách a bungalovech, které vám poskytnou o něco větší pohodlí. Samozřejmostí je i sociální zařízení, které se nachází napříč celým kempem.

A co zde dělat ve volném čase? Tak například můžete vyrazit k nedaleké pláži nebo si dopřát odpočinek u některého z dostupných bazénů. A nejmenší návštěvníci zde budou jako v ráji. Mohou navštívit dětský klub, užít si zábavu na hřišti nebo se společně s nimi vydejte na dětské atrakce do bazénu. V areálu nechybí ani několik restaurací a příležitostí pro občerstvení. A jelikož k Itálii neodmyslitelně patří zmrzlina, najdete zde například speciální zmrzlinový salón.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (skvělé) od více než 28 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 231 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

7. Camping Piani di Clodia, Lazise, jezero Garda

📌 Moderní kemp se špičkovým aquaparkem
📌 Kde ho najdete: Via Fossalta, 42, 37017 Fossalta VR, Itálie

Více fotografií na Booking.com

Prázdniny nebo vysněnou dovolenou můžete strávit také v pěkném a udržovaném kempu Piani di Clodia. Ubytovat se můžete buď na vlastní pěst ve stanu, nebo využít nabídku dostupných bungalovů, karavanů a chatek. Jednotlivé bungalovy navíc disponují solárními panely, díky čemuž jejich provoz probíhá v souladu s přírodou. V těsné blízkosti kempu se rozprostírá pravděpodobně nejznámější italské jezero Lago di Garda, které doslova vybízí k odpočinku.

V areálu kempu se navíc nachází aquapark, který se stane synonymem bohatých zážitků. Najdete v něm hned sedm bazénů, několik tobogánů a skluzavek. Vzhledem ke svému provedení cílí na rodiny s dětmi i dospělé, kteří chtějí načerpat potřebné síly. Neodmyslitelnou součástí kempu je několik příležitostí pro sportování. Najdete zde fitness centrum i několik venkovních hřišť. A nechybí zde ani supermarket s bohatou nabídkou lokálních surovin.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 3 923 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (skvělé) od více než 136 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 566 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

8. Camping Lido, Lazise, jezero Garda

📌 Ideální pro rodinnou dovolenou
📌 Kde ho najdete: Viale dei Ginepri, 115, 30028 Bibione Pineda VE, Itálie

Více fotografií na Booking.com

Tento špičkový italský kemp se nachází na východním břehu jezera Garda. Díky jeho těsné blízkosti si proto můžete užívat nejen procházky kolem jezera, ale i koupání ve svěží vodě. Během letních měsíců můžete zavítat do zdejšího aquaparku, ve kterém se ukrývají 4 bazény, zábavné skluzavky a další atrakce pro nejmenší i starší děti. K ubytování můžete využít buď vlastní stan či karavan nebo moderně zařízené chatky s vlastní koupelnou.

Kromě toho se můžete těšit na všechny důležité služby, které by v žádném kempu neměly chybět. Navštívit můžete zdejší skvěle zásobený supermarket, restauraci s terasou a výhledem na jezero, bar či pizzerii. Nejmenší návštěvníci budou jistě nadšeni z návštěvy hřiště. A pokud si budete chtít společně s celou rodinou udělat zajímavý výlet, můžete se vydat do obrovského zábavního centra Gardaland.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,2 z 5 (fantastické) od více než 1 700 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (skvělé) od více než 339 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 377 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

9. International Camping Etruria, Toskánsko

📌 Kemp v borovicovém lese v blízkosti pláže
📌 Kde ho najdete: Via del Dentice, 57022 Marina di Castagneto Carducci LI, Itálie

Více fotografií na Booking.com

Další populární volbou je International Camping Etruria nacházející se v malebném Toskánsku. V docházkové vzdálenosti se nachází krásná udržovaná pláž a kemp je obklopen borovými lesy a písečnými dunami. Ubytovat se zde můžete v mobilních domech, luxusních stanech nebo se rozhodnout pro kempování po vlastní ose. Kemp navíc umožňuje ubytování i pro rodiny cestující se čtyřnohými mazlíčky.

Podobně jako u jiných italských kempů, i v tomto případě se můžete těšit na skvěle vybavený aquapark. Jeho součástí jsou nejrůznější skluzavky a atrakce pro nejmenší, v dětském bazénu navíc hloubka činí pouhých 40 cm. A nechybí ani dostatečně velký bazén pro dospělé s vodou vyhřívanou až do října. Samozřejmostí je také bohatý animační program, množství hřišť pro sportování nebo skvěle zařízené dětské hřiště pro radost nejmenších návštěvníků.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,2 z 5 (fantastické) od více než 1 790 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,1 z 10 (skvělé) od více než 177 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 497 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

10. Camping Park Albatros Village, Toskánsko

📌 Kemp s obřím vodním parkem
📌 Kde ho najdete: Località Pineta di Torrenuova, 57027 San Vincenzo LI, Itálie

Více fotografií na Booking.com

Pokud se chcete za dovolenou vydat do Toskánska, můžete se rozhodnout pro ubytování v Camping Park Albatros Village. Tento kemp se nachází pouhých 800 metrů od pláže a na své si zde přijdou cestovatelé všech věkových kategorií. Ubytovat se můžete jak v klasickém kempu, tak i v komfortně zařízených pokojích

Součástí areálu je bazén, dětské hřiště, několik možností pro občerstvení a nechybí ani supermarket. V sezóně se můžete těšit také na bohatý animační program, při kterém se mohou vaše děti naučit třeba zajímavé taneční choreografie nebo se zúčastnit zábavných aktivit ve vodním parku.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 6 174 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (skvělé) od více než 755 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 2 458 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

11. Portofelice Camping Village, Eraclea Mare VE

📌 Rekreační středisko pro rodiny s dětmi
📌 Kde ho najdete: Viale dei Fiori, 15, 30020 Eraclea Mare VE, Itálie

Více fotografií na Booking.com

Mezi kvalitní kempy v Itálii pro děti lze zařadit také Portofelice Camping Village, kde se lze ubytovat v útulně zařízených chatkách, bungalovech, vilách nebo mobilních domech. Kromě toho je k dispozici také spousta kempovacích míst, kde můžete zakotvit se svým stanem nebo třeba karavanem. Těšit se přitom můžete na klidná místa, ve kterých si užijete i dostatek soukromí a načerpáte potřebné síly.

Součástí kempu jsou hned tři bazény. Jejich součástí jsou rozmanité atrakce, skluzavky, ale i hydromasážní vany, které ocení dospělí. A pokud vás relax v aquaparku omrzí, můžete se vydat na nedalekou písčitou pláž, která je ohraničená a slouží tedy pouze pro ubytované hosty. Ke kempu neodmyslitelně patří také kvalitní restaurace, zmrzlinárna, supermarket a dokonce i herna.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 1 507 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,2 z 10 (skvělé) od více než 163 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 443 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

12. Camping Sabbiadoro, Lignano Sabbiadoro UD

📌 Kemp s bazénem a kvalitní restaurací
📌 Kde ho najdete: Via Sabbiadoro, 8, 33054 Lignano Sabbiadoro UD, Itálie

Více fotografií na Booking.com

A náš žebříček zakončíme skvělým kempem Camping Sabbiadoro. Vybrat si zde můžete z více než 900 míst pro kempování, případně se ubytovat v chatkách. Každé místo k táboření je přitom vybaveno elektřinou i přívodem vody.

Volný čas v kempu můžete trávit podle svých preferencí. Za zmínku jistě stojí zdejší aquapark, jehož součástí je několik bazénů pro dospělé i pro nejmenší. Nechybí zde ani vířivka a několik skluzavek. Nedaleko od kempu se také nachází široká písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře. A v areálu nechybí ani restaurace, do které si můžete zajít, nebo objednávku realizovat přes internet a nechat si ji přinést až do místa vašeho tábořiště.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,2 z 5 (fantastické) od více než 3 500 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 7,8 z 10 (skvělé) od více než 1 126 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 777 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

Jaké jsou nejlepší kempy v Itálii u moře?

Jaké jsou nejlepší kempy v Itálii s aquaparkem?

Jaké jsou nejlepší kempy v Itálii u jezera?

Přidat komentář

two × 3 =